Nosový sprej Physiomer Baby - Recenzia, skúsenosti

Nosový sprej Physiomer baby recenzia
 • prírodný nosový sprej
 • 115 ml
 • vhodný od narodenia
 • cena od 11 

Pre mnohých z nás je upchatý nos najhorší sprievodný príznak prechladnutia, chrípky či alergie. Výrazne ovplyvňuje a znepríjemňuje naše každodenné činnosti. Neraz je ťažko znášaný dospelými a tak sa niet čomu čudovať, že pre tých najmenších je doslova utrpením. 

Pokiaľ ste matkou, otcom či tetou, skrátka máte v domácnosti malé bábätko či staršie dieťa, určite ste ho už zažili nespokojné, budiac sa počas noci na upchatý nos a sťažené dýchanie. V tej situácii ste si nepochybne želali len jedno - čo najrýchlejšie a najefektívnejšie mu uľaviť.

Prípravkov určených práve na tento účel je na našom trhu naozaj veľa. Nie každý z nich je však vhodný pre novorodencov či menšie deti. Kým niektoré prípravky účinkujú pomerne dobre, iné môžu svojimi látkami noštek dieťaťa ešte viac podráždiť. 

Keďže aj ja chcem pre svoje deti to najlepšie, rozhodla som sa na odporúčanie pediatričky skúsiť nosový sprej Physiomer Baby a dnes vám prinášam moje dojmy a skúsenosti. 

Nosový sprej Physiomer recenzia skúsenosti

Nosový sprej Physiomer Baby sa mi do rúk dostal v čase chrípkovej epidémie, kedy toto nepríjemné ochorenie zdolalo všetky moje ratolesti. A tak som, či už chtiac alebo nechtiac, testovala tento sprej rovno na troch deťoch.

Výrobca uvádza, že nosový sprej Physiomer Baby dokáže pomôcť s nasledovnými ťažkosťami:

 • čistí upchatý nos,
 • zbavuje nadmerného hlienu,
 • spriechodňuje nosové cesty, 
 • zmierňuje pocit suchého nosa,
 • regeneruje nosnú sliznicu.

Primárne je určený pre deti od narodenia, čo je nepochybne jedna z jeho najväčších výhod. Rovnako ho však môžu používať aj staršie deti a obmedzenie nie je ani pri dospelých osobách.

Musím priznať, že som bola veľmi zvedavá na jeho účinky, ako bude fungovať a hlavne či zaberie každému. Ak ste zvedaví aj vy, čítajte ďalej. 

Nosový roztok Physiomer baby recenzia

V balení sa nachádza nosový sprej, tryska slúžiaca na aplikáciu a príbalový leták. 

  Zloženie 

Vždy, keď to je čo i len trochu možné, dávam prednosť akýmkoľvek prírodným produktom pred "chémiou". To však neznamená, že odcudzujem už spomínanú chémiu, lieky, antibiotiká, pretože po všetkých tých skúsenostiach už viem, že niekedy to bez nich proste nejde. To sa však netýka upchatého nosa, pri ktorom dokážu pomôcť aj prírodne prípravky. 

Prípravok Physiomer Baby je prírodný produkt a preto som s jeho vyskúšaním vôbec neváhala. Základ jeho zloženia tvorí 100% prírodná, sterilná, neriedená, izotonická morská voda. Izotonická koncentrácia je pritom rovnaká koncentrácia soli ako v bunkách ľudského organizmu. Výrobca na svojej internetovej stránke ďalej uvádza, že túto morskú vodu získava zo zálivu Mont Saint-Michel na severozápade Francúzska. 

Ako veľké plus vidím aj to, že roztok neobsahuje žiadne konzervačné látky, ale práve naopak, takáto morská voda je bohatá na dôležité prírodné minerály, ako napríklad horčík, lítium či bróm. Myslím si, že o účinkoch morskej vody sa hovorí tak často, že viac už k tomu ani netreba dodať. 

Zložením je tento prípravok naozaj jedným z toho najlepšieho, čo na trhu môžete nájsť. 

Physiomer baby zloženie

Prípravok Physiomer Baby pozostáva zo 100% prírodnej morskej vody, čím si ma hneď získal.  

 Použitie Physiomer Baby

Nosový sprej Physiomer Baby neslúži len ako pomoc pri upchatom nose, ale tiež aj ako prevencia proti prechladnutiu i vzniku sekundárnych infekcií a zápalu stredného ucha. Aj vďaka jeho čistému, prírodnému zloženiu ho môžete použiť kedykoľvek, podľa potreby. 

A čo dávkovanie? Práve spôsob dávkovania a použitia býva pri deťoch často problémový, keďže nie každé dieťa je ochotné nechať si striekať "niečo" do nosa. Pred aplikáciou tohto prípravku som, samozrejme, mala obavy, musím však konštatovať, že použitie je veľmi jednoduché a pomerne aj pohodlné.

V balení sa nachádza tryska Comfort tip, ktorá sa pripevní na sprej, jemné vloží do nosnej dierky a následne pevne zatlačí po dobu jednej sekundy. V prípade, že sprej používate ako prevenciu, odporúčaná denná dávka je jeden vstrek do nosnej dierky, jeden až dvakrát denne. Pokiaľ sprej používate v čase upchatého nosa či prechladnutia, odporúča sa aplikácia štyri až päťkrát denne. 

Ak nosový sprej aplikujete bábätku, položte ho na chrbát a hlavu natočte do strany. Pozor, aby ste hlavičku nenakláňali, pretože takto by mohla ľahko nastať nesprávna aplikácia prípravku. 

Celkovo som bola s aplikáciou nosového spreja spokojná. Pri iných prípravkoch fungujúcich na podobnom princípe som sa stretla s tým, že tryska bola pritvrdá, čo v konečnom dôsledku v prípade, že máte vzdorovité dieťa, môže viac uškodiť ako pomôcť. Táto tryska je však z dobrého materiálu a veľmi dobrý je aj jej tvar. 

S čím som však zo začiatku mala problém, bolo odhadnutie správnej intenzity vstreku, keďže tryska strieka vodu pomerne prudko. To však chce len trochu cviku a potrebu osvojiť si ten správny spôsob. 

Pri tryske mi ešte nedá nespomenúť, že by ste mali dbať na dodržiavanie jej údržby. Po každej aplikácii ju umyjte horúcou vodou a osušte. Majte na pamäti aj to, že pri používaní viacerými osobami môže dôjsť k šíreniu infekcie. Keďže som mala doma len jedno balenie tohto prípravku a viac chorých detí, trysku som zakaždým sterilizovala, čo verím, že pomohlo k zničeniu všetkých baktérií. 

Physiomer baby recenzia

Aplikačná tryska má veľmi dobrý tvar i veľkosť. 

 Účinok

A teraz to najdôležitejšie - účinok. Som veľmi rada, že môžem povedať, že nosový sprej Physiomer Baby je kvalitný nielen svojim zložením, ale aj účinkom.

Je geniálnym pomocníkom na vyčistenie nosa, uvoľní soplíky a dieťa si tak ľahko vyfúka nos. Pri malom bábätku zas po nastriekaní prípravku do nosa môžete po chvíli pozorovať uvoľnenie soplíkov. Prípravok nám zaberal naozaj dobre, bez ohľadu na vek dieťaťa. Zlepšenie dýchania sme pozorovali takmer okamžite, a to všetko bez nepríjemného pocitu podráždenia.

A keďže z tých mojich detí občas preskočí nejaký ten bacil aj na mňa, sprej Physiomer Baby som na upchatý nos vyskúšala aj ja. A veruže nesklamal ani mňa. Aj keď musím povedať, že jeden vstrek nezaberal, no po dvoch sa mi už uľavilo. Nosový sprej teda aj napriek prívlastku Baby môžem odporučiť i dospelým osobám. 

Physiomer baby nosový sprej skúsenosti

Po každej aplikácii prípravku nezabudnite trysku umyť horúcou vodou a osušiť. 

 Cena

Nosový sprej Physiomer Baby sa predáva v balení s obsahom 115 ml prípravku a zaplatíte za neho približne 11 €. Kým pre niekoho môže byť táto suma vyššia, vzhľadom na kvalitu prípravku, jeho zloženie a účinok ide o adekvátnu cenu.

Výhody a nevýhody nosového spreja Physiomer Baby

Výhody

 • prírodné zloženie bohaté na minerály a stopové prvky
 • nedráždí
 • upokojuje a zvlhčuje nosovú sliznicu
 • vhodný od narodenia
 • rýchly účinok
 • aj ako prevencia
 • praktická aplikačná tryska
 • jednoduché a pohodlné použitie

Nevýhody

 • potreba osvojiť si intenzitu vstreku
Physiomer baby recenzia

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Prírodný prípravok Physiomer Baby odporúčam na každý upchatý nos, obzvlášť na citlivý, detský noštek. U nás doma sme si ho veľmi obľúbili. Na rozdiel od doteraz odskúšaných sprejov či kvapiek do nosa, nedráždi a nezanecháva nepríjemný pocit. Funguje naozaj rýchlo a už chvíľku po vstreknutí možno sledovať postupné uvoľňovanie nosa a celkové zlepšenie dýchania.

Veľkým plusom tohto nosového spreja je prírodné zloženie, bohaté na minerály a stopové prvky morskej vody. Neobsahuje nežiadúce látky v podobe konzervantov a počas testovania som u žiadneho z detí nespozorovala nejaký vedľajší účinok. 

Nám doma sa prípravok osvedčil natoľko, že ho odteraz budeme používať v boji s upchatým nosom vždy, keď bude treba a rozhodne ho odporúčame aj vám. Vďaka nemu pocítite silu a blahodárne účinky morskej vody vo vlastnom nose. 🙂  

O autorovi

Michaela Banduričová
 

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. Miška u nás testuje produkty určené deťom i mamám a radí, ako vybrať pre našich najmenších vždy to najlepšie.

Pridajte vašu recenziu

avatar