Proteín Instant Whey Pro - Recenzia a skúsenosti

otestovali sme proteín Instant Whey Pro

Keď sa povie proteín, s najväčšou pravdepodobnosťou si takmer okamžite vybavíte svalnatého športovca či vypracovanú fitnessku. Len málokto z nás si pritom uvedomuje, že proteíny už dávnejšie nie sú vhodné iba pre športovcov.

Proteíny (bielkoviny) sú totiž spolu s tukmi a sacharidmi dôležitou súčasťou našej stravy. Udržujú svaly, ale aj orgány, žľazy či kožu v zdravom stave. Budujú a opravujú bunky, a okrem budovania svalov sa podieľajú aj na udržiavaní správneho pH v krvi, sú dôležité pri tvorbe hormónov a udržiavaní hormonálnej rovnováhy, ako aj pre správne fungovanie imunitného systému.

Aj preto sme sa v uplynulých dňoch rozhodli otestovať proteín Instant Whey Pro.

Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako naše testovanie dopadlo. 

O produkte Instant Whey Pro

proteín Instant Whey Pro čokoládová príchuť

Proteín Instant Whey Pro prišiel na trh ako nástupca populárneho prípravku Instant Whey Native, na ktorý aj nadväzuje. Na rozdiel od neho má však navýšený obsah probiotických kultúr, a to dokonca o 1000 % a pridané boli aj enzýmy, o 25%.

Zmeny nastali aj v samotných príchutiach, ktoré sú teraz ešte lepšie. Ak sa rozhodnete pre tento proteín, môžete siahnuť po nasledovných príchutiach: čokoláda, čokoláda mäta, čoko-oriešok, malina, vanilka-škorica, vanilka, jahoda, banán a banánový koláč.  

K nám sa na testovanie dostala čokoládová príchuť. O nej možno povedať, že nie je práve najvýraznejšia, no na druhej strane pri konzumácii aspoň necítiť žiadnu umelinu, čo vnímame ako veľké plus. Príjemným prekvapením však pre nás bola naozaj výrazná čokoládová vôňa, ktorú sme zacítili ihneď po rozbalení produktu. 

proteín Instant Whey Pro obal

Zloženie

Instant Whey Pro je komplexnou formulou, v ktorej možno nájsť hydrolizované bielkoviny, aditivum voľného l-glutaminu a glutaminových peptiov, originálnu zmes natívnych proteinových frakcií, probiotické kultúry a komplex dôležitých enzýmov Digezyme.

Jeho najvýznamnejšou a najpodstatnejšou zložkou je natívny srvátkový izolát, ktorý sa môže pochváliť vysokou kvalitou. Vyrába sa priamo z čerstvého kravského mlieka za nízkych teplôt, nepresahujúcich viac ako 10 °C.  Ide o veľké plus, ktoré tlačí tento proteín pred všetky ostatné prípravky. Tie sú totiž zvyčajne vyrábané z tepelne upravenej srvátky.

proteín Instant Whey Pro zloženie

Jednoducho povedané, Instant Whey™ PRO je nenarušenou, čerstvou mliečnou bielkovinou, ktorá sa nachádza v prášku. Ak sa teda rozhodnete pre tento proteín, môžete si byť istí jeho kvalitou i čerstvosťou. 

Veľkým plusom je aj minimálny obsah sladidiel. Navyše, neobsahuje ani ďalšie zbytočné neplnohodnotné zdroje bielkovín, ako napríklad sójovú bielkovinu či kolagén. 

Nájdete v ňom však unikátny KOMPLEX MUSCLE DRIVE PEPTID, teda kombináciu účinných zložiek - Peptide Bonded Glutamín, L-Glutamín – voľná forma a kombináciu najdôležitejších enzýmov DigeZyme. 

Výrobcovia pri zrode proteínu Instant Whey Pro stavili na kvalitu, účelnosť a ľahkú vstrebateľnosť i trávenie. Nachádza sa v ňom preto kombinácia 4 typov priateľských kultúr v zastúpení 2 miliardy:

 • Lactobacillus acidophilus 25%
 • Bifidobacterium bifidum 25%
 • Bacillus coagulans 25%
 • Lactobacillus rhamnosus 25%

Prečo práve proteín Instant Whey Pro?

 • Ide o jeden z najpredávanejších proteínových prípravkov. 
 • Je nezávisle testovaný pri každej šarži produktu, pričom sa kladie dôraz na to, aby jeho minimálny obsah proteínu bol viac ako 80%.
 • V súlade s normou ISO17025 je testovaný aj na neprítomnosť dopingových látok. 
 • Má rýchlu a bezproblémovú využiteľnosť a stráviteľnosť.
 • Je zdravotne nezávadný a absolútne čistý. 

Ako používať proteín Instant Whey Pro? 

proteín Instant Whey Pro balenie

Predtým než začnete so samotným užívaním proteínu, mali by ste vedieť, že v jednom balení 900 gramov sa nachádza 36 dávok po 25 gramov.

Jedná dávka prestavuje 25 g prípravku, teda dve zarovnané odmerky s objemom 25 ml dôkladne zmiešajte so 175-225 ml vody alebo mlieka. Zmes môžete rozmiešať v mixéri, no postačí vám aj obyčajný shaker. Produkt sa užíva dvakrát denne, pred alebo aj po fyzickej námahe, prípadne kedykoľvek v priebehu dňa. 

Aj napriek tomu, že výrobca uvádza možnosť miešania s mliekom, odporúčame vám radšej proteín miešať s vodou. Po mlieku siahnite v prípade, že ste si jeho kvalitou istí a pochádza z nejakej bio farmy. 

Dbajte však na to, že takto namiešaný prípravok sa má konzumovať ihneď. Rozhodne namiešaný produkt neskladujte a nekonzumujte po odstátí. 

proteín Instant Whey Pro prášok

Cena proteínu Reflex Instant Whey Pro

900 gramové balenie proteínu Reflex Instant Whey Pro môžete teraz získať za sumu pohybujúcu sa okolo 32 €, a to bez ohľadu na to, pre ktorú príchuť sa rozhodnete. 

Výhody a nevýhody proteínu Instant Whey Pro

Výhody

 • bez umelej príchute
 • nie je príliš sladký
 • výrazná vôna
 • 2 miliardy probiotických kultúr
 • pravidelne testovaný
 • zdravotne nezávadný
 • výborná a rýchla stráviteľnosť 
 • čerstvá mliečna bielkovina

Nevýhody

 • chuť nie je až tak výrazná ako vôňa
 • jemný pocit piesku na jazyku

Skúsenosti užívateľov

"Reflex Nutrition vyrába kvalitné produkty, čoho je dôkazom aj tento chutný a kvalitný protein."  Zuz, Bestbody.sk

"Instant Whey je sice nižšia šarža z ich srvátkových proteínov, ale cenovo je výhodnejší a chutí tiež výborne, takže som s nim spokojný a celkovo so značkou reflex Nutrition" Pakusza, Bestbody.sk

"Proteín ma zasýti i ako náhrada jedla, pokiaľ práve nestíham normálne jedlo. Dobre sa rozmieša aj v obyčajnom šejkry, nepotrebujete ani mixér. Chutí mi. " Petra, Heureka.cz

"Tento produkt som si vybrala na základe doporučenia priateľov. Mám príchuť vanilka - škorica. Škoricu mám rada, bála som sa, že si ju tak sprotivím, ale naopak, je ju tam len ľahko cítiť. Proteín je celkovo tak akurát sladký, čo mi maximálne vyhovuje. Oproti ostatným, čo som mala, trošku viac práši, ale rozhodne to nie je vec, kvôli ktorej by som si ho nekúpila znova. Určite odporúčam!" Monii, Heureka.cz

"Pri chudnutí je paradoxne lepšie orientovať sa na športové proteínové nápoje na báze srvátkového proteínu. Tie, ktoré o sebe tvrdia, že sú určené na chudnutie, bývajú zbytočne drahé a bohužiaľ v nich prevažujú menej kvalitné, často sójové bielkoviny. Pri výbere proteínu je predovšetkým dôležité celkové množstvo bielkovín na 100 g prášku. Dobré je zamerať sa na výrobky, které majú aspoň 70 g na 100 g zmesi. Jedna dávka má bežne okolo 30 g prášku, čo je je asi 20 g bielkovín na 1 porciu."


MUDr. Václava Kunová, výživová poradkyňa

Proteín INSTANT WHEY PRO 900G – REFLEX NUTRITION Recenzia skúsenosti


Naše hodnotenie proteínu Instant Whey Pro

S proteínom Instant Whey Pro sme boli počas nášho testovania spokojní.


Ide o kvalitný prípravok, ktorý sa vyznačuje účinným zložením a naozaj príjemnou intenzívnou vôňou. O niečo slabšia je však jeho chuť, ktorá síce nie je zlá, no nie je výrazne čokoládová.


Nechutí však umelo, tak ako iné proteíny, čo považujeme za veľké plus. Na jazyku síce zanecháva jemne pieskový dojem, ten však vyprchá behom chvíle.


Argumentom za je aj vynikajúci pomer nutričných hodnôt - 80 gramov na 100 gramov bielkovín. Proteín sa vskutku rýchlo a dobre vstrebáva a je ľahko stráviteľný bez nepríjemného ťažkého pocitu v žalúdku. 


Proteín je vhodný pri snahe o naberanie svalovej hmoty, ale rovnako aj pri chudnutí. Samozrejme, tomu čo chcete dosiahnuť je potrebné prispôsobiť aj váš pohybový plán či stravu. Proteín je skutočne účinný, výsledky však nemožno očakávať okamžite, ale po istom čase.


Produkt je pravidelne kontrolovaný a pri výrobe podlieha vysokým štandardom na kvalitu. Aj preto si v našom testovaní vyslúžil 4 hviezdičky z piatich. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar