Recenzia produktov Oslo Skin Lab: Aké sú výsledky po 3 mesiacoch užívania?

Oslo Skin Lab produkty recenzia

Produkty Oslo Skin Lab si od svojho uvedenia získali prominentné meno v oblasti krásy. Zakladateľka značky Nórka Cecilie Nordstrøm sa pri tvorbe prvého produktu rozhodla zúročiť niekoľkoročné skúsenosti zo segmentu výživových doplnkov. 

Od uvedenia prvého produktu v roku 2017 doma v Nórsku a vo Fínsku si Oslo Skin Lab získalo dôveru a uznanie rôznorodého publika zákazníkov aj profesionálov v oblasti starostlivosti o pleť a krásy. Neskôr značka rozšírila svoje pôsobenie do Švedska, Dánska, Holandska, Talianska, Poľska, Českej republiky a Slovenska. 

Vlajkovou loďou a prvým produktom je The Solution™ založený na kolagénových peptidoch. Neskôr k nemu pribudli aj výživové doplnky The Glow™ a The Beauty Pearls™. So zvedavosťou sme všetky produkty Oslo Skin Lab v redakcii 3 mesiace podrobne testovali.

Oslo Skin Lab produkty recenzia

Všetky produkty značky Oslo Skin Lab.


Recenzie produktov Oslo Skin Lab

The Solution™ - 100 % čistý hydrolyzovaný kolagén

Oslo Skin Lab produkty recenzia

Kolagénový prášok The Solution má krásny dizajnový obal.

The Solution kolagénový prášok od Oslo Skin Lab recenzia

Jednotlivé sáčky s kolagénovým práškom sú úhľadne uložené.

The Solution™ je dôkazom precíznosti zakladateľky značky. Pred uvedením na trh produkt testovali na univerzite v Kieli v dvojito zaslepenej, randomizovanej a placebom kontrolovanej štúdii. (1) Skupina, ktorá užívala jej produkt, dosiahla zlepšenie elasticity pokožky, ako aj priemernú redukciu hĺbky vrások o 20,1 percenta. Štúdiu recenzovali aj nezávislí výskumní pracovníci, ktorí podporili ich závery. 

Produkt je víťazom Harper’s Bazaar Anti-Aging Beauty Awards ČR v ročníkoch 2019 a 2021, Dutch Beauty Award 2021 najlepší produkt roka v kategórii „Cosmeceuticals" (označuje kozmetické produkty, ktoré môžu preukázať štúdie s dokumentovaným účinkom) a Cosmopolitan Beauty Awards ČR 2021 v kategórii výživové doplnky. V ročníku 2023 skončil na druhom mieste. Od uvedenia na trh získal množstvo ocenení v Nórsku, Dánsku, Holandsku i Poľsku. 

Zážitok s The Solution™ začína už pri rozbaľovaní. Dizajnová krabička obsahuje dvojradové usporiadanie jednotlivých sáčkov s kolagénom. Ak niekde cestujete, sáčky sú malé a skladné, že si ich so sebou môžete vziať aj do tej najmenšej batožiny. Pomerne jednoducho a prirodzene sa mi podarilo zaradiť užívanie The Solution™ ako súčasť môjho raňajkového rituálu.

Zloženie

The Solution™ obsahuje hydrolyzovaný kolagén, tiež známy ako kolagénový hydrolyzát alebo kolagénové peptidy. Kolagén je najrozšírenejším proteínom v ľudskom tele a je kľúčovou zložkou kože, kĺbov, kostí a rôznych spojivových tkanív. Poskytuje štrukturálnu podporu a pomáha udržiavať elasticitu a pevnosť týchto častí tela. Vedci doposiaľ identifikovali a preskúmali 28 typov kolagénu. V tele je najviac zastúpených päť typov.

Hydrolyzovaný kolagén je jednou z foriem. Prešiel chemickým procesom hydrolýzy, ktorá rozkladá kolagén na menšie, ľahšie vstrebateľné fragmenty. Počas nej je kolagén ošetrený enzýmami alebo kyselinami, ktoré rozbijú dlhé reťazce kolagénových proteínov na kratšie peptidy a aminokyseliny. Tie majú vyššiu biologickú dostupnosť, čo znamená, že ich telo po užití ľahšie absorbuje. Môžeme sa opierať o výsledky klinických štúdií, ktoré overili pozitívne účinky hydrolyzovaného kolagénu na štruktúru kože. (2)

The Solution kolagén od Oslo Skin Lab recenzia
The Solution sáčok

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 28 sáčkov určených na 28 dní. Jedna dávka obsahuje 2,5 gramu 100 % čistého hydrolyzovaného kolagénu Verisol® typu I. bez akýchkoľvek ďalších prímesí. Ide o kolagén hovädzieho pôvodu. Kolagén typu I. tvorí až 90 percent z celkového množstva kolagénu v tele, obsahujú ho kosti, šľachy, zuby i pokožka. 

Kolagénový prášok je bez vône či chuti. 1 vrecúško stačí každý deň zmiešať s jedlom alebo 1 až 2 dcl nápoja (vody, čaju, džúsu). Po zamiešaní sa prášok v priebehu pár sekúnd celkom rozpustí. Rozpustnosť je výborná, aj v obyčajnej vode v pohári nezostávali zvyšky prášku. 

Výhodou je aj možnosť pridať kolagén do jedla. Vyskúšali sme to so slepačím vývarom. Rovnako dobre sa rozpustil a neovplyvnil chuť. 

Dôležité je povedať, že telo nemá schopnosť nasmerovať kolagén do špecifickej oblasti, ako je pokožka, ale využíva ho na základe aktuálnych potrieb v celom tele.

The Solution kolagénový prášok od Oslo Skin Lab užívanie a dávkovanie
The Solution hydrolyzovaný kolagén od Oslo Skin Lab

Jeden sáčok stačí zmiešať z 1 až 2 dcl tekutiny.

The Solution hydrolyzovaný kolagénový prášok od Oslo Skin Lab
The Solution hydrolyzovaný kolagén od Oslo Skin Lab rozpustnosť

The Solution má výbornú rozpustnosť.

Cena

Jedno balenie The Solution™ na 28 dní stojí 62,40 €. Ak si však predplatíte členstvo, každých 28 dní vám automaticky domov dorazí nové balenie a mesačne zaplatíte 43,60 €, čo je o 30 percent menej. 

Ako funguje členstvo a jeho zrušenie?

Výhody

 • praktický spôsob užívania
 • čisté zloženie
 • nemá žiadnu chuť ani farbu, preto nemení chuť nápoja
 • sáčky sú skvelé na cestovanie
 • dobrá rozpustnosť
 • služba mesačného predplatného za výhodnejšiu cenu a bez starostí o objednávanie

Nevýhody

 • balenie je síce dizajnové, ale mohlo by byť ekologickejšie

Orientačná cena

od 43,60 €

Hodnotenie

Každá miska je jedinečný a originálny unikát.

The Beauty Pearls™ - Inside Out Beauty Nutrition

The Beauty Pearls výživový doplnok od Oslo Skin Lab recenzia

The Beauty Pearls obsahuje 140 kapsúl v tvare perly, ktoré sú okrem papierovej krabičky balené v uzatvárateľnom sáčku.

The Beauty Pearls od Oslo Skin Lab recenzia

The Beauty Pearls™ Inside Out Beauty Nutrition dizajnovo pekne zapadajú do konceptu značky Oslo Skin Lab. Dorazili zabalené v elegantnej krabičke a uzatvárateľnom vrecku, v ktorom sa nachádza 140 kapsúl v tvare perál s bronzovým farebným nádychom. Ich zloženie prispieva k hydratácii, vyrovnaniu tónu pleti, zníženiu výskytu tmavých škvŕn a žiarivejšej pleti.

Zloženie

Hlavnou zložkou The Beauty Pearls™ je extrakt zo zelených kávových zŕn, ktoré sú zdrojom kávových polyfenolov. Polyfenoly sú podskupinou fytochemikálií a hojne zastúpené v rôznych rastlinných potravinách. Káva je známa ako bohatý zdroj polyfenolov. 

Primárnou skupinou polyfenolov v káve sú chlorogénové kyseliny. Majú antioxidačné vlastnosti, teda pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným poškodením a znižujú zápal. Práve tie sú kľúčovou zložkou produktu. 

Okrem chlorogénových kyselín sa v káva nachádzajú aj ďalšie dva typy polyfenolov, a to kyselina kávová a kyselina chinová ako súčasť chlorogenových kyselín. 

Ich účinky skúmali v roku 2017 v Japonsku v dvojito zaslepených, randomizovaných, placebom kontrolovaných štúdiách. 49 ázijských žien (vo veku 25 – 40 rokov) so suchou kožou užívalo dennú dávku 270 mg kávových polyfenolov počas 8 týždňov. Štúdia preukázala zlepšenie hydratácie so súčasným zlepšením mikrocirkulačnej funkcie. (3

Okrem kávových polyfenolov v zložení nájdeme: 

 • omega 3 mastné kyseliny (DHA a EPA) - pre pleť majú ochrannú a regeneračnú funkciu, 
 • retinol (vitamín A) - pomáha odstraňovať odumreté bunky, prispieva k pevnosti a pružnosti pokožky, 
 • vitamín C – prispieva k normálnej tvorbe kolagénu, ktorý je dôležitý pre normálnu funkciu pokožky
 • vitamín D – prispievajú k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému
 • vitamín E – jeho antioxidačné účinky pomáhajú chrániť bunky pred oxidačným stresom, 
 • niacín - podporuje hydratáciu pleti a jej prirodzenú ochrannú funkciu, 
 • biotín – prispieva k udržaniu normálneho rastu vlasov,
 • zinok - jeho antioxidačné vlastnosti prispievajú k zdraviu pokožky, vlasov, nechtov.

Pre obsah kofeínu by produkt nemali užívať deti a tehotné ženy.

The Beauty Pearls od Oslo Skin Lab recenzia

Užíva sa 5 kapsúl denne.

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 140 kapsúl v tvare perly. Užíva sa 5 kapsúl spolu s jedlom. Jedno balenie tak vydrží 28 dní.

Cena

Jedno balenie The Beauty Pearls™ na 28 dní stojí 43 €. Ak si objednáte členstvo, každých 28 dní vám automaticky domov dorazí nové balenie a mesačne zaplatíte 29,90 €, čo je o 30 percent menej. 

Ako funguje členstvo a jeho zrušenie?

Výhody

 • pestrý profil vitamínov a minerálov v zložení
 • kapsuly sú malé a ľahko sa prehĺtajú
 • služba mesačného predplatného za výhodnejšiu cenu a bez starostí o objednávanie

Nevýhody

 • užívať 5 kapsúl denne je dosť (subjektívny pocit)

Orientačná cena

od 29,90 €

Hodnotenie

The Glow™ - Inside Out Beauty Booster

The Glow výživový doplnok od Oslo Skin Lab recenzia

The Glow obsahuje 28 kapsúl, ktoré sú rovnako balené v uzatvárateľnom vrecku.

The Glow výživový doplnok od Oslo Skin Lab recenzia

Kyselina hyalurónová patrí zrejme k najskloňovanejším pojmom v starostlivosti o pleť. Má výnimočnú schopnosť zadržiavať vodu, vďaka čomu účinne hydratuje pokožku. Správna hydratácia pokožky tiež zlepšuje textúru pokožky, pevnosť i pružnosť a môže pomôcť znížiť výskyt vrások. (4)

Jej výhodou je tiež všestrannosť a možnosť kombinovať ju so širokou škálou zložiek starostlivosti o pleť. Práve kyselina hyalurónová s vitamínom C spojili svoje sily v produkte The Glow™, ktorý vďaka hydratácii prispieva k žiarivejšej a jemnejšej pleti.

Zloženie

Každá kapsula The Glow obsahuje kyselinu hyalurónovú (extrakt z kohútieho hrebeňa Dermial®) a vitamín C. 

Kyselina hyalurónová dokáže pritiahnuť a zadržať značné množstvo vody – až tisícnásobok svojej hmotnosti. Obrazne sa dá povedať, že pôsobí ako špongia, viaže molekuly vody, čo pomáha hydratovať a vypĺňať pokožku a znižuje výskyt jemných vrások. 

Vitamín C je silný antioxidant, ktorý chráni pokožku pred poškodením voľnými radikálmi a UV žiarením.

Spojenie týchto dvoch látok môže pomôcť vytvoriť efektívnejšiu rutinu starostlivosti o pleť, ktorá sa stará o hydratáciu a rozjasnenie pleti.

Zatiaľ čo injekčná forma aplikácie kyseliny hyalurónovej je najúčinnejšia, dvojito zaslepená, randomizovaná a placebom kontrolovaná štúdia potvrdila zlepšenie stavu pokožky z hľadiska hodnotenia vrások, obsahu vody, transepidermálnej straty vody a elasticity v porovnaní s placebo skupinou. (5)

Dávkovanie

Jedno balenie obsahuje 28 kapsúl na 28 dní. Užíva sa 1 kapsula denne spolu s jedlom. 

The Glow výživový doplnok od Oslo Skin Lab recenzia

Užíva sa jedna kapsula denne.

Cena

Jedno balenie The Glow™ na 28 dní stojí 54,14 €. Ak si objednáte členstvo, každých 28 dní vám automaticky domov dorazí nové balenie a mesačne zaplatíte 37,90 €, čo je o 30 percent menej.

Ako funguje členstvo a jeho zrušenie?

Výhody

 • výhodné spojenie kyseliny hyalurónovej a vitamínu C pre ešte lepší účinok
 • pohodlné užívanie
 • bez rafinovaného cukru
 • užíva sa iba jedna kapsula denne
 • služba mesačného predplatného za výhodnejšiu cenu a bez starostí o objednávanie

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

od 37,90 €

Hodnotenie

Členstvo v Oslo Skin Lab a zrušenie členstva

Produkty Oslo Skin Lab môžete domov dostávať takmer bez starostí. V e-shope je možné objednať si členstvo, s ktorým zaplatíte menej a zároveň každých 28 dní dostanete nové balenie.

Podľa obchodných podmienok členstvo v Oslo Skin Lab môžete vypovedať písomne, telefonicky alebo e-mailom bez udania dôvodu, a to vždy najneskôr 5 pracovných dní pred odoslaním ďalšej zásielky.

Nákup s členstvom

 • všetky balenia so zľavou 30 % 
 • doprava zadarmo
 • objednáte len raz a každých 28 dní dostanete nové balenie The Solution
 • platíte po doručení balenia, v ktorom obdržíte faktúru so 14-dennou splatnosťou. 
 • kedykoľvek môžete zmeniť termín odoslania alebo členstvo celkom ukončiť
 • 14-denné právo na vrátenie tovaru z prvej zásielky
 • možnosť uplatniť zľavový kód

Nákup jednorazovo bez členstva

 • bez zľavy
 • doprava 3 eurá
 • ďalšie balenia je nutné opakovane objednať
 • splatnosť faktúry 14 dní
 • 14-denné právo na vrátenie tovaru
 • bez možnosti uplatniť si zľavový kód
The Solution
The Glow & The Beauty Pearls

Celkové hodnotenie

Trojicu produktov Oslo Skin Lab som podrobila testovaniu v 28-dňových intervaloch koncom júna, počas júla, augusta a začiatkom septembra. Pokožka i vlasy vtedy dostali zabrať od slnka i kúpania sa v chlórovej vode v bazéne.

Produkty som zaradila do zaužívanej rutiny starostlivosti o pleť, ktorú tvorili séra s obsahom vitamínu C a kyseliny hyalurónovej, denný i nočný krém, a zároveň každodenné užívanie zinku, horčíka, vápnika a vitamínu C vo forme výživových doplnkov. 

Štúdie výsledkov The Solution™ sa opierajú o užívanie produktu počas 8 týždňov a meranie špeciálnym skenerom tváre. Jednak sme do recenzie dostali iba jedno balenie na 4 týždne, a zároveň voľným okom som nezaznamenala žiadnu zmenu. Nehodnotím to negatívne, som  realistka. Podľa odborníkov užívanie kolagénu nie je zbytočné, dôležité je vybrať si kvalitný produkt s čistým zložením. (2) The Solution™ obsahuje iba 100 percentný hydrolyzovaný kolagén a som presvedčená, že moje telo ho využilo tam, kde práve potrebovalo. Napokon, je to doplnok výživy, nie náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu. 

Počas užívania The Beauty Pearls™ som vysadila zinok, ktorý užívam pre vypadávanie vlasov. Sledovala som ich počet a ničím sa neodlišoval, takže zinok zastúpil moju zvyčajnú dávku. Mám pocit, že vyrážky, ktoré sa mi objavia na brade pred menštruáciou, sa hojili kratšie a všimla som si, že sa objavuje čoraz menej záderov okolo nechtov. 

Neviem, nakoľko je to opálením, vnútornou spokojnosťou alebo užívaním The Glow™, ale niekoľko ľudí z okolia nezávisle od seba komentovalo moju žiarivejšiu pleť. Sérum s kyselinou hyalurónovou a vitamínom C je dlhodobo súčasťou mojej rannej rutiny, zrejme teda vnútorná výživa ešte umocnila hydratačný a antioxidačný účinok. 

Treba tiež povedať, že ako každý organizmus, aj výsledok užívania výživových doplnkov je vždy individuálny.

Oslo Skin Lab prináša i niečo naviac - členstvo s výhodnejšou cenou, vďaka ktorému vám automaticky príde nové balenie. Dizajnové a elegantné balenie zároveň môže byť zaujímavým tipom na darček


O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar