Ponorný mixér Delimano 3v1 - Čo všetko dokáže? - Recenzia

Ponorný mixér 3v1 Joy
 • ponorný mixér, šľahač a sekáčik v jednom
 • 600 W
 • cena od 60 

V súčasnosti sa snáď ani nenájde domácnosť, ktorá by sa zaobišla bez mixéra. Potrebujete vyšľahať vajíčka, rozmixovať kašu či pripraviť smoothie? Hneď otvárate šuflík, prehrabujete sa medzi kuchynskými pomocníkmi a hľadáte toho najvhodnejšieho. 

Nie je totiž mixér ako mixér a nie každý model vám dokáže poslúžiť na to, čo práve potrebujete. Aj preto možno na trhu nájsť rôzne typy mixérov s rozličným využitím - tyčové, ponorné, ručné šľahače, smoothie mixéry či čoraz viac populárnejšie multifunkčné modely.

Nám sa uplynulé dni dostal do rúk ponorný mixér Delimano, ktorý má síce prívlastok ponorný, ale okrem neho i nálepku 3v1. Čo všetko dokáže?

Ponorný mixér Delimano Joy recenzia skúsenosti

Ručný šľahač, ponorný mixér, sekáčik,.... Ktorý si vybrať?

Prv než sa dostaneme k našim osobným skúsenostiam s Delimano mixérom, pozrieme sa aj na jednotlivé typy týchto kuchynských pomocníkov. Ktorý mixér je v domácnosti nutnosťou, a bez ktorého sa naopak zaobídete?

Existuje množstvo typov mixérov, pričom každý z nich má iný účel. Pokiaľ už máte čo to odvarené a ste skúsená gazdinka, iste veľmi dobre viete, ktorý mixér vám na čo poslúži. Ak ste ale zatiaľ vo varení začiatočník, možno sami sebe kladiete otázku, či naozaj potrebujete všetky tie druhy mixérov u vás v kuchyni. 

K najčastejšie využívaným mixérom v bežných domácnostiach patria:

Ručné šľahače

Ide o starú a rokmi overenú klasiku, ktorá je nevyhnutná pri príprave šľahačky, rôznych krémov či piškótového cesta. Ručné šľahače pozostávajú z dvoch šľahacích metličiek a hnetacích hákov. Väčšinou umožňujú výber rýchlosti mixovania. 

Tyčové mixéry

Tyčové alebo aj ponorné mixéry majú štíhlu konštrukciu, ktorú tvorí telo a mixovacia hlavica. Sú užitočné pri mixovaní menšieho množstva surovín, napríklad pri príprave nátierok, polievok či omáčok. Suroviny mixujú do hladka.

Sekáčiky 

Predstavujú menšie mixéry, ktoré dokážu posekať zeleninu, ovocie alebo aj orechy. Výkonnejšie modely si poradia dokonca aj s mäsom či ľadom. 

Stolné mixéry

Stolné mixéry sú výkonné modely určené na dlhé a intenzívne mixovanie. Zvládnu mixovať jemné, ale aj tvrdé suroviny, zvyčajne ponúkajú veľký objem a užitočné funkcie navyše. 

Smoothie mixéry

Smoothie mixéry možno označiť za menšie verzie stolných mixérov a slúžia na prípravu rôznych smoothie nápojov.

Niektoré modely mixérov sú určené len na jeden účel. Na trhu však nájdete aj multifunkčné modely, ktoré dokážu zastúpiť viacero mixérov naraz. Jedným z nich je aj nami hodnotený ponorný mixér Delimano Joy 3v1. 

Ponorný mixér 3v1 Deliamano Joy - Prvý dojem

Ponorný mixér Delimano Joy je hneď na prvý pohľad malé, kompaktné zariadenie, ktoré nezaberie veľa miesta v žiadnej kuchyni.

Má tvar typický pre ponorný mixér - tvorí ho rúčka (motorová jednotka) a mixovacia hlavica, označovaná aj ako noha. Kým rúčka má plastové vyhotovenie, noha je vyrobená z kovu. Práve kovová noha je považovaná za lepšiu alternatívu ako plastová noha, keďže je odolnejšia, ponecháva si svoj tvar a možno ju použiť bez problémov aj pri mixovaní horúcich pokrmov. 

Rúčka mixéra (motorová jednotka) je zároveň aj ovládacím panelom. Nachádza sa na nej tlačidlo pre spustenie mixéra, tlačidlo pre turbo režim i ovládač rýchlosti pre reguláciu intenzity mixovania. 

Rúčku je možné oddeliť od nohy a pripevniť k nej šľahač či telo sekáčika. A práve v tom tkvie tajomstvo multifunkčnosti ponorného mixéra Delimano. Nadstavec na šľahanie, ako aj sekáčik sa nachádzajú v balení mixéra. Súčasťou balenia je aj nádoba s objemom 700 ml a nechýba ani návod na použitie. 

Ponorný mixér vďaka kompaktnému vyhotoveniu padne presne do ruky a počas manipulácie sa výborne drží, čo je pre ponorný mixér veľmi podstatné kritérium. 

A čo všetko táto multifunkčná vychytávka z dielne Delimano ponúka?  

Ponorný mixér Delimano Joy balenie

Mixér prišiel kvalitné zabalený tak, aby sa nič nepoškodilo. 

Ponorný mixér Delimano Joy obsah balenia

Prístroj je dodávaný s bohatým príslušenstvom. 

Vlastnosti ponorného mixéra Delimano Joy

Ponorný mixér Delimano Joy má prívlastok 3v1 a spája v sebe tri zariadenia. 

1. Ponorný mixér

Delimano Joy predstavuje v prvom rade ponorný mixér, ktorý býva najčastejšie využívaný na mixovanie polievok či rôznych omáčok úplne do hladka. Výsledkom je krémová, lahodná textúra pripraveného pokrmu. 

Mixér má v príslušenstve aj nádobu, v ktorej by mixovanie malo prebiehať. Je totiž upravená tak, aby mixovanie bolo rovnomerné. 


2. Šľahač

Stačí vymeniť nadstavec a z ponorného mixéra je ihneď elektrický šľahač, vhodný na vyšľahanie snehu z bielok či prípravu tekutého cesta.  


3. Sekáčík

Súčasťou ponorného mixéra Delimano Joy je tiež misa so sekáčikom na krájanie. Poradí si so zeleninou, ovocím či napríklad aj orechmi. 

Ponorný mixér Delimano Joy sekáčik

Mixér možno použiť ako sekáčik na drvenie zeleniny, byliniek, ovocia, orechov a podobne. 

Ponorný mixér Delimano Joy šľahač

Po pripojení šľahacieho nadstavca možno mixér používať ako šľahač. 

Ponorný mixér Delimano Joy

Súčasťou balenia je aj noha na mixovanie a nádoba, vďaka ktorým mixér poslúži aj ako ponorný, resp. tyčový.

Ako používať ponorný mixér Delimano 3v1?

Použitie mixéra Delimano Joy 3v1 je rýchle a úplne jednoduché, a to aj v prípade, že s jednotlivými typmi mixérov nemáte veľa skúseností. 

Ako prvé je potrebné osvojiť si spôsob odpájania a pripájania jednotlivých nadstavcov, čo prebieha veľmi ľahko - pootočením. Na hornej rúčke nájdete aj dve ikony otvoreného a zatvoreného zámku, pre čo najjednoduchšie zapojenie. 

Pri otvorenom zámku nadstavec ešte nie je prichytený na pevno. Posunutím na ikonku uzatvoreného zámku je už nadstavec na svojom mieste. Takýmto spôsobom sa pripája (alebo odpája) každý jeden nadstavec, teda mixér, šľahač i sekáčik. 

Nadstavec vyberajte podľa toho, na čo zariadenie potrebujete používať.

Hneď po osvojení správneho pripevňovania nadstavcov je na rade zoznámenie sa s rukoväťou a možnosťami, ktoré ponúka. Tu sa totiž nachádza tlačidlo na zapnutie, turbo tlačidlo pre intenzívne mixovanie a úplne v hornej časti i ovládač na reguláciu rýchlosti mixovania podľa potreby. 

Čo sa týka princípu používania tohto multifunkčného mixéra, je to v podstate všetko, čo na začiatok potrebujete vedieť. Všetko ostatné (napríklad intenzita mixovania, kedy používať turbo režim a podobne), za mňa osobne, vychytáte počas jeho používania. 🙂 

Pri akomkoľvek mixovaní by dĺžka prevádzky mixéra nemala presiahnuť viac ako jednu minútu na jeden cyklus. Medzi viacerými cyklami by mala byť prestávka aspoň 3 minúty.

Ponorný mixér Delimano Joy motorová jednotka

Motorová jednotka, na ktorej sa nachádzajú tlačidlá na ovládanie. 

Ponorný mixér Delimano Joy použitie

Na motorovú jednotku sa pripájajú jednotlivé nadstavce. 

Moje skúsenosti s ponorným mixérom Delimano Joy 3v1

Predtým než som sa pustila do testovania tohto ponorného mixéra, vyčistila som všetky jeho časti. Pri čistení je dôležité dbať na to, aby motorová jednotka neprišla do kontaktu s vodou, lebo by mohlo dôjsť k jej poškodeniu alebo ku skratu. Motorovú jednotku teda odporúčam prejsť len handričkou. 

Ostatné nadstavce je možné umyť aj vo vode (vhodné aj do umývačky riadu), no nemali by v nej byť príliš dlho. Ja osobne čistím mixér tak, že do nádoby naberiem čistú vodu, ponorím do nej mixér a spustím na pár sekúnd. 

Po prvotnej údržbe už použitiu mixéra nič nebránilo. Rozhodla som sa, že tohto pomocníka otestujem pri príprave nepečného cheesecaku. Tu totiž môžem otestovať hneď dva nadstavce mixéra - sekáčik i šľahač. 

Najprv som siahla po sekáčiku, nakoľko som potrebovala pripraviť korpus zo sušienok. S ich drvením si sekáčik poradil rýchlo a ľahko. Do nádobky som vložila sušienky polámané na menšie časti, pootočením som pripevnila motorovú jednotku a zapla. Sekáčik som tiež skúšala už aj na sekanie ovocia, ale aj tvrdých orechov. Svoje využitia má u mňa doma aj pri drvení ovsených vločiek na "múku", ktorá je skvelým zdravým variantom klasickej múky.  

Nadstavec na šľahanie som skúšala pri miešaní tvarohu, šľahačkovej smotany a čokolády na cheesecake. A ani jemu nemám čo vytknúť. Rovnako dobrú prácu odvedie aj pri šľahaní šľahačky z vaječných bielkov, na čo je tento typ mixéra používaný najčastejšie. Kladne hodnotím aj to, že intenzitu šľahania je možné regulovať vo viacerých rýchlostiach.

Ponorný mixér som skúšala pri príprave banánovo-arašidového kokteilu. Úlohou ponorného mixéra bolo spracovať mlieko, banán a arašidové maslo. Mixér fungoval veľmi rýchlo, spoľahlivo a dôkladne. Výsledkom jeho práce bol lahodný, krémový koktail. Okrem prípravy kokteilov či smoothies, tyčový mixér využívam aj pri príprave krémových polievok, omáčok a rôznych prívarkov. 

Ponorný mixér Delimano Joy použitie sekáčik
Ponorný mixér Delimano Joy použitie šľahač

Použitie sekáčika a šľahača pri príprave cheesecaku. 

Ponorný mixér Delimano Joy použitie ako šľahač
Ponorný mixér Delimano Joy použitie

Použitie šľahača a tyčového mixéra. 

Video

Výhody a nevýhody ponorného mixéra Delimano Joy

Výhody

 • multifunkčné využitie
 • kompaktný
 • ľahký
 • v ruke sa drží dobre
 • kvalitné prevedenie
 • kovová mixovacia hlavica
 • jednoduché použitie

Nevýhody

 • vyššia cena
Recenzia skusenosti použitie ponorný mixér Delimano Joy

Môj celkový dojem a hodnotenie

Ponorný mixér Delimano Joy som si obľúbila takmer okamžite, a to hneď z viacerých dôvodov. 

Za jeho najväčšiu výhodu považujem multifunkčnosť, vďaka ktorej mixér možno využiť ako ponorný či tyčový mixér, šľahač alebo sekáčik. Spája v sebe teda tri samostatné zariadenia, pričom každé z nich funguje rovnako dobre a spoľahlivo. 

Mixér má kompaktné vyhotovenie, oceľovú nohu pre dlhú životnosť a veľmi dobrý tvar. V rukách sa počas používania drží pohodlne. Ďalším plusom je aj jednoduché a rýchle ovládanie. Spôsob manipulácie si bez problémov osvojíte už po prvom použití. 

Aby s ním bolo možné pripraviť v podstate čokoľvek, umožňuje pri mixovaní výber z viacerých rýchlostí, pre spracovanie mäkkých, ale aj tvrdých surovín. 

Tomuto mixéru možno celkovo len veľmi ťažko niečo vytknúť. Má kvalitné spracovanie, jednoduché použitie, široké možnosti využitia a spoľahlivý výkon. Pozdávať sa ale niekomu nemusí vyššia cena. Ponorný mixér Delimano Joy sa aktuálne predáva za sumu 60 €. Pri troche šťastia ho však viete zohnať aj lacnejšie, ak natrafíte na prebiehajúce zľavy. 

Za mňa osobne sa do tohto kuchynského pomocníka rozhodne oplatí investovať. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar