Hľadáte inšpirácie na originálne darčeky? Skúste Valachshop.sk

eshop Valachshop.sk skúsenosti

Či už sa chystáte na narodeninovú oslavu, svadbu, krstiny či akúkoľvek inú výnimočnú príležitosť, s najväčšou pravdepodobnosťou nejdete len tak, s prázdnymi rukami. V takéto špeciálne dni totiž máme potrebu obdarovávať našich blízkych. Nejde pritom o žiadny trend či výmysel posledných rokov. Tradícia darovania je stará ako ľudstvo samotné.

Darčekmi si uctievame obdarovávané osoby a zároveň sú akýmsi gestom toho, že na danú osobu myslíme. Darček by mal určite tešiť, a to nielen toho, kto dar prijíma, ale aj toho, kto ho dáva. Existuje veľké množstvo darčekov - od praktických záležitostí, ktoré človek dennodenne využíva, po tie menej praktické, ktoré si vyloží niekde na poličku, až po rôzne spomienkové a osobné dary, ktoré vyčaria úsmev na tvári a zahrejú pri srdci. 🙂 

Keď som prednedávnom hľadala darček pre svojho priateľa, vedela som, že to musí byť niečo osobné, ale aj praktické zároveň, ideálne i trošku vtipné, keďže ide o večného srandičkára. A tak som strávila hodiny prezeraním inšpirácií na internete a hľadaním vhodného daru, až som ho napokon našla.

V internetovom obchode Valachshop.sk mi padlo do očí tričko s vtipným nápisom "Dajce mi šicke pokoj" ako vyšité pre môjho priateľa východniara, ktorý si okrem vtipkovania občas rád aj zašomre. Do nákupného košíka som k tričku priložila i niečo slané - bryndzové oplátky a niečo sladké - med, a darček pre pravého východniara a milovníka všetkého slovenského bol na svete. 

Tieto produkty však neboli jediné, ktoré ma v internetovom obchode Valachshop.sk zaujali. Možno tu nájsť množstvo tradičných výrobkov a produktov pochádzajúcich od slovenských a českých výrobcov - kvalitné potraviny, prírodná kozmetika či rôzne suveníry a mnoho ďalšieho.

Okrem jednotlivých produktov ma úprimne zaujala aj samotná myšlienka pustiť sa do podnikania výlučne so slovenskými a českými produktmi. Bola som zvedavá, kto za týmto eshopom stojí. Odpoveď na moju zvedavosť dorazila v krabici spolu s objednávkou. Nachádzalo sa v nej poďakovanie za nákup, malá pozornosť - čaj na prechladnutie a recept na bryndzové halušky i propolisovú tinktúru, a týchto pár slov zakladateľa obchodu Valach - Miroslava Endela.

Valachshop.sk skúsenosti

Poďme však späť k samotným produktom. Zaujíma vás, aký úspech zožal takto vyskladaný dar? Tak čítajte ďalej! 🙂 


Valachshop.sk skúsenosti

Na krabici nechýbalo označenie, že ide o krehký tovar. 

Valachshop.sk recenzia skúsenosti

V balíku sa nachádzalo i poďakovanie za nákup s prekvapením. 

Valachshop.sk recenzie skúsenosti

Prekvapenie. 🙂 


Naše skúsenosti s produktmi z eshopu Valachshop.sk

Tričko "Dajce mi šicke pokoj" - Ideálny darček pre východniara

Vtipné tričko "Dajce mi šicke pokoj"
Vtipné tričko Dajce mi šicke pokoj

Tričko unisex strihu sedí na mužskej postave veľmi dobre. 

Tričko "dajce mi šicke pokoj"

Tričko je vyrobené zo 100% bavlny.

Vtipné tričko s nápisom

Potlač má kvalitné spracovanie, no netreba zabúdať na to, že tričko je potrebné žehliť obrátené naruby.

Tričko s nápisom "Dajce mi šicke pokoj" ma oslovilo hneď, čo som ho zbadala. Vtipná aj keď trochu ušomraná hláška, ktorej však dodáva ten správny šmrnc východniarčina. 

Je dostupné vo viacerých farebných variantoch, v unisex i ženskom prevedení a dokonca i vo viacerých motívoch potlače. Okrem mnou vybranej potlače nájdete v eshope tričko s týmto nápisom aj v krásnom folk vzhľade.

Tričko je vyrobené zo 100% bavlny. Na materiáli si ja osobne dávam veľmi záležať, a vždy volím práve bavlnu, a to aj pre svojich blízkych. Zo skúseností však už viem, že nie je bavlna ako bavlna. Ak si objednáte akékoľvek oblečenie zo 100% bavlny, automaticky to hneď nemusí znamenať, že vám domov dorazí kúsok, ktorý nebudete chcieť nikdy vyzliecť. Existujú totiž aj menej kvalitné druhy bavlny, ktoré sa dokonca môžu aj ožmolkovať.

Toto tričko síce zrejme nebude vyrobené z druhu bavlny, ktorý mne osobne vyhovuje najviac, taká tá pevná látka, málo elastická, no ľahká a mäkká, ale aj napriek tomu je príjemné na dotyk a elastické, čo môže byť zas na druhej strane pre množstvo ľudí veľkou výhodou. Tu jednoznačne platí to, že závisí od toho, čo daná osoba preferuje.

Unisex strih zodpovedá a tričko padne na mužskú aj ženskú postavu, aj keď mám pocit, že o niečo lepšie sedí práve na pánskej postave. S tým však možno pri unisex oblečení tak trochu rátať. To býva totiž voľnejšieho, menej foremného strihu, ktorý nemusí vyhovovať každej žene.

A čo veľkosť? Tá zodpovedá nášmu klasickému európskemu číslovaniu. Potlač je kvalitne vyhotovená, no je potrebné mať na pamäti, že tričko sa nemôže žehliť priamo cez potlač, ale obrátené naruby. Takto by ste ho mali aj prať, pri teplote 40°C. My doma už máme prvé pranie za sebou, presne podľa pokynov a potlač drží naďalej bez problémov. 

Tričko sa veľmi páčilo a tak trochu sa "obávam", že počas najbližších mesiacov bude najnosenejším kúskom môjho priateľa. 🙂

Výhody

 • vtipný nadpis
 • kvalitná potlač
 • elastický materiál
 • dĺžka

Nevýhody

 • unisex veľkosť nemusí lichotiť ženskej postave

Orientačná cena

11 €

Hodnotenie

Lesný včelí med  - S obsahom minerálnych látok

lesný včelí med z medovice recenzia
včelí med z medovice

Med prišiel dôkladne zabalený a tak nehrozilo jeho poškodenie. 

Lesný včelý med Peter Čelko skúsenosti

Med je slovenský produkt a vyrába ho včelár Ing. Peter Čelko. 

Včelí med z medovice skúsenosti

Má tmavšie sfarbenie a tvorí ho prevažne medovica. 

Lesný včelí med sa hneď na prvý pohľad odlišuje od ostatných druhov medov predovšetkým svojím tmavším sfarbením. To je výsledkom rastlinných farbív, ktoré sa nachádzajú v miazge drevín. 

Med vo veľkej miere pozostáva z medovice. A čo to tá medovica vlastne je? Vošky žijúce na stromoch sajú ich miazgu a následne vylučujú tráviacim ústrojenstvom na listy a ihličie šťavu, nazývanú i medovica. Ide o sladkú tekutinu, ktorú nasajú včely a odnesú do úľov. Tam dochádza k jej ďalšiemu spracovaniu.

Aj napriek na oko nie práve najvábivejšiemu pôvodu medovice, treba povedať, že nejde o odpadový produkt hmyzu, pretože neobsahuje žiadne stopy kyseliny močovej. Takto vyrobený med je bohatý na veľké množstvo minerálnych látok, živín, stopových prvkov a enzýmov. Veľkým bonusom je aj to, že neobsahuje žiadne, resp. len minimálne množstvo peľu, a tak je vhodnou voľbou aj pre ľudí trpiacich alergiou. 

Práve vďaka tomuto unikátnemu zloženiu býva medovicový med často mnohými odborníkmi označovaný aj za najlepší spomedzi všetkých druhov medov. 

Má skvelú sladkastú vôňu a rovnako sladko i chutí. V súvislosti so sladkou vôňou musím podotknúť, že med obsahuje jednoduché cukry - najmä glukózu, ktorá má v organizme viacero dôležitých úloh. Je súčasťou všetkých druhov buniek a vďaka tomu, že je priamo vstrebateľná sliznicou do krvi je pre organizmus rýchlym zdrojom energie. Med je preto vhodný predovšetkým pre ľudí, ktorí počas dňa vydajú veľké množstvo energie, ako napríklad fyzicky pracujúci ľudia či športovci. 

Už jedna lyžička medu dokáže telu spoľahlivo dodať potrebnú energiu. Med je skvelý len tak na maškrtenie, ale pokojne aj na sladenie čaju či akékoľvek iné využitie v kuchyni, ale nielen to. Tento druh medu sa odporúča aj na posilnenie imunity.

Med je slovenský produkt a pochádza z Čelkovej Lehoty v okrese Považská Bystrica. Vyrába ho Ing. Peter Čelko, ktorý sa včelárstvu venuje už roky, pričom sa rozhodol pokračovať v šľapajách svojho otca i starého otca. 

Tento lahodný lesný med vám môžem len a len odporučiť. My doma si ho pridávame do nášho obľúbeného čaju, s ktorým začíname a končíme každý náš deň, ale napríklad i do koláčov a všade tam, kde by mal ísť klasický rafinovaný cukor. 

Výhody

 • lahodná chuť
 • krásna vôňa
 • konzistencia
 • výborný zdroj energie
 • zdravotné benefity
 • slovenský produkt

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

8 €

Hodnotenie

Bryndzové oblátky - Pochúťka pre pravého Slováka

skúsenosti bryndzové oblátky
Bryndzové oblátky zloženie

Výživové údaje na 100 g výrobku. 

Bryndzové oblátky výrobca

Na obale sa nachádzajú aj informácie o zložení a výrobcovi. 

Bryndzové oblátky

Oblátky sú chrumkavé, majú jemnú bryndzovú arómu i chuť. 

Ak si radi pochutnávate na slaných dobrotách, bryndzové oblátky si zamilujete. Tie vám pomôžu spoľahlivo zahnať napríklad aj chuť na obľúbené bryndzové halušky, v prípade, že si ich akurát nemôžete pripraviť. 🙂 

Oblátky pochádzajú z bryndziarne v Turčianskych Tepliciach, ktorej história siaha až do roku 1917. Firma sa v súčasnosti venuje spracovávaniu mlieka a výrobe mliečnych výrobkov - rôzne druhy syra, žinčica, bryndza či oblátky. 

Aj napriek prívlastku "bryndzové" je podiel bryndze v oblátkach iba 12%. Myslím si, že by nebolo na škodu, ak by jej bolo o niečo viac. Oblátky ďalej obsahujú pšeničnú polohrubú múku 58%, kyslú smotanu 6%, margarín 15%, vajcia, kypriaci prášok do pečiva, sušené plnotučné mlieko, vodu a kyslý uhličitan sódny. 

Bryndzové oblátky sú dostupné v balení po 40 g, vo vnútri nájdete 7 menších oblátok. Oblátky sú chrumkavé tak akurát, v ústach sa rozplývajú a majú veľmi dobrú bryndzovú chuť i arómu. Dostupné sú za cenu cca 0,70 €.

Nutričné hodnoty na 100 g:

 • Energia - 1877 kJ/447 kcal
 • Tuky/ z toho nasýtené mastné kyseliny - 19 g/7,1 g
 • Sacharidy/cukry - 60 g/ 1,8 g
 • Bielkoviny - 9,5 g
 • Soľ - 2,9 g

Výhody

 • výborná chuť
 • chrumkavé
 • praktické balenie "vždy po ruke"

Nevýhody

 • menší podiel bryndze

Orientačná cena

0,70 €

Hodnotenie

Vždy, keď pre niekoho vyberám darček, či už k narodeninám, meninám alebo k akémukoľvek inému sviatku, snažím sa, aby to bolo niečo aspoň trochu osobné. Rovnako by malo ísť aj o praktickú vec, ktorá nebude len ďalším zbytočným lapačom prachu niekde na poličke.

Zámer mi vyšiel aj tentokrát. Oblátky "zmizli" na posedenie, z medu tiež ubúda rýchlosťou blesku a tričko je v týchto letných mesiacoch najobľúbenejším kúskom, ktorý zaujme všade tam, kde v ňom priateľ príde. Za nás odporúčame všetkými desiatimi jednotlivé produkty, ale i samotný eshop. 🙂

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar