Odpudzovace.sk: Dajte zbohom škodcom na vašom pozemku

Odpudzovače s plašiče zvierat

Vlastníte dom alebo chatu so záhradou, v ktorej pestujete zeleninu, ovocné stromy či rôzne rastliny? Určite ste na ňu právom hrdí a nedáte na ňu dopustiť za žiadnych okolností. Snažíte sa ju ochrániť pred akýmikoľvek neželanými návštevníkmi, vrátane tých zvieracích.

Povedzme si to ale úprimne. Môžete byť akýkoľvek milovník zvierat, avšak len dovtedy, kým nenapadnú to, čomu ste so zanietením venovali svoj čas a nezničia plody vašej práce.

A práve v takýchto situáciách vstupujú do hry ultrazvukové odpudzovače a plašiče, ktoré starostlivo ochránia vašu úrodu, pozemok a so všetkými nevítanými hosťami si poradia raz a navždy, bez akejkoľvek chémie a jedov. 

Ultrazvukové odpudzovače a plašiče: Ako fungujú? 

Už ako napovedá samotný názov, ultrazvukové odpudzovače fungujú na princípe ultrazvukového signálu. Pracujú na frekvenciách, ktoré ľudské uši, na rozdiel od tých zvieracích, jednoducho nedokážu zachytiť. Kým teda na človeka tieto typy odpudzovačov nijako nevplývajú, u zvierat vyvolávajú pocit nebezpečenstva a strach z nepoznaného tvora, a preto radšej daný priestor rýchlo opustia.

Pre vás to znamená:

  • ochrana vášho majetku,
  • ochrana záhrady a úrody,
  • bez ublíženia zvieraťu či životnému prostrediu.

Ak ste si práve teraz povedali, že presne toto potrebujete a pýtate sa, kde tento „zázrak“ zohnať, odpoveď je jednoduchá. Nemusíte nikam chodiť, stačí iba navštíviť internetový obchod odpudzovace.sk, kde zoženiete kvalitné ultrazvukové plašiče a odpudzovače DERAMAX na jednom mieste.

Skôr než ale vhupnete do kúpy odpudzovača, mali by ste poznať pár dôležitých vecí.

Nie je odpudzovač ako odpudzovač

V prvom rade je naozaj dôležité vedieť, že všetky odpudzovače nie sú rovnaké. A čo to znamená?

Frekvenčný rozsah počutia a vnímania zvukov sa u jednotlivých zvierat líši. Z toho teda vyplýva, že jedným odpudzovačom či plašičom neodplašíte akékoľvek zviera. Ultrazvukové plašiče je potrebné vyberať podľa toho, aký konkrétny škodca navštevuje okolie vášho obydlia.

Odpudzovač hlodavcov 

Medzi najrozšírenejšie škodce, ktoré bez zábran začnú okupovať akékoľvek územie patria myši, potkany či napríklad hraboše, teda jedným slovom hlodavce. Rozsah škôd, ktoré dokážu napáchať je pritom naozaj veľký. Veľmi radi si pochutia na koreňoch novovysadených stromčekov či rastúcej zelenine v záhradke. Pokiaľ sú teda práve hlodavce ten typ škodcov, ktorým chcete dať zbohom, siahnite po odpudzovačoch hlodavcov.

Ultrazvukový plašič hlodavcov či odpudzovač myší poskytne vášmu majetku zaručenú ochranu. Použiť ho môžete v exteriéri, ale i v interiéri, a to bez toho, aby vás akokoľvek obmedzoval. Odpudzovač vysiela ľudským uchom nezachytiteľné ultrazvukové vlny, ktoré však zaručene zachytia citlivé uší hlodavcov. 

Ultrazvukový odpudzovač hlodavcov a kún Deramax-Profi môže byť váš už za 28 €. 

Deramax profi odpudzovač hlodavcov

Deramax-Profi je odpudzovač určený na plašenie myší, potkanov, kún, lasíc, piskorov i plchov.   

Vtáky v úlohe škodcov

Aj napriek tomu, že vtáky sú väčšinou užitočné, nájdu sa medzi nimi i „čierne ovce“, ktoré sa stávajú nepríjemnými škodcami pestovaných plodín. Hneď po výsadbe, v snahe zahnať svoj hlad, neraz vyhrabávajú zo zeme semená a nepohŕdnu ani rôznymi rastlinami.

Pokiaľ teda nechcete, aby vaša úroda vyšla navnivoč, mali by ste si zaobstarať ultrazvukový plašič vtákov.  Ten využíva citlivý sluch operencov a pomocou nepríjemných ultrazvukových signálov ich účinne odplaší od plánovaného „miesta činu“.

Cena ultrazuvkového odpudzovača Deramax-Bird sa pohybuje okolo sumy 33€.

Odpudzovač vtákov Deramax-Bird

Plašič vtákov Deramax-Bird je určený na plašenie vtákov v exteriéri.  

Odpudzovače psov

Áno, veru, aj štvornohí miláčikovia nemusia by vždy až tak milí, a to najmä k vašej úrode či majetku. Reč je predovšetkým o túlavých psoch a mačkách, ktoré sa k vám prikradnú zo susedstva a označkujú nevábivými kôpkami exkrementov všetko naokolo.

Ak sú vašim problémom práve títo neželaní návštevníci, riešením je pre vás odpudzovač psov. Funguje na princípe vysielania ultrazvukových vĺn, ktoré síce ľudské ucho nepočuje, no pre citlivé uši psov a mačiek sú dostatočným plašičom.

Plašič psov a mačiek Deramax-Kitty sa predáva za cenu okolo 35 €. 

Odpudzovač psov Deramax-Kitty

Deramax-Kitty odpudzuje nielen psov, ale aj mačky. 

Ultrazvukové odpudzovače – sú bezpečné?

Možnože aj vám počas čítania tohto článku v hlave skrsla myšlienka o tom, či sú takéto ultrazvukové odpudzovače a plašiče pre človeka vôbec bezpečné. Áno, sú. Ak zvažujte kúpu tohto pomocníka na váš pozemok, nemusíte sa obávať žiadneho neželaného pôsobenia na vás či vašich blízkych. Ultrazvuk sa totiž pohybuje za hranicou počuteľnosti a plašiče pri svojej prevádzke využívajú frekvencia nad 24 kHz, ktoré sú pre ľudské ucho nepočuteľné.

Ochrániť váš pozemok, záhradu a úrodu pred škodcami možno aj humánnym spôsobom, bez chémie a s ohľadom na životné prostredie. Stačí sa len správne rozhodnúť a siahnuť po ultrazvukových plašičoch a odpudzovačoch, ktoré vašej záhrade spravia tú najlepšiu službu. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte komentár ku článku

avatar