Keramický ohrievač Rovus - Recenzia a skúsenosti

Keramický ohrievač Rovus
 • ohrievač vzduchu
 • výkon 1800 W
 • možnosť voľby teploty od 10 - 35 °C 
 • cena od 30 

Ranné vstávanie do chladnej izby je pre mnohých často horšie ako otravné pípanie budíka. Kým budík možno vypnúť stlačením jediného tlačidla, vyhnať z izby zimu vám môže trvať o niečo dlhšie. Pomôcť však dokáže ohrievač vzduchu, ktorý bol vynájdený práve za účelom rýchleho tepla kedykoľvek a bez námahy. 

Keďže zima už doslova klope na dvere, uplynulé dni sme testovali prenosný keramický ohrievač Rovus. A ako sme s ním boli spokojní? Čo všetko ponúka a vôbec, dokáže vyhriať i celú miestnosť? To sa dozviete v dnešnej recenzii. 

Keramický ohrievač Rovus recenzia

 Prvý dojem

Keramický ohrievač vzduchu Rovus je podľa slov výrobcu určený na okamžité a výkonné vykurovanie, kdekoľvek a kedykoľvek. Oproti iným zariadeniam tohto typu je jeho veľkou výhodou možnosť voľby konkrétneho stupňa teploty či nastavenie času vypnutia zariadenia, a to všetko prostredníctvom dotykového ovládacieho panela s prehľadným displejom. 

Okrem možností prispôsobiť si teplo podľa vlastných predstáv tento ohrievač ďalej láka i jednoduchou manipuláciou a bezproblémovou prenosnosťou, ktorú zabezpečujú malé rozmery, nízka hmotnosť a integrovaná rukoväť nachádzajúca sa v zadnej časti ohrievača. Ohrievač je teda ideálny pre každého, kto hľadá malé a spratné výhrevné zariadenie.

Výrobca ďalej stavil i na bezpečnosť a ohrievač vybavil viacerými bezpečnostnými prvkami, ako napríklad ochrana proti prehriatiu či ochrana proti prevráteniu, vďaka ktorej sa ohrievač v prípade prevrátenia ihneď vypne. Za zmienku stojí aj tepelne izolovaný kryt, ktorý zaručuje chladný povrch ohrievača počas prevádzky. 

Ohrievač pôsobí príjemne a nadčasovo hneď na prvý dojem, a to vďaka elegantnému a nevtieravému dizajnu. Po detailnejšom preskúmaní som však mala pocit, že plastové vyhotovenie nie je úplne najpevnejšie, všetky časti však držali tak, ako mali. Na prednej časti zariadenia je umiestnený displej s dotykovým ovládaním. Vzadu sa nachádza základné tlačidlo ON/OFF a pomerne dlhý prívodný kábel.  

Spolu s ohrievačom sa v krabici nachádzal aj návod na použitie, ktorý je síce v mnohých jazykoch, no slovenčina sa nachádza až na posledných stranách. Nechýbajú v ňom však žiadne dôležité informácie, potrebné na spustenie prevádzky zariadenia. Poďme teda ďalej. 

Ohrievač Rovus
Keramický ohrievač Rovus balenie

Balenie ohrievača Rovus.  

 Princíp fungovania

Keramický ohrievač Rovus, ako napovedá už aj samotný názov, slúži v prvom rade na ohrievanie vzduchu. To však nie je všetko. S týmto zariadením totiž možno vzduch nielen zohriať, ale aj ochladiť. A ako je to možné? 

Ohrievač funguje na princípe inovatívnej termokeramickej technológie. Tá sa stará o maximálnu účinnosť topného keramického článku nachádzajúceho sa vo vnútri ohrievača. Pre topné keramické články je charakteristický rýchly teplotný nástup i teplotná zotrvačnosť.

Zadnou stranou prúdi do zariadenia vzduch, ktorý je následne behom pár sekúnd zohrievaný topným článkom a rozptyľovaný ventilátorom späť do miestnosti. Požadovanú teplotu možno navoliť v rozmedzí od chladných 10 °C, ktoré zaručene osviežia v lete až po horúcich 35 °C, ktoré zohrejú počas chladných zimných dní.  

O chod tohto ohrievača sa stará výhrevné teleso s výkonom až 1800 W. Aj keď ide o pomerne dobré číslo a výrobca uvádza, že ohrievač dokáže bez problémov vyhriať každú miestnosť, netreba sa na to spoliehať, a to obzvlášť pri väčších priestoroch. 

Keramický ohrievač Rovus skúsenosti

Zadná strana ohrievača. 

Ohrievač Rovus skúsenosti

Ohrievač má aj integrovanú rukoväť pre jednoduché prenášanie. 

Ohrievač Rovus bezpečnosť

Nechýba ani ochrana proti prevráteniu, vďaka ktorej sa ohrievač v prípade prevrátenia vypne. 

 Použitie keramického ohrievača Rovus

Pred prvým použitím a spustením ohrievača som na odporúčanie výrobcu skontrolovala všetky jeho časti. Všetko bolo v poriadku a tak som začala s testovaním. 

Ohrievač je potrebné umiestniť na suchý, tvrdý, rovný povrch, tak, aby nedochádzalo k jeho prevracaniu a zapojiť do elektrickej siete. Ohrievač sa zapína stlačením vypínača na zadnej strane do pozície On. Zapnutie je sprevádzané akustickým signálom, ktorý je na môj vkus trochu hlučnejší, a to najmä vtedy, ak chcete ohrievač zapnúť v miestnosti, kde niekto spí. 

Po zapnutí prístroja sa na displeji zobrazí aktuálna teplota v danej izbe. Tlačidlo Standby slúži na spustenie prístroja v pohotovostnom režime. Hneď po stlačení Standby tlačidla začne ventilátor fúkať vzduch v režime cirkulácie vzduchu. Teraz je potrebné zvoliť požadovanú teplotu a čas. Čo sa týka teploty, ohrievač ponúka dva režimy, a to režim teplého vzduchu a režim horúceho vzduchu.

Režim teplého vzduchu spustíte stlačením tlačidla s ikonou slnka, ktoré sa zároveň zobrazí aj v ľavej časti displeja. Ak ešte raz stlačíte gombík s touto ikonkou, ohrievač sa prepne do režimu horúceho vzduchu a kúrenie bude ešte intenzívnejšie. Režim cirkulácie vzduchu sa zapne opätovným (teda tretím) stlačením tlačidla s ikonou slnka.

Veľkým plusom tohto ohrievača je možnosť manuálne si zvoliť teplotu vzduchu, a to v rozmedzí od 10 - 35 °C. Voľba teploty prebieha prostredníctvom tlačidiel “+, -”, pričom plusom sa teplota zvyšuje a mínusom uberá. Aktuálne zvolená teplota na displeji chvíľu bliká a potom ohrievač znova začne zobrazovať momentálnu teplotu v miestnosti. 

Skvelou vychytávkou je aj možnosť nastaviť vypnutie ohrievača po uplynutí určitej doby, konkrétne od 1. - 8. hodiny. Na nastavenie stačí tlačiť tlačidlo s ikonou budíka dovtedy, kým sa na displeji nezobrazí požadovaný čas. Po nastavení času pribudne dole na displeji ikonka budíka. 

Ohrievač sa vypína stlačením tlačidla Standby. Pokiaľ bežal v režime cirkulácie, vypne sa okamžite. Ak bol ale ohrievač v režime teplého či horúceho vzduchu, po stlačení Standby tlačidla sa automaticky prepne do režimu studeného vzduchu, aby vychladol a na displeji bliká odpočítavanie. Potom už len stačí vypnúť vypínač na zadnej strane a odpojiť kábel z elektrickej siete. 

Aby ohrievač slúžil čo najdlhšie a čo najlepšie, vyžaduje si aj pravidelné čistenie, v opačnom prípade mu totiž hrozí zanesenie prachom. Stačí iba povysávať jemnou kefkou alebo štrbinovou hubicou miesta, kde prúdi a vychádza vzduch. Telo spotrebiča možno pretrieť jemne navlhčenou handričkou. Zariadenie je pripravené znova na použitie až po jeho uschnutí. 

Obsluha tohto zariadenia je teda naozaj jednoduchá a intuitívna. Samozrejme, pred zapnutím ohrievača je potrebné nazrieť aj do manuálu, lebo inak môže byť pre vás prítomnosť viacerých gombíkov zbytočne mätúca a ľahko sa môže stať to, že nebudete vedieť čo s nimi. Ak by som mala tomuto zariadeniu niečo vytknúť, určite by to boli pomalšie a nepresné odozvy po stláčaní tlačidiel. Nie vždy totiž na každú požiadavku ohrievač zareaguje. 

Keramický ohrievač Rovus použitie

Dotykový ovládací panel s prehľadným displejom. 

Keramický ohrievač Rovus ovládanie
Ovládanie keramický ohrievač Rovus

Ovládanie ohrievača prebieha prostredníctvom dotykového panelu.

Kombík radí

Kombík radí: Vedeli ste, že v eshope Topshop.sk si môžete objednať predĺženú záruku až na 3 roky? 


Určite odporúčame! 🙂

  Cena

Cena keramického ohrievača Rovus sa pohybuje okolo sumy 30 € a je primeraná k tomu, čo toto zariadenie ponúka.

Samozrejme, na trhu možno dostať aj lacnejšie alternatívy, ktoré sa začiatkom jesene predávajú v hypermarketoch už za pár eur, no svojou výbavou a schopnosťami za ohrievačom Rovus zaostávajú. 

Videorecenzia

Výhody a nevýhody keramického ohrievača Rovus

Výhody

 • nízka hmotnosť
 • kompaktné rozmery
 • prenosnosť
 • možnosť voľby konkrétneho teplotného stupňa
 • displej
 • bezpečnostné prvky

Nevýhody

 • slabšie plastové prevedenie
 • ohrievanie menšieho priestoru
 • nie vždy presné odozvy tlačidiel
Recenzia keramický ohrievač Rovus

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Keramický ohrievač vzduchu Rovus je zariadenie primárne určené na ohrev vzduchu a  túto svoju úlohu plní dobre. Samozrejme, nemožno od neho očakávať (aj vzhľadom na rozmery a výkon), že vyhreje miestnosť väčších rozmerov. Skôr by som po mojom otestovaní povedala, že ide o ohrievač osobného priestoru a teplo si budete môcť užívať v jeho bezprostrednej blízkosti, ktorá nepresiahne viac ako dva metre. 

Výhodou tohto ohrievača v porovnaní s konkurenčnými modelmi pohybujúcimi sa v tejto cenovej kategórii je možnosť navoliť si konkrétnu teplotu. Navyše, ohrievač možno používať aj ako ventilátor, teda ochladzovač vzduchu. Ohrievač sa jednoducho obsluhuje vďaka praktickému ovládaciemu panelu. Plusom je tiež prítomnosť displeja, na ktorom sa zobrazuje aktuálna teplota i všetky navolené parametre a bezpečnosť, na ktorej si výrobca naozaj dal záležať.

Aj napriek tomu, že ohrievač Rovus je pomerne vydareným zariadením, každému sa však nemusí pozdávať už spomínaný dosah tepla, ale aj plastové vyhotovenie či nepresné odozvy ovládacích tlačidiel. Prihliadnuc na tieto nevýhody, má odo mňa keramický ohrievač Rovus 4 hviezdičky z možných piatich. Odporúčam ho každému, kto hľadá spoľahlivý ohrievač s jednoduchým ovládaním, pričom od neho nečaká vyhriatie veľkých miestností. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar