Recenzia: Ohybná stavebnica Flexi - edukatívna hra pre rozvoj motoriky

Flexi stavebnica z eshopu Hravaskolka.sk
 • ohybná stavebnica pre vytváranie 3D diel
 • pre deti od 6 rokov
 • cena od 30 

Sú hračky a hračky. Kým niektoré z nich omrzia deti už po chvíli hrania, iné nestarnúce hračky bavia doslova celé generácie detí. 

Zoberme si napríklad taký fidget spinner, ktorý pár rokov dozadu spôsobil hotový ošiaľ. Avšak, tak rýchlo ako sa objavil, tak aj zmizol a dnes si na naň spomenie len málokto. 

A potom tu máme legendárnu stavebnicu Lego, ktorá sa na trhu objavila už pred šesťdesiatimi rokmi, no dodnes ju milujú všetky deti. 

Veru, stavebnice patria medzi tie najpopulárnejšie hračky, ku ktorým sa deti rady vracajú. Prekladaním, spájaním a kombinovaním dielikov dokážu stráviť dlhé hodiny. 

Dnes tu máme pre vás tip práve na stavebnicu, ktorá však dostala zaujímavý update - flexibilnosť. Čo všetko s touto stavebnicou možno vyčarovať a čím si dokáže získať deti? Prečítajte si naše skúsenosti v nasledujúcej recenzii. 

Video

Flexi stavebnica recenzie a skúsenosti

 Čo je Flexi stavebnica?

Flexi stavebnica predstavuje unikátnu skladačku, ktorá je v porovnaní s bežnými stavebnicami maximálne ohybná, a deťom tak poskytuje v podstate neobmedzené možnosti. 

Kým z klasických stavebníc totiž možno kvôli pevným dielom vytvárať iba pevné tvary, pri hraní sa s Flexi stavebnicou sa fantázii nekladú žiadne medze. Deti si z nej môžu postaviť dom, zvieratko, kvet, písmená, čísla, skrátka čokoľvek, na čo si trúfnu. 

Táto prepracovaná stavebnica pozostáva z farebných dielikov rozličných veľkostí, ktoré majú vo svojom vnútri ukrytý ohybný hliníkový drôtik. Práve ten umožňuje ich bezproblémové ohýbanie v akomkoľvek smere. 

Drôtiky sú obalené v nezávadnom NBR materiáli, ktorý svojimi vlastnosťami pripomína penu. Je príjemný na dotyk a má hebký povrch. Zároveň poskytuje dostatočnú odolnosť a bráni drôtikom dostať sa na povrch. Pri bežnom zaobchádzaní so stavebnicou preto nehrozí žiadne riziko. 

Stavebnica je vhodná pre deti od 6 rokov (odporúčanie výrobcu na krabici), aj keď na stránke predajcu je uvedený vek 3 roky. Vzhľadom na obsah malých častíc túto stavebnicu však určite odporúčame starším deťom, prípadne mladším, avšak pod dohľadom dospelej osoby.

Aké vlastnosti má Flexi stavebnica?

 • Maximálne ohybná - ponúka neobmedzené možnosti pri hraní.
 • Maximálne odolná - aj napriek ohybnosti je stavebnica maximálne odolná. 
 • Farebná - upúta pozornosť každého dieťaťa.
 • Hebká na dotyk - hranie sa so stavebnicou sa páči aj detským rukám a prstom.
 • Edukatívna - pozitívne vplýva na vývoj dieťaťa. 

Flexi stavebnica pochádza z rúk výrobcu BabyGo, ktorý sa špecializuje na výrobu produktov pre tých najmenších. Na našom trhu zoženiete Flexi stavebnicu v eshope s edukatívnymi hračkami Hravaskolka.sk

Flexi stavebnica pre deti

S Flexi stavebnicou môžu deti vytvárať rôzne 3D výtvory. 

Flexi stavebnica obsah balenia

Stavebnica je vhodná pre deti od 6 rokov. 

Flexi stavebnica návod

Všetky dieliky sú vyrobené z bezpečných, nezávadných a netoxických materiálov. 

Návod Flexi stavebnica

Súčasťou balenia stavebnice je návod s postupom, ako vyskladať napríklad kamión či kvet v kvetináči. 

 Z čoho pozostáva stavebnica?

Flexi stavebnica je dodávaná v malej krabici, v ktorej sa nachádza 28 zázračných prútikov na tvorenie v rôznej dĺžke, konkrétne: 

 • 4 prútiky s rozmerom 25 cm
 • 6 prútikov s rozmerom 20 cm
 • 5 prútikov s rozmerom 15 cm
 • 5 prútikov s rozmerom 10 cm
 • 4 prútiky s rozmerom 7 cm
 • 4 prútiky s rozmerom 5 cm. 

Prútiky sú rôznofarebné - žlté, červené, modré, zelené, fialové alebo ružové. 

Súčasťou sú i spájacie konektory v rôznych vyhotoveniach, ktoré ešte viac podporujú flexibilitu stavebnice. Stačí si iba vziať do ruky dva prútiky, spojiť konektorom, ohýbať a tvoriť. 

Pri tvorení sa deti môžu inšpirovať priloženým návodom, v ktorom sa nachádza postup, ako vytvoriť 3D kvet v kvetináči, kamión či domček. 

Skúsenosti stavebnica Flexi

Skladačku tvoria prútiky a konektory. 

Stavebnica Flexi pre deti skúsenosti

Prútiky majú rôzne veľkosti. 

Kreatívna stavebnica Flexi pre deti

Farebné konektory slúžia na spájanie prútikov. 

 Aké výhody prináša deťom hranie s Flexi stavebnicou?

Stavebnice sú populárne a navyše pre deti i prospešné hračky, ktoré môžu pozitívne vplývať na široké spektrum ich zručností a schopností.

V čom môžu dieťaťu pomôcť? 

1. Rozvíjajú jemnú motoriku a grafomotoriku

Jemná motorika sa rozvíja v podstate už od narodenia dieťaťa a je nesmierne dôležitá pre bežné, denodenne vykonávané činnosti. Zahŕňa celkovú obratnosť horných končatín, ale aj schopnosť preniesť zrakový vnem do pohybov ruky, čo je v neposlednom rade dôležité aj pre rozvoj mozgu. 

Spájanie prútikov malými dielikmi z Flexi stavebnice trénuje pohyby rúk a prstov, čím sa rozvíja nielen jemná motorika, ale aj grafomotorika. Tá zahŕňa psychomotorické činnosti vykonávané pri písaní a kreslení. 

2. Rozvíjajú predstavivosť a kreativitu

Hranie sa so stavebnicou, spájanie farebných dielikov a vytváranie rôznych diel rozvíja detskú predstavivosť a kreativitu. 

3. Rozvíjajú matematické a priestorové myslenie

Hranie sa so stavebnicou je skvelým spôsobom, ako u dieťaťa rozvíjať matematické a priestorové myslenie. Dieťa sa učí stavať podľa návodu a transformovať tak dvojrozmernú kresbu z papiera na trojrozmernú v realite. 

4. Podpora vytrvalosti a trpezlivosti

Stavaním diel, či už z predlohy alebo podľa vlastnej predstavivosti, dieťa trénuje, rozvíja a podporuje svoju trpezlivosť, ale aj vytrvalosť, čo sú dôležité vlastnosti nielen v detstve, ale predovšetkým v pokročilejšom veku. 

Recenzie Flexi stavebnica pre deti

Z Flexi stavebnice možno vďaka jej ohybnosti i konektorom postaviť v podstate čokoľvek. 

  Cena Flexi stavebnice

Tak a dostávame sa k jedinej nevýhode Flexi stavebnice, k cene. Momentálne sa predáva za sumu pohybujúcu sa okolo 30 €, čo je za stavebnicu so 75 dielikmi celkom dosť. 

Naproti vyššej cene však stojí skutočnosť, že táto stavebnica pozitívne vplýva na schopnosti a zručnosti dieťaťa a jeho celkový rozvoj a do toho sa oplatí vždy investovať. 

Flexi stavebnica Hravaskolka.sk skúsenosti

Výhody a nevýhody

Výhody

 • ohybné, flexibilné dieliky
 • vyrobená z nezávadného, na dotyk príjemného materiálu
 • odolná
 • možnosť vytvárania stavieb, zvierat, kvetov, postáv, čísel, písmen,...
 • pútavé, farebné prevedenie
 • rozvíjanie motoriky a grafomotoriky
 • podpora tvorivosti a predstavivosti
 • rozvoj logického a matematického myslenia

Nevýhody

 • vyššia cena
Recenzie skúsenosti Flexi stavebnica

 Naše celkové hodnotenie

Flexi stavebnica je vo svete hračiek ešte pomerne horúcou novinkou, no svojich nadšencov si už stihla nájsť. U nás doma je aktuálne najobľúbenejšou hračkou.

Stavebnica si dokáže získať pozornosť detí takmer okamžite, a to nielen kvôli pútavému farebnému prevedeniu, ale tiež aj kvôli maximálnej ohybnosti jednotlivých prútikov. Vďaka tejto vlastnosti možno z Flexi stavebnice vytvoriť v podstate čokoľvek. 

Dieliky do seba zapadajú ľahko, dobre držia pokope, no zároveň ich možno od seba jednoducho oddeliť. So stavebnicou sa teda veľmi ľahko pracuje. 

Špeciálny povrch, z ktorého sú dieliky vyrobené zas zaručuje príjemnú manipuláciu. Samozrejmosťou je aj nezávadnosť a bezpečnosť všetkých použitých materiálov. 

Ďalšou výhodou tejto stavebnice je jej pozitívny vplyv na rozvoj dôležitých schopností a zručností dieťaťa, ako jemná motorika, grafomotorika, priestorové i logické myslenie, trpezlivosť či vytrvalosť. 

Zamrzieť môže iba o niečo vyššia cena, ktorú vám ale oplatí spokojný úsmev na tvári vášho dieťaťa. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar