Recenzia: Prípravok na pamäť a sústredenie BrainActive

prípravok na pamäť ADVANCE BrainActive
 • 60 kapsúl
 • podpora pamäti, sústredenia a koncentrácie
 • cena od 16 

Zdá sa vám, že akosi priveľa zabúdate? Nepamätáte si, kde ste položili kľúče či peňaženku? Nevešajte hlavu. Zabúdanie je totiž prirodzené a dokonca možno povedať, že občas až nevyhnutné. Veď uznajte sami. Na smutnú udalosť či ten trapas, ktorý sa vám prednedávnom stal chcete proste zabudnúť čo najskôr. 

Pamäť ako takú a jej schopnosť pamätať si ovplyvňuje viacero faktorov - či už ide o myslenie, pozornosť, vnímanie, emócie, ale aj stres. Áno, tušíte dobre, práve ten vplýva na pamäť negatívne a spôsobuje rýchlejšie zabúdanie. 

Ak máte pocit, že vám to už nemyslí tak ako kedysi a nepamätáte si ani to, čo ste včera jedli na obed, nezúfajte. Aj pamäti sa dá pomôcť. Staviť môžete napríklad na overený tréning mozgu či pomoc z prírody vo forme voľnopredajného výživového doplnku, akým je aj BrainActive, ktorý sme uplynulé týždne testovali. Zaberá? 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Prípravok BrainActive pre vás testovala študentka Michaela H. 

"Na testovanie tohto prípravku som bola naozaj veľmi zvedavá. Veď kto by nechcel zázračnú tabletku, vďaka ktorej dostane do hlavy všetko, čo potrebuje."

BrainActive recenzia skúsenosti

 O produkte

Komplexný výživový doplnok BrainActive je určený na podporu pamäti, energie a sústredenia. Ide o čisto prírodný produkt, ktorý vyrába spoločnosť ADVANCE nutraceutics, známa širokou škálou produktov určených na podporu zdravia. Všetky prípravky sú vyrábané podľa HAACP - analýzy a kontroly kritických bodov výroby. Používané sú iba certifikované suroviny, ktoré podliehajú prísnej vstupnej kontrole. Kontrolovaná je ale i každá vyrobená šarža, ktorá v externom laboratóriu prechádza overením kvality. 

Prípravok BrainActive je vhodný pre každého, koho trápi nadmerné zabúdanie, problémy so sústredením či koncentráciou a energiou. Únava, nedostatok energie, stres totiž neraz kráčajú ruka v ruke s nedostatočnou pamäťou. Tento doplnok stravy tak môže byť ideálnou voľbou pre študentov, ale pokojne aj pre starších ľudí. 

Dostupný je v tmavej fľaštičke, ktorá zabraňuje prenikaniu a pôsobeniu svetla na prípravok. Obsah jedného balenia je 60 kapsúl.

Prípravok BrainActive nevplýva len na podporu samotnej pamäti, ale účinky sľubuje aj v oblastiach, ktoré sú so schopnosťou zapamätávania si priamo prepojené. A o ktoré účinky ide?

 • Podpora pamäti
 • Sústredenie
 • Podpora kognitívnych schopností
 • Duševná výkonnosť
 • Zníženie pocitu vyčerpania a únavy 
 • Odolnosť voči stresu
BrainActive skúsenosti

Podrobné informácie o prípravku sa dočítate i na webovej stránke www.brainactive.sk. 

Advance nutraceutics BrainActive

Výživový doplnok patrí pod spoločnosť ADVANCE nutraceutics.

  Zloženie

Výživový doplnok BrainActive na podporu pamäti, energie a sústredenia pozostáva až z 13 prírodných látok, čo je oproti iným konkurenčným prípravkom prvou veľkou výhodou. Ide pritom o tie najčastejšie skloňované látky v súvislosti s pamäťou:

Ginkgo biloba

Najznámejšia prírodná pomoc na podporu pamäti, ktorá pozitívne vplýva na krvný obeh, duševnú vyrovnanosť a kognitívne schopnosti. 

Guarana

Guarana ochraňuje pred nadmerným stresom, blahodárne pôsobí na mentálnu výkonnosť, pamäť i schopnosť koncentrácie.

BRAHMI

Zelená rastlina využívaná na podporu sústredenia, zlepšenie koncentrácie a v neposlednom rade i pamäti. Je zároveň aj silným antioxidantom. 

Sibírsky ženšen a ženšen

Sibírsky ženšen známy aj pod názvom Eleuterokok zvyšuje koncentráciu, zlepšuje pamäť a jeho plusom je aj podpora imunitného systému.  Klasický ženšen zas pomáha bojovať s únavou, nedostatkom energie, podporuje vitálnosť, duševnú výkonnosť a tiež aj pamäť.

Kofeín

Kým povzbudivé účinky kofeínu sú všeobecne známe, málokto vie, že kofeín dokonca podporuje i pamäť a schopnosť zapamätávania si. 

Schisandra

Tento antioxidant okrem ochrany buniek pred oxidačným stresom pozitívne vplýva aj na mentálnu pohodu.

Taurín

Aminokyselina Taurín je potrebná pre správne fungovanie celého tela, vrátane pamäti. Stojí sa výbornou psychickou kondíciou, zvyšuje sústredenie a zlepšuje pamäť. 

DMAE

Táto látka sa v malom množstve nachádza aj v našom mozgu, čo je dôkazom jej dôležitosti. Ochraňuje a zlepšuje pamäť. 

Rozchodnica

Rozchodnica známa ako adaptogén, ktorý zvyšuje kondíciu i výkon. Slúži aj na podporu kognitívnych schopností a mentálneho zdravia. 

Cordyceps sinensis

Huba pôvodom z Číny síce pôsobí širokospektrálne, no v prípravku BarinAcitve má svoje zastúpenie kvôli schopnosti zvyšovať koncentráciu a zlepšovať pamäť.

Vitamín B5 a vitamín B6

Tieto dva vitamíny znižujú únavu i vyčerpanie, prispievajú k správnemu fungovaniu imunitného systému i k psychickej pohode. 

BrainActive zloženie

Zloženie prípravku je naozaj bohaté - tvorí ho až 13 prírodných látok. 

  Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka doplnku BrainActive je jedna kapsula jeden až dvakrát denne. Pre čo najlepšie účinkovanie užívajte bezprostredne pred jedlom alebo spolu s jedlom. Opatrní buďte pri užívaní v neskorších hodinách, nakoľko obsahuje kofeín, ktorý by mohol spôsobiť nespavosť. 

A pre koho BrainActive nie je vhodný? 

 • Tehotné a dojčiace ženy
 • Deti a mladiství
 • Ľudia s alergiou na niektorú zložku prípravku

Pre ľudí s alergiou je dôležitou informáciou aj to, že doplnok neobsahuje lepok. 

BrainActive dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je jedna kapsula jeden až dvakrát denne.

Recenzia BrainActive

V jednej fľaštičke sa nachádza 60 kapsúl. 

  Moje skúsenosti

Na prípravok BrainActive som spočiatku nazerala trochu neveriacky. Nepridávali tomu ani protichodné skúsenosti zákazníkov, ktorí produkt vyskúšali. Kým u niekoho fungoval takmer okamžite, už po pár kapsulách, iní zase nespozorovali zlepšenie ani po dvoch mesiacoch užívania. A tak mi neostávalo nič iné, ako prípravok otestovať priamo na vlastnom tele. 

Na začiatku som užívala dve kapsuly denne, neskôr som prešla na jednu kapsulu. Dávku som znížila aj z toho dôvodu, že sa u mňa objavili problémy so spánkom, a to aj napriek tomu, že druhú kapsulu som užívala vždy doobeda. Pociťovala som aj mierne bolesti hlavy, ktoré však mohli byť dôsledkom precitlivenosť na kofeín, na ktorý vôbec nie som zvyknutá, keďže kávu nepijem. Podstatnejšie však pre mňa bolo to, či prípravok bude alebo nebude fungovať, nakoľko ma v škole čakalo perné obdobie. Našťastie fungoval. 

Prvé účinky sa dostavili už počas druhého týždňa užívania, keď som si všimla, že sa zrazu dokážem viac sústrediť na to, čomu sa venujem. A nielen to. Jednotlivým činnostiam som dokázala venovať viac času ako predtým. Cítila som sa nakopnutá, niekedy dokonca až tak, že večer po zaľahnutí do postele mi hlavou blúdilo milión myšlienok a mala som potrebu vstať a niečo robiť. Za tým ale bude pravdepodobne stáť už spomínaný kofeín. 

Musím však tiež povedať, že aj napriek tomu, že sa mi učilo lepšie a rýchlejšie, naučené poznatky som si nezapamätala nejako výraznejšie dlhšie. Naučené učivo mi totiž spamäti vyfučalo už po pár dňoch, keď som ho nepotrebovala. 

Recenzia a skúsenosti BrainActive

Veľkosť kapsúl je vyhovujúca. 

  Cena

Prípravkov určených na podporu pamäti je na súčasnom trhu viac ako dosť. Ich cena je pritom rôzna a začína už na pár eurách. Výživový doplnok BrainActive s cenovkou okolo 16 €, možno zaradiť k tým cenovo dostupnejším, aj keď nie najlacnejším. 

Ak sa rozhodnete pre dávkovanie 2 kapsuly denne, balenie s obsahom 60 kapsúl vám tak vydrží približne len jeden mesiac. Za túto dobu však účinky ešte nemusíte pozorovať. 

Výrobca ale ponúka bezplatné doručenie v prípadne objednávky dvoch a viac balení, čim ušetríte nejako to euro. 

Videorecenzia

Výhody a nevýhody BrainActive

Výhody

 • kombinácia 13 účinných látok
 • prírodné zloženie
 • vyššia koncentrácia a sústredenie
 • rýchlejšie zapamätávanie
 • nabudenie
 • energia
 • veľkosť kapsúl

Nevýhody

 • môžu sa objaviť problémy so spánkom
 • bolesti hlavy v prípade, že nie ste na kofeín zvyknutý

Skúsenosti užívateľov

"Účinok prišiel skutočne až po pár týždňoch. Užíval som hneď ráno po zobudení a 1x denne. Nie je to niečo z čoho buší srdce ako pri energeťákoch, skrátka som si rýchlejšie spomenul na niečo alebo som zvládal spracovať toho viac naraz. Takisto som názoru že bez dostatočne zložitých problémoch počas dňa ten efekt nepocítim :)" Mário

"Tento přípravek je SUPER. Zkoušela jsem toho hodně,ale díky tomuto přípravku jsem pociťovala okamžité zlepšení.Gratuluji ,kdo ho vytvořil a moc doporučuji." Irena

"Beru je od začátku školního roku a zatím jsem velmi spokojená.Předtím jsem byla furt unavená,nepřátelská,introvert,nic mě nebavilo. Ted' jsem plná energie,která vydrží i po škole,více pozitivní, větší chut' do života,soustředění atd....Když srovnám začátek minulého šk.roku a tento,k nezaplacení!!:) Vřele doporučuji!!" D.

"Objednání + komunikace super, rychlost dodání. Možná jsem tomu více věřila, ale rozhodně nepociťuji takové změny, jež ostatní užívající uvedli. Jsem samozřejmě zklamaná, obzvláště v době státnic člověk asi doufá v zázraky. Tím nechci nikoho odrazovat, je to na každém, aby si to vyzkoušel a posoudil." ​​Milan


Zdroj: brainactive.sk

BrainActive recenzia a skúsenosti

 Celkové hodnotenie

A ako teda BrainActive hodnotím? S týmto prípravkom som bola spokojná, aj keď sa u mňa počas užívania objavili i vedľajšie účinky, ako bolesť hlavy či problém so spánkom. Tie však s najväčšou pravdepodobnosťou súviseli s tým, že na kofeín skrátka nie som zvyknutá. 

Prípravok mi však pomohl s koncentráciou a so sústredením. Často som mala problém obsedieť pri nejakej aktivite na jednom mieste. Moju pozornosť si už po pár minútach vynucovalo všetko naokolo. Veď to určite sami dobre poznáte. Iba sa na chvíľku pozriem čo je nové na instagrame, facebooku a naraz zistíte, že si už 15 minút surfujete na internete, namiesto toho, aby ste sa venovali učeniu. Toto sa pri užívaní doplnku už nevyskytovalo s takou intenzitou, ako predtým. 

V prípade, že uvažujete nad týmto výživovým doplnkom, určite by ste tiež mali vedieť, že nejde o žiadnu zázračnú tabletku, ktorou do hlavy dostanete to, čo potrebujete na počkanie. Skôr by som povedala, že ide o starostlivosť o pamäť z dlhodobejšieho hľadiska. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar