Recenzia prípravku pre ženy FEMINUS - Skúsenosti

Feminus
 • 60 tabliet
 • pre udržanie normálnej hladiny estrogénu v tele
 • cena od 23 

My ženy plníme v živote viacero dôležitých úloh súčasne. Sme partnerkami, manželkami, matkami, staráme sa o chod domácnosti, pracujeme, budujeme kariéru. Je preto nesmierne dôležité, aby sme sa cítili dobre, tak ako po fyzickej, tak aj po psychickej stránke.

Snáď najčastejšie sa v súvislosti s celkovým komfortom ženy a jej spokojnosťou skloňuje pojem hormonálna rovnováha. Nie nadarmo vzniklo označenie PMS, teda predmenštruačný syndróm, ktorý je v prvom rade spájaný s výkyvmi nálad a nervozitou, za ktorými stoja hormóny. 

Podobne je to aj s obdobím menopauzy, počas ktorej žena pod vplyvom hormónov zažíva vo svojom tele celý rad zmien. Alebo také tehotenstvo, ktoré v prvých mesiacoch spôsobuje doslova hormonálnu búrku. 

Veru, hormonálna rovnováha je v živote ženy naozaj podstatná a dôležitá, a to bez ohľadu na jej vek. Ak aj vy máte pocit, že s vami lomcujú hormóny, necítite sa komfortne vo svojej koži, ste vyčerpaná a unavená, pomôcť vám môže aj výživový doplnok špeciálne navrhnutý pre ženy.   

V dnešnom článku vám prinášame skúsenosti s prípravkom FEMINUS, ktorý predstavuje prírodnú cestu, ako sa cítiť dobre, spokojne a vyrovnane. 

Recenzia skúsenosti FEMINUS

 O produkte FEMINUS

FEMINUS je výživový doplnok na prírodnej báze, určený výlučne ženám. 

Pomáha navodiť hormonálnu rovnováhu, bojuje s únavou, prináša vitalitu, energiu a priaznivo ovplyvňuje i sexuálne zdravie ženy.

Telu dodáva dôležitý pohlavný hormón estrogén, ktorého nedostatok môže spôsobovať množstvo ťažkostí a celkovo ovplyvňovať kvalitu života ženy. Estrogén je totiž základný ženský hormón, ktorý sa spolu s progesterónom podieľa na regulácii menštruačného cyklu i reprodukčného systému. 

Nedostatok estrogénu v tele môže spôsobovať poruchy menštruačného cyklu, ako nepravidelnosť, meškajúca alebo úplne chýbajúca menštruácia. Veľmi často sa objavujú nepríjemné návaly tepla, problémy so spánkom, únava, vyčerpanie či úzkosti. Nízky estrogén môže stáť aj za zníženým sexuálnym apetítom. 

Nízka hladina hormónu estrogén niekedy spôsobuje aj problémy s otehotnením, nakoľko je tento hormón dôležitý na stimuláciu maternice, aby sa v nej mohlo uchytiť vajíčko. 

Prípravok FEMINUS je zvyčajne spájaný práve so zrelými ženami, keďže nízka hladina estrogénu sa vyskytuje najčastejšie práve počas menopauzy. To však nie je podmienkou a tento výživový doplnok môže pomôcť aj mladším ženám, ktorým sa nedarí otehotnieť v dôsledku hormonálnej nerovnováhy. 

Doplnok patrí pod českú spoločnosť Primulus Group, s.r.o., ktorá na trhu pôsobí od roku 2015. FEMINUS zaujme hneď na prvý pohľad svojím luxusne vyzerajúcim balením, ktoré poteší každé ženské oko. 

Balenie FEMINUS

Balenie prípravku pôsobí na prvý pohľad veľmi luxusne. 

FEMINUS skúsenosti

Po jeho otvorení zistíte, kto pre vás prípravok zabalil.

FEMINUS účinky

Nechýba ani poďakovanie. 

FEMINUS dávkovanie

Výrobca ponúka aj pravidelné cenovo zvýhodnené mesačné zásielky. 

  FEMINUS - zloženie

Výživový doplnok FEMINUS100% prírodné zloženie, pozostávajúce z extraktov byliniek, z vitamínov a z dôležitého minerálu.


Maca peruánska

Maca je veľmi často označovaná za prírodné afrodiziakum, a to jednak pre ženy, ale aj pre mužov. Zvyšuje tiež energiu a vytrvalosť, vďaka čomu stimuluje i duševné zdravie. Pomôcť dokáže i ženám v prechode, nakoľko pomáha s návalmi tepla i s nespavosťou. 

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný má schopnosť podporovať normálnu hladinu testosterónu. Ide síce o mužský hormón, no aj ten je dôležitý pre ženský organizmus, keďže prispieva k celkovej rovnováhe pohlavných hormónov v tele ženy. Kotvičník pozitívne vplýva aj na libido a celkovú vitalitu. 

Indický ženšen

Indický ženšen zlepšuje prekrvenie a zvyšuje libido. Pozitívne vplýva aj na nervovú sústavu, podporuje koncentráciu i pamäť. Prispieva k psychickej pohode. 

Extrakt z kakaa

Kvalitné kakao je silným antioxidantom, bohatým na dôležité vitamíny i stopové prvky. Okrem toho sa podieľa aj na celkovej vitalite organizmu, zlepšuje sústredenie, koncentráciu i výkonnosť. Má tiež afrodiziakálne účinky. 

Muira Puama 

Exotická rastlina s exotickým názvom má blahodárne účinky na potenciu mužov, ale aj sexuálne libido žien. Veľmi často je využívaná aj na tlmenie príznakov menopauzy či pri problémoch s menštruačným cyklom. 

Damiána pravá

Damiána pravá, nazývaná tiež mayské afrodiziakum, zvyšuje u žien sexuálnu túžbu, dodáva energiu, ale pomáha aj pri regulácii nepravidelného menštruačného cyklu či pri podpore plodnosti.

Angelika čínska 

Angelika čínska je bohatá na organické kyseliny, aminokyseliny, esenciálne oleje, sacharidy i vitamíny. Má veľký význam pre hormonálnu rovnováhu, zmierňuje príznaky menopauzy a upravuje rozhádzaný menštruačný cyklus. 

V zložení sa ďalej nachádzajú i vitamíny C, E, B6, B12 a D3. Všetky tieto vitamíny priaznivo vplývajú na ženské reprodukčné orgány, vitalitu i duševnú pohodu. 

Nechýba ani minerál zinok, ktorý priaznivo vplýva na hladinu hormónov i duševné zdravie. 

FEMINUS zloženie

Výživový doplnok obsahuje extrakty z bylín, dôležité vitamíny a minerál zinok. 

  Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka sú dve tablety. Možno ich užiť naraz alebo v prípade potreby rozdeliť na dve dávky.

Prípravok sa odporúča užívať spolu s jedlom alebo bezprostredne po jedle, keďže ide o vitamínový doplnok. Vo všeobecnosti platí, že vitamíny a minerály vo forme výživových doplnkov sa najlepšie vstrebávajú v kombinácii s inými minerálmi a vitamínmi. 

Tablety majú primeranú veľkosť a ich prehĺtanie je tak bezproblémové. 

Kto by prípravok FEMINUS nemal užívať?

 • tehotné a dojčiace ženy
 • deti
 • ženy s endomteriózou
 • ženy s myomatóznou maternicou
 • ženy užívajúce lieky na zriedenie krvi

Pozor si treba dať aj na odporúčané dávkovanie a rozhodne ho neprekračovať. Pretože tak, ako je pre telo problémom nedostatok estrogénu, aj jeho prebytok môže spôsobovať značné komplikácie. 

Nadbytok estrogénu môže byť sprevádzaný nepravidelnou menštruáciou, bolestivými prsiami, bolesťami hlavy či výkyvmi nálad. 

FEMINUS tablety

Prípravok je dostupný vo forme tabliet. 

FEMNIUS veľkosť tabliet

Tablety majú veľmi dobrú veľkosť a ich prehĺtnutie je bezproblémové. 

  Cena prípravku FEMINUS

Jedno balenie výživového doplnku FEMINUS obsahuje 60 tabliet a pri odporúčanom dávkovaní dve tablety denne vydrží jeden mesiac. 

Aktuálne sa predáva za sumu 23 €.

Dávkovanie FEMINUS

Odporúčanú dennú dávku je potrebné dodržiavať. 

  Skúsenosti s výživovým doplnkom FEMINUS

Výživový doplnok FEMINUS je síce na našom trhu ešte pomerne krátko, no už si stihol nájsť svojich priaznivcov. A spokojné recenzie a skúsenosti dokazujú, že ich nie je málo. 

Medzi pozitívami prípravku FEMINUS býva najčastejšie zmieňovaný pozitívny vplyv na vitalitu, zmiernenie únavy a pocitu vyčerpania, navodenie psychickej pohody, ale napríklad aj zvýšenie libida, ktoré býva často znížené najmä u žien v období menopauzy.

A práve ženy v klimaktériu si výživový doplnok pochvaľujú najviac. Medzi recenziami sa však objavujú aj skúsenosti mladších žien, ktorým prípravok pomohol zmierniť únavu a celkovo sa cítiť lepšie. 

"FEMINUS som si vybrala, pretože je to prírodný preparát a neobsahuje hormóny. Cítim na sebe, že mám viac energie a som po ňom menej unavená. Nie je moc drahý a ide o český produkt. Tento výrobok by som odporučila každej žene, ktorá je v období prechodu." Jana, 54 rokov, feminus.sk

"Užívam prípravok FEMINUS a musím konštatovať, že od tej doby je mi skvele, keď mi tablety dochádzali skúsila som brať po jednej tablete, ale po niekoľkých dňoch mi opäť začali návaly horúčavy a všetko čo sa k prechodu vzťahuje. Za mňa, je to skvelý prírodný produkt a vrelo odporúčam všetkým ženám. Prípravkov na príznaky v prechode som vyskúšala niekoľko, ale až tento mi naozaj pomohol." Blanka, 56 rokov, feminus.sk

"Dlhú dobu som sa borila s hormonálnou nerovnováhou, ktorá sa v mojom prípade prejavovala únavou, akné a v neposlednom rade nadmerným nočným potením. Po 14-tich dňoch užívania produktu FEMINUS sa mi začala zlepšovať pleť, cítila som sa menej unavená. Skôr ako som vyskúšala FEMINUS, vyskúšala som veľký rad vitamínov a doplnkov stravy a nič mi nepomáhalo." Karolína, 25 rokov, feminus.sk

Aj tieto recenzie poukazujú na to, že výživový produkt na prírodnej báze FEMINUS naozaj pomáha ženám, ktoré trpia príznakmi nedostatku estrogénu. Lenže, nie všetky symptómy, ktoré sa podobajú na príznaky pri chýbajúcom estrogéne, v skutočnosti musia znamenať nedostatok estrogénu. 

Niekedy je príčina niekde inde a hladina estrogénu môže byť v tele ženy v úplnom poriadku (prípadne v hraničných hodnotách alebo aj vyššia), a užívaním prípravku FEMINUS môže nastať jej zvýšenie, ktoré je taktiež sprevádzané rôznymi nepríjemnými príznakmi. To platí napríklad aj o ženách, ktoré majú endometriózu (pričom o nej nemusia vedieť, resp. majú len podozrenie). Vysoká hladina estrogénu totiž môže ich stav a zdravotné ťažkosti ešte zhoršiť. 

Aj z týchto dôvodov rozhodne nie je na škodu, ak sa pred začatím užívania prípravku FEMINUS poradíte so svojim lekárom či gynekológom, ktorý najlepšie pozná váš zdravotný stav a vie, či je pre vás prípravok vhodný alebo nie. 

FEMINUS - Výhody a nevýhody

Výhody

 • zvýšenie energie a vitality
 • zmiernenie únavy
 • zvýšenie libida
 • prírodný spôsob zvýšenia hladiny estrogénu
 • 100% prírodné zloženie
 • balenie pôsobiace luxusným dojmom
 • obzvlášť vhodný pre ženy v menopauze

Nevýhody

 • nutnosť užívať dlhodobo
 • individuálny nástup účinkov
 • prekročenie dávok môže spôsobovať komplikácie
FEMINUS balenie

 Celkové hodnotenie

Výživový doplnok FEMINUS je jeden kvalitný, prírodný produkt určený na doplnenie hladiny dôležitého ženského hormónu estrogén. Jeho nedostatok sa obvykle vyskytuje u žien v období menopauzy a spôsobuje rôzne nepríjemnosti, ako návaly tepla či zmeny nálad. 

Prípravok FEMINUS je preto vhodný najmä pre ženy v menopauze. Môžu ho ale užívať aj ženy v mladšom veku, pokiaľ majú nízku hladinu hormónu estrogén.

Výhodou tohto prípravku je 100%-né čisté zloženie, bez akýchkoľvek umelých hormónov, ale aj jednoduché užívanie a priaznivá cena, ktorú sa určite oplatí investovať do zdravia, komfortu a celkovej spokojnosti. 


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar