Online nákup okuliarov? V e-shope eyerim je to zážitok (recenzia)

eyerim okuliare kolekcia OiO a Kohe recenzia

Vo svete, kde viac ako 75 % dospelých potrebuje nejakú formu korekcie zraku, keď slnko vyžaruje škodlivé UV žiarenie, ktoré môže viesť k poškodeniu zraku, sa výber okuliarov stáva nielen otázkou štýlu, ale aj nevyhnutnosťou. 

„eyerim vznikol z presvedčenia, že je načase, aby sa aj z okuliarov stala oblasť, kde zákazníci dostávajú čo najlepšie výrobky s kvalitnými službami za spravodlivú cenu,“ píše internetový obchod na svojej stránke

Okrem svetovo známych značiek sa môže slovenský e-shop pochváliť aj vlastným produktovým radom slnečných i dioptrických okuliarov OiO a Kohe by eyerim. Dva modely z rady sme mali možnosť otestovať. Čím eyerim vyniká na trhu zaplavenom viac ako 2 miliardami okuliarov na celom svete? 

eyerim balenie
eyerim balenie
eyerim balenie

Vyšperkovaný zážitok z online nakupovania okuliarov

Či už patríte medzi 64 % ľudí, ktorí preferujú klasický rám, alebo 36 % sa púšťa do módneho územia, eyerim ponúka pestrý výber aj pre tých, ktorí sú presvedčení, že im okuliare nepristanú (som jedna z nich). 

Devízou internetovej optiky je možnosť vyskúšať si okuliare cez webkameru Magic Mirror. Pohodlne doma môžete nerušene skúšať aj hodiny a výsledok bude rovnaký, ako keby ste si okuliare skúšali v obchode.Objednané okuliare si môžete nechať poslať na adresu, alebo do kamennej predajne v Bratislave.

Dioptrické aj slnečné okuliare dorazili zabalené v pestrofarebnej krabičke, ktorej farby korešpondujú s energiou spojenou so značkou eyerim. K obom okuliarom bolo pribalené ochranné puzdro a handrička. 

eyerim balenie

Dioptrické okuliare Alex - kolekcia Kohe by eyerim

Univerzálna veľkosť: A = 48 mm, B = 23 mm, C = 145 mm

ako vybrať veľkosť okuliarov
dioptrické okuliare Alex Kohe by eyerim

Spredu je priesvitný rám nenápadný, stranice však majú výraznú ružovú farbu.

dioptrické okuliare Alex Kohe by eyerim

Kolekcia Kohe by eyerim spája moderný dizajn s nadčasovou eleganciou, štýlom a funkčnosťou. Každý model stelesňuje esenciu súčasnej módy a zároveň vzdáva hold klasickej estetike.

Okuliare sú vyrobené z materiálov, ktoré používajú aj značky Ray-ban či Polaroid, a nadčasové tvary lichotia každému tvaru tváre. Obsahujú certifikované sklá od spoločnosti Essilor Luxottica, ktoré si môžete podľa potreby nechať vylepšiť. Kolekcia zároveň reprezentuje dlhodobú víziu eyerim, ktorá dokazuje, že kvalitné a okuliare môžu byť cenovo dostupné pre každého. 

Okrúhly rám Alex je pre mňa vystúpením z komfortnej zóny takzvaných cat eye rámov, ktorým som roky verná. Výrazný a jemne nadrozmerný tvar ma zaujal aj farebným prevedením, ktoré kombinuje priehľadnosť s výraznou ružovou na straniciach.

Rám je vyrobený z acetátu (ľahký a flexibilný typ plastu) a stranice majú kovovú výplň. Pri nosení sú okuliare pevné a dobre sedia, odolnosť ešte časom otestujem. 

dioptrické okuliare Alex Kohe by eyerim
dioptrické okuliare Alex Kohe by eyerim

Ako prebieha nákup dioptrických okuliarov online?

Zrejme ako väčšina tých, ktorí potrebujú nosiť dioptrické okuliare, som svoje prvé kúpila v kamennej predajni. eyerim si to uvedomuje, a preto skúsenosť s online nákupom vyšperkovali do posledného detailu.

Celý proces sa dá zhrnúť do niekoľkých krokov. 

1. Pred objednávkou potrebujete mať predpis na dioptrické okuliare od očného lekára alebo od optometristu. Ak ho už máte, pripravte si ho. Mal by obsahovať podrobnosti o sile vašej šošovky, vzdialenosti zreníc a akýchkoľvek ďalších špecifických požiadavkách. Prípadne sa môžete objednať na meranie zraku (robí ho aj eyerim vo svojej predajni v Bratislave na Blumentálskej 25).

2. Výber rámu zaberie najviac času. Využila som Magic Mirror a vybrala rám Alex z kolekcie Kohe vo farbe Beige Pink (na výber sú ešte ďalšie dve farby). 

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

3. Ďalším krokom je výber skiel. Okuliare sa totiž dajú nosiť ako štýlovky aj bez dioptrií. Zvolíte si okuliare do diaľky, do blízka alebo multifokálne. 

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 3.

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 3.

4. Prichádza čas na informácie z predpisu. Najjednoduchšie je nahrať fotografiu a o zvyšok sa už postarajú v eyerim. Po vytvorení konta sa predpis ukladá a môžete ho využiť aj neskôr pri ďalších okuliaroch. 

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 4. 

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 4.

5. V ďalšom kroku si zvolíte prípadené zafarbenie skiel alebo ich môžete ponechať číre. Okrem ochrany pred modrým svetlom si môžete dokúpiť slnečné sklá alebo samozafarbovacie (fotochromatické) sklá.

6. Nasleduje výber hrúbky skiel. Okrem štandardnej hrúbky je možné zvoliť si odľahčené alebo extra odľahčené sklá, ktoré sú vhodné najmä pri vyšších dioptriách. 

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 5.

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 6.

7. Predposledný krok je možnosť priplatiť si za prémiovú kvalitu šošovky. 

8. Pred finálnym potvrdením objednávky si môžete dokúpiť prípadné doplnky na starostlivosť o okuliare. 

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 7.

Online nákup dioptrických okuliarov eyerim

Krok 8.

Výroba a doručenie okuliarov trvá od 8 do 15 dní. Moje boli odoslané 9 dní od zadania a zaplatenia objednávky. Hoci to bola prvá skúsenosť s online nákupom dioptrických okuliarov, celý proces zadávania špecifických informácií o okuliaroch zabral do 10 minút. Každý jeden krok je detailne popísaný, pri ponuke viacerých možností nechýba vysvetlenie a porovnanie. 

dioptrické okuliare Alex Kohe by eyerim
dioptrické okuliare Alex Kohe by eyerim

Výhody

 • jednoduchosť a prehľadnosť každého kroku objednávky
 • rýchla výroba a doručenie
 • pomer cena a kvalita rámu
 • viac ako 20 rámov na výber, ktoré sa dajú vyskúšať cez Magic Mirror alebo osobne v predajni
 • v balení je aj textilné ochranné puzdro a handrička

Nevýhody

 • nenašli sme

Orientačná cena

50 €

Hodnotenie

Slnečné okuliare Minkar - kolekcia OiO by eyerim

Univerzálna veľkosť: A = 52 mm, B = 21 mm, C = 141 mm, D = 50 mm

ako vybrať veľkosť slnečných okuliarov
slnečné okuliare Minkar OiO by eyerim

Slnečné okuliare Minkar sú ľahké, ale sedia presne a z tváre nepadajú.

Kolekcia OiO by eyerim je žiarivá, štýlová a vyniká odvážnymi dizajnmi a nápadnými farebnými paletami. Pod značkou OiO nájdeme viac ako 70 okuliarov a slnečných okuliarov, ktoré nie sú len pomôckami na videnie, ale aj silnými módnymi prvkami. Každý z rámov rozpráva príbeh individuality a sebavyjadrenia. Aj týmto spôsobom sa eyerim snaží posúvať hranice tradičných okuliarov. 

Zaujímavý je aj ekologický rozmer kolekcie. Rámy sú zo 45 % vyrobené z materiálov na prírodnej báze. Pri výrobe modelov bol použitý bioacetát, ktorý nahrádza zmäkčovadlá na báze ftalátov organickými prísadami, čím prispieva k čistejšej atmosfére, vode a pôde.

Zatiaľ čo dioptrické okuliare boli pre mňa trochu netradičnou voľbou, v prípade slnečných okuliarov som zostala verná oversized tvaru a nadčasovej čiernej (na výber aj hnedé prevedenie).

Elegantný model Minkar dostal meno po hviezde, ktorá podporuje silu kreativity. A práve to je posolstvo, ktoré vo mne zarezonovalo a vedela som, že toto bude to práve orechové. 

Slnečné okuliare sú vďaka použitému plastu ľahké, až mám niekedy problém nájsť ich v kabelke. Za to však dobre a pevne sedia. Sklá majú UV 400 ochranu pred slnečným žiarením, ale sklá si môžete nakonfigurovať podľa svojej potreby. 

slnečné okuliare Minkar OiO by eyerim
slnečné okuliare Minkar OiO by eyerim
slnečné okuliare Minkar OiO by eyerim

Výhody

 • nadčasový tvar v dvoch farbách
 • UV 400 ochrana
 • možnosť doobjednať sklá alebo dioptrie
 • pomer cena a kvalita rámu
 • viac ako 70 rámov na výber, ktoré sa dajú vyskúšať cez Magic Mirror alebo osobne v predajni
 • v balení je aj textilné ochranné puzdro a handrička

Nevýhody

 • nenašli sme

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie


eyerim okuliare kolekcia OiO a Kohe

Kolekcie Kohe a OiO dokazujú, že okuliare môžu vyzerať štýlovo a zároveň byť cenovo dostupné. 

 Naše hodnotenie

Online nakupovanie okuliarov v eyerim najlepšie vystihuje pohodlie a rozmanitosť s výborným pomerom ceny a kvality.

Kolekcie Kohe aj OiO ponúkajú širokú škálu štýlov, od odvážnejších cez elegantných po klasické. Možnosť vyskúšať si ich cez webkameru Magic Mirror uľahčuje hľadanie ideálneho tvaru či farby rámu. Slnečné okuliare Minkar aj dioptrické okuliare Alex sú ľahké, pekne sedia, netlačia a zároveň z nich nemám pocit, že by neboli dostatočne odolné.

Hoci nákup dioptrických okuliarov sa môže zdať komplikovaný, eyerim má v každom kroku prehľadne popísané všetky možnosti a parametre, aby ste pochopili, čo si objednávate. Napokon, môžete sa obrátiť aj na zákaznícku podporu, kde vám ochotne vysvetlia čokoľvek budete potrebovať.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar