Prírodná telová kozmetika zo Slovenska - Recenzia

prírodná kozmetika Reparex skúsenosti

Povedzme si to úprimne. Každá z nás túži mať krásnu a zdravú pleť. Preto si nakupujeme rôzne kozmetické produkty, ktoré našej pleti pomáhajú a udržiavajú ju sviežu a mladistvú. A práve dôkladná starostlivosť je tajomstvom peknej pleti i pokožky.

Neexistuje však univerzálna starostlivosť, vhodná pre každý typ pokožky. Niekto má pleť suchú a potrebuje výživné, husté krémy, niekto má zas zmiešanú pleť a niekto mastnú. Každý typ pleti si teda vyžaduje odlišnú starostlivosť.

Ja som sa tentokrát rozhodla otestovať dva kozmetické produkty z eshopu Reparexshop.sk, ktoré sú výnimočné svojím prírodným zložením, ale aj tým, že sú vyrábané priamo na Slovensku. A ako som s nimi bola spokojná?

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Prírodnú kozmetiku pochádzajúcu priamo zo Slovenska pre vás testovala Stanislava Danišová, autorka blogu Silakrasy.com, ktorý je venovaný všetkým milovníčkam kozmetiky akéhokoľvek druhu. 


Bamboo Exfoliant - Píling na tvár a telo

• 50 ml

Bamboo Exfoliant recenzia
Píling Bamboo

Píling má krémovú konzistenciu, s obsahom drobných zelených čiastočiek. 

Prvý testovaný produkt je píling, ktorý je okrem pleti určený aj na telo. Píling používame predovšetkým na to, aby sme pokožku zbavili odumretých buniek. Po použití zostáva pokožka hladká, jemná a žiarivá. 

Moja pleť je citlivá a preto sa zameriavam na produkty, ktoré sú k pleti jemné a šetrné, neobsahujú veľké čiastočky a pleť nedráždia. 

Bamboo píling má možno netradičný názov, ale je vyrábaný priamo na Slovensku. Jeho hlavnými zložkami sú najmä jojobové korálky, bambusové vlákno, bambucké maslo, kokosový olej a saponíny rastliny Yucca Shidigera. Viaceré zložky sú väčšinou známe, no pozastavila by som pri rastline Yucca Shidigera. Táto rastlina má veľmi nepriaznivé podmienky pre svoju existenciu, pretože rastie v teplote + 50 stupňov počas dňa, počas noci -5 stupňov a takmer bez zrážok. Vďaka tomu je táto rastlina schopná v sebe zhromažďovať látky, ktoré jej umožňujú prežiť. Ide najmä o saponíny, flavonoidy a resveratrol. Saponíny nám umožňujú, aby sa do pleti vstrebávali aj ostatné látky a taktiež zbavujú organizmus nepotrebných či škodlivých látok.

Píling je krémovej konzistencie, vďaka čomu je veľmi jemný a hustý. Obsahuje drobné zelené čiastočky, ktoré pleť nedráždia, ale zbavujú ju odumretých buniek a krásne čistia. 

Píling je výborné používať na navlhčenú pleť tak, že si nanesiete malé množstvo do rúk, jemne ho rozotriete medzi prstami a potom aplikujete na pleť a vykonávate krúživé pohyby po celej pleti alebo tele. Ja osobne ho odporúčam používať najmä na pleť, pretože vám dlhšie vydrží a užijete si jeho výborné účinky. Pri masírovaní pleti máte pocit, ako keby ste si nanášali krém.

Pri zbavovaní sa tohto pílingu z tváre odporúčam použiť napríklad nejakú jemnú hubku určenú na pleť, s ktorou vám to pôjde jednoduchšie najmä kvôli tomu, že píling je silno hydratačný a teda pôsobí naozaj ako krém (isto viete, že aj krém sa ťažko zmýva). Mne sa tento postup osvedčil najviac.

Výhodou tohto pílingu je, že pleť je po ňom krásne vyčistená a hydratovaná. Nie je preto potrebné používať nejaké ďalšie krémy, pleť je absolútne svieža. Je vhodný na citlivú, problematickú aj zrelú pleť, je ekologicky šetrný a neobsahuje konzervanty, parabény ani ťažké kovy. Produkt NIE JE testovaný na zvieratách.

Výhody

 • zanecháva hladkú a jemnú pleť
 • vhodný aj na citlivú pleť
 • krémová konzistencia
 • ekologicky šetrný
 • bez obsahu konzervantov, parabénov a ťažkých kovov
 • nie je testovaný na zvieratách

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

16 €

Hodnotenie

Krém B17 – hydratačný krém s amygdalínom a saponínmi

• 50 ml

B17 krém skúsenosti
B17 hydratačný krém Reparex skúsenosti

Krém má mierne hustú konzistenciu, je bez umelých farbív, silikónov a parabénov. 

Druhým produktom, ktorý som testovala je krém B17. Krém obsahuje olej z hroznových jadier, saponíny (opäť obsah rastliny Yucca Shidigera), koenzým Q10 a ureu. Ako dobre vieme, koenzým Q10 je pre našu pleť veľmi potrebný, nakoľko jeho hlavnou úlohou je, aby bola pleť elastická, mladistvá a svieža. Urea zase podporuje rehydratáciu pokožky. 

Krém obsahuje aj antioxidačné látky, ktoré chránia pleť pred voľnými radikálmi a tým je odolnejšia aj voči negatívnym vplyvom prostredia i voči starnutiu. 

Krém má marhuľovú farbu a príjemnú, veľmi jemnú vôňu. Konzistencia je mierne hustá a krém sa veľmi dobre aplikuje na pleť. Neobsahuje umelé farbivá ani parabény a silikóny. 

Ja som si krém aplikovala na vyčistenú pokožku. Prvýkrát som si nabrala väčšie množstvo krému a preto som mala problém s tým, že sa mi nebol schopný vstrebať a zostal mi na povrchu pokožky doslova „stáť“. Druhýkrát som si už naniesla menšie množstvo krému a vstrebával sa mi lepšie.

Krém má ale veľmi zvláštne zloženie, pretože pleť zostala po ňom na pohľad matná, ale na dotyk mastná. Osobne si myslím, že krém je vhodnejší skôr pre zrelšiu a suchšiu pleť. Po použití sa neodporúča vystavovať priamemu slnečnému žiareniu. Po použití krému je pleť jemná a vláčna, no skutočne odporúčam nanášať krém v menšom množstve, aby bol schopný vstrebať sa do pleti.

Krém sa odporúča používať s výživovým doplnkom B17+resveratrol.

Výhody

 • s obsahom antioxidačných látok 
 • bez obsahu umelých farbív, parabénov a silikónov
 • jemná a vláčnejšia pleť

Nevýhody

 • horšia vstrebateľnosť

Orientačná cena

17 €

Hodnotenie

Krém na podráždenú pokožku skúsenosti
Golden Oinment recenzia

Masť je určená na rôzne kožné problémy, ako napríklad psoriáza, ekzém, suchá plet, akné či vyrážky. 

Ako bonus som k testovaciemu balíčku dostala aj vzorky krému Golden Ointment. 

Opäť ide o krém s netradičným názvom. Mňa ale zaujalo to, že krém je určený na kožné problémy. Nedávno sa mi v oblasti rúk začal objavovať atopický ekzém, ktorého som sa snažila zbaviť rôznymi spôsobmi. Neskôr sa mi ho podarilo úplne odstrániť. Miesta, kde sa mi v minulosti tento ekzém vytvoril však zvyknem mať niekedy červené a vysušené. Keď sa mi to stalo naposledy, okamžite som siahla po vzorke tohto krému na kožné problémy. Stačilo mi aplikovať iba malé množstvo krému a dobre rozotrieť. Miesto, ktoré bolo červené sa mi v priebehu pár minút krásne upokojilo až úplne zbledlo.

V zložení krému možno nájsť bielu vazelínu, olivový olej, parfém a terpénové saponíny Yucca Shidigera. Je určený na suchú pleť, ekzémy, psoriázu, akné a vyrážky.

Túto kozmetickú masť preto odporúčam používať na rôzne kožné problémy, pretože naozaj funguje a má svoje opodstatnenie. Na základe tohto môjho mini testu a vynikajúcich výsledkov, jej dávam 5 hviezdičiek z piatich. 🙂 

Výhody

 • dobrá konzistencia
 • jednoduché rozotieranie
 • upokojuje pokožku
 • na rôzne kožné problémy
 • vyhovujúca veľkosť balenia

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

15 €/50 ml

Hodnotenie

Videorecenzia

Už roky preferujem pri kúpe akejkoľvek kozmetiky, vrátane tej telovej, prírodné produkty.

Môžem si tak byť istá, že svojej pokožke dávam to najlepšie, bez akýchkoľvek umelých látok či farbív, z čoho mám okrem skvelých výsledkov navyše aj dobrý pocit. Obzvlášť, keď ide o kozmetiku vyrábanú priamo u nás na Slovensku, akou sú aj mnou otestované produkty z eshopu Reparexshop.sk, ktoré môžem len a len odporučiť všetkým milovníčkam prírodnej kozmetiky. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
zdena
Komboš
zdena

uprednostnujem piling bodyboom s kavou z notina i ked ani tento nie je spatny