Ako chutí proteínové mandľové maslo NutWhey od All Nutrition? - Recenzia a skúsenosti

Mandľové proteínové maslo NutWhey
 • proteín​​​​ové mandľové maslo
 • 21% bielkovín, vysoký podiel vitamínu E a horčíka 
 • neobsahuje chemické látky
 • cena od 9,95

Kto tu miluje sladké? Priznajte sa!

Ja som fanúšik kvalitného jedla vrátane sladkých koláčikov, dezertov, pudingov, zákuskov… Ale na druhej strane si strážim postavu a tak sa snažím hľadať alternatívy. Zbožňujem proteínové palacinky, rôzne ovsené kaše, zdravé verzie koláčov.

Často si svoje kuchárske výtvory dozdobím ovocím, orieškami, polevami podľa chuti. Na GymBeam.sk som objavila proteínové mandľové maslo s príchuťou biela čokoláda.

A to som proste musela vyskúšať.

Otestovali sme proteínové mandľové maslo NutWhey

Orieškové maslá sú kvalitné nutrične vyvážené maslá, vhodné pre športovcov a vyznávačov zdravého životného štýlu. Ich výhodou je ich lahodná chuť, skvelá textúra vďaka rozdrveniu orieškov, a navyše sú aj zdravé.

Podľa druhu orieškov, z ktorých sú vyrobené, sa delia na kešu maslo, mandľové maslo, lieskové maslo, píniové maslo a špecifickým druhom sú arašidové maslá.

Mandle sa vďaka zdraviu pozitívnym vlastnostiam označujú ako kráľovné orechov. Maslo vyrobené z mandlí je plné bielkovín, sacharidov, tukov a okrem nich obsahuje tiež draslík, horčík a množstvo vitamínov. Mandľové maslo je potravina s lahodnou chuťou a vysokým podielom vitamínu E, ktorý podporuje zdravé starnutie, má antioxidačné účinky a bráni vzniku Alzheimerovej choroby. Veľký obsah poly-nenasýtených tukov plní preventívnu funkciu proti srdcovo-cievnym ochoreniam a stará sa o zdravú srdcovú aktivitu a cholesterol.

Vďaka veľkému podielu bielkovín je mandľové maslo výborným doplnkom vysoko kalorickej stravy pre všetkých aktívnych športovcov. O zdravú funkciu svalov a ich bezchybný rast sa stará maslo z mandlí vďaka bohatému zastúpeniu horčíka.

Ak porovnáme mandľové maslo s arašidovým, tak medzi hlavné plusy mandľového krému patrí 2-krát nižší počet mastných kyselín a menej omega-6 mastných kyselín. Okrem toho, mandľové maslo je surovina aj s vyšším obsahom vlákniny.

Mandľové maslo môžete konzumovať ako nátierku na zdravé pečivo alebo ho primiešať do proteínov, rôznych sladkých maškŕt či použiť ako súčasť smoothie a jogurtov.

  Chuť: 6 / 10

Veľmi som sa tešila na sladučkú chuť tohto masla a ako si ho budem vychutnávať doslova iba tak, po lyžičkách. Nečakala som však príliš sladkú chuť, ktorá ma prekvapila v kombinácii s veľmi umelou chuťou.

Maslo je veľmi husté, akoby olejnaté. Trošku je treba ho premiešať, čo však nie je žiadna vada, naopak, orieškové maslá obsahujú veľa zdravých tukov. Konzistencia je veľmi príjemná, vláčna.

Ochutnala som už mnoho rôznych orieškových masiel a mandľové má jemne špecifickú chuť. Chutí trochu inak ako napr. populárnejšie arašidové. Mne však prekážala prílišná sladkosť bielej čokolády a ja osobne som sa rozlúčila s ''lyžičkovaním''. Ostávam iba pri pridaní masla do kaše, smoothies, pečenia.

proteínové mandľové maslo NutWhey konzistencia

   Zloženie: 9 / 10

Zloženie proteínového mandľového masla s príchuťou biela čokoláda: rastlinné oleje (repkový olej, plne hydrogenovaný repkový olej), sladidlá: xylitol, srvátkový proteínový koncentrát WPC 80% [mlieko], mandle 19%, odtučnené sušené mlieko, sladidlá: erytritol, steviol glykozidy; prírodná aróma, aróma.

Alergénové upozornenie: Obsahuje mandle a mlieko, môže obsahovať lepok, sóju a iné orechy.

100g masla obsahuje 639 kcal.

Maslo obsahuje rastlinné oleje, prírodné sladidlá, srvátkový proteín, mandle - všetko ingrediencie, ktoré naozaj nie sú doplnené o žiadne chemické konzervanty. A to sa mi páči. Alergici by si mali dávať pozor samozrejme na orechy a celiatici na možný výskyt lepku.

proteínové mandľové maslo NutWhey zloženie

   Používanie: 10 / 10

Mandľové maslo môžete použiť k priamej konzumácii, jednoducho naberte maslo lyžičkou a nechajte ho rozpúšťať sa na jazyku. Ako som už spomenula, pre mňa je na takúto konzumáciu až príliš sladké, ale ako sa vraví - 100 ľudí, 100 chutí.

Poslúži tiež ako nátierka, prísada do nápojov, proteínov, smoothies, ale oceníto ho aj pri varení a pečení. Je skvelou prísadou do ovsených vločiek, kaše, k ovociu a do zdravých fitness dezertov. Teda naozaj je vhodné na rôznorodé použitie.

otvorené proteínové mandľové maslo NutWhey

  Cena: 8 / 10

Za 500g balenie zaplatíte 9,95€. Myslím si, že je to výhodná cena pre mandľové maslo. Ja som ho ešte stále neminula, vydrží vám podľa mňa dosť dlho.

(Teda pokiaľ z neho nebudete ujedať lyžičkou pred telkou 🙂 )

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • smile-o
  obsahuje až 21% bielkovín
 • smile-o
  neobsahuje soľ, cukor ani palmový olej
 • smile-o
  obsahuje zdravé tuky, veľký podiel vitamínu E a horčíka
 • smile-o
  je vhodné do diéty
 • smile-o
  je vhodné na priamu konzumáciu, ale aj na varenie a pečenie
 • smile-o
  cena

Nepáči sa nám

 • neprirodzená sladká umelá chuť
 • nevhodné pre alergikov
balenie proteínové mandľové maslo NutWhey

  Môj celkový dojem a výsledok: 7 / 10

Aby sme si to pekne zhrnuli, jediné, čo mi na mandľovom proteínovom masle od All Nutrtion prekáža, je jeho príliš sladká neprirodzená chuť. Tá sa však stratí, ak si maslo primiešam v rozumnom pomere do kaše, smoothies, koláčika.

Rozhodne by som ho odporúčala, stačí jedna lyžička a vaše raňajky sa môžu premeniť na veľmi zdravú maškrtu bez výčitiek. Vydrží dlho a je skvelou voľbou pre tých, ktorí obľubujú chuť bielej čokolády.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok