Recenzia: Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988
 • zvlhčovač vzduchu
 • 30 W
 • 60 m²
 • cena od 65 €

Suchý vzduch je plný rozličných mikróbov a choroboplodných zárodkov, ktoré sa pri dýchaní dostávajú do nášho organizmu. Často sú príčinou upchatého nosa, rozličných alergií či nepríjemného kašľa. Kvalita vzduchu v neposlednom rade vplýva aj na kvalitu nášho spánku. Nie je preto prekvapením, že suchý vzduch v našich domácnostiach rozhodne nie je vítanou návštevou. 

Nenechajte si ním preto strpčovať život. V boji so suchým vzduchom vám dokáže účinne pomôcť zvlhčovač vzduchu. My sme jeden takýto vyskúšali a dnes vám prinášame naše hodnotenie modelu GUZZANTI GZ 988

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988

Prvý dojem zo zvlhčovača GUZZANTI GZ 988

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988 obsah balenia

Obsah balenia.

Pri zaobstarávaní rôznych spotrebičov do domácnosti si často dávame záležať na tom, aby svojim dizajnom aj rozmermi dokonale zapadli do nášho obydlia. Výrobcovia zvlhčovača vzduchu GUZZANTI 5Z 988 to vedia a preto svoj model vybavili moderným, no zároveň minimalistickým vzhľadom. Ide presne o ten typ zariadenia, ktoré nijako neurazí, kdekoľvek ho umiestnite. 

Zvlhčovač dostal rozmery: 25,5 výška × 17,4 šírka × 31,9 cm hĺbka, vďaka ktorým nebude zavadzať nikde. Zárukou jednoduchej manipulácie a prenosnosti do ktorejkoľvek izby je jeho nízka hmotnosť, konkrétne 1,7 kg.

Tento model dostal pevnú, odolnú konštrukciu, čo je zrejmé už na prvý pohľad. Na jeho prednej strane nájdete umiestnený čierny panel s pomerne veľkým, podsvieteným prehľadným LCD displejom. Priamo pod ním nájdete tlačidlá slúžiace na obsluhu prístroja. Ako veľké plus vnímame diaľkové ovládanie, ktoré pri kúpe dostanete spolu so zvlhčovačom. To sa stará o čo najvyšší komfort pri používaní zariadenia. Pomocou ovládača môžete nastaviť presne tie isté funkcie, ako tlačidlami pod displejom. 

Po vizuálnej stránke teda tomuto bielo-čiernemu zvlhčovaču s ultramoderným dizajnom nemožno nič vytknúť. A čo výkon?

Výkon

Výrobca pri tomto modeli uvádza výkon 30 W, čo možno označiť za nejaký ten priemer. Vo všeobecnosti sa totiž môžete na trhu stretnúť s tými najúspornejšími zariadeniami s výkonom okolo 15 W až po tie najvýkonnejšie zariadenia vybavené predohrevom vody s výkonom 150 W.

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988 napájací kábel

Samozrejme, nejde len o samotný výkon, ale záleží aj na veľkosti priestoru, v ktorom chcete zvlhčovač používať. Tento model s výkonom 30 W je ideálny pre priestor do veľkosti 60 m².

Ak si teda chcete užívať ten najčistejší vzduch, neodporúčame používanie prístroja vo väčšom priestore, ako odporúča výrobca, čo sa nám osvedčilo aj počas testovania. 

Princíp fungovania zvlhčovača GUZZANTI GZ 988

Ak uvažujete nad kúpou zvlhčovača GUZZANTI GZ 988 mali by ste určite vedieť, na akom princípe funguje. 

Tento zvlhčovač vzduchu predstavuje prístroj s ionizáciou, ktorý vďaka ultrazvukovej metóde pracuje naozaj vysoko efektívne. Prítomnosť ionizátora pritom neznamená len zvlhčovanie vzduchu, ale aj jeho prospešné čistenie. Ako sme uviedli hneď v úvode, vzduch ani zďaleka neobsahuje len kyslík, oxid uhličitý či dusík, ale je plný napríklad aj rôzne nabitých iónov. Najmä tie záporné však môžu negatívne vplývať na naše zdravie, keďže urýchľujú zhlukovanie a usadzovanie prachových častíc z ovzdušia. 

Súčasťou zvlhčovača je aj ultrazvuková metóda, ktorá pôsobí na princípe rozsekania vody a následne z nej vytvorí mikroskopické kvapôčky, ktoré sa rozprašujú do vzduchu. Tieto malé čiastočky sa vyparujú a zvyšujú tak vlhkosť. 

Očistený a zvlhčený vzduch zvlhčovačom s ionizátorom možno pokojne prirovnať k čerstvému vzduchu po búrke, ktorý by nemal rád len málokto. Pri testovaní tohto produktu sme lepší, čerstvejší vzduch cítili takmer okamžite

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988 displej

Čo všetko zvlhčovač dokáže?

Pri niektorých zariadeniach ani nevieme, že sú v prevádzke a pracujú. Niekomu tento spôsob môže síce vyhovovať, no tí menej dôverčiví, ktorí nevidia žiaden výsledok, nemusia byť spokojní. 

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI HZ 988 vám výsledok svojej práce ukáže hneď. Po naplnení vodou do zásobníka s objemom 5 l, začne s vytváraním pary, ktorá je viditeľná aj voľným okom. Voda sa v porovnaní s väčšinou ostatných zariadení napĺňa trochu netradične zhora. Ak ste teda už nejaký ten zvlhčovač mali, na túto skutočnosť si zo začiatku budete musieť pravdepodobne zvyknúť. 

Okrem ionizátora v tomto prístroji nájdete aj kvalitný keramický filter, ktorý nielenže zmäkčuje vodu, ale navyše odstraňuje aj jej prípadný nepríjemný zápach. Postará sa tiež o to, aby vodný kameň neprenikol do ovzdušia.

Zvlhčovač sa vyznačuje tichou prevádzkou, teda nebude vás nijako obmedzovať. Trochu rušivo pre niekoho môže pôsobiť len zabublanie zásobníka pri odtekaní vody do pracovnej zóny. Avšak nejde o žiadne výrazný zvuk. 

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988 návod

Návod je vo viacerých jazykoch. Nechýba slovenčina.

Funkcie

Tomuto prístroju nechýbajú aj praktické funkcie ako napríklad 12 hodinový časovač či automatické vypnutie pri nedostatku vody. Rovnako automaticky je udržiavané i zvolené nastavenie hladiny vlhkosti. 

Praktický diaľkový ovládač vám pri používaní zvlhčovača prinesie nezameniteľný komfort. Môžete pokojne sedieť na gauči s nohami na stole a pomocou ovládača nastaviť všetko potrebné. Čo však vnímame ako mínus je pomerne silne svietiaci displej a to aj v prípade, že zariadenie vypnete. Táto skutočnosť môže prekážať ľuďom, ktorý pri zaspávaní vyžadujú absolútnu tmu. V tomto prípade vám teda nepomôže ani diaľkový ovládač. Na to aby displej zhasol, je potrebné prístroj vytiahnuť z elektrickej zástrčky. 

Pri testovaní toho zvlhčovača sme mali menší problém aj s malou výdržou vody na jedno naplnenie, konkrétne 2 dni. Rozhodne by nebolo na škodu, ak by výmena nebola nutná tak často. 

Zvlhčovač vzduchu GUZZANTI GZ 988 ovládanie

V balení nájdete aj šikovné diaľkové ovládanie.

Technické parametre

Špecifikácia

Objem nádrže

5 l

Plocha pokrytia

60 m²

Príkon

30 W

Výstup pary

350 ml/h

Hmotnosť

1,7 kg

Cena zvlhčovača GUZZANTI GZ 988

Na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zvlhčovačov vzduchu, ktoré pracujú na rozlličnom princípe. Ich cena je pritom rôzna, od niekoľko desiatok € až po tie najdrahšie zariadenia s cenovkou cez 1000 €.

Investícia do vášho zdravia v podobe kúpy zvlhčovača vzduchu GUZZANTI GZ 988 vás vyjde približne na 65€

Video

Rozbaľovanie a funkcie

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • smile-o
  moderný vzhľad
 • smile-o
  slušný výkon
 • smile-o
  displej
 • smile-o
  komfortné používanie
 • smile-o
  diaľkové ovládanie
 • smile-o
  automatické vypnutie pri nedostatku vody
 • smile-o
  keramický filter
 • smile-o
  ionizátor

Nepáči sa nám

 • frown-o
  svietiaci displej aj pri vypnutom zariadení

Naše hodnotenie zvlhčovača GUZZANTI GZ 988

odznak Náš tip

Zvlhčovač GUZZANTI GZ 988 nás pri testovaní príjemne prekvapil. Svoj účel plní naozaj dokonale. Vzduch je na pocit nielen čistejší, ale aj sviežejší a naozaj ho možno prirovnať k vzduchu po búrke, čo oceňujeme. 

Samozrejme, našlo sa aj pár nedostatkov, no žiaden z nich nebol tak výrazný, aby znemožňoval používanie tohto zariadenia. Pri jeho používaní si zo začiatku môžete zvykať na vrchné plnenie vody, ktoré nám prišlo trochu nekomfortné. Prekážať vám môže aj zvuk, ktorý zvlhčovač vydáva pri odtekaní vody či LCD displej, ktorý svieti pomerne silno. 

Tieto nedostatky sú však vzhľadom na priaznivú cenu, ale najmä spoľahlivý výkon zvlhčovača akceptovateľné. Kúpu tohto zdraviu prospešného zariadenia tak rozhodne odporúčame. 

lightbulb-o

Náš tip: Hľadáte kvalitný zvlhčovač vzduchu? Pozrite si náš veľký test.


O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar