Elektronická opatrovateľka Philips Avent SCD560/00 – Recenzia a hodnotenie

Každý rodič nám dá nepochybne za pravdu keď povieme, že narodenie dieťatka nie je len radosť, ale aj starosť. Všetká pozornosť sa zrazu premiestňuje na malého človiečika, o ktorého sa snažíme neustále starať a chrániť ho 24 hodín denne. Samozrejme, nie vždy je to však možné.

A práve preto vznikli elektronické opatrovateľky, ktoré na vaše dieťatko dajú pozor a informujú vás vždy, ak sa vyskytne niečo čo i len trocha nezvyčajné. V súčasnosti nájdete na trhu veľké množstvo elektronických opatrovateliek, ktoré sa od seba odlišujú vzhľadom, funkciami i cenou. My sme otestovali model Philips Avent SCD560/00 a teraz vám prinášame naše postrehy i skúsenosti. Pozrite sa, s čím všetkým vám táto opatrovateľka pomôže.

Prvý dojem 

Philips Avent SCD560 balenie

Balenie Philips Avent.

Elektronická opatrovateľka Philips Avent SCD560/00 nás zaujala hneď na prvý pohľad svojim nenápadným, príjemným vzhľadom. Poďme ale pekne po poriadku.

Po rozbalení balenia sme v krabici našli dve jednotky - detskú a rodičovskú, i akumulátory potrebné na nabíjanie jednotiek. Aby manipulácia s týmto zariadením bola pre vás čo najjednoduchšia, nechýba zrozumiteľný a prehľadný návod na použitie, ktorý okrem textového návodu obsahuje aj obrázkový manuál. 

Rodičovská jednotka je vybavená praktickou šnúrkou. Vďaka nej si môžete jednotku jednoducho zavesiť na krk a venovať sa tomu, čo práve potrebujete. Nemusíte sa tak obávať, že ju niekde založíte a ušetríte si čas zbytočným hľadaním. 

Philips Avent SCD560 čo nájdete v balení

Toto všetko nájdete v balení.

Ako sme už naznačili v úvode, táto opatrovateľka má naozaj príjemný dizajn. Obe jednotky majú svetlomodrú farbu, o ktorej už dávno neplatí, že sa hodí iba chlapcom. Navyše, v tomto farebnom prevedení zapadne do každej detskej izbičky. Rodičovská jednotka má kompaktné rozmery, aby ste si ju so sebou mohli vziať kamkoľvek potrebujete. Disponuje nízkou hmotnosťou, konkrétne 145 gramov a jej rozmery sú  cca 13 x 6 cm. Detská jednotka dosahuje hmotnosť približne 245 gramov a meria cca 10 x 7 cm. 

Rodičovská jednotka je narozdiel od detskej jednotky vybavená LCD displejom, na ktorom sa zobrazujú všetky dôležité informácie. Nájdete na nej aj tri indikačné diódy a ovládací panel. Aby ste vždy mali prehľad o batérii, nechýba indikátor signalizujúci jej aktuálny stav. Na zadnej strane nájdete umiestnenú krytku, za ktorou sa nachádzajú batérie. Túto jednotku môžete nosiť zavesenú na krku, prípadne ju môžete položiť na stojato a tiež umožňuje využívanie v polohe ležmo. Pre ktorý spôsob sa rozhodnete, je len na vás. 

Detská jednotka je taktiež vybavená indikátorom stavu batérie. Okrem neho na nej nájdete aj ovládacie tlačidlá, reproduktor i snímač teploty. 

Philips Avent SCD560 predná časť

Ovládanie je jednoduché.

Philips Avent SCD560 pohľad zboku

Pohľad zboku.

Philips Avent SCD560 zadná strana

Pohľad na zadnú časť, v ktorej sa nachádza reproduktor.

Funkcie a ovládanie

Elektronická opatrovateľka je pre čo najväčšie zaručenie bezpečia dieťatka vybavená praktickými funkciami. 

Prehrávanie uspávaniek

O bezproblémové zaspávanie vášho bábätka sa zodpovedne postarajú uspávanky, ktoré detská jednotka prehráva. Na výber máte z piatich príjemných melódií, ktoré je možné nastaviť z ktorejkoľvek miestnosti vašej domácnosti aj na diaľku. Upokojujúco poslúži i teplá žiara nočného svetla.

Zostaňte v spojení

Ďalšiu skvelú vlastnosť elektronickej opatrovateľky predstavuje možnosť spätného hovorenia. O pozitívnom vplyve hlasu mamičky na bábätko už vzniklo množstvo štúdií, a za každým s podobným výsledkom. Dieťatko naozaj vníma a spoznáva hlas už počas svojho pobytu v bruchu matky. Táto opatrovateľka tak umožňuje mamičke prehovoriť stlačením jedného tlačila k svojmu dieťatku z akejkoľvek miestnosti v príbytku. 

Monitorovanie teploty v detskej izbe

Majte pod kontrolou aktuálnu teplotu v izbe, kde bábätko odpočíva vďaka integrovanému snímaču s prispôsobiteľným upozornením. Je dobré vedieť, že malé deti ešte nedokážu účinne regulovať svoju vnútornú teplotu. Preto vám pestúnka prostredníctvom upozornenia na displeji oznámi čo i len malú zmenu podmienok v izbe. 

Ovládanie tejto elektronickej opatrovateľky je nadmieru jednoduché a intuitívne, a to aj napriek tomu, že nedisponuje slovenským jazykom. Nemusíte sa však obávať. Zvládnete ho aj v prípade, že máte len minimálne znalosti z anglického jazyka, prípadne žiadne.

Spoľahnúť sa môžete aj na 100%-tné súkromie. Tento pomocník je vybavený technológiou DECT, ktorá je zárukou nulového rušenia iným vysielajúcim zariadením. Nechýba ani šifrovanie údajov, aby ste si mohli byť istý, že ste jediná osoba, ktorá počúva vaše dieťatko. 

Philips Avent SCD560/00 meranie teploty okolia

Elektronická opatrovateľka dokáže merať i okolitú teplotu.

Zvuk a dosah

Pri testovaní tohto produktu nás prekvapila čistota zvuku. Treba uznať, že obe jednotky vydávajú naozaj kvalitný a dostatočne hlasný zvuk. Rovnako to je aj pri samotnom prehrávaní uspávaniek. Ako negatívum sme však vnímali zvuk rodičovskej jednotky, v prípade silného hluku pochádzajúceho z detskej jednotky. Pri silnom hluku bol totiž zvuk sprevádzaný nie práve najpríjemnejším chrapčaním. To sa však objavovalo len ojedinele a vtedy, ak bola hlasitosť jednotky nastavená na maximum.

Počas testovania dosahu sme nezaznamenali žiaden problém. Výrobca sľubuje hladký dosah až do 330 metrov, pričom v interiéri je to až do 50 metrov a v exteriéri až do 330 metrov. Dosah funguje naozaj špičkovo, bez strácania sa či vypadávania. Ak by náhodou aj nastalo strácanie signálu, rodičovská jednotka vydá varovný tón a začne blikať. 


Výdrž batérie

O to, aby zariadenie vydržalo spoľahlivo čo najdlhšie sa stará režim Smart ECO na úsporu energie. Ten minimalizuje intenzitu prenosového signálu a zároveň účinne predlžuje živostnosť batérie. Čím bližšie sa nachádzate k dieťatku, tým menšie množstvo energie je potrebné na bezchybné pripojenie. 

Philips Avent SCD560 nabíjačky

V balení nájdete 2 nabíjačky.

Podľa výrobcu zariadenie vydrží v nepretržitej prevádzke až 18 hodín, čo je aj naozaj pravda. Samozrejme, vyžaduje sa zapnutie ECO režimu a taktiež treba počítať aj s tým, že v prípade prehrávania uspávaniek či zapnutia svetla sa doba prevádzky rozhodne skráti. 

Philips Avent SCD560 AA batérie

Batérie AA (2x) sú súčasťou balenia.

Technické parametre

Špecifikácia

Napätie

220–240 V

Typ batérie

AA

Prenos

obojstranný

Dosah 

až 330 m

Kapacita batérie

až 18 hodín

Cena 

Ak sa rozhodnete pre elektronickú opatrovateľku Philips Avent SCD560/00 pri jej obstaraní nesiahnete hlboko do vrecka. Jej cena sa pohybuje približne od 80 € a vyššie. A to za pocit bezpečia bábätka rozhodne stojí. 

andreashop.sk logo

PHILIPS AVENT SCD 560/00

83,99 €

alza.sk logo

Philips AVENT SCD560/00

84,90 €

hej.sk logo

Detská elektronická pestúnka Philips AVENT SCD560/00

87,00 €

Video

Rozbaľovanie

Ako funguje

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

  • nenápadný, pekný dizajn
  • čistý zvuk
  • výborný dosah
  • prehrávanie uspávaniek
  • upokojujúce svetlo
  • podsvietený displej
  • obojstranný zvukový prenos
  • ECO režím

Nepáči sa nám

  • chrapčanie v reproduktore pri vyššom hluku
  • nepodsvietené tlačidlá

Naše hodnotenie

Ak máme byť úprimní, musíme priznať, že na začiatku testovania tohto zariadenia sme boli trochu nedôverčiví. Naše obavy spočívali jednak v kvalite zvuku, ale aj v samotnom dosahu.

Už pri prvom otestovaní sa však naše obavy rozplynuli a prekvapil nás čistý zvuk oboch jednotiek. Rovnako to bolo aj s obavami týkajúcimi sa dosahu. Počas testovania sme totiž nezaznamenali žiadne nechcené strácanie či rušenie signálu iným zariadením. Kedže sme však chceli nasimulovať rôzne situácie, obe jednotky sme od seba v interiéri umiestnili vo vzdialenosti presahujúcej 50 metrov. Strácanie signálu sa začalo objavovať, avšak zároveň sme na neho hneď boli upozornení varovným tónom a blikaním, čo naozaj oceňujeme.

Praktickými vlastnosťami sú bezpochyby i prehrávanie melódií pre upokojenie bábätka, možnosť zapnutia relaxujúceho svetla či meranie tepelných podmienok v izbe bábätka. Navyše, toto všetko získate sa priaznivú cenu, ktorú sa rozhodne oplatí do bezpečia bábätka investovať. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar