Recenzia: Netečúci hrnček NUK Magic Cup - Naozaj netečie? 

Hrnček NUK Magic Cup recenzia
 • tréningový hrčnek pre deti
 • 230 ml
 • s 360° pitným okrajom
 • cena od 11 

Nie nadarmo sa zvykne vravievať, že deti nám rastú pred očami tak rýchlo, že si to veľakrát ani neuvedomujeme. Po tom, čo prvýkrát uzrú svetlo sveta, vyvíjajú sa a rastú zo dňa na deň. Len čo sa prehupnú do druhého pol rok života, už nie sú tými malými nemluvniatkami nehybne ležiacimi v postieľke, ale začínajú skúmať okolitý svet. 

Pre toto obdobie je charakteristické aj objavovanie sveta chutí. Okrem mlieka postupne prijímajú aj rôzne príkrmy a ich pitný režim je obohatený o čaje, ovocné šťavy či vodu.

Prvé detské pokusy naplniť svoj žalúdok však neraz končia mimo žalúdka. Jedlo na hlave, rukách či v tom horšom prípade aj na zemi. Rovnako to býva aj s pitím. Určite ste už ako rodič neraz zatúžili po zázračnej miske, z ktorej sa nevysype jedlo či magickom hrnečku, z ktorého sa zas nikdy nič nevyleje. Kým kedysi to mohla byť len túžba, dnes už ide o realitu.

Práve magický hrnček, konkrétne NUK Magic Cup sme nedávno spolu s mojou ratolesťou testovali u nás doma. A ako to dopadlo? Poďme sa spoločne pozrieť na tento zázrak. 🙂 

Hrnček NUK Magic Cup recenzia

Hrnček Magic Cup sa predáva v malom praktickom balení. 

Hrnček NUK pre deti Magic Cup

Vo vnútri balenia sa nachádza hrnček a návod na použitie, ktorý je síce aj v slovenskom jazyku, no je veľmi stručný.

Hrnček vs. fľaša: Čo je lepšie?

Možno ste si hneď v úvode tohto článku povedali, že pre malé dieťatko je omnoho lepším a ideálnejším riešením fľaša, z ktorej toho taktiež veľa nevyleje. Ja sama som si to kedysi tiež myslela. Tomuto môjmu presvedčeniu hral do karát aj fakt, že fľaša s cumlíkom dieťatku jednoducho pripomína prsník, a teda je to pre neho prirodzenejší spôsob pitia. 

Tak nejak som si však neuvedomovala alebo skôr, aby som bola presnejšia, v tom období nevedela, že rôzne náustky či cumlíky môžu dieťatku viac ublížiť ako pomôcť.

Možno by som o tom nevedela dodnes, lebo popravde, veľa sa o tom nehovorí, kebyže som sa raz na preventívnej zubnej prehliadke nepustila do reči s pani zubárkou aj o detských zúbkoch. Práve tá ma upozornila na to, že v období kedy deti začínajú s pitím sa zvyknú objavovať aj prvé zúbky (to môže byť, samozrejme, u detičiek individuálne). Cumlíky a náustky ich však môžu ľahko poškodiť, spôsobovať vznik zubného kazu či dokonca môžu stáť aj za nesprávnym rastom hornej čeluste a krivými zubami. Podľa niektorých odborníkov môžu zhoršiť aj rozvoj reči.

Myslím, že viacero dôvodov prečo uprednostniť hrnček pred fľašou už asi ani netreba uvádzať. Poďme teda na samotnú recenziu.

Hrnček NUK Magic Cup skúsenosti

Hrnček má krásny, hravý detský dizajn. Vyberať môžete z dievčenských i chlapčenských prevedení. 

 NUK Hrnček Magic Cup - Prvý dojem

Magický hrnček NUK Magic Cup sa na prvý pohľad nijako zvlášť nelíši od klasických hrnčekov. Teda pokiaľ na neho nenakuknete zhora. O tom ale neskôr. 

Hrnček Magic Cup pochádza od popredného výrobcu detských produktov - spoločnosti NUK, ktorej história sa začala písať už v roku 1956. Všetky produkty značky NUK sú vyrábané a vyvíjané na základe medicínskych znalostí a skúseností mamičiek, preto o kvalite produktov od tohto výrobcu netreba pochybovať. Osobne mám s nimi taktiež len a len pozitívne skúsenosti a doma používame od NUK kadečo.

Výrobca pri tomto produkte uvádza, že ide o tzv. tréningový hrnček, ktorý je určený pre deti od 8. mesiaca a vyššie. A čo si možno pod prívlastkom "tréningový" predstaviť? Pite z pohára je pre dospelého človeka úplne normálna vec. To, čo je však pre nás dospelých bežné, je neraz pre tých najmenších ťažké. A presne tak je to aj s pitím z pohára, ktoré býva neraz sprevádzané rozlievaním vody kade-tade. NUK hrnček Magic Cup je však skonštruovaný tak, aby pomohol dieťatku naučiť sa piť z pohára a to bez neželaného rozlievania. 

Hrnček má objem 250 ml, čo vzhľadom na potreby dieťaťa v tomto období postačuje. Dieťa vo veku 8 - 12 mesiacov by malo denne vypiť 100 - 140 ml tekutín na kilogram telesnej hmotnosti. Najlepšou voľbou sú bylinkové čaje, ovocné šťavy a, samozrejme, čistá voda. 

Pohárik je vyrobený z vysokokvalitného polypropylénu, ktorý je zdravotne nezávadný. Ako veľké plus hodnotím aj možnosť umývania v umývačke riadu. 

Tréningový pohár NUK Magic Cup recenzia

Tréningový pohár je určený pre deti od 8. mesiaca.

Tréningový pohár pre deti NUK Magic Cup skúsenosti

Objem hrnčeka je 230 ml. 

Hrnček NUK pre deti Magic Cup recenzia

Hrnček je vybavený  360° pitným okrajom. 

 Princíp fungovania Magic Cup

Musím povedať, že koncept netečúceho pohárika pre deti, z ktorého sa nikdy nič nevyleje sa mi veľmi zapáčil. Zaujímalo ma teda, ako toto kúzlo bude fungovať. 

Najdôležitejšou súčasťou hrnčeka z hľadiska jeho účelu je silikónový disk, vkladajúci sa do plastového lemu, ktorý sa skrutkuje na pohár. Silikónový disk plní úlohu tesnenia, ktoré bráni rozliatiu tekutiny pri akejkoľvek polohe hrnčeka.

Pohár má 360° pitný okraj, čo znamená, že dieťatko sa z pohára môže napiť z ktorejkoľvek strany. Hneď čo priloží ústa k okraju a začne sať, otvorí sa tesnenie a dieťa môže začať piť. Množstvo vody, ktoré sa dostáva takto cez tesnenie nie je príliš veľké, čo je v začiatkoch učenia samostatného pitia veľmi dôležité. 

Tak a teóriu by sme mali, poďme sa ale pozrieť na to, ako to bolo s pohárikom počas nášho testu. 

Detský hrnček NUK Magic cup skúsenosti

Silikónový disk funguje ako tesnenie zabraňujúce rozliatiu vody. 

Hrnček NUK Magic Cup používanie

Celkovo hrnček pozostáva iba z troch častí. 

 Použitie NUK hrnčeka Magic Cup

Pred tým, než sme začali so samotným testovaním hrnčeka, všetky časti som dôkladne vysterilizovala. Sterilizácia je naozaj dôležitým procesom, pričom nie je podstatná len pred úplne prvým použitím pomôcok pre najmenších, ale mala by sa pravidelne vykonávať pred každým použitím. Pýtate sa prečo?

Ovocné šťavy, najmä tie s dužinou, ktoré do pohárika či fľašky nalejete, môžu zanechávať zvyšky na stenách pohárika, pod uzáverom či tesnením. Tieto zvyšky sú pritom ideálnou pôdou pre život a množenie baktérií, ktoré následne môžu dieťatku spôsobiť rôzne zdravotné komplikácie v podobe zápalu tenkého čreva či sliznice žalúdka. Rozhodne preto odporúčam dbať na dôkladnú sterilizáciu pri každom použití pohárika. 

Po samotnej sterilizácii som pohár naplnila vodou a prevrátila ho, aby som sa presvedčila, či z neho voda naozaj nevyteká. Nevytekala. Super. 🙂 Hneď na to mi však napadlo, kadiaľ teda bude tiecť dieťatku voda na pitie. Nie, vo fyzike som nikdy nevynikala. Našťastie, túto dilemu moja princezná vyriešila hneď po tom, čo som jej dala pohár do rúk. Pritisla pery k okraju, začala sať a bolo! 

Ak by ste po zakúpení tohto pohárika náhodou taktiež nevedeli ako ho použiť, pokiaľ neovládate angličtinu, v slovenskej časti návodu by ste sa toho veľa o spôsobe použitia nedozvedeli.

Musím priznať, že po rozbalení pohárika, teda ešte pred otestovaním som mala pochybnosti, či tvar bude vyhovovať detským rúčkam, resp. či pri manipulácii s pohárom 8. mesačnému dieťaťu nebudú chýbať ušká na uchopenie. Moje obavy však boli zbytočné, keďže hrnček má veľmi dobrý tvar a mojej malej sadol do rúk dokonale. 

V čom však vidím problém je, že pokiaľ máte zvedavé dieťatko, môžete si byť istí, že hneď po tom, čo príde na to, že zatlačením silikónu vyteká voda, má o novú zábavku postarané. 

Hrnček NUK Magic Cup recenzia a skúsenosti

Pohár má aj praktickú odmerku, aby ste mali prehľad o tekutinách, ktoré váš drobec vypije. 

 Cena a balenie

A teraz sme sa dostali, aspoň podľa mňa, k najväčšej nevýhode NUK hrnčeka Magic CUP - k cene. Hrnček sa predáva približne za sumu 11 €, čo je vzhľadom na fakt, že ide o hrnček na pitie pomerne vysoká cena.

Samozrejme, nejde však o obyčajný hrnček, ale o netečúci pohárik, s ktorým sa má dieťatko naučiť piť z klasického pohára, čo sa odrazilo aj na cene. 

Tréningový hrnček NUK Magic Cup recenzia a skúsenosti

Moja malá slečna bola pri pití z tohto pohárika spokojná, o čom svedčí aj úsmev na jej tvári.

Videorecenzia

Výhody a nevýhody NUK hrnčeka Magic Cup

Výhody

 • krásny dizajn
 • praktickosť
 • netečúci
 • s 360° pitným okrajom
 • nezávadné materiály
 • možnosť umývania v umývačke riadu

Nevýhody

 • vyššia cena
Magic Cup recenzia

Hrnček je možné akokoľvek otočiť, bez toho, aby sa vylial jeho obsah. 

 Môj celkový dojem a hodnotenie

NUK hrnček Magic Cup si získal nielen mňa, ale aj môjho drobca. Za jeho najväčšiu výhodu považujem predovšetkým to, že netečie, a to bez ohľadu na to, v akej polohe sa práve nachádza. Nepotrebujete žiadnu zátku či pokrývku, čo je bezpochyby praktické. Možno si ho so sebou zobrať kdekoľvek - len tak hodiť do ruksaka či príručnej tašky od kočiara a môžete vyraziť. Obávať sa nemusíte žiadnych nepríjemných prekvapení v podobe mokrého obsahu tašky. 

Ďalšou výhodou, ktorú tejto vecičke nemožno uprieť je, že dieťatko učí piť z pohárika, čo je omnoho lepším riešením ako pitie z fľaše s cumlíkom či náustkom. V neposlednom rade tento hrnček učí deti do istej miery aj samostatnosti. Má krásny detský dizajn a v prípade, že máte doma chlapčeka, oceníte dostupnosť hrnčeka i v modrom farebnom prevedení.

V súčasnej dobe sa zvyknem stretávať najmä medzi nami mamičkami s názorom, že mať v dnešnej dobe viacero detí je luxus. Ja ako viacnásobná mamina toto tvrdenie môžem len potvrdiť. Produkty z detského sortimentu mávajú často naozaj vysoké ceny, a aj vo mne sa už neraz bilo presvedčenie a chcenie dať môjmu dieťaťu to najlepšie, so snahou ušetriť nejaké to euro. A tak chápem, že cena za pohárik Magic Cup sa viacerým mamičkám môže zdať vyššia, no na základe mojich osobných skúseností a skúseností mojej malej vám môžeme hrnček iba odporučiť. V tomto prípade ide o investíciu, ktorá sa určite oplatí, a to aj z dlhodobého hľadiska, keďže takýto pohárik porastie spolu s vašou ratolesťou. 

O autorovi

Michaela Banduričová
 

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. Miška u nás testuje produkty určené deťom i mamám a radí, ako vybrať pre našich najmenších vždy to najlepšie.

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
julka
Komboš
julka

My sme sa s nuk magic cup krasne naucili pit z pohara bez olievania a mokrych veci a doteraz ho nosíme na výlety používame v aute na dlhšie cesty aby sa mlady neolial a navyse je pekny 😉