Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc: Porsche medzi holiacimi strojčekmi

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc
 • 5 holiacich technológií ProShave 
 • precízne a rýchle holenie pár ťahmi
 • 100 % vodeodolná konštrukcia
 • prenosné nabíjacie puzdro PowerCase
 • inteligentná stanica SmartCare Center 6 v 1
 • cena 399 

Dávate prednosť dohladka oholenej pokožke, strnisku alebo hustej brade? Do ktorejkoľvek z týchto troch kategórií patríte, iste súhlasíte, že holenie je viac než len rutina. Holenie totiž môže výrazne ovplyvniť sebavedomie aj pohodlie.

Možno ste už na elektrický holiaci strojček prešli, možno ste stále verný klasike. Holiaci strojček Braun Series 9 PRO+ 9577cc však svojimi vlastnosťami prináša úplne iný zážitok zo starostlivosti o fúzy. Pokročilé strihacie prvky i premyslené začlenenie špičkových technológií z neho robí silného kandidáta na voľbu číslo jeden medzi holiacimi strojčekmi.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Braun Series 9 PRO+ dorazil elegantne zabalený.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc
Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Prémiový zážitok z holenia

Vo svete holiacich strojčekov je najdôležitejšia trojica vlastností: presnosť, pohodlie a inovácie. Séria 9 bola dlhodobo to najlepšie, čo Braun ponúkal. V roku 2021 sa dočkala aktualizácie na sériu 9 PRO. Zatiaľ čo mnohí si mysleli, že toto bude jej posledné vylepšenie, v roku 2023 predstavil nemecký výrobca sériu 9 PRO+. 

V čase písania tejto recenzie (november 2023) je model Braun Series 9 PRO+ 9577cc vlajkovou loďou. Okrem neho nájdeme v produktovej rade holiace strojčeky s modelovým označením 9510s, 9515s, 9517s, 9525s, 9527s, 9557s, 9565cc a 9567cc, ktoré sa odlišujú v príslušenstve.

Najvyšší model série 9 PRO+ 9577cc nie je len len taký obyčajný holiaci strojček. Je to precízne skonštruované zariadenie navrhnuté tak, aby pozdvihlo vašu holiacu rutinu na novú úroveň.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Obsah balenia

 • Braun Series 9 PRO+ 9577cc elektrický holiaci strojček
 • nabíjacie puzdro Power Case
 • inteligentná stanica SmartCare Center 6 v 1
 • 1x kazeta s čistiacim roztokom
 • Smart Plug napájací kábel zástrčky
 • čistiaca kefka
Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Braun Series 9 PRO+ 9577cc vyzerá elegantne a minimalisticky. Žiadne prvky ani tlačidlá navyše.

Nemecký minimalizmus a elegancia

Elektrický holiaci strojček dorazil zabalený v čiernom balení. Model, ktorý sme dostali na testovanie, má strieborné prevedenie s čiernymi detailmi. Braun si aj pri tomto produkte zachoval svoje typicky čisté línie, ergonomický tvar, žiadne zbytočné tlačidlá, nápisy či rušivé prvky. 

Hoci dizajn pôsobí kovovým dojmom, holiaci strojček je pri prvom kontakte prekvapivo ľahký. Dobre sa drží v ruke, je kompaktný a tlačidlá sa ľahko ovládajú.

Na rukoväti je hlavné tlačidlo na zapnutie, tlačidlo na zamknutie holiacej hlavy pre presné holenie, malý LCD displej, ktorý ukazuje stav nabitia batérie a od 9 minút a menej aj zostávajúci čas holenia, indikátor slabej batérie, cestovný zámok proti náhodnému zapnutiu strojčeka pri cestovaní, potrebu výmeny planžety. V zadnej časti strojčeka je zastrihávač Pro Trimmer, ktorý sa dá uvoľnením tlačidla posunúť hore smerom k holiacej hlavici.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Telo holiaceho strojčeka spredu.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Telo holiaceho strojčeka zozadu.

Technické parametre

 • 5 synchronizovaných holiacich prvkov
 • výkyvná holiaca hlavica do 40°
 • UltraSonic technológia s 10 000 sonickými vibráciami
 • AutoSense technológia prispôsobí holenie dĺžke fúzov
 • planžetový mechanizmus
 • 100 % vodeodolný
 • presný zastrihávač Pro Trimmer s britvami z chirurgickej ocele
 • Li-ion nabíjacia batéria vydrží na 60 minút holenia

Braun mení pravidlá holenia

Braun Series 9 PRO+ 9577cc ponúka viacero režimov holenia, čo vám umožní prispôsobiť si zážitok z holenia podľa vašich preferencií a citlivosti. Či už uprednostňujete jemné oholenie na každodenné použitie alebo intenzívnejší režim na riešenie hustejších fúzov, tento holiaci strojček sa dokáže prispôsobiť vašim potrebám.

Holiaci systém strojčeka je naozaj impozantný. Flexibilná ProShave hlavica je vybavená piatimi holiacimi prvkami:

 • 2x OptiFoil oholí dohladka na 0,05 mm, 
 • ochranná kovová lišta SkinGuard zabraňuje poraneniu pokožky, 
 • zastrihávač Direct & Cut si poradí s nepoddajnými fúzmi,
 • zastrihávač ProLift pomáha zdvihnúť dlhšie chĺpky z pokožky a oholí aj tie najdlhšie. 

holiaci systém ProShave
holiaci systém ProShave

Pro Shave hlavica spája 5 holiacich systémov. 

Pro Shave hlavica sa postará o hladšie a efektívnejšie oholenie aj niekoľko dňového strniska. Podľa Braun je to až 7 dní. V predchádzajúcich radách uvádzali 3 dni, preto sme pre potreby recenzie vydržali 4 dni a holenie bolo skutočne pohodlné a najmä bez podráždenia. 

Spojenie technológie UltraSonic s 10 000 sonickými vibráciami za minútu a technológie AutoSense, ktorá rozpozná hustotu fúzov a prispôsobí tomu výkon strojčeka, urobia holenie krátkym procesom. Braun spomína skrátenie doby holenia o 10 %, no pri každodennom holení stačí pár ťahov a tvár je hladká. 

Výkyvná hlava sa hýbe v uhle do 40° a pekne sa prispôsobuje akejkoľvek nerovnosti. Pri holení ťažšie dostupných miest môžete otáčanie hlavice na rukoväti uzamknúť a holiť s väčšou presnosťou. 

Výkyvná holiaca hlavica

Neutrálna poloha, v ktorej sa dá hlavica uzamknúť.

Výkyvná holiaca hlavica

Pohyb jedným smerom.

Výkyvná holiaca hlavica

Pohyb druhým smerom.

Pre zastrihnutie dlhých fúzov stlačením tlačidla na zadnej strane strojčeka vysuniete zastrihávač Pro Trimmer.

ProTrimmer

Zastrihávač Pro Trimmer v zadnej časti.

ProTrimmer

Vysunie sa stlačením zlatého tlačidla.

Vodeodolná konštrukcia je v tejto kategórii produktov očakávaná. Jej praktickosť sme ocenili pri holení v sprche. Celkovo je praktické, keď si musíte dávať pozor, aby ste mokrými rukami náhodou strojček nepoškodili. 

Šikovnou funkciou je možnosť uzamknúť strojček, aby sa náhodne nezapol počas cestovania. Stačí na 3 sekundy podržať hlavné zapínacie tlačidlo a počkať na zvukový signál. Na LED displeji sa zobrazí červená ikona zámku. 

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Strojček je ľahký a pekne sedí do ruky. Spočiatku to bol trochu nezvyk, že pri zatlačení sa hlavica automaticky vysúva, ale dá sa zablokovať.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Keď sa holíte každý deň, všimnete rozdiel, že to ide o pár minút rýchlejšie. Jedno nabitie vydrží viac ako dva týždne a holí tak, ako klasická žiletka možno prvé dva až tri razy. 

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Na hladké oholenie stačí minimum ťahov - na fotke rozdiel medzi oholenou a neoholenou časťou.

NÁŠ TIP: Ako uspel Braun Series 9 PRO+ 9577cc v porovnaní s ďalšími holiacimi strojčekmi? Podrobnú recenziu nájdete tu

Vždy čistý a pripravený

Súčasťou balenia sú aj dva prémiové doplnky. Prvým je nabíjacie puzdro Power Case v príjemnej modrej farbe. Hoci sa zdá objemný, veľmi rýchlo sme pochopili, aký je praktický a ako jednoducho sa s ním cestuje. Jeho elegantná konštrukcia chráni holiaci strojček proti nárazom, poškrabaniu či prachu. 

Batéria štandardne na jedno nabitie vydrží 60 minút holenia a má funkciu rýchleho nabíjania. Prenosné nabíjacie puzdro predĺži dobu holenia o 50 % na 90 minút holenia. Strojček tak nemusíte zapojiť do elektriny po dobu 6 týždňov.

Prenosné nabíjacie puzdro Power Case
Prenosné nabíjacie puzdro Power Case

Puzdro dokáže predĺžiť výdrž batérie o 50 %.

Prenosné nabíjacie puzdro Power Case
Prenosné nabíjacie puzdro Power Case

Prenosné puzdro strojček chráni pred prachom či poškodením.

Mimoriadne praktická je stanica SmartCare Center 6 v 1, ktorá slúži ako čistič, sušič a nabíjačka. V spodnej časti je umiestnený čistiaci roztok. Po holení stačí strojček s uvoľneným zámkom hlavice vložiť do stanice (nesmie však na ňom ostať pena či mydlo). Automaticky vyberie vhodný čistiaci program a hygienicky strojček vyčistí a vysuší, aby bol po každom použití ako nový. Jednak sa týmto spôsobom predlžuje životnosť a optimalizuje výkon holiaceho systému, zároveň sa strojček počas čistenia nabíja.

SmartCare Center inteligentná stanica

Inteligentná stanica je mimoriadne praktická a predlžuje životnosť holiaceho systému. Pribalená je aj kazeta s čistiacim roztokom.

SmartCare Center inteligentná stanica

Čistiaci roztok sa vkladá do spodnej časti. 

SmartCare Center inteligentná stanica

Stanica zvolí vhodný program a šetrne strojček vyčistí.

SmartCare Center inteligentná stanica

Inteligentná stanica je dosť veľká, navyše jej treba nájsť miesto pri zásuvke.

Cena Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Elektrický holiaci strojček Braun Series 9 PRO+ 9577cc nájdete s cenovkou 399 eur. V cene je aj prémiové príslušenstvo Power Case a stanice SmartCare Center. 

Výhody a nevýhody Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Výhody

 • 5 holiacich technológií ProShave
 • 100 % vodeodolná konštrukcia - dá sa holiť na mokro, sucho i s penou
 • flexibilná hlavica, ktorá sa hýbe v uhle 40° a dá sa uzamknúť
 • prenosné nabíjacie puzdro PowerCase zvyšuje o 50 % dobu prevádzky batérie
 • inteligentná stanica SmartCare Center 6 v 1 - čistí, suší a nabíja strojček
 • precízne a rýchle holenie

Nevýhody

 • stanica SmartCare Center je pomerne veľká a v malej kúpeľni môže byť problém pre ňu nájsť miesto
 • vyššia cena


Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

 Naše hodnotenie

Testovanie holiaceho strojčeka Braun Series 9 PRO+ 9577cc bolo príjemným zážitkom. Spočiatku je to naozaj zážitok, najmä ak používate klasickú žiletku alebo niekoľko rokov starý elektrický holiaci strojček ako v mojom prípade. Bol to citeľný posun o niekoľko úrovní vyššie.

Hlavica sa s ľahkosťou hýbe po pokožke, pohyb výkyvnej hlavice ma spočiatku trochu zaskočil, ale zvykol som si a napokon je to praktické, najmä pri holení krku. Holím sa každý deň a používanie strojčeka tento proces o pár minút skrátilo. Pokožka je hladká a zmenou strojčeka zmizol aj môj problém s podráždením a zarastaním chĺpkov. 

Páčilo sa mi aj nabíjacie puzdro Power Case, no stanica SmartCare Center je pre moju malú kúpeľňu príliš veľká. Skúšal som ju v práci, kde máme väčšiu kúpeľňu. Rýchlo som si zvykol, že strojček vyberiem zo stanice čistý, nabitý a pripravený na použitie. Asi každý muž mi dá za pravdu, že umývanie kúpeľne po holení je tá najotravnejšia činnosť. 

Podľa cenovky je jasné, že ide o najvyššiu a najprepracovanejšiu kategóriu holiacich strojčekov. Ak práve uvažujete o výmene holiaceho strojčeka, alebo sa chcete navždy rozlúčiť s klasickými žiletkami, investícia do Braun Series 9 PRO+ 9577cc sa vám vyplatí. 

O autorovi

Redakcia
 

Pridajte vašu recenziu

avatar