Najlepšie výživové doplnky na kosti a kĺby


Každý máme iba jedno zdravie, preto by sme sa o neho mali starať najlepšie ako vieme. Ak vášmu telu doprajete kvalitný výživový doplnok na kosti a kĺby, odmení sa vám výbornou pohyblivosťou a vy si budete môcť užívať život naplno. 

Najpredávanejšie doplnky na kĺby


Recenzie prípravkov na kosti a kĺby

Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že bolesti kĺbov a kostí poznajú len starší ľudia, nie je to ani zďaleka tak. Tieto problémy sa týkajú aj športovcov či obyčajných ľudí a rozhodne ich netreba ignorovať. Opotrebovanosť kĺbov totiž dokáže viesť až k znemožneniu fyzickej aktivity.

Ak s týmto problémom zamierite k lekárovi, s najväčšou pravdepodobnosťou dostanete lieky na predpis, ktoré síce dokážu zmierniť bolesti, no len dočasne. Práve preto sa odporúča k týmto liekom dokúpiť i voľnopredajné doplnky výživy.

My sme sa pozreli na tie najpopulárnejšie a prinášame vám naše hodnotenia.

Prípravok na kosti a kĺby Colafit

Cena od 18 €

Tento výživový doplnok je z 99,9% čistý kryštalický kolagén, ktorého úlohou je udržiavať väzivá a šľachy v normálnom stave a vyživovať kĺby. Narozdiel od kolagénu v potravinách, ktorý obsahuje 90% vody, je kolagén v Colafit sušený, čo znamená, že neobsahuje vodu a má špongióznu konzistenciu.

Kolagén je v našom organizme veľmi dôležitý. Prvé známky opotrebovania našich kostí a kĺbov sa dostavujú v pomerne nízkom veku – 25 rokov. 

Nedostatok kolagénu sa môže prejavovať rôznymi signálmi, ako je napríklad vypadávanie vlasov, zhoršenie kvality pokožky a nechtov alebo bolesti chrbtice. Z toho vyplýva, že okrem kvalitnej ochrany kostí a kĺbov, dokáže Colafit zlepšiť napríklad kvalitu vlasov a nechtov.

Skúsenosti užívateľov

„Produkt používam viac než 3 roky kvôli bolesti kĺbov, a musím povedať, že výsledky sú naozaj priaznivé.“ Denis

„Myslím, že chorobám je lepšie predchádzať ako ich následne liečiť. Kamarátka mi poradila Colafit, s ktorým má dobrú skúsenosť, tak hádam ju budem mať aj ja.“ Overený zákazník

Náš názor

Pri Colafite je výhodou, že je určený nielen pre športovcov, ale aj diabetikov, deti a tehotné ženy. Nie je potrebné ho zapíjať vodou a priaznivá je taktiež aj jeho cena.

Prípravok na kĺby a kosti GELACTIV Proteo-Enzyme Q

Cena od 22 €

Voľnopredajný výživový doplnok obsahuje kombináciu glukosamínu, ktorý je základnou stavebnou látkou chrupaviek a vysoko aktívneho enzýmu – proteázy, ktoré spolu umožňujú uvoľňovanie glukosamínu v organizme.

V zložení možno nájsť aj podiel vitamínu C, ktorý je dôležitý pri tvorbe kolagénu a prispieva k zdravej funkcii chrupaviek a kostí.

Skúsenosti užívateľov

„Podľa mňa je tento produkt veľmi kvalitný. Jeho prednosťou je postupné vstrebávanie účinných látok.“ Overený zákazník

„Ak ho používate viac než tri mesiace, výsledky sa dostavia. Mne tablety pomohli zlepšiť problémy s kĺbmi.“ Marika

Náš názor

Tento produkt je určený osobám, ktoré žijú aktívnym životným štýlom a pre ľudí s nadváhou. Užíva sa dvakrát denne, no ak vás trápia silné bolesti, môžete užiť aj 2x2 tablety počas dňa.

Celkové užívanie sa odporúča na 1-2 mesiace, no je potrebné brať do úvahy rozsah bolesti.

Výživový doplnok na kosti a kĺby Cemio Kamzík

Cena od 18 €

Podobne ako vyššie spomínané produkty, aj v tabletách Kamzík nájdete vitamín C. Okrem neho je v zložení kolagén typu I., ktorý je prítomný v šľachách, kostiach a väzivách, kde vytvára silné vlákna.

Pri jeho nedostatku sú vlákna slabé a náchylné k roztrhnutiu. Samotné vlákna sa následne spájajú do zväzkov, pretože úlohou šliach je vydržať silný tlak. Kolagén I. typu sa nachádza aj v pokožke, pre to má veľký vplyv na jej kvalitu a najmä vzhľad.

V chrupavke sa vyskytuje kolagén II. typu, ktorý je prítomný aj vo výživovom doplnku. Keďže je chrupavka namáhaná vo všetkých smeroch, tento typ kolagénu vytvára husté priestorové siete, ktoré sa skladajú z tenkých vlákien.

Dostatok kolagénu II. typu dokáže udržať chrupavku pohromade, a zabezpečiť jej pevnosť a odolnosť.

Skúsenosti užívateľov

„Kúpila som si ho kvôli bolestiam v kolene a odkedy ho používam, bolesti sa zmiernili. Akonáhle ho však užívať prestanem, bolesti sa vrátia.“ Helga

„Darovali sme ho svokre na Vianoce a na bolesti sa viac nesťažovala.“ Dušan

Náš názor

Pre účinnosť doplnku sa odporúča pravidelné užívanie jednej tablety denne po dobu 2-3 mesiacov. Investovať doňho sa oplatí športovcom, dôchodcom, ale aj osobám, ktoré majú vrodené vady.

Zmierňuje bolesti a zlepšuje kvalitu kostí a kĺbov, vďaka čomu vám pomôže predísť rôznym zraneniam.

Výživový doplnok na kosti a kĺby GELACTIV 3-Collagen Forte

Cena od 12 €

Produkt sa skladá z kombinácie troch typov kolagénu, ktoré spolu prispievajú k správnej funkcii chrupaviek a kostí.

Obsahuje aj vitamín C a kremík, ktorý je prítomný v kostiach, zubnej sklovine a chrupavkách.

Skúsenosti užívateľov

„Syn pocítil prítomnosť kolagénu, pretože ho prestali bolieť kolená.“ Overený zákazník

„Zatiaľ ho mám len krátko, takže účinky posúdiť neviem, no prekáža mi veľkosť tabliet.“ Magda

Náš názor

Bolesti kĺbov ustúpia pri pravidelnom používaní už počas prvého týždňa.

Ak však nechcete riskovať opätovný návrat, doplnok výživy by ste mali užívať pravidelne a poctivo. Jednu tabletu denne je potrebné zapiť dostatočným množstvom vody.

Výživový doplnok na kosti a kĺby Dr.Max COMPLEX 3 AKTIV

Cena od 25 €

Okrem vitamínu C a glukozamínu sa v zložení tabliet nachádza aj chondotín sulfát, ktorý je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty, ktorá sa nachádza v kĺbových chrupavkách.

Okrem blahodarného vplyvu na kosti a kĺby je výživový doplnok vhodný na zníženie vyčerpania, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a imunity, podporuje vstrebávanie železa a napomáha k správnej funkcii psychiky.

Skúsenosti užívateľov

„Ja som s týmto produktom nadmieru spokojný a určite ho nevymením. Okrem ustúpenia bolesti bedier sa mi zlepšil krvný obraz.“ Michal

„Vybrala som si ho kvôli zloženiu.“ Kristína

Náš názor

Výživový doplnok je vhodný aj pre osoby trpiace anémiou, keďže dokáže zlepšiť podiel železa v krvi. Počas dňa je potrebné užiť dve tablety, ktoré môžete zjesť naraz. Užívanie sa odporúča na 2-3 mesiace, minimálne dvakrát do roka.

Doplnok nie je vhodný pre deti a tehotné ženy by užívanie mali konzultovať s lekárom.

Výživový doplnok na kosti a kĺby Dr.Max Glucosamin PLUS Curcumin

Cena od 20 €

V zložení nájdete gluzamín sulfát, kurkumín, lecitín a vitamín C. Gluzamín sulfát je základnou stavebnou látkou malých molekúl, ktoré prispievajú k tvorbe tkanív, ktorých obsahom sú proteoglykany. Tie tvoria kĺbovú chrupavku.

Kurkumín dokáže rozlíšiť rakovinovú bunku od zdravej, a potlačiť vznik rakoviny už v počiatku.

Skúsenosti užívateľov

„Nie som stotožnená s veľkosťou tabliet, no nič s tým nenarobím. Kým liek pomáha, budem ho užívať.“ Danica

„Mne napríklad tento doplnok absolútne nepomohol. Ako by som ho užíval zbytočne.“ Martin

Náš názor

Zloženie  produktu je vyvinuté tak, aby pomáhalo aj v iných oblastiach ako sú kosti a kĺby. Počas dňa je potrebné užiť dve tablety denne a prípravok užívať minimálne dva mesiace.

Ak vaše kĺby zaťažujete pravidelne odporúča sa dlhodobé užívanie, čo však môže stáť viac peňazí, než by ste chceli.

Výživový doplnok na kosti a kĺby Dr.Max Complex 6 Aktiv

Cena od 30 €

Výživový doplnok obsahuje mnoho látok, ktoré sú súčasťou organizmu. V prípade, že ich je nedostatok, tablety ich po nejakom čase doplnia.

Najväčší podiel v jednej tablete má práve glukozamín sulfát, ktorý je najdôležitejšou látkou v procese obnovy kvality väzív a chrupaviek.

Taktiež dokáže zmierniť bolesti a podporiť zdravú funkciu. Pôsobí protizápalovo a zlepšuje hybnosť.

Skúsenosti užívateľov

„Dávnejšie som mal problémy s pohybovým aparátom. Viackrát som si vykĺbil koleno, do čoho mi vošla aj artritída a problémy s meniskom. Kvôli týmto problémom som vyskúšal veľa doplnkov výživy, ale musím povedať, že tento mi vyhovuje najviac. Určite sa ho oplatí kúpiť najmä kvôli vyváženému pomeru podporných látok.“ Radomír P.

Náš názor

Tento produkt patrí jednoznačne ku kvalite, do ktorej sa oplatí investovať. Prípravok sa používa 2-3 mesiace, v množstve troch tabliet denne, ktoré môžete užiť aj naraz.

Výživový doplnok na kosti a kĺby Dr.Max Kolagen 2000 Aktiv

Cena od 15€

Tieto tablety obsahujú 100% prírodný, hydrolyzovaný kolagén I. typu, ktorý je v najvyššej kvalite. Okrem toho je do každej jednej tablety pridaných 12 mg vitamínu C, ktorý tvorbu kolagénu podporí.

Skúsenosti užívateľov

„Tablety som kúpila pre syna, ktorý bol po operácii kolena. Regenerácia po operácia trvala s tabletami omnoho kratšie.“ Danica

Náš názor

Výhodou týchto tabliet je vysoký podiel kolagénu. Preto sa odporúčajú osobám, ktoré majú slabé kosti, väzy a chrupavky. Je vhodný aj pre mladistvých od 12 rokov a užíva sa v dávke 2 tablety denne. AK je to však potrebné, dávkovanie môžete zvýšiť až na 4 tablety denne.


Odporúčame nakupovať len u overených predajcov

drmax.sk logo
pilulka.sk logo
Doplnky na kosti a kĺby
5 (100%) 8 x