Vytvorte si vlastný obal na mobil od Picasee.sk – Recenzia

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

Poznáte jeden z Murphyho zákonov, že maslový chleba vždy spadne na zem natretou stranou? Tak mne takto isto padá mobil na zem vždy displejom dolu. Alebo hranou na nejaký drobný kamienok. Vždy. Ale nedala som si doteraz povedať a nekúpila som si obal na svoj iPhone 7 Plus, pretože ...veď je taký pekný a tenučký, načo ho skrývať.“  No, prišiel na psa mráz a rozhodla som sa nezničiť si telefón kvôli mojim deravým rukám.

Obalov, krytov a púzdier na mobil sú na trhu milióny. Drahšie, lacnejšie, koženné, drevené, trblietavé, značkové, bambusové, gumové... Spĺňajú nielen ochrannú, ale aj dizajnovú funkciu. A na tú ja, ako žena, teda upriamujem svoju pozornosť najviac, čo si budeme hovoriť 🙂 

Nerada však idem s davom a kupujem si rovnaké veci, aké majú skoro všetci. Tak som sa rozhodla, že si vymyslím vlastný dizajn obalu. Nie som veľmi typ, ktorý by mal čo i len na pozadí obrazovky fotku s priateľom či so psom, rovnako som ju tak nechcela nosiť na kryte. Ale čo si teda veľmi idem, sú rôzne citácie, motivačné a inšpiratívne vety. To by mohla byť cesta!

Nápad by bol, už len krôčik k realizácii. Vybrala som si stránku Picasee.sk, ktorá má zároveň aj rovnomennú českú platformu. Viete si tu vybrať nielen z množstva už hotových krytov, ale vytvoriť si aj vlastný dizajn obalu. Ako vyzerá postup a ako som bola spokojná s hotovým obalom sa dočítate nižšie v mojej recenzii.


5 jednoduchých krokov k dizajnovému obalu

Na Picasee.sk si môžete vybrať z množstva už navrhnutých a naozaj pekných krytov na akúkoľvek značku telefónu a konkrétneho modelu. V ponuke sú: Apple, Asus, Honor, Huawei, LG, Nokia, Samsung, Sony a Xiaomi.

Alebo si môžete vytvoriť kryt s vlastnou fotografiou či obrázkom. Vytvorenie objednávky bolo naozaj veľmi jednoduché. Zvládnete ho ľavou zadnou za celkom krátky čas.

 1. Najprv si vyberiete značku a model vášho telefónu.
 2. Potom si zvolíte typ obalu. Na výber máte silikónový priehľadný, plastový priehľadný alebo čierny silikónový. Cena je pri všetkých typoch rovnaká - 15,98€.
 3. A teraz prejdete k samotnej tvorbe. Jednoducho nahráte obrázok z vášho počítača, alebo ho myšou presuniete.
 4. Po nahraní fotografie ju môžete prispôsobiť svojmu mobilu. Viete ju zmenšiť, zväčšiť či otočiť. Na spodku obalu sa nachádza logo firmy Picasee, ktoré slúži ako reklama značky. Nápis nemôžete odstrániť, ale viete si ho zmeniť na akúkoľvek farbu a odtieň, teda vie veľmi pekne ladiť s vaším dizajnom. A font písma je veľmi pekný.
 5. Nakoniec už len kliknete na tlačítko kúpiť a z obalu sa môžete tešiť o 1-2 pracovné dni.
Picasee tvorba dizajnu

Vytvorenie vlastného dizajnu obalu je veľmi jednoduché. Program vás jasne vyzve na všetky úkony. 

Obal na mobil dorazil, ako vyzerá?

Zásielka dorazila po 2 pracovných dňoch v klasickej bublinkovej obálke. Aké bolo ale moje prekvapenie, keď som ju otvorila! Úprimne, očakávala som kryt na mobil poslaný v obálke alebo nejakom sáčku a hotovo. Picasee má však inú úroveň. 

Z obálky som vytiahla tenkú čiernu drevenú krabičku so zlatým logom firmy. Zozadu škatuľky sa nachádzal popis, adresa, údaje sociálnych sietí. Veľmi elegantné! Krabičku som otvorila...

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil
Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

... a veľmi som sa potešila. Kryt na mobil bol zabalený v tenkom papieri s potlačou loga, zalepený malou nálepkou. V krabičke som našla aj nálepku s logom firmy. Hneď som si pomyslela, že toto môže byť výborný nápad na darček, keď chcete niekoho potešiť. Picasee rozhodne vie, čo platí na zákazníkov. Čierna škatuľka je navyše pekne spracovaná a kvalitná, využijem ju na nejaké drobnosti 🙂

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

Zásielka prišla v krásnom balení, okrem pekne zabaleného krytu sa v krabičke nachádzala aj nálepka s logom Picasee.

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

Krabička, v ktorej kryt na mobil dorazil, je kvalitne spracovaná a dodáva celému baleniu šmrnc.

Samotný obal na môj iPhone je krásny. Žiadne lacné prevedenie a farba, ktorá sa ošúcha o týždeň. Je naozaj vidno, že potlač je kvalitná. Tú robia priamo vo svojej firme, preto aj doručenie trvá minimum času. Ja som si vybrala silikónový priehľadný obal, je naozaj tenký a nezhrubší mi mobil. To fakt nemám rada.

Farby presne korešpondujú s obrázkom, ktorý som do systému nahrala. Písmo je čierne a 3D - jemne vystupuje, čo vyzerá perfektne. 

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

Kryt je tenký, priehľadný a presne sedí na mobil.

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

A takto vyzerá obal s mojím vlastným dizajnom 🙂

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

V pravom dolnom rohu sa nachádza logo firmy, ktoré si však môžete zvoliť v akejkoľvek farbe a odtieni.

Obal presne sedí na mobil, nenatriasa sa v ňom, ani nijak inak nepohybuje. Možno sa to niekomu zdá čudné, že to spomínam. Ale už som sa najmä z rôznych čínskych stránok stretla aj s krytmi, ktoré síce boli pekné, ale mobil mi v nich „plával“. 

Picasee vlastný dizajn obalu na mobil

Potešte svojho blízkeho obalom na mobil, na ktorý dáte napríklad spoločnú fotku. Príde vám v luxusnom balení a za takýto darček sa rozhodne nemusíte hanbiť.

Výhody

 • smile-o
  veľmi jednoduchý postup na vytvorenie vlastného dizajnu
 • smile-o
  rýchle doručenie
 • smile-o
  krásne luxusné balenie
 • smile-o
  kvalitná potlač obalu
 • smile-o
  obal perfektne sedí na mobil a spĺňa účel

Nevýhody

 • frown-o
  bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

16 €

Hodnotenie

Kryt na mobil, ktorého dizajn som si sama navrhla na Picasee.sk sa mi veľmi páči. Nielen vzhľadom, ale aj kvalitou a spracovaním. Pre mňa je však nemenej dôležité aj to, aký servis eshop ponúka. A ja som s tým od Picasee nadmieru spokojná. Viete, že nekupujete mačku vo vreci, obal vám príde domov expresne a navyše krásne zabalený. Čo ocenia najmä ženské polovičky. Je to také „instagramovateľné“ balenie 🙂 Odporúčam všetkými desiatimi.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar