Recenzia - Prenosný ohrievač Rovus Handy Heater

ohrievac-rovus-handy-heater

Chlad býva často nepríjemným spoločníkom. Vstávanie do studenej izby a mrazivé rána sú ťažké pre každého z nás, bez ohľadu na to, či nás čaká pracovný pondelok alebo voľná sobota. Čo tak ale vymeniť teplučkú posteľ za rovnako tepú izbu?

Otestovali sme pre vás prenosný ohrievač Rovus Handy Heater a dnes vám prinášame naše postrehy, ale i užívateľské skúsenosti s týmto produktom.

Už sa viac nebuďte do studených rán a zostaňte v teple za každého ročného obdobia, kedykoľvek, keď sa čo i len troška ochladí. Aspoň tak nám to hovorí reklama na produkt.

O produkte

Prenosný ohrievač Rovus Handy Heater je priestorový ohrievač, ktorý dokáže zmeniť aj tú najchladnejšiu izbu na teplé a útulné miesto. Ako už napovedá aj samotný názov, výrobcovia pri jeho zrode stavili na praktickosť v podobe prenosnosti a tento zámer im vyšiel naozaj dobre. Vmestí sa do každej tašky a vy si ho tak môžete vziať so sebou kamkoľvek pôjdete. Ohrievač sa zapája priamo do elektrickej zásuvky, čím šetrí priestor a navyše, nemá ani žiaden kábel.

Výrobca uvádza, že tento prístroj dokáže vyhriať akúkoľvek miestnosť do veľkosti 16 m², čo je aj pravda. Spoľahlivé a rýchle vyhriatie väčších izieb však nečakajte, keďže toto zariadenie je určené najmä pre menšie priestory. Pri väčších miestnostiach sa odporúča voliť tento spôsob vykurovania najmä ako doplnkový.

Ohrievač však funguje naozaj rýchlo a hneď po zapojení do zásuvky začne fúkať teplý vzduch. Jednoduchý je aj spôsob použitia. Podľa potreby si nastavíte požadovanú teplotu v rozmedzí 15 až 32 stupňov, slabší alebo silnejší výkon ventilátora a môžete si začať užívať teplo.

Umožňuje i digitálne naprogramovanie na automatické vypnutie vo vami určenom čase. Ďalšou zárukou bezpečnosti je aj samotná termokeramická konštrukcia ohrievača, keďže ohrievacie teleso je umiestnené v plastovom kryte, ktorý ostáva vždy studený. Ohrievač tak môžete preniesť z jednej miestnosti do druhej okamžite, bez toho, aby ste museli čakať pokiaľ vychladne. Počas kúrenia je pre správne fungovanie dôležité ponechať zospodu ohrievača voľný priestor na chladenie.

Za zmienku rozhodne stojí aj priaznivá cena, ktorá sa pohybuje okolo sumy 25 EUR. Za túto cenu získate elegantný výhrevný kúsok, ktorý nezavadzia a pri uskladnení nezaberie takmer žiadne miesto.

Technické parametre

výkon

370 W

napätie

220 - 240 V

spotreba

0,37kw/h

hlučnosť

menej ako 70 dB

nastaviteľná teplota

15 - 32°C

termostat

áno

LCD displej

áno

rozmery

šírka 18 cm, výška 10 cm, hĺbka 8 cm

hmotnosť

480 g

prevádzka Rovus handy heater

Ak by ste tento prístroj využívali nepretržite 12 hodín denne, počas celého týždňa, približná spotreba by bola 3,36 EUR/ týždeň. Mesačná spotreba by predstavovala cca 14 €. 

Tieto údaje prezrádzajú šetrnosť, s ktorou bol ohrievač navrhnutý. Spotreba 0,37 kWh pri priemernej cene 0,12 €/kWh predstavuje približnú sumu vo výške 0,04 € za 1 hodinu vykurovania.

Určite si aj vy pamätáte časy, keď boli ohrievače robustné, ťažko uskladniteľné a zavadzali. Možno dokonca máte takýto ohrievač ešte niekde na povale alebo, v tom horšom prípade, ho ešte využívate na vykurovanie. Ak áno, rozhodne je čas na zmenu.

Kompaktné rozmery, t. j. 18 cm výška, 10 cm šírka a hmotnosť 480g predurčujú ohrievač na jednoduchú manipuláciu, uskladnenie, ale i ľahkú prenosnosť a jeho následne využite v garáži, na chate či v obytnom prívese.

Plusy a mínusy ohrievača

Nech je produkt akokoľvek dobrý, každý užívateľ pri jeho používaní nájde okrem výhod aj nejaký ten zápor. Pozrite si prehľad našich postrehov, toho, čo sa nám pri vyskúšaní páčilo, ale naopak, aj nepáčilo.

Páči sa nám

 • smile-o
  kompaktné rozmery, prenosnosť
 • smile-o
  úspora, nízke náklady pri využívaní
 • smile-o
  rýchle vyhriatie priestoru
 • smile-o
  regulácia teploty, časovač
 • smile-o
  bezpečnosť
 • smile-o
  jednoduché uskladnenie
 • smile-o
  vzhľad

Nepáči sa nám

 • frown-o
  efektívne využite len pri menších priestoroch
 • frown-o
  trocha hlučnejší

Skúsenosti užívateľov

„Prenosný ohrievač som si kúpila, lebo má nízku spotrebu elektrickej energie, rýchlo vyhreje potrebný priestor a je elegantný. Keďže som s ním veľmi spokojná, idem ho kúpiť aj mojim deťom a rodičom. Doporučujem ho každému, kto si potrebuje v chladných dňoch vyhriať potrebný priestor.“ Hanka

„Tento výrobok je kvalitný a má dobrý pomer cena/výkon. Odporúčam ho pre domácnosti, v ktorých nie je dostatočne teplo. Tento ohrievač stačí zapnúť a hneď sa cítite príjemnejšie.“ Alina

„Používam ho na chate. Je ideálny, keď chcem večer trochu zvýšiť teplotu. Výhodou je, že nemá žiadne zbytočné káble a má pekný dizajn. Čo viac si priať?“ Roman

Ďalšie hodnotenia a skúsenosti užívateľov nájdete priamo na stránke oficiálneho distribútora.

Ohrievač Rovus handy heater skúsenosti

Naše hodnotenie

Do testovania tohto produktu sme sa pustili s veľkými očakávaniami. Reklama sľubuje rýchle, no najmä šetrné a efektívne vykúrenie priestorov. A aké sú naše dojmy po jeho vyskúšaní?

Prenosný ohrievač Rovus Handy Heater je bez pochýb šikovným pomocníkom do každej domácnosti. Chladnú kúpeľňu zohrial behom krátkej chvíle. Zo studenej dielne spravil príjemné miesto, kde šlo razom všetko ľahšie. Pracuje teda ozaj svedomito, avšak dokonalé a rýchle vyhriatie pri našom testovaní dosiahol len pri miestnostiach menších rozmerov.

Pokiaľ išlo o väčší priestor, proces vykurovania bol pomalší a nie natoľko efektívny, akoby sme čakali. Tento ohrievač teda odporúčame na využívanie v menších priestoroch alebo ako doplnkový spôsob vyhrievania väčších izieb. Pokiaľ teda máte veľkú miestnosť, v ktorej je aj napriek zapnutému radiátoru neustále zima, určite siahnite po tomto ohrievači, ktorý vám pomôže získať teplo, po akom túžite.

Ovládanie je jednoduché a ohrievač začal hneď po zapojení ohrievať okolitý vzduch. Na to, aby ste teplo pocítili okamžite, umiestnite prístroj do vašej bezprostrednej blízkosti, maximálne však do vzdialenosti 3 metrov. Aj časovač funguje dokonale a presne. Okrem rýchleho vyhriatia sa nám páčila aj samotná konštrukcia prístroja. Ohrievač vyzerá elegantne a svojim vzhľadom zapadne do akéhokoľvek prostredia.

Ako rušivý prvok zo začiatku pôsobil zvuk, ktorý ohrievač pri kúrení vydáva. Pokiaľ ste pri zaspávaní zvyknutý na úplne ticho, táto vlastnosť vám môže pri používaní prekážať. Musíme však podotknúť, že nejde o nejako veľmi výrazný hluk a už po pár minútach sme ho pri vykurovaní prestali vnímať.

Uvažujete nad kúpou tohto zariadenia? Tak smelo do toho. S ohrievačom Rovus Handy Heater získate teplo rýchlo a jednoducho, vždy, keď ho budete potrebovať a to všetko šetrne, s naozaj nízkymi nákladmi. Pred kúpou ale určite myslite aj na účel a na priestory, pre ktoré je tento produkt určený, aby ste predišli prípadnej nespokojnosti.

Video (zdroj topshop.sk)

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora