Recenzia: Elektrický gril Rohnson R-2115

Elektrický gril ROHNSON R-2115
 • elektrický gril
 • výkon 1600 W
 • cena od 28 

Keď sa povie grilovanie, mnohí z nás si automatický vybavia nezameniteľnú vôňu grilovaného pokrmu a v ústach sa nám začnú zbierať slinky. Grilovačka je zážitkom nielen pre naše chuťové poháriky, ale často aj pre čuchové bunky.

Grilovanie sa väčšine z nás spája s teplým letným večerom niekde na záhrade alebo terase. Nie každý si však môže užívať vymoženosť v podobe vlastnej záhrady či terasy a pravdou je, že ani samotné počasie nám vždy nepraje. Aj preto boli vynájdené elektrické grily, ktoré vám umožnia grilovať v podstate všade, kde máte prístup k elektrickej energii. 

My sme sa uplynulé dni pozreli bližšie na kontaktný elektrický gril Rohnson R-2115, ktorý je k dostatiu už za približne 28 €. Môže aj za túto sumu kvalitou, chuťou a vôňou pripraveného jedla konkurovať i drahým modelom za desiatky eur?

Elektrický gril ROHNSON R-2115 recenzia

 O produkte

Elektrický gril Rohnson R-2115 patrí ku kontaktným grilom, čo znamená, že umožňuje celoročnú prípravu grilovaných jedál a uplatnenie nájde všade, kde na tradičné grilovanie v plynovom grile či grile na drevo jednoducho nie je priestor. 

Výhodou takéhoto typu grilu je tiež rýchla príprava, keďže jedlo sa vkladá medzi dve platne a je tak pripravované z oboch strán. Niektoré grily však umožňujú i klasické grilovanie na jednej platni a teda môžu sa používať aj otvorené. 

Gril Rohnson R-2115 je dodávaný v krabici spolu so stručným návodom na použitie, kde sa nachádzajú všetky potrebné informácie. Hneď po vybalení ma prekvapil robustnejším vzhľadom, ktorý značil, že na kuchynskej linke sa teda len tak nestratí. 

Gril celkovo pôsobí veľmi príjemným dojmom, má nerezové vyhotovenie doplnené plastovými prvkami a pripomína kufrík so širokými rukoväťami. Rukoväte sú tepelne izolované a vybavené bezpečnostným zámkom. 

Veľkosť grilovacích plátov je 28 x 17 cm a hodí sa preto do domácností, kde sa pripravuje naraz menšie množstvo jedla. 

Elektrický gril Rohnson R-2115
Elektrický gril ROHNSON R-2115 balenie

Gril je dodávaný spolu s návodom na použitie. 

 Aj ako sendvičovač

Veľkou výhodou elektrického grilu Rohnson R-1125 je, že ho možno využiť aj ako sendvičovač, čím získate praktického pomocníka 2 v 1 a ušetríte aj nejaké to miesto. Stačí iba pripraviť toasty či sendviče, vložiť do grilu, zatvoriť a nastaviť teplotu. V podstate ide o ten istý princíp, ako pri štandardných toastovačoch. 

Gril má pevné (vstavané) platne, ktoré síce nemožno vyberať a teda ich údržba je o niečo zložitejšia, no na druhej strane je takýto typ platní odolnejší, lepšie prilieha k výhrevnému telesu a rýchlejšie sa tak nahreje a rozpáli. Platne sa rýchlo neopotrebujú, neuvoľnia a teda nehrozí ich vypadávanie. Majú neprilňavý povrch pre čo najjednoduchšiu údržbu. 

Čo sa týka vyhotovenia platní, tie sú vrubkované a teda vhodné na prípravu akéhokoľvek grilovaného jedla, obzvlášť mäsa. Na prípravu zeleniny sú zas veľmi dobrou voľbou hladké pláty. Niektoré grily ponúkajú aj odnímateľné platne, ktoré možno dokonca meniť za vrubkované, resp. hladké. Samozrejme, ide o vlastnosť, ktorú nájdete pri griloch z vyššej cenovej kategórie. 

Gril ROHNSON R-2115 použitie

Gril má vstavané, vrubkované platne. 

Kontaktný gril ROHNSON R-2115

Poistka, ktorá umožňuje gril využívať aj ako otvorený. 

Kontaktný gril ROHNSON R-2115 skúsenosti recenzia

Pri otvorenom grile získate väčší priestor na grilovanie. 

 Technické parametre

Elektrický kontaktný gril Rohnson R-2115 disponuje príkonom 1600 W, čo je celkom slušné číslo. Vo všeobecnosti platí, že na grilovanie zeleniny, bagiet či sendvičov sú vhodné grily s nižším príkonom. Pokiaľ chcete na grile pripravovať najmä chutné, dokonale ugrilované mäso, mali by ste voliť elektrický gril s príkonom aspoň od 1500 W a viac, ideálne okolo 2000 W. Tu však veľmi veľa závisí aj od rozmerov grilu. Aj menší gril s menším príkonom môže výborne grilovať, ak je rozumne skonštruovaný.

Gril ďalej umožňuje reguláciu teploty v závislosti od pripraveného jedla a to pomocou otočného gombíka nachádzajúceho sa v spodnej časti grilu.

Použiť ho možno v troch polohách - priklopené veko, otvorené veko a rovná plocha. Nastavenie prebieha za pomoci poistky, ktorá sa nachádza na pravej strane. Jej úplným posunutím dopredu možno gril otvoriť. Posunutím do strednej polohy na ikonu zámku sa gril uzamkne. Posunutie dozadu slúži na grilovanie pri polouzatvorenom veku. Ak chcete gril používať ako otvorený, je potrebné zatlačiť červené poistku a otvoriť gril. 

Kontaktný gril ROHNSON R-2115 skúsenosti

Gril disponuje slušným príkonom 1600 W. 

Elektrický gril ROHNSON R-2115 ovládanie

Ovláda sa jednoducho pomocou otočného gombíka. 

Použitie elektrického grilu ROHNSON R-2115

Pred prvým použitím je potrebné z grilu odstrániť všetok obal a pretrieť pláty navlhčenou handričkou. Gril sa nemôže za žiadnych okolností namáčať či oplachovať pod tečúcou vodou. A ako to už býva zvykom, počítať treba aj s miernym zápachom pri prvom použití zariadenia. Pozor si treba dať aj na správne umiestnenie odkvapkávacej misky. Do grilu sa vkladá zo zadnej časti iba zasunutím, nie je tam teda žiadna poistka, ktorá by bránila jej vypadnutiu. 

V grile som ako prvé skúsila pripraviť mäso na hamburger. Vložila som ho do grilu, nastavila polootvorené veko a zapojila do elektrickej siete (tu mi nedá nepodotknúť, že kábel je naozaj veľmi krátky). Hneď po zapojení sa rozsvieti svetelná kontrolka predohrevu. Pomocou otočného gombíka už len stačí zvoliť teplotu, následne sa rozsvieti zelená kontrolka, ktorá signalizuje nahrievanie grilu. Hneď po tom, čo gril dosiahne nastavenú teplotu, zelená kontrolka sa vypne. 

Po ukončení pečenia stačí odklopiť veko pomocou rukoväti (ktorá inak ostáva po celý čas studená) a opatrne vybrať pripravené jedlo drevenou alebo plastovou špachtlou. Opatrne preto, lebo pláty sú po celý čas horúce. Gril odložte až po jeho vyčistení a vychladnutí. Čo sa týka čistenia, stačí prejsť mäkkou handričkou. Môžem len a len potvrdiť, že čistenie je vďaka neprilňavým povrchom veľmi jednoduché. 

Na grile sme opekali aj žemle na hamburger, zeleninu a skúšali sme už aj obľúbené toasty. Grilovanie a pečenie je za každým rovnomerné, rýchle a pokiaľ využijete opekanie na jednom pláte, budete si môcť užívať aj skvelú vôňu. 

Recenzia a skúsenosti ROHNSON gril R-2115
Kontaktný gril ROHNSON R-2115 grilovanie
Kontaktný gril ROHNSON R-2115

Grilovanie je rovnomerné, rýchle a sprevádzané nezameniteľňou vôňou.

Kontaktný gril ROHNSON R-2115

  Cena

Elektrický gril Rohnson R-2115 sa predáva za sumu pohybujúcu sa okolo 28 €. V prípade, že ste už niekedy pokukovali po tomto type spotrebiča, tak viete, že ide o elektrický gril patriaci do nižšej cenovej kategórie.

Na trhu nájdete aj špičkové zariadenia, ktorých cena začína na 100 € a šplhá sa smerom nahor. Samozrejme, tieto elektrické grily ponúkajú množstvo funkcií navyše.

Výhody a nevýhody elektrického grilu Rohnson R-2115

Výhody

 • dizajn
 • kvalitná konštrukcia
 • možnosť použitia v troch pozíciách - priklopené veko, otvorené veko a rovná plocha
 • jednoduchá manipulácia
 • neprilňavé materiály
 • skvelý pomer cena/výkon

Nevýhody

 • zasúvateľná nádobka na olej
 • krátky prívodný kábel

Video

Rohnson R-2115 skúsenosti

Gril možno používať v troch polohách - otvorený, polootvorený a uzatvorený.

Skúsenosti elektrický gril ROHNSON R-2115

Nádobka na olej sa zavádza zo zadnej časti grilu. 

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Elektrický gril ROHNSON R-2115 hodnotím ako skvelého pomocníka do každej domácnosti, ktorá obľubuje grilované pochúťky či zapekané toasty. Gril je vhodný najmä pre tých, ktorí hľadajú jednoduchšie zariadenie bez zbytočných funkcií navyše, za priaznivú cenu.

Gril má konštrukčne kvalitné spracovanie a príjemný dizajn. Na prvý pohľad síce pôsobí trochu robustnejšie, jeho rozmery sú však prijateľné. Veľkým plusom je i jeho multifunkčné využitie - možno ho použit ako klasický sendvičovač či toastovač a tiež aj ako gril. Umožňuje používanie v troch polohách - priklopené veko, otvorené veko alebo rovná poloho 180°. 

Jednoducho sa obsluhuje i udržiava. Nevýhodou je len kratší prívodný kábel či nie práve najideálnejšie riešená nádobka na olej, ktorá môže ľahko vypadnúť. Odhliadnuc od týchto dvoch nedostatkov je však gril Rohnson R-2115 naozaj vydareným zariadením, ktoré sa môže pochváliť skvelým pomerom cena/výkon. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar