Recenzia: Dovido.sk – krásne obrazy od výmyslu sveta

Obraz Symbol lásky Dovido
 • obraz na plátne
 • rozmery 100 x 50 cm
 • plátno s hmotnosťou 370 g/m2
 • cena od 39 

Neviem ako pre vás, ale pre mňa je bývanie nielen o funkčnom nábytku či spoľahlivom vybavení domácnosti, ale aj o dekoráciách a dizajnových prvkoch, ktoré dokážu oživiť domov a dať mu dušu. 

Fotografie, kvety, voňavé sviečky, ale aj tapety, poličky či nestarnúca klasika - obrazy, ktorými skrášlite inak nudne a neosobne vyzerajúce prázdne steny.  

Uplynulé dni som strávila práve hľadaním vhodného obrazu, ktorý by vyplnil prázdnu stenu v našej spálni oproti manželskej posteli. A keďže šlo o obraz do spálne, voľba bola jasná. Musí mať motív lásky.

A tak som hľadala a hľadala, až som natrafila na eshop Dovido s ponukou obrazov od výmyslu sveta, s tými najrozličnejšími motívmi. Vybrala som obraz "Symbol lásky" a netrpezlivo čakala, kým dorazí. 

Ako dlho trvalo dodanie? Ako som bola spokojná s obrazom, ale celkovo aj s eshopom Dovido.sk? Prečítajte si moje skúsenosti v nasledujúcej recenzii. 

Obraz Dovido skúsenosti recenzie

Video

V krátkosti o eshope Dovido.sk

Hneď po prvom nakuknutí do eshopu Dovido.sk ma príjemne prekvapila jeho široká ponuka.

Nájdete tu veľké množstvo obrazov prehľadne rozdelených do rôznych kategórií, či už podľa izby, do ktorej chcete obraz umiestniť, ako napríklad obrazy do detskej izby, obrazy do spálne alebo do obývačky alebo aj podľa motívu - kvety, zvieratá, príroda či krajina. 

V ponuke je tiež čoraz viac populárnejšie maľovanie podľa čísel, s ktorým si vlastnoručne môžete vytvoriť unikátne dielo. Navyše, maľovanie podľa čísiel je prospešné aj pre koordináciu rúk, trénovanie koncentrácie a schopnosti sústrediť sa, ale aj pre oči. 

V eshope nechýbajú tiež rôzne tapety, nálepky, zarámované plagáty i naozaj originálne obrazy na korku, ktoré poslúžia nielen ako nástenka, ale aj netradičná dekorácia. 

Väčšinu obrazov, ktoré v eshope nájdete si Dovido vyrába samo vo vlastnej dielni, no nebolo tomu vždy tak. Eshop totiž začínal ako predajca bytových doplnkov, tapiet a obrazov od iných dodávateľov, no netrvalo dlho a začal s výrobou vlastných obrazov a dokonca i rámov. 

Pri výrobe svojich produktov si Dovido zakladá na originalite, ekologických technológiách, ale tiež i na svojich zákazníkoch.

Aj keď eshop na našom trhu pôsobí ešte len od roku 2019, za ten čas si už stihol nájsť množstvo priaznivcov (skúsenosti s Dovido.sk si môžete pozrieť aj na Heureka.sk).

Eshop nájdete aj na sociálnych sieťach - Instagrame aj Faceboooku.

Obrazy Dovido skúsenosti
Eshop Dovido skúsenosti

Balík z Dovido.sk prišiel dôkladne zabalený, bez akýchkoľvek poškodení.  

 Možnosti platby, doručenie, balenie

Po dlhom hľadaní som si zo širokej ponuky Dovida vybrala obraz "Symbol lásky". Už na internete sa mi veľmi páčil, pôsobil na mňa útulným dojmom. 

Obraz zobrazuje štruktúru dreva, do ktorej je vyrezaný symbol lásky - srdce. Dostupný je v dvoch veľkostiach - 100 x 50 cm a 120 x 60 cm, teda ide o väčší obraz. Ja som sa rozhodla pre rozmer 100 x 50 cm, nakoľko som ho plánovala umiestniť na stenu našej malej podkrovnej spálne. 

Krátko po vytvorení objednávky prišiel potvrdzujúci email a z obrazu som sa tešila už nasledujúci deň. Rýchlosť doručenia teda hodnotím na jednotku s hviezdičkou. Doručenie prebieha iba prostredníctvom kuriéra, iné možnosti (vzhľadom na veľkosť obrazov) eshop neponúka. 

Čo sa týka možností platby, k dispozícii je platba kartou online, bankovým prevodom, ale aj na dobierku.

Obraz ku mne domov dorazil vo väčšej krabici. Po jej otvorení som zostala naozaj milo prekvapená. V krabici totiž na mňa čakal môj nový obraz, previazaný zlatou stuhou. Cítila som sa, akoby som si práve rozbaľovala darček. Za toto balenie má Dovido odo mňa veľké plus. 

Vďaka tomuto nádhernému baleniu môžete obrazom tiež niekoho potešiť. Stačí, ak si obraz objednáte na Dovido.sk (pozor, takto krásne zabalené putujú k svojim novým majiteľom len obrazy z dielne Dovido) a ako adresu doručenia zvolíte priamo adresu osoby, ktorú chcete obdarovať. 

Eshop kvôli ekologickosti posiela faktúru za objednaný tovar iba emailom, takže sa nebude nachádzať s obrazom v krabici. Ak chcete potešiť niekoľko na diaľku, toto môže byť skvelý spôsob, ako na to. 

Obraz bol tiež zabalený i v bublinkovej fólii a všetky rohy boli osobitne chránené rohmi z kartónu, aby sa po ceste nič nepoškodilo. 

Obraz Dovido balenie

Obraz je dodávaný v krabici a zabalený v bublinkovej fólii.

Dovido obrazy balenie

Previazaný zlatou stuhou vyzerá naozaj luxusne. 

Dovido balenie

Obraz má i praktické ochrany na rohy. 

Dovido príslušenstvo na zavesenie obrazu

K obrazu je priložené i príslušenstvo na zavesenie.

 Moje dojmy z obrazu

Po vybalení obrazu z bublinkovej fólie sa všetky moje doterajšie obavy z kvality tlače či sýtosti farieb rozplynuli.

Obraz vyzeral presne tak, ako na stránke Dovido. Jasné, sýte farby a kvalitná tlač.

Práve na tlači si výrobca dáva skutočne záležať a využíva pomalé tlačenie, ktoré je zárukou sýtosti farieb 12-16 pass, ink density 200. Všetko je tlačené na vysokokvalitné 370 g/m2 pružné plátno z polyesteru a zmesi bavlny. 

Samozrejmosťou sú aj kvalitné, ekologické farby, ktoré nemajú žiaden nepríjemný zápach a do vzduchu nevypúšťajú škodlivé látky. Dovido obrazy sú preto vhodné do akejkoľvek miestnosti, pokojne aj do detskej izby či do spálne. 

Veľmi milo ma prekvapilo i príslušenstvo potrebné na zavesenie obrazu, ktoré sa taktiež nachádzalo v krabici spolu s obrazom (hmoždinky, ale aj klinčeky, pre tých, ktorí nechcú vŕtať do steny). 

Vďaka príslušenstvu na zavesenie, potlačeným bokom obrazu, rámu, ako aj sponám je obraz pripravený ihneď na zavesenie. Tak poďme na to. 🙂 

Eshop Dovido skúsenosti recenzie

Tlač je kvalitná, farby jasné a sýte. 

Obraz Dovido skúsenosti

Obraz je potlačený aj po bokoch. 

Dovido skúsenosti

Nechýbajú ani spony na zavesenie (ich počet závisí od veľkosti obrazu).

 Zavesenie obrazu na stenu

Zavesenie obrazu je jednoduché, rýchle a bezproblémové.

Pokiaľ vám neprekáža vŕtanie, obraz môžete zavesiť na skrutky, ktoré do steny upevníte za pomoci hmoždiniek. Najprv je však dôležité správne vymeranie. Vezmite si ceruzku, priložte obraz tam, kde ho chcete umiestniť a jemnou bodkou si dané miesto poznačte. Za pomoci vodováhy následne odkontrolujte, či obraz bude na stene visieť rovno.

Ak je všetko v poriadku, na rade je vŕtanie i upevnenie hmoždiniek a skrutiek. Teraz už môžete zavesiť obraz a máte hotovo. 

Ak ale nechcete vŕtať, môžete použiť priložené klinčeky, ktoré do steny jednoducho pribijete a na ne zavesíte obraz. 

Samozrejme, aj pri tomto spôsobe vám však v stene ostane "pamiatka". Ak by ste si radi ozdobili stenu bez poškodenia, siahnuť môžete po kvalitnej obojstrannej lepiacej páske. Ani tu však nemáte 100%-nú záruku. Niekedy totiž ide dolu zo steny spolu s obojstrannou lepiacou páskou aj omietka či farba. 

Jediná istota je, že obraz nezavesíte na stenu, ale položíte ho niekde na komodu či na zem.

A takto sa vešal obraz u nás doma. 

Príslušenstvo na zavesenie obrazu Dovido
Ako zavesiť obraz

Najprv si pre obraz nájdite vhodné miesto, zaznačte si ho a odmerajte vzdialenosť medzi sponami. 

Skúsenosti recenzie obrazy Dovido
Obrazy Dovido skúsenosti

Použite vodováhu na vyrovnanie a vyvŕtajte otvory pre hmoždinky.

Ako zavesiť obraz
Obraz Dovido skúsenosti recenzie

Nakoniec už len zasaďte hmoždinky a do nich skrutky, a obraz môžete zavesiť. 

 Cena obrazov

V eshope Dovido.sk aktuálne nájdete obrazy značky Dovido za super ceny so zľavami až do výšky -40% (ponuka platí do 24.10.2021). 

Obraz "Symbol lásky" tak momentálne kúpite za sumu pohybujúcu sa okolo 39 €, čo je vzhľadom na rozmery obrazu veľmi dobrá cena. 

Rovnako je to aj s tapetami, nálepkami či obrazmi na maľovanie podľa čísel. Ceny v eshope Dovido.sk (aj v porovnaní s ostatnými podobnými eshopmi), hodnotím ako veľmi dobré a dostupné pre každého. 

Výhody a nevýhody

Výhody

 • kvalitná tlač
 • sýte farby
 • potlačené boky
 • obraz spolu s rámom
 • príslušenstvo na zavesenie obrazu súčasťou balenia
 • krásne balenie
 • rýchle doručenie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov
Dovido obraz recenzie skúsenosti

 Moje celkové hodnotenie obrazu

Obraz "Symbol lásky" z eshopu Dovido.sk si má získal hneď po otvorení krabice. Nádherne zabalený, previazaný zlatou stuhou a s nádychom luxusu. Samozrejmosťou však nie je len krásne, ale aj účelné balenie v bublinkovej fólii a s dôkladnou ochranou hrán. 

Obraz má kvalitné spracovanie, vynikajúcu tlač, sýte farby a v skutočnosti vyzerá presne tak, ako na obrázku v eshope. 

Má kvalitný drevený rám a potlač i po bokoch. Na zadnej strane obrazu sú rovnomerne umiestnené spony na zavesenie. Vďaka tejto výbave, ako aj príslušenstvu na zavesenie, ktoré v balení nájdete, môže u vás doma vybraný obraz visieť už do pár minút.

Nedá mi tiež nevyzdvihnúť rýchlosť doručenia či možnosti platby. Obrazy, ktoré sú na sklade môžete mať doma už do 24 hodín od vytvorenia objednávky a zaplatiť za ne môžete online kartou, bankovým prevodom či hotovosťou pri prevzatí.

Pozitívne hodnotím i širokú ponuka eshopu, kde vždy zaručene nájdete obraz do ktorejkoľvek izby. Všetky steny si predsa zaslúžia skrášliť. 🙂 

Za mňa eshop Dovido.sk odporúčam všetkými desiatimi. Ak budem niekedy znova hľadať obraz, tak určite len na Dovido.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar