Chystáte sa na cyklotúru? Prípravu nepodceňujte

Už dlho naberáte odhodlanie nasadnúť na bicykel a šliapať do pedálov namiesto pohodlnej cesty autom? Na dlhú a fyzicky náročnejšiu cyklotrasu je nevyhnutné sa pripraviť, nechcete predsa skončiť ešte pred jej koncom.

Cyklotúra

Zdroj obrázka: lassedesignen / Shutterstock.com

Ak ste len nedávno opäť nasadli na bicykel, nemali by ste mať hneď priveľké očakávania a rátať s tým, že akákoľvek dlhšia cyklistická trasa bude pre vás absolútne bezproblémová. Možno spočiatku to tak bude vyzerať, neskôr ale môžete pocítiť problémy, ktoré vám budú brániť k úspešnej jazde do konca. Namiesto toho by ste sa mali postupne pripraviť, ako dlhšie a náročné cyklistické túry zvládať tak, aby vás o ne nič nepripravilo.

Základom je dobrá kondícia

Pokiaľ pravidelne nepracujete na svojej kondícii, táto jazda by mohla byť mimo vašich limitov. Hľadajte možnosti, ako si čoraz častejšie zašportovať. Ak je to možné, krátku cestu autom nahraďte chôdzou, nevyhýbajte sa ani schodom a pracujte na sebe.

Cesta plná úsilia a driny

Kým spočiatku budete jazdiť na bicykli najmä vo svojom okolí a pôjde o jazdu pomerne krátkych intervalov, zvyšujte po čase svoje tempo a prispôsobujte tomu aj náročnosť terénu. Keď nebudete spočiatku vládať, vráťte sa opäť k základnému tréningu a uvidíte, že neskôr sa svojím usilovným trénovaním dopracujete aj ku krkolomnejším trasám do kopca.

Adekvátna výbava

Ak ste vďaka aktívnemu tréningu posunuli svoje hranice možností a viete, že náročná cyklotrasa nebude pre vás veľkým sústom, zvážte aj vašu vybavenosť. Kvalitná cyklistická obuv zaručí pohodlie a bezpečnosť a na časovo náročných trasách bude vítanou voľbou.

Náš tip:

Kombík radí

Okrem prilby by ste nemali zabúdať ani na okuliare a rukavice, zvážiť by ste mali aj poriadnu cyklistickú výstroj.


Výnimkou by nemala byť ani vhodná strava a práve tá by sa mala najmä dĺžke trasy a náročnosti terénu bezpodmienečne prispôsobiť.

Zo začiatku možno budú zmeny pomalé, ale uvidíte, že časom ich postrehnete. Lepšia kondícia a čoraz jednoduchšia jazda do kopca budú výsledkom, ktorého sa na konci tejto svedomitej prípravy dočkáte. Nepodceňte prípravu a nezabúdajte dbať aj na bezpečnosť. Cyklistická prilba by mala byť vaším každodenným spoločníkom

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)