Recenzia: GS Magnesium + VITAMÍN B6, vhodný nielen pre športovcov

GS Magnesium + VITAMÍN B6
 • 100 tabliet
 • kombinácia horčíka a vitamínu B6
 • cena od 9,50 

Magnézium, alebo aj horčík, je jeden z najdôležitejších minerálov nachádzajúcich sa v našom tele.

Nájdeme ho vo svaloch, v kostiach, v telových tekutinách, ale i v mäkkých tkanivách.  Je nevyhnutný pre správne fungovanie väčšiny procesov prebiehajúcich v organizme - celkovo sa zúčastňuje až na viac ako 600 reakciách v tele. 

Aj keď sa v súvislosti s dôležitosťou horčíka najčastejšie spomínajú športovci či ľudia so zvýšenou fyzickou aktivitou, tento minerál je nesmierne dôležitý napríklad aj pre tehotné ženy a zdravý vývoj bábätka či pre ľudí trpiacich cukrovkou.

Chýbajúci horčík v tele možno doplniť viacerými cestami. Existuje množstvo potravín bohatých na tento dôležitý minerál, ako napríklad orechy a rôzne semienka, ryby, listová zelenina či ovocie. V prípade zvýšenej potreby však možno siahnuť aj po výživových doplnkoch s obsahom horčíka. 

Prípravok GS Magnesium, doplnený o vitamín B6, ponúka účinný spôsob, ako dodať telu potrebné množstvo horčíka rýchlo a jednoducho. Prečítajte si naše skúsenosti s týmto výživovým doplnkom.

GS Magnesium + VITAMÍN B6 recenzia

 O produkte GS Magnesium + VITAMÍN B6

Prípravok GS Magnesium + VITAMÍN B6 je voľnopredajný doplnok určený na doplnenie zásob horčíka i vitamínu B6. 

Pozostáva z kombinácie magnézia a vitamínu B6, ktorý je veľmi častou zložkou výživových doplnkov s obsahom horčíka. Dokáže totiž zlepšiť absorpciu horčíka a zároveň s ním pôsobí synergicky, teda obe zložky sa navzájom podporujú vo svojich účinkoch. 

Horčík v kombinácii s vitamínom B6 zabezpečuje v tele:

 • správne fungovanie látkovej premeny, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie, 
 • zníženie únavy a vyčerpania,
 • fungovanie nervového systému,
 • podpora funkcií psychiky. 

Nedostatok horčíka v tele sa môže prejaviť rôznymi príznakmi, ako únava, vyčerpanie, poruchy spánku, zhoršená psychika, ale objaviť sa môže i búšenie srdca či vysoký krvný tlak. 

GS Magnesium + VITAMÍN B6 účinky

Prípravok GS Magnesium + VITAMÍN B6 predstavuje vysoko vstrebateľnú formu magnézia. 

GS Magnesium + VITAMÍN B6 balenie

Minerál horčík, ako aj vitamín B6 plnia v tele viacero dôležitých úloh.  

  Zloženie GS Magnesium + VITAMÍN B6

Ako už prezrádza názov prípravku, GS Magnesium + VITAMÍN B6 obsahuje dve hlavné zložky, a to magnézium a vitamín B6. 


Magnézium alebo aj horčík (100 mg v jednej tablete)

Horčík predstavuje minerál nevyhnutný pre správne fungovanie množstva živých organizmov na zemi, vrátane ľudského tela. 

Zohráva dôležitú úlohu pri správnom fungovaní kardiovaskulárneho systému, pomáha regulovať hladinu cukru v krvi, podporuje činnosť svalov, nervov a kostí.

Denná dávka magnézia sa môže líšiť v závislosti od zdravotného stavu jedinca, stavby jeho tela, životosprávy, ale napríklad aj od pohlavia. 

Dospelá žena by mala denne prijať 310 až 320 mg, v prípade tehotenstva je dávka vyššia - 360 mg. Odporúčaná denná dávka horčíka u dospelého muža je 400 až 420 mg.

Príjem magnézia u detí závisí predovšetkým od ich veku. Deti do 3 rokov by denne mali prijať do 80 mg horčíka; deti od 4 do 8 rokov 130 mg horčíka, deti od 9 - 13 rokov 240 mg a mládež od 14 do 18 rokov 360 až 410 mg horčíka (vyššia dávka platí pre chlapcov). 


Vitamín B6 (2 mg v jednej tablete)

Vitamín B6, alebo aj pyridoxín, býva často pridávaný do magnéziových prípravkov kvôli efektívnejšiemu využívaniu horčíka, ale i pre jeho lepšiu vstrebateľnosť. 

Na ľudský organizmus má viacero pozitívnych účinkov. Upravuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje obranyschopnosť organizmu, zabraňuje anémii, zlepšuje pamäť, podieľa sa na metabolizácii tukov, cukrov a bielkovín.

Odporúčaná denná dávka vitamínu B6 sa u dospelých ľudí pohybuje okolo 1,3 mg denne. U tehotných žien je dávka vyššia - 1,9 mg a u dojčiacich žien ešte vyššia - 2 mg.  


Prípravok GS Magnesium + VITAMÍN B6 ďalej obsahuje i objemové činidlá (maltodextrín, mikrokryštalická celulóza), povlakové látky, protihrudkujúcu látka (stearan horečnatý)(hydroxypropylmethylcelulóza, mastenec), farbivo (oxid titaničitý) a pyridoxín hydrochlorid. 

GS Magnesium + VITAMÍN B6 zloženie

Výživový doplnok obsahuje okrem horčíka aj vitamín B6. 

  Dávkovanie

Denná dávka výživového doplnku GS Magnesium + VITAMÍN B6 predstavuje u dospelých ľudí dve tablety denne a u detí od 3 do 12 rokov jednu polovicu tablety až jednu celú tabletu denne. Tabletky sú o niečo väčšie, no majú deliacu ryhu, takže ich možno jednoducho rozdeliť na dve časti. 

Toto množstvo však nedosahuje odporúčanú dennú dávku horčíka, preto je potrebné doplniť ho aj formou stravy. 

Pri užívaní výživových doplnkov s obsahom magnézia by ste si dávky mali rozdeliť (teda neužiť dve tablety naraz), aby ste zabezpečili lepšiu vstrebateľnosť a predišli možným laxatívnym účinkom. 

Pre koho prípravok GS Magnesium + VITAMÍN B6 nie je vhodný? 

 • Pre deti do 3 rokov

Čo sa týka možných vedľajších účinkov, tie sú minimálne. Nadbytok magnézia sa totiž z tela vyplaví močom. V prípade zdravých jedincov tak prebytok magnézia nie je problém, keďže obličky vylúčia jeho nadbytočné množstvo v moči. 

Ojedinele sa však pri nadmernom užívaní horčíka môžu objaviť kŕče či hnačka. 

GS Magnesium + VITAMÍN B6 tablety

Tablety sú trochu väčšie. 

GS Magnesium + VITAMÍN B6 veľkosť kapsúl

Majú však deliacu ryhu a tak ich v prípade potreby možno rozdeliť na dve menšie časti. 

  Cena

Magnesium + VITAMÍN B6 od GS je dostupné v dvoch baleniach. Balenie s obsahom 30 tabliet aktuálne stojí 3,70 €. 

Balenie s obsahom 100 tabliet sa predáva za 9,50 €. 

GS Magnesium + VITAMÍN B6 recenzia

Dospelí užívajú denne dve tablety, deti od 3 do 12 rokov jednu polovicu tablety alebo jednu tabletu denne. 

  Skúsenosti s GS Magnesium + VITAMÍN B6

Na trhu dnes nájdete naozaj veľké množstvo prípravkov s obsahom horčíka - rôzne tablety, ampulky, šumivé tablety alebo sypacie granuláty do úst. Navzájom sa od seba odlišujú nielen formou, ale napríklad i dávkou či zložením. 

Prípravok GS Magnesium + VITAMÍN B6 v sebe kombinuje kvalitné, účinné zloženie, dostatočnú dávku a pohodlnú formu.

Kým niektoré horčíkové prípravky obsahujú len magnézium, GS Magnesium + VITAMÍN B6 je obohatený aj o dôležitý vitamín B6, ktorý ešte viac podporuje účinnosť horčíka. 

Tento výživový doplnok je na tom veľmi dobre aj z hľadiska obsahu účinnej látky, aj keď je pravda, že nepokrýva celú odporúčanú dennú dávku. To je však v poriadku, nakoľko horčík bežne prijímame aj v strave. Nachádza sa napríklad v kuracích prsiach, v mlieku, v jogurtoch či v banánoch. 

A do tretice - pohodlná forma v tabletkách, ktoré stačí zapiť iba dostatočným množstvom vody. Pre čo najlepšie vstrebanie, odporúčame užívať súčasne s jedlom.

Magnézium vo forme tabliet je obzvlášť vhodné na dlhodobé užívanie, kým napríklad také magnézium v šumivých tabletách má spravidla vyššiu dávku a preto je ideálne na rýchle doplnenie horčíka, pri bolestiach hlavy či pri svalových kŕčoch. 

Skúseností s magnéziom od spoločnosti GS na internete síce nie je veľa (tie, ktoré sú, sú pozitívne), avšak vzhľadom na vyššie spomenuté plusy, nevidíme dôvod, prečo sa pri výbere horčíka nerozhodnúť práve pre tento výživový doplnok. 

Výhody a nevýhody GS Magnesium + VITAMÍN B6

Výhody

 • kombinácia magnézia a vitamínu B6
 • veľmi dobrá vstrebateľnosť
 • pozitívny vplyv na nervový systém
 • uvoľnenie svalových kŕčov
 • vplyv na psychiku i spánok

Nevýhody

 • veľkosť tabliet
recenzia GS Magnesium + VITAMÍN B6

 Celkové hodnotenie

Výživový doplnok GS Magnesium + VITAMÍN B6 je vhodný pre každého, kto chce doplniť zásoby horčíka v tele. Či už ide o športovcov, ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou, tehotné ženy alebo dojčiace mamičky, či ľudí, ktorí pociťujú jeho nedostatok.

K najväčším plusom tohto výživového doplnku patrí jeho vysoká vstrebateľnosť. Tú zabezpečuje kombinácia horčíka s vitamínom B6. Vitamín B6 je totiž nesmierne dôležitý pre maximálnu využiteľnosť horčíka. Jednoducho povedané - na to, aby telo mohlo magnézium efektívne využiť, potrebuje mať dostatok vitamínu B6. 

Vitamín B6 smeruje horčík do tých miest tela, kde je momentálne najviac potrebný. Okrem toho má však na telo aj iné pozitívne účinky, ako podpora imunitného systému či pozitívny vplyv na duševnú pohodu. 

Prípravok GS Magnesium + VITAMÍN B6 je vďaka kvalitnému zloženiu, vysokej vstrebatľnosti, jednoduchému dávkovaniu či výhodnej cene ideálnym spôsobom, ako poskytnúť telu dôležitý minerál horčík - nazývaný i prvok života. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar