Recenzia - Diagnostická váha BEURER BF 700

Dokonalá postava s optimálnou váhou je snom drvivej väčšiny z nás. Len málokto má totiž to šťastie pýšiť sa skvelou postavou bez ohľadu na to, ako sa stravuje a či športuje. Nám menej šťastným tak väčšinou ostáva dbať na našu váhu a robiť všetko pre jej udržanie. 

V prípade, že patríte k druhej skupine ľudí, s najväčšou pravdepodobnosťou je vašim neoddeliteľným spoločníkom osobná váha, s ktorou máte vždy prehľad o aktuálnej hmotnosti. Ak zatiaľ váhu nevlastníte, rozhodne by ste to mali zmeniť. 

Tentokrát sme otestovali diagnostickú digitálnu váhu Beurer BF 700, ktorá sa stala v roku 2016 víťazom Dtestu. Pozrite sa, čo všetko dokáže, aké sú jej výhody, ale prezradíme vám tiež to, čo sa nám pri tomto modeli nepáčilo. 

Prvý dojem 

Diagnostická digitálna váha Beurer BF 700 nás zaujala hneď na začiatku, po zhliadnutí celého jej názvu. Ten totiž prezrádza, že váha vám dokáže poskytnúť viac ako len samotné váženie. A to je aj pravda. 

váha Beurer BF 700 obsah balenia

Táto váha je ideálna voľba pre všetkých, ktorí chcú mať prehľad nielen o svojej telesnej hmotnosti, ale aj o podiele tuku a vody v tele, kostného tkaniva i svalovej hmoty. Vďaka nej vždy budete poznať aj presnú hodnotu BMI (Body Mass Index), BMR (bazálny metabolizmus) a AMR (aktívny metabolizmus). Poznanie všetkých týchto spomenutých údajov vám uľahčí cestu za vysnívanou postavou.

Na prvý pohľad sa váha Beurer BF 700 nijako nelíši od klasických váh, na ktoré sme zvyknutí. Má štandardný štvorcový tvar a disponuje rozmermi 30 x 30 x 2,3 cm, s ktorými si nájde miesto kdekoľvek. Ani jej premiestnenie na iné miesto s hmotnosťou cca 2040 g nebude problém.

Váha sa môže pochváliť i prehľadným LCD displejom, ktorý používanie váhy ešte väčšmi uľahčuje. Výsledky uvidíte na dobre čitateľnom modro podsvietenom displeji, s veľkosťou číslic 23 mm. 

Digitálna váha nemá čím uraziť ani po vizuálnej stránke. Má nenápadný elegantný dizajn a s čiernou farbou zapadne do akéhokoľvek prostredia.

Inteligentné funkcie

O funkciách sme vám už čo to prezradili. Poďme sa na ne ale pozrieť bližšie.

Meranie telesnej hmotnosti

Za tú najzákladnejšiu vlastnosť váhy možno jednoznačne označiť meranie telesnej hmotnosti. A ako funguje?

Možno sa už aj vám neraz stalo, že ste mali váhu, ktorá v rôznych miestnostiach vašej domácnosti ukazovala odlišné číslo s rozdielom +-2kg. Tento nedostatok, samozrejme, mohol byť spôsobený nerovnomerným povrchom, ale i chybou samotnej váhy. Počas testovania váhy Beurer BF 700 však naša hmotnosť bola stále rovnaká, a to na akomkoľvek mieste. Veríme teda, že to bolo spôsobené presnosťou váhy, nie rovnomerným povrchom.

váha Beurer BF 700 diagnostika

Meranie podielu vody

Okrem merania telesnej hmotnosti vám váha odmeria aj vodu v tele. Tá u dospelého človeka predstavuje približne 2/3 jeho hmotnosti, čo je cca 60-65%. Práve prebytok vody v organizme býva častým dôvodom, prečo ručička na váhe nie a nie klesnúť. Poznanie tohto údaju vám teda môže v boji za vytúženou postavou výrazne pomôcť. 

Zisťovanie podielu telesného tuku

O telesnom tuku ste už toho počuli určite veľa. Všeobecne známym faktom je, že jeho primerané množstvo je pre ľudský organizmus životne dôležité. Avšak aj tu platí, že všetkého veľa škodí. Nadmerné množstvo tuku so sebou prináša celý rad negatívnych vplyvov na ľudské telo, napr. na zdravie a stav srdca i ciev, pečeň a mnoho iných orgánov.

S touto váhou budete mať vždy k dispozícii informácie o telesnom tuku, a koniec koncov aj o vašom zdraví. 

váha Beurer BF 700 váženie

Určovanie podielu svalovej hmoty

Možno ste si teraz pod pojmom svalová hmota predstavili svalnaté telo. Nejde však len o to. Svalová hmota je totiž dôležitý zdravotný faktor, s ktorým sa môžete tešiť z dobrej kondície, ale i zdravo fungujúcich vnútorných orgánov ako srdce, cievny obeh či pľúca. Ak sa teda chcete cítiť zdravo a vyzerať dobre, určite vám neodporúčame tento údaj prehliadať. S váhou Beurer BF 700 získate informácie aj o ňom.

Meranie podielu kostnej hmoty

Ďalším naozaj podstatným ukazovateľom nášho zdravia je aj kostná hmota. Jej nedostatok totiž môže stáť napríklad aj za tak nepríjemnou chorobou, akou osteoporóza bezpochyby je. 

Bazálny metabolizmus

Ak je pre vás tento pojem neznámy, mali by ste vedieť, že predstavuje množstvo kalórií, ktoré ľudský organizmus spáli v pokoji na to, aby zabezpečil dôležité vitálne funkcie. Pochopenie a poznanie týchto hodnôt je pre vás dôležité v prípade, že sa snažíte redukovať alebo udržiavať svoju telesnú hmotnosť. 

Aktívny metabolizmus

Aktívny metabolizmus je ďalšou dôležitou hodnotou, pokiaľ sa snažíte nejaké to kilo zhodiť. Predstavuje totiž množstvo kalórií, ktoré telo spáli behom jedného dňa. Ak budete tento údaj poznať, vaše chudnutie pôjde omnoho jednoduchšie. 

Na to, aby ste mali prehľad o všetkých uvedených hodnotách, je potrebné spárovať váš telefón s aplikáciou. V opačnom prípade váha meria iba samotnú hmotnosť. 

váha Beurer BF 700 aplikácia

Váhu prepojíte so smartfónom prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth. 

Ako to funguje?

Diagnostická digitálna váha Beurer BF 700 funguje na princípe analýzy bioelektrickej impedancie, známej aj pod označením BIA.

Počas nej sú v priebehu niekoľkých sekúnd pomocou nezávadného prúdu určované podiely požadovaných látok v tele. Táto analýza sa uskutočňuje prostredníctvom elektród z brúsenej ušľachtilej ocele. Meranie je bezbolestné a nemusíte sa obávať ani nepriaznivých vplyvov na vaše zdravie. 

Váha sa automaticky zapína i vypína. Stačí sa ňu iba postaviť alebo zísť dolu. Čo sa týka zapnutia, odozvy počas nášho testovania neboli úplne najrýchlejšie, resp. bolo potrebne na váhe prešľapnúť, aby sa spustila. 

váha Beurer BF 700 batérie

Jednoduché ovládanie

Pokiaľ patríte k nadšencom všetkých smart technológií, s touto váhou si prídete na svoje. 

Prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth môžete všetky vaše namerané hodnoty odosielať do vášho smartfónu či počítača, za pomoci praktickej aplikácie Beurer Healthmanager. Táto aplikácia je bezplatná a má intuitívne užívateľské prostredie, jej ovládanie je teda naozaj bezproblémové. Navyše, všetky vaše údaje tak budete mať pod kontrolou kdekoľvek sa budete nachádzať.

váha Beurer BF 700 zadná časť

Pri skúmaní užívateľských skúseností sme však zistili nedostatok v tom, že váhu nie je možné spárovať s každým zariadením, najmä pri starších typoch smartfónov. Aby ste predišli prípadnému sklamaniu, odporúčame vám vopred sa u predajcu informovať o podporovaných zariadeniach.

Za nedostatok tejto diagnostickej váhy považujeme aj jej náročnejšie prvé spustenie. Predtým ako sa bezhlavo pustíte do jej nastavovania si radšej dôkladne preštudujte podrobný manuál, s ktorým to pôjde omnoho jednoduchšie. Ušetríte si tým čas, ale aj nervy. 

váha Beurer BF 700 oporné nôžky

Pre koho je váha určená?

Váha Beurer BF 700 je vhodnou voľbou pre jednotlivca, ale i pre viacčlenné rodiny.

Jej veľkým plusom je 8 užívateľských pamätí, čo znamená, že váhu môže používať až 8 osôb. Táto váha každého užívateľa automaticky rozpozná a zobrazí (po nastavení) jeho tri iniciály. Vďaka pamäti si môžete vami dosiahnuté výsledky porovnávať a sledovať svoje pokroky. Váha uloží až posledných 30 meraní. 

Diagnostická váha zvládne zaťaženie do 180 kg, s rozlíšením 100 gramov. Zdrojom jej energie sú 3 AAA 1,5 batérie, ktoré sú súčasťou balenia.

Technické parametre

Špecifikácia

Rozlíšenie / váživosť

100g / 0,1% / 180kg

Nosnosť

180 kg

Materiál dosky

Sklo

Presnosť 

100 g

Konektivita 

Bluetooth

Cena 

Ďalším skvelým plusom tejto osobnej váhy v porovnaní s ostatnými modelmi je aj jej nízka cena, ktorá sa pohybuje približne pri sume 50 EUR. Za túto sumu získate praktického pomocníka v starostlivosti o vaše zdravie, ale i spoločníka na ceste za vysnívanou postavou. 

Video

Rozbaľovanie

Ako funguje

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

  • pekný dizajn
  • dobrá viditeľnosť údajov
  • presnosť merania
  • meranie podielu vody, tuku, svalovej a kostnej hmoty
  • meranie BMI, BMR a AMR
  • bezdrôtové prepojenie 
  • 8 užívateľských pamätí
  • nízka cena 

Nepáči sa nám

  • náročnejšie prvé spustenie
  • meranie všetkých hodnôt po spárovaní s aplikáciou
váha Beurer BF 700 balenie

Naše hodnotenie

Či už patríte k šťastlivcom, ktorí sú so svojou váhou spokojní, no starostlivo si ju strážia a udržiavajú, alebo sa momentálne snažíte nejaké to kilo zhodiť, v každom prípade je pre vás vhodná diagnostická digitálna váha Beurer BF 700. Pokojne jej možno priradiť aj prívlastok rodinná, kedže ju vďaka ôsmim uživatelským pamätiam môže plnohodnotne používať až 8 osôb. 

Za jej najväčšie plus možno bezpochyby označiť bohaté funkcionality, ktoré ponúka. Poslúži vám nielen na presné meranie vašej telesnej hmotnosti, ale dozviete sa aj dôležité a praktické informácie o podiele vody, telesnom tuku, kostnej a svalovej hmote, ale i bazálnom a aktívnom metabolizme. S týmito informáciami budete vždy o krok vpred pred akýmkoľvek zdravotným problémom. Na to, aby ste si všetky tieto funkcie mohli užívať, je však potrebné spárovanie zariadenia s mobilnou aplikáciou, ktoré pri troške technických zručností zvládnete rýchlo a jednoducho. 

Pri tejto váhe sa nedostatky hľadali pomerne ťažko. Pravda je totižto taká, že kým pre niekoho môže byť nedostatkom využívanie všetkých funkcií len po spárovaní váhy s mobilnou aplikáciou, pre iného to zas nemusí byť absolútne žiaden problém. Za menšie mínus by sme taktiež označili aj náročnejšie prvé spustenie, ktoré sa však tiež bude odvíjať od technických zručností budúceho majiteľa. 

Ak by ste predsa len ešte stále váhali nad kúpou tejto osobnej váhy, argumentom za môže byť aj naozaj priaznivá cena, za ktorú budete mať vaše zdravie pod palcom.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar