Recenzia: Allnature ALOE VERA premium šťava

Allnature Premium Aloe Vera šťava recenzia a skúsenosti
 • 1000 ml
 • BIO produkt
 • cena od 11 

O Aloe Vera ste už určite niekedy počuli, s najväčšou pravdepodobnosťou nie len raz. Ide totiž o rastlinu, ktorej priaznivé účinky sa už dlhé roky využívajú nielen v kozmetickom priemysle, ale aj v zdravotníctve. Práve v oblasti zdravia sa v poslednej dobe stala často skloňovaným fenoménom šťava pochádzajúca z tohto všelieku. 

Musím priznať, že po tom, čo sa na mňa z každej strany valili doslova až ódy na túto rastlinu, podľahla som a rozhodla som sa vyskúšať šťavu Allnature Aloe Vera premium. Dôvodom, pre ktorý som začala s jej konzumáciou bola snaha detoxikovať môj organizmus. Avšak, neostala som iba pri tom a Aloe Vera si u mňa našlo omnoho širšie možnosti využitia. 

A aké konkrétne? To sa dočítate v dnešnej recenzii. 

Allnature Aloe Vera šťava recenzia

Poďme si ale najprv čo to povedať o tejto zázračnej rastline.

Aloe Vera je známa ešte z čias starovekého Egypta a zvykla byť nazývaná aj ako rastlina nesmrteľnosti. Obzvlášť obľúbená bola pri skrášľovacích rituáloch a omlaďovaní pleti. Jej účinky sa využívali napríklad aj na hojenie rán po bojoch. 

Vo všeobecnosti možno účinky Aloe Vera rozdeliť na vnútorné a vonkajšie, v závislosti od toho, pre aký typ použitia sa rozhodnete. 


Vonkajšie účinky:

 • antibakteriálne,
 • protizápalové, 
 • protiplesňové,
 • pomáha pri ekzémoch, lupienke, kožných zápaloch,
 • hojí rezné rany, omrzliny, odreniny, popáleniny, 
 • zlepšuje stav vlasov,
 • a priaznivo pôsobí aj na celulitídu. 

Vnútorné účinky:

 • detox,
 • zníženie hladiny cukru v krvi,
 • znižovanie cholesterolu,
 • pomoc pri zápche a rôznych črevných problémoch,
 • podpora imunitného systému,
 • podporuje činnosť pečene,
 • pomáha aj pri paradentóze a paradontóze.

Za liečivými účinkami Aloe Vera šťavy stojí jej bohaté zloženie, ktoré pozostáva z viac ako 200 vzájomne sa ovplyvňujúcich účinných látok. Patria medzi ne napríklad aminokyseliny, rôzne minerálne zlúčeniny, nenasýtené mastné kyseliny, vitamíny B, C, A, saponíny, látky s antibakteriálnym, analgetickým a protizápalovým účinkom či ligníny a biostimulátory. 

A aké sú moje skúsenosti so šťavou z Aloe Vera?

Allnature Aloe Vera šťava Premium recenzia

Mojím najobľúbenejším variantom je Aloe Vera premium od Allnature, ktorá je dostupná v objeme 1000 ml. 

 Zloženie

Allnatue Alove Vera premium je 97% šťava z rastliny Aloe Vera. V prípade, že s Aloe Vera začínate a zvažujete jej zadováženie, mali by ste vedieť, že prípravky z tohto všelieku určené na vnútornú konzumáciu by mali obsahovať minimálne práve 97% Aloe. Samozrejme, na trhu nájdete aj čisté 100% Aloe Vera šťavy, ktoré sa javia ako tá najlepšia možnosť. Teda v prípade, že vám jej užívanie nebude spôsobovať žiadne ťažkosti a problémom pre vás nebude ani chuť. 

Za seba totiž musím povedať, že som skúsila aj 100% Aloe Vera šťavu, síce od iného výrobcu, ale tú som nemohla doslova ani cítiť, a tak som siahla po prijateľnejšej možnosti v podobe 97% Aloe Vera od Allnature. Samozrejme, pokiaľ si stoj čo stoj neviete zvyknúť na chuť či vôňu šťavy, môžete ju zriediť aj s vodou.

Okrem samotnej šťavy sa ďalej v tomto prípravku nachádza i kyselina citrónová, benzoan sodný a sorban draselný. 

Aloe Vera použitá na prípravu tohto prípravku pochádza priamo z Mexika. Je lisovaná a filtrovaná a navyše, predáva sa v sklenenej fľaši, vďaka čomu si ponecháva dôležité živiny a svoju kvalitu.

Allnature Aloe Vera šťava skúsenosti

Na etikete šťavy sú uvedené výživové údaje na 100 ml prípravku.

 Účinok Allnature Alove Vera šťavy

S užívaním šťavy som začala v snahe detoxikovať svoje telo. No keď som sa o jej účinky začala viac zaujímať, zistila som, že toho odkáže omnoho viac. 


Detox s Aloe Vera 

Neviem ako u vás, ale u mňa je príchod jari vždy sprevádzaný aj akýmsi pocitom únavy a často sa vo svojom tele jednoducho necítim dobre. Zrejme za to môže zimné obdobie, kedy sa celkovo hýbem menej a ani môj jedálniček nie je práve ukážkový.

A tak som sa rozhodla pre detox, práve s Aloe Vera šťavou. Nie, nešlo o žiadne drastické metódy, počas ktorých som prestala jesť a pila iba túto šťavu. Len som skrátka začala jesť menej a zdravšie. Každý deň som na tanieri musela mať niečo zelené a na dva týždne som z môjho jedálnička vylúčila akékoľvek sladkosti a obmedzila som som aj mäso. Aloe Vera šťavu som pila trikrát do dňa. Rannú dávku 30 ml som užívala nalačno, ďalších 30 ml pol hodinu pred obedom a poslednú dávku pol hodinu pred večerou. 

Poviem vám úprimne, že zo začiatku to teda nebola žiadna sranda. Šťavu som si najprv musela riediť s vodou, aby som si na ňu zvykla. Po pár dňoch to už však išlo aj bez riedenia a začala som pozorovať prvé účinky. Mala som omnoho viac energie, únava odznievala a dokonca sa mi podarilo zhodiť aj tri kilogramy, čo som pôvodne ani nemala v úmysle. Aby som však nezabudla dodať, pravidelne som chodievala aj behať. Celkovo je však za mňa Aloe Vera šťava na jarný detox ako stvorená. 

 

Aloe Vera šťava na vlasy

Viete kde skončila 100% Aloe Vera šťava, s ktorou som pôvodne plánovala začať detox? Na mojich vlasoch. Keďže som ju nemohla užívať zvnútra, pátrala som po iných spôsoboch, ako ju zúžitkovať. Dočítala som sa informáciu, že Aloe Vera dokáže celkovo zlepšiť stav vlasov a zbaviť ich lupín. Stačí iba pred umytím vmasírovať do pokožky hlavy, nechať trochu pôsobiť a následne vlasy umyť tak ako inokedy. 

Šťavu používam aj na opláchnutie vlasov po ich umytí. Mám husté vlasy, ktoré sa prirodzene vlnia, a tak sú dosť suché. Šťava im dokáže dodať lesk a zjemniť ich. Ak sa rozhodnete pre túto procedúru, nezľaknite sa, pretože po opláchnutí šťavou sú vlasy tvrdé kvôli silnej hydratácii, tvrdosť však po vysušení vlasov zmizne. 

Okrem lupín dokáže Aloe Vera šťava pomôcť aj pri vypadávaní vlasov. Postup použitia je rovnaký - pred umývaním vlasov stačí vmasírovať šťavu do pokožky hlavy. 


Aloe Vera a pokožka

Aloe Vera má vďaka tomu, že obsahuje protizápalové, protiplesňové a antibiotické látky aj veľmi priaznivé účinky na pokožku. Tu je veľmi obľúbeným produktom gél z Aloe Vera, no dobre dokáže poslúžiť aj Aloe Vera šťava, ktorou je možné potierať pokožku. 

Aloe Vera je veľmi populárne a účinné v starostlivosti o aknóznu pleť, ale nielen o tú. Ja osobne Aloe Vera používam na upokojenie podráždenej pokožky po opaľovaní, no možno ju použiť aj na upokojenie pokožky po holení či uštipnutí hmyzom.

Allnature Aloe Vera šťava zloženie

Aloe Vera nachádzajúca sa v tomto prípravku pochádza z Mexika.

 Spôsob použitia a skladovanie

Aloe Vera má vďaka veľkému množstvu priaznivých účinkov široké využitie. Ale pozor, aj tu totiž platí, že nič netreba preháňať. Aloe Vera môže mať totiž pri nadmernom užívaní vedľajšie účinky. Opatrní by ste mali byť aj v prípade, že užívate nejaké lieky, s ktorými by látky obsiahnuté v šťave mohli interagovať. Pre istotu odporúčame poradiť sa vopred o možnostiach konzumácie Aloe Vera s vašim lekárom.

Pri vnútornej konzumácii je odporúčané denné dávkovanie tejto šťavy 3x30 ml. Pokiaľ plánujete užívať Aloe Vera zvonku, teda na pokožku či na vlasy, stačí primerané množstvo - podľa potreby. Tu si, podľa mňa, sami najlepšie odsledujete množstvo tak, ako to bude vyhovovať vašim vlasom či pokožke. 

Aloe Vera šťava nie je vhodná pre deti mladšie ako 3 roky a taktiež pre tehotné a dojčiace ženy. 

Allnature Aloe Vera šťavu je potrebné po otvorení skladovať v chladničke a spotrebovať do jedného mesiaca. 

Allnature Premium Aloe Vera šťava skúsenosti

 Cena a balenie

Pokiaľ uvažujete nad kúpu Aloe Vera šťavy, jedným z rozhodujúcich faktorov môže byť pre vás aj cena, keďže, popravde, nejde o práve najlacnejšiu záležitosť.

Allnature Aloe Vera premium s objemom 1000 ml sa predáva za sumu 11 €. Na trhu však nájdete aj drahšie alternatívy s menším objemom. Celkovo má tento konkrétny, mnou testovaný, druh šťavy veľmi dobrý pomer kvalita/cena.

Allnature šťava Aloe Vera skúsenosti

Allnature Aloe Vera premium má jemnú číru farbu, tá však môže byť aj iná - v závislosti od druhu odrody. 

Allnature Aloe Vera šťava použitie

Šťava má nevýraznú voňu, a tak sa ľahko konzumuje. 

Výhody a nevýhody Allnature Aloe Vera šťavy

Výhody

 • bez výraznej vôňe
 • dobrá konzistencia
 • stráviteľná chuť
 • balená v skle
 • široké spektrum pozitívnych účinkov na zdravie
 • univerzálne využitie
 • výhodné balenie
 • dobrá cena

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov
Aloe Vera šťava skúsenosti recenzia

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Allnature Aloe Vera šťavu odporúčam každému nadšencovi zdravého životného štýlu, ktorý pri riešení zdravotných problémov vždy uprednostňuje pomoc z prírody. 

Šťava je vynikajúcim prostriedkom na detoxikáciu organizmu, ideálne na jarnú očistu. Telo dokáže zbaviť nielen nežiadúcich toxínov a rôznych iných škodlivých látok, ale v kombinácii s pohybom vám môže pomôcť zhodiť dole aj nejaké to kilo, čo však môže byť u každého individuálne. Podľa množstva používateľských skúseností a recenzií je šťava účinná aj na rôzne zdravotné problémy, tu však nemôžem hovoriť z osobnej skúsenosti, keďže, našťastie, ma netrápi žiadny konkrétny problém. 

S čím však niekedy bojujem, najmä pri prechode medzi jednotlivými ročnými obdobiami, je občasný výskyt lupín a celková suchá pokožka hlavy. A práve tu dokáže zabrať Aloe Vera šťava geniálne, rovnako ako aj pri podráždení pokožky z dôvodu nadmerného slnenia či uštipnutia hmyzom. Celkovo sa netreba báť skúšať Aloe Vera šťavu pri problémoch s pokožkou, nezabúdajte však na to, že všetkého veľa škodí. Voľte vždy primerané množstvo a odsledujte si, ako šťava účinkuje. 

Veľkým pozitívom je pre mňa aj prijateľná chuť a takmer žiadna vôňa, ktoré robia konzumáciu šťavy znesiteľnou. Plusom je aj výhodné balenie za dobrú cenu.

Allnatue Aloe Vera šťavu môžem odporučiť každému, komu záleží na svojom zdraví.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar