Sérum na rast mihalníc GigaLash - recenzia a skúsenosti

Gigalash sérum na rast mihalníc

Dlhé a husté mihalnice sú v poslednej dobe trendom, o ktorý sa zaujíma množstvo žien. Navštevujú rôzne salóny, kde im mihalnice predĺžia, prípadne zahustia. Tieto riasy však nevydržia trvalo a zákazníčky stoja množstvo peňazí. 3D mihalnice je potrebné dorábať pravidelne po mesiaci a dokážu vaše vlastné mihalnice zničiť. To isté platí aj o nalepovacích riasach, na aplikáciu ktorých potrebujete lepidlo, ktoré neraz obsahuje rôzne škodlivé látky.

Účinných možností na predĺženie rias je však oveľa viac. Medzi tie najvyhľadávanejšie patria rastové séra. Najpopulárnejším a najobľúbenejším je GigaLash.

Ako funguje GigaLash?

Mihalnice sú svojou stavbou podobné chĺpkom a vlasom, a aj v tomto prípade platí, že majú svoju životnosť. Mihalnica, ktorá je už vyrastená vypadne a to, bohužiaľ, sa nedá ovplyvniť. Cyklus rastu trvá cca 30 dní, a keď je mihalnica v konečnej fáze, uvoľní sa a vypadne. Úlohou rastového séra GigaLash je predĺžiť rastový cyklus rias, urýchliť ich rast a zvýšiť ich pružnosť.

Vďaka tomu, že sérum vyzerá ako linka, je jeho aplikácia veľmi jednoduchá. Nanáša sa na vrchné aj spodné viečko, zvnútra von. Podľa popisu výrobcu by mali byť prvé výsledky viditeľné už po 7 dňoch. Po dvoch týždňoch by mali byť riasy dlhšie a po viac ako mesiaci ešte väčšmi dlhšie, tmavšie a hustejšie.

Hoci jedno balenie obsahuje len 6 mililitrov séra, vydrží až na 5 mesiacov. Vďaka tomu vám na udržanie dlhodobých výsledkov postačí aj jedno balenie. V prípade, že s používaním prestanete úplne, dosiahnuté výsledky sa stratia po dvoch mesiacoch. Kvôli tomu sa odporúča aplikácia v udržiavacom režime – 2x do týždňa. Sérum GigaLash bolo vyvinuté tak, aby nespôsobovalo žiadne nepríjemné alergie. Je vhodné aj pre mužov, alergikov a osoby, ktoré majú permanentný make up alebo šošovky.

Zloženie

Za zmienku stojí nepochybne aj účinné zloženie séra. 

Obsahuje 6 dôležitých aminokyselín (arginín, metionín, cysteín, cystín, tyrozín, taurín), ktoré majú dobrý vplyv pre rastový cyklus vlasov a rias. Najlepšie však dokážu pôsobiť, ak sa skombinujú s vitamín C a vitamínom E. Spomínaná kombinácia sa nachádza aj v rastovom sére. Vitamín C patrí medzi stavebné látky vlasov a rias a je dôležitý pre tvorbu kolagénu, vitamín E chráni vlasy a riasy pred vonkajšími a vnútornými vplyvmi.

Naše skúsenosti

Výsledky po siedmich dňoch používania

Viditeľné výsledky už po týždni by sa nemali sľubovať každému, pretože záleží na osobe, ktorá sérum používa. V prípade rastu mihalníc (aj vlasov) je potrebné dbať na správnu životosprávu a výživu. To, že by po týždni boli riasy dlhšie a tmavšie, tvrdiť nemôžeme. V prípade, že sérum nanášate úplne od vnútorného rohu oka a aplikujete ho pravidelne, určite si všimnete malé riasy, ktoré postupne začnú rásť.

Výsledky po štrnástich dňoch

Výsledky po dvoch týždňoch používania boli v porovnaní s tými po týždni viditeľnejšie a výraznejšie. Už na prvý pohľad je možné postrehnúť predĺženie mihalníc a zmenu pigmentácie – riasy sú tmavšie. Vyššie spomínané nové mihalnice nabrali taktiež dĺžku a pevnosť. Za zmienku stojí určite aj pevnosť ostatných mihalníc, pretože sú menej lámavé ako pred použitím.

Výsledky po mesiaci

Po mesiaci sa výsledky dostavia určite každej z vás. Pri pravidelnom používaní budú vaše riasy vyzerať ako umelé 3D mihalnice a budú pevné. Sérum má magickú schopnosť spevniť korienky rias, vďaka čomu predĺži ich životnosť. Riasy sú menej lámavé a dokonca tmavšie. Po použití kliešťov na riasy budú krásne vytočené.

Výhody a nevýhody prípravku GigaLash

Nie nadarmo sa zvykne vravievať, že všetko má svoje výhody, ale aj nevýhody. Pozrite si prehľad našich postrehov, toho, čo sa nám pri testovaní tohto séra páčilo, ale aj nepáčilo.

Plusy

Ako plus vnímame, že sérum obsahuje látky, ktoré sa pridávajú napríklad do objemových riaseniek. Alantoín, pantenol, kyselina linolová a iné zložky podporujú prirodzené zhusťovanie rias a platí to aj v prípade séra. Zhustnutie rias je prirodzené, pretože medzi starými (ktoré čoskoro vypadnú) rastú nové. Sérum sa odporúča používať aj ženám, ktoré každý deň používajú riasenku. Líčenie je jednoduchšie, pretože po použití riasenky ostanú riasy oddelené a výrazné.

Mínusy

Najväčšou nevýhodou je jednoznačne to, že sérum je potrebné používať aj po dostavení výsledkov. V prípade, že s používaním prestanete, výsledky zmiznú spolu s riasami, na ktoré bolo aplikované. Ďalšou nevýhodou je nedôveryhodné zloženie. Napríklad o rastovom géne Wool Bursa Growth Gene nie je ani chýru ani slychu. Podľa všetkého je to však rastový gén, ktorý obsahuje vysoké množstvo proteínov a využíva sa aj pri chovaní oviec. Sodná zlúčenina Foumingzhisuan sodium je pre Google taktiež neznáma a nájde vám ju iba v spojitosti so sérom Gigalash.

Páči sa nám

  • obsahuje látky, ktoré sa pridávajú i do objemových riaseniek
  • obsah alantoínu i pantenolu
  • prirodzené zhusťovanie rias
  • oddelené a výrazné riasy
  • používanie aj pri každodennom líčení
  • nenápadné balenie

Nepáči sa nám

  • nutnosť používania aj po dostavení výsledkov
  • neznáme látky v zložení

Cena

Sérum sa predáva v objeme 6 ml. Aj napriek tomu, že sa vám tento objem môže zdať primalý, vydrží až 5 mesiacov. Toto balenie vás bude stáť 30€.  

Sérum na rast mihalníc

Skúsenosti užívateľov

"Sérum používam pravidelne, približne už pol roka. S jeho účinkami som maximálne spokojná." Nikola

"Toto sérum spočiatku nijako zvlášť nevplývalo na moje riasy. Trvalo celkom dlho, kým sa začali objavovať prvé výsledky. Preto odporúčam trpezlivosť." Eva

"Prípravok som si kúpila na základe odporúčaní mojej dobrej kamarátky. S týmto sérom bola nadšená a tak som sa rohodla, že ho taktiež vyskúšam, kedže ma trápia malé, riedke mihalnice. Žiaľ, musím povedať, že žiadne výsledky sa zatiaľ nedostavili. Môže to byť však aj tým, že ho používam ešte len tri týždne." Ivana

"Sérum používam ešte len prvý mesiac, no moje riasy sú oveľa hustejšie, ako boli pred používaním. Dúfam, že to takto pôjde ďalej. Kúpu séra odporúčam všetkým ženám." Anna


Naše hodnotenie

Zvažujete kúpu tohto prípravku? Ak áno, za nás vám ho určite odporúčame. Samozrejme, nezabudnite sa však vybaviť dávkou trpezlivosti, ktorá je potrebná, kým sa začnú objavovať prvé výsledky. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora