Recenzia: Mikroemulzia Botox Power - Naozaj vyhladí vrásky za 14 dní? 

Botox Power recenzia a skúsenosti
 • protivráskové sérum
 • 100% prírodna svajčiarska formula
 • na zrelú pleť
 • cena od 30 

Otestované KOMBO expertom na krásu

Eliška Pichoňská

Eliška Pichoňská je makeup artistkou a hairstylistkou celým svojím srdcom i dušou. Líči celý život, češe 15 rokov a posledných 10 rokov i mentoruje, robí domáce školy líčenia a workshopy. Naplno sa venuje aj beauty blogu, ktorý je jej vášňou, o čom svedčí aj jej víťazstvo v kategórii Beauty bloger za rok 2018.

Mikroemulziu Botox Power testovala na svojej pleti takmer jeden mesiac a dnes sa s vami podelí o svoje dojmy a skúsenosti.

Či sa nám to páči alebo nie, príznakom starnutia sa jednoducho nie je možné vyhnúť. Medzi prvé a zároveň neraz i tie najobávanejšie sprievodné znaky pribúdajúceho veku patria vrásky. Na našich tvárach sa objavujú v podobe nie práve najlepšie vyzerajúcich čiar a rýh rôznej intenzity, pričom zvyknú najčastejšie “zdobiť” okolie očí, pier a ani čelo nie je výnimkou.

Možno ste si už na ne jednoducho zvykli a beriete ich ako prirodzenú súčasť starnutia. Alebo, a čo je tá pravdepodobnejšia možnosť, radi by ste si ponechali mladistvý vzhľad pleti čo najdlhšie, ako to len pôjde a vrások sa zbavili alebo aspoň minimalizovali ich výskyt.

Dnes už na trhu existuje naozaj velikánske množstvo prípravkov, rôznych krémov, sér, emulzií, ktoré majú za cieľ jediné - zjemniť vrásky a zároveň zabrániť vzniku nových. Jedným z takýchto prípravkov, ktorý sa ku mne prednedávnom dostal na testovanie je mikroemulzia Botox-Power.

Mikroemluzia Botox Power recenzia

Hneď na začiatok musím povedať, že o tomto prípravku som doteraz nikdy nepočula. Zároveň mi nebola známa ani značka. To však ale nie je podstatné. V súčasnej dobe sa mnoho firiem snaží na trhu preraziť v populárnom segmente, a tak vyrobí prípravok, ktorý sa následne snaží spropagovať. Krém však môže, ale i nemusí byť dostatočne vyhovujúci, pričom môže ísť do veľkej miery o subjektívne hodnotenie. Táto recenzia teda bude taktiež čisto subjektívna a bude vychádzať z mojich osobných skúseností, ktoré však pre používateľa môžu byť viac, ako slová výrobcu. Tie sú totiž podľa mňa silné. Výrobca uvádza, že Botox Power zmierňuje hlboké vrásky na tvári už za 14 dní. 

A aká je realita?

  Prvé dojmy

Prípravok Botox Power sa mi po rozbalení zapáčil svojou sympatickou dózičkou, ktorá mi pripomínala produkt z lekárne. Plusom je aj príjemná vôňa.

Konzistenciou je veľmi ľahký a musím povedať, že aj napriek tomu, že na krabičke je uvedené, že ide o sérum, prípravok sa javí skôr ako krém. Preto som pod neho používala ešte jedno sérum, ale len s vitamínom C. Botox Power som používala ako vrchný krém. Po aplikácii som však mala pocit, že nie je ako krém postačujúci a mala som potrebu aplikovať ešte niečo.  

Možno vám práve teraz napadlo, aký je vôbec rozdiel medzi sérom a krémom. Jedným z najväčších rozdielov je odlišná textúra. Kým sérum býva najčastejšie vyrobené na báze vody, krémy zvyknúť byť vyrábané na olejovej báze. Pri olejových prípravkoch sa môžete niekedy stretnúť s tým, že dráždia pokožku a taktiež môžu upchávať aj póry. Takýto prípravok taktiež nemusí úplne vyhovovať mastnejšej pleti, ktorú môže zanechať ešte viac mastnú a lesklú. 

Prípravky na báze vody lepšie prenikajú do pokožky a sú zároveň aj lepšie absorbovateľné. 

Rozdielom je často aj zloženie. Séra zvyčajne obsahujú vyšší vyšší obsah dôležitých látok a často pôsobia na konkrétne problémy a tvárové oblasti. Oproti nim stoja krémy, ktoré však poskytujú lepšiu starostlivosť celej tvári.

Pokiaľ teraz riešiť dilemu, či je lepšou voľbou na vrásky sérum alebo krém, mali by se vedieť, že oba prípravky môžete dokonca aj kombinovať. Ak sa rozhodnete pre kombináciu, najprv odporúčam aplikovať sérum, pretože sa do pokožky vstrebe skôr, bez nejakých nežiadúcich zvyškov. Potom naneste krém na vrásky. Po aplikovaní séra bude pleť na krém lepšie pripravená. 

Balenie mikroemulzia Botox Power

Prípravok ku mne dorazil kvalitne zabalený. 

Mikroemulzia Botox Power balenie recenzia

Nechýbala ani bublinková fólia. 

   Zloženie

Ešte pred testovaním tohto prípravku som pre viac informácií zavítala aj na internetové stránku botoxpower.com.sk. Tu som sa chcela dozvedieť viac o zložení. Musím povedať, že zloženie tohto prípravku, ktoré na stránke výrobca uvádza, ma celkom oslovilo. 

Mikroemulzia Botox Power obsahuje viacero účinných látok: 

 • Komplex vzácnych amiokyselín - Tento komplex chráni, hydratuje a vyživuje pokožku. 
 • Extrakt z koreňa čakanky - Koreň čakanky je známy predovšetkým svojimi zdravotnými benefitmi v dôsledku vnútorného užívania, no obľúbený je aj ako súčasť kozmetických prípravkov. Dokáže stimulovať lokálnu mikrocirkuláciu, ktorá pomáha pleti s detoxikáciou a zlepšuje i dodávanie živín. 
 • Striebro - Podobne je na tom aj striebro. To je známe svojimi až doslova zázračnými liečivými účinkami. Veľmi dobre pôsobí aj na pleť. Detoxikuje, dezinfikuje a tiež zabraňuje aj prenikaniu škodlivých látok do pokožky. Veľkým plusom je aj jeho schopnosť prenikať do hlbokých vrstiev pokožky. 
 • Nanobotulínové peptidy - Ide o veľmi dôležitú zložku, ktorá uvoľňuje tvárové svaly a tak pôsobí na vrásky zvnútra. A to všetko za zachovania prirodzeného výrazu tváre, čo po aplikácii botoxových injekcií často nie je možné. 
 • Octamyloxylový peptid - Ten je dôležitý kvôli svojej schopnosti stimulovať produkciu kolagénu a elastínu, a taktiež zabezpečuje aj udržiavanie vlhkosti. 

Ďalej sú v prípravku obsiahnuté napríklad aj chemicky upravované oleje - hneď prvý hroznový olej a ricínový olej. V podstate to už ani nie sú oleje, ale tuhé maslá. Ich vlastnosti sa tiež menia, a nie sú už zďaleka tak prínosné pre organizmus. Ostatné veci sa zdajú fajn. V sére sa nachádza aj parfum, ktorý stojí za príjemnou vôňou a mne osobne jeho prítomnosť nijako neprekáža.

Poďme teda ďalej.

Mikroemluzia Botox Power recenzia a skúsenosti

Na krabičke je uvedené, že ide o sérum, no prípravok mi svojou konzistenciou pripomínal skôr krém. 

 Použitie

Fungovanie mikroemulzie Botox Power prebieha podľa výrobcu v troch bodoch: 

 • vyhladzuje vrásky,
 • napomáha k relaxácii tvárových svalov, bez ich nepríjemnej paralyzácie,
 • omladzuje všetky vrstvy kože.

A ako sa používa?

Používanie mikroemulzie je veľmi jednoduché a zvládnete ho v nasledujúcich 3 krokoch:

1. Sérum používajte každý deň - ráno a večer. 

2. Pleť najprv dôkladne vyčistite klasickým spôsobom

3. Následne na tvár nanášajte krúživými pohybmi alebo vklepte malé množstvo prípravku, až pokiaľ sa úplne nevstrebe.

Pri nanášaní séra pleť rozhodne nijako nenaťahujte. Sérum by ste mali nechať pôsobiť pár minút, nech sa úplne vstrebe a až potom naniesť denný či nočný krém, podľa potreby. Vo všeobecnosti tiež platí, že pokiaľ naozaj chcete dosiahnuť účinky, ktoré konkrétne sérum sľubuje, mali by ste ho pravidelne používať aspoň dva mesiace. 

Mikroemulzia Botox Power skúsenosti

Sérum sa nachádza v malej, praktickej dózičke s pumpičkou, vďaka čomu sa jednoducho dávkuje. 

   Skúsenosti používateľov

"Skúsila som aj tekutý botox na radu kozmetičky, žiadne krémy a masky mi už nepomáhali. Chcela som si dať injekcie, ale zastavil ma prípad mojej priateľky, ktorá po nich už nemá tvár, ale niečo, čo vyzerá ako nafúknutá maska. A po mojom Botox-Power, mám živú, mladú pleť!" Lenka

"Keď som používala Botox-Power mesiac, s mojou dcérou nás volali sestry. A rozdiel medzi nami, mimochodom, je 20 rokov! Koža po kúre: pevná, zamatová a vrásky boli vyhladené ako pod očami, tak okolo pier! S týmto sérom som 100% spokojná, nikdy nebudem súhlasiť s injekciami!" Kristína

"Mám pár strašných vrások, ale mimika sa veľmi jasne prejavila a tradičné prostriedky prestali pomáhať. Botox-Power ma ich doslova za 2 týždne úplne zbavil, a celá pokožka sa vytiahla a osviežila.
Pri používaní je všetko jednoduché, príjemná textúra a aróma. Ale hlavná vec je úžasný výsledok!"
Lujza

Mikroemulzia Botox Power skúsenosti
Sérum na vrásky Botox Power skúsenosti

  Cena

Prípravok sa predáva za sumu cca 30 €, pričom ide o kúru, ktorá vydrží na 14 dní.

Pokiaľ s vráskami plánujete bojovať intenzívnejšie, vybrať si môžte i výhodnejšie balenie, ktoré obsahuje dve séra a vydrží 28 dní. Jeho cena je cca 45 €.

Poslednou možnosťou je kúra určená na 42 dní, ktorá pozostáva z troch sér a predáva sa za sumu pohybujúcu sa okolo 60 €.

Video

Výhody

 • smile-o
  dobré zloženie
 • smile-o
  jednoduché použitie
 • smile-o
  príjemná vôňa
 • smile-o
  dobrá konzistencia
 • smile-o
  praktická dózička

Nevýhody

 • vhodný predovšetkým na prvé vrásky
 • pomenovanie Botox mierne prehnané

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

Recenzia mikroemluzia Botox Power

Zvýhodnené balenie s obsahom dvoch sér vydrží na 28 dní. 

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Moja pleť je v zime i na začiatku jari suchšia, až s pribúdajúcim teplom sa stáva zmiešanou. Okrem toho je zrelšia, riešim vrásky a spevnenie pleti. Taktiež dehydratácia a energiu. Krém som testovala viac ako tri týždne, takmer jeden mesiac.

Obávam sa, že mikroemulzia Botox Power zázraky s vráskami neurobí. Použiť v názve "botox" je možno trochu prisilné, pretože po testovaní mám pocit, že krém sa dostane len do vrchnej časti pokožky. Aplikovala som ho na miesta ako vrásky okolo očí alebo čelo, keďže toto sú moje najhoršie partie. 

Prípravok teda hodnotím ako jemný protivráskový krém, no účinok sa môže dostaviť skôr pri dlhšom používaní. Alebo by mohol byť určený skôr žene s prvými príznakmi starnutia. Čiže, aby som to zhrnula. Ja osobne som na sebe efekt nevidela, no na druhej strane netvrdím, že toto sérum či krém je zlý. Obsahuje účinné látky, má príjemnú vôňu, peknú dózičku. Účinky protivráskových prípravkov však môžu a aj často závisia do veľkej miery od stavu konkrétnej pleti, intenzity vrások, ale napríklad i náročnosti používanej kozmetiky pred použitím tohto produktu. Aj vzhľadom na vyššie uvedené a moje osobné skúsenosti, som sa rozhodla udeliť tomuto prípravku štyri hviezdičky z piatich.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar