Obývacia miestnosť, ktorá si zaslúži pozornosť

Ako na zariadenie obývačky

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Zohnať krásny a štýlový nábytok do obývacej miestnosti je výzvou, keďže chcete, aby celý priestor pôsobil útulne a príjemne. Nejde len o naše preferencie, ale aj o to, urobiť dojem na rodinu alebo blízkych priateľov, keďže obývačka je miestnosť, kde sa môžeme všetci stretávať a porozprávať. Dôležitým a často aj rozhodujúcim faktom pre výber celého zariadenia je veľkosť miestnosti.

Sedacia súprava musí slúžiť celej rodine

Výber sedacej súpravy zahŕňa niekoľko bodov, na ktoré by ste rozhodne nemali zabúdať.

Prvým a podstatným je priestor, ktorý máte k dispozícii. Máte malú obývaciu miestnosť, ktorá sa spája s jedálňou alebo naopak sa môžete chváliť veľkým priestorom, ktorý vám poskytuje veľa možností zariadenia.

Kľúčový je tiež počet osôb, ktoré budú pravidelne využívať obývačku. Každý bude potrebovať pohodlné miesto na usadenie. Avšak, rátajte aj s miestom navyše pre prípadné návštevy alebo rodinné stretnutia. Potom už premýšľajte, že zvolíte rohové sedačky.

Moderné sedacie súpravy zahŕňajú aj rôzne funkcie, je len na vás, čo od nich pre svoj komfort vyžadujete.

Pokiaľ poznáte presné odpovede na tieto dôležité body, tak sa môžete pustiť do hľadania tej pravej sedacej súpravy.

Aké funkcie dokáže splniť kvalitná sedacia súprava?

Hlavnou funkciou pre väčšinu ľudí je používanie sedačky ako miesto na posadenie pred televíziu alebo ako súčasť konferenčného stolíka. V takomto prípade nemusíte uvažovať nad inými spôsobmi jej využitia.

Ďalšou možnosťou je využívanie sedačky ako miesto na prespanie pre občasné návštevy, ktoré ocenia funkciu rozkladania. Dôležité je, aby mala sedačka aj úložný priestor.

V neposlednom rade môže sedacia súprava plniť aj estetickú funkciu, ak chcete zaplniť veľký priestor, môžete zvoliť menšiu sedačku.

Čo rozhodujte o veľkosti sedacej súpravy?

Menej početná rodina si určite poradí s menšou sedačkou, ktorá navyše nezaberie veľa miesta. Ak by bol problém s posadením návštevy, tak vám k tomu dopomôžu kreslá alebo taburetky.

Väčšie rodiny by mali porozmýšľať o kúpe sedacej súpravy väčších rozmerov, ktorá poskytne aj priestor pre príbuzných alebo rodinných kamarátov. Budete sa tak môcť pravidelne stretávať a užívať si čas strávený spolu, ktorý vám nikto len tak nevezme.

Obývacia miestnosť ako vybrať sedaciu súpravu

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Dizajnový prvok a praktická skrýša

Samozrejmosťou každej obývačky by mal byť bez pochýb úložný priestor, ktorý budete potrebovať hneď z viacerých dôvodov.

V miestnosti budete potrebovať miesto na vianočné ozdoby, rodinné fotky alebo suveníry z dovoleniek.

Komody sú dizajnovým prvkom a nábytkom, ktoré len tak rýchlo nevyjdú z módy. Tento univerzálny kus nábytku sa bez rozdielu hodí do každej miestnosti. V spálni ju môžete využiť ako úschovňu pre svoju spodnú bielizeň.

Aké sú hlavné výhody, ktoré prinášajú komody?

  • Ako výhodu môžete považovať skladnosť komody s tým, že poskytuje skutočne veľa miesta na všetko, čo budete chcieť uložiť.
  • Ponuka vám umožňuje nájsť vhodnú komodu so zaujímavým spracovaním alebo dekórom.
  • Hodí sa do väčšieho aj menšieho priestoru.

Nájdite správny typ komody

Pri hľadaní vhodnej komody do obývačky sa spoliehajte na ladenie s obývacou stenou, ktorá bude súčasťou modernej zostavy. Dostatočný priestor na časopisy alebo zbierku CD vám poskytnú zásuvkové komody.

Pri uskladnení väčších predmetov, ako sú napríklad spoločenské hry, knihy alebo škatule s ozdobami, oceníte skôr kombinované komody, ktoré okrem zásuviek majú aj dvierka.

Výber vhodného odtieňa

Komody so svetlým dekórom dokážu celú obývačku zväčšiť a priniesť tiež viac svetla. Populárne sú najmä biele alebo krémové odtiene.

V moderných a minimalistických odtieňoch môžete vidieť tmavé a elegantné komody so zaujímavým spracovaním. Na komodu si pokojne môžete umiestniť vázu s čerstvými kvetmi alebo ovocie, ktoré sa stanú decentnou výzdobou aj v minimalisticky zariadenom interiéri.

Zaplnenie voľného priestoru

Ostáva vám v miestnosti veľa voľného priestoru alebo máte k dispozícii roh, kde by ste radi niečo umiestnili? Moderné komody sú praktickým riešením aj do voľných kútov, vďaka čomu sa z vášho bývania vytratí prázdnota a priestor bude útulne zariadený.

Na komodu si môžete uložiť všetky potrebné veci, bez ktorých sa nezaobídete.

Správna starostlivosť predlžuje životnosť

Starostlivosť určujte samotný materiál komody. Pokiaľ je komoda vyrobená z dreva, tak bude stačiť, aby ste ju pretierali vlhkou handrou.

Drevo je prírodný materiál, avšak komoda bude potrebovať pravidelné vetranie a vyhýbanie sa priamemu slnečnému žiareniu. Drevenú komodu dokážete ošetriť aj špeciálnym olejom na drevený nábytok.

Ako vybrať komodu do obývačky

Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Po zariadení obývačky vytvorte útulnú atmosféru

Súčasťou všetkých moderných priestorov sú aj bytové doplnky, ktoré prinesú dobrú energiu alebo vytvoria harmonickú atmosféru.

V obývačke by nemali chýbať rodinné fotografie, ktoré vám budú neustále pripomínať nezabudnuteľné spomienky. Zaujímavé môžu byť obrazy na stenu s motívom prírody alebo kúskom histórie.

V prípade, že chcete zvýrazniť aj konferenčný stolík, tak na neho umiestnite vázu s kvetmi.

Pri zariaďovaní a výbere nábytku do obývačky je potrebné, aby vám neunikli podstatné veci výberu, ako je sedacia súprava, konferenčný stolík a úložný priestor.

Všetky tieto dôležité časti sú nevyhnutné pre každodenné využívanie obývacej miestnosti. Priestor potom spríjemnite výberom dekorácií a doplnkami, ktoré vytvoria harmonickú atmosféru.

O autorovi

Adam Kováč
 

Adam je externý prispievateľ nášho portálu. Ako muž rád testuje produkty určené práve im. Baví ho šport a zdravý životný štýl.

1
Pridajte komentár ku článku

avatar
Petra Beňová
Komboš
Petra Beňová

Zdravím, ak hladáte do svojej obývačky kvalitné a luxusné krby tak odporučam firmu na krby HT design, ponukaju aj krby na plyn