Recenzia: Krém na pokožku Sudocrem

krém na pokožku Sudocrem recenzia a skúsenosti
 • krém na citlivú pokožku
 • 400 g
 • vhodný od narodenia
 • cena od 11 

Sudocrem je prípravok, ktorý poznajú predovšetkým mamičky s deťmi. A niet sa čomu čudovať. Tento krém je totiž ihneď po narodení bábätka odporúčaný lekármi ako to najlepšie pre starostlivosť o citlivú detskú pokožku. Taktiež ho veľmi často možno nájsť aj ako súčasť rôznych štartovacích boxov pre novorodencov, s ktorými mamičky zvyknú odchádzať z pôrodnice. 

Presne tak som sa k Sudocremu po prvýkrát dostala aj ja. Po všetkých spoločných rokoch s týmto krémom však musím povedať, že jeho označenie "pre citlivú detskú pokožku" je tak trocha zavádzajúce.

Pýtate sa prečo? Odpoveď na túto otázku vám prezradím v dnešnej recenzii. 

Krém na pokožku Sudocrem recenzia

Krém na pokožku Sudocrem je unikátny prípravok, ktorý dokáže pomôcť s viacerými problémami, a tak mu hneď takto v úvode môžeme priradiť nálepku univerzálny. 

A na čo všetko je tento "zázrak" určený?

 • Ochrana detskej pokožky na zadočku pred dráždivými látkami nachádzajúcimi sa v moči i v stolici.
 • Vhodný na ošetrenie rôznych kožných ochorení, ako napríklad ekzém či nepríjemné akné.
 • Pomáha pri preležaninách.
 • Upokojuje začervenanú a podráždenú pokožku, napríklad pri uštipnutí hmyzom.
 • Pomôže aj pri popáleninách a omrzlinách.
 • Skvele poslúži aj na upokojenie pokožky po holení alebo epilácii či depilácii.

Oblastí použitia, ktoré uvádza výrobca krému je teda naozaj viac ako dosť. A ako sa Sudocrem osvedčil mne? Na čo všetko pomohol a kde naopak sklamal? 

Sudocrem recenzia skúsenosti

Sudocrem je primárne určený na detskú pokožku, jeho účinky sú však omnoho širšie. 

 Zloženie

Prípravok Sudocrem má univerzálne použitie a tak možno predpokladať, že jeho zloženie bude bohaté na množstvo účinných látok, čo je aj pravda. 

V zložení môžete nájsť nasledovné látky: oxid zinočnatý, benzyl alkohol, benzyl benzoát, benzylcinamát, lanolín, čistená voda, parafínový olej, parafínový vosk, včelí vosk, mikrokryštalický vosk, benzoan sodný, linalylacetát, propylénglykol, kyselina citrónová, butylhydroxyanisol (BHA), sorbitansesquioleát, levanduľová vonná prísada.

Medzi jeho najhlavnejšiu účinnú látku patrí oxid zinočnatý, ktorý býva častou zložkou krémov určených na pokožku. Zamedzuje strate tkaninového moku, sťahuje ich a počas regeneračného procesu spoľahlivo znižuje straty tekutín v tkanivách. 

Veľmi dôležitou látkou je aj lanolín, keďže hydratuje a zvláčňuje pokožku a vytvára na nej vodeodolnú ochrannú vrstvu. Zároveň zvyšuje účinnosť ostatných látok obsiahnutých v tomto prípravku. 

Benzyl cinamát a benzyl benzoát urýchľujú epitelizačný proces, čo je v podstate zarastanie povrchu rany kožou a taktiež podporujú rast nových epitelizačných buniek. 

Sudocrem zloženie

Na zadnej etikete balenia nájdete zloženie prípravku i ďalšie dôležité informácie. 

 Účinok prípravku Sudocrem

Účinok prípravku Sudocrem možno zhrnúť do troch hlavných bodov.

Pokožku:

1. upokojuje, 

2. chráni,

3. zvláčňuje.


Zvláčňujúca látka, už spomínaný oxid zinočnatý, upokojuje bolestivé miesto. Krém má tiež chladiace vlastnosti, ktoré zmierňujú bolesť a podráždenie. A pokožku pred akýmikoľvek nežiadúcimi látkami zas ochráni vodeodolná vrstva, ktorá sa na pokožke vytvorí po aplikácii krému. 

Poďme sa ale pozrieť na konkrétne problémy, pri ktorých býva Sudocrem využívaný. 


Plienková dermatitída a Sudocrem

V našej domácnosti máme Sudocrem odskúšaní na množstvo kožných problémov. V prvom rade je to plienková dermatitída, čo znamená podráždenie pokožky bábätka v oblasti zakrytej plienkou. To je spôsobené kontaktom miesta s látkami nachádzajúcimi sa v stolici a moči. Základom je, samozrejme, pravidelné a časté prebaľovanie, avšak z vlastných skúseností viem, že len to pri detskej citlivej pokožke veľakrát nestačí. Vtedy prichádza na rad Sudocrem. 

Musím povedať, že Sudocrem sa mi pri tomto probléme zo začiatku veľmi osvedčil. Naozaj pomáhal takmer okamžite a už chvíľu po nanesení strácalo podráždené miesto začervenanie. Takto fo fungovalo pri mojich dvoch starších deťoch. Pri mojej najmladšej ratolesti krém zaberal veľmi dobre v začiatkoch, no pri dlhodobom používaní, akoby si na neho pokožka zvykla, a už nezaberal tak intenzívne. Celkovo však stav nezhoršoval, no ani nijako výrazne nezlepšoval. Práve toto bola situácia, kedy ma Sudorem trochu sklamal. Avšak veľmi dobre viem, že každé dieťa je individuálne, a to čo zaberá jednému, žiaľ, nemusí zaberať druhému. 


Sudocrem na akné a iné kožné problémy

Až na vyššie spomenutú výnimku sme so Sudocremom u nás doma viac ako spokojní. Musím totiž povedať, že ani zďaleka nejde len o krém určený na pokožku pod plienkou. Používajú ho moje deti, ja i môj partner. Je našou prvou pomocou pri uštipnutí akýmkoľvek hmyzom, ale aj pri rôznych malých nehodách končiacich drobnou rankou. Veľmi dobre funguje aj pri popáleninách, ktoré upokojí takmer okamžite. 

Má krémovú konzistenciu, veľmi dobre a ľahko sa rozotiera a má chladiaci účinok, ktorý jemne znecitliví dané miesto, čo veľmi oceňujem najmä pri malých deťoch, ktoré bolesť znášajú predsa len o niečo ťažšie ako dospelí. 

Sudocrem tiež býva často používaní aj na akné. Ja osobne problém s akné nemám, no moja sestra s ním bojuje už nejaké to obdobie. Aj tu sa jej Sudocrem osvedčil a pomáhal hojiť už vzniknuté vyrážky a predchádzať vzniku nepríjemných a zle vyzerajúcich jaziev. 

Mne osobne Sudocrem zaberá na moju veľmi suchú pokožku, ktorej stav sa už pravidelne zhoršuje s príchodom zimných mesiacov. 

Vzhľadom na čo všetko nám doma Sudocrem pomáha je pre mňa doslova univerzálnym zázrakom.

Sudocrem konzistencia

Po rozbalení je potrebné Sudocrem spotrebovať do dvanástich mesiacov. 

 Sudocrem - použitie

Veľkým plusom tohto krému je, že ho môžete použiť kedykoľvek, v závislosti podľa potreby.

Nanášať by ste ho mali na postihnuté miesto v tenkej vrstve. Odporúčam vyhýbať sa nanášaniu nahrubo, pretože tým určite nezvýšite účinnosť prípravku. Krém aplikujte krúživými pohybmi, jemne, a rovnomerne rozotrite.

Pri použití buďte dôslední a dbajte na to, aby sa krém nedostal do styku so sliznicou a očami. 

Sudocrem použitie

Sudocrem má krémovú konzistenciu a ľahko sa rozotiera. 

Sudocrem použitie

Sudocrem som testovala aj na zapareniny spôsobené nosením plienky.

 Cena a balenie

Sudocrem možno dostať vo viacerých veľkostiach. Najobľúbenejším a zároveň aj cenovo najvýhodnejším je balenie s obsahom 400 gramov. Cena za toto balenie sa zvyčajne pohybuje okolo sumy 11 €.

Okrem toho môžete Sudocrem nájsť aj v ďalších veľkostiach: 

Výhody a nevýhody Sudocremu

Výhody

 • univerzálne využitie
 • upokojuje podráždenú pokožku
 • zvláčňuje
 • vytvára neviditeľnú ochranu
 • má dobrú konzistenciu
 • ľahko sa rozotiera
 • použitie podľa potreby
 • viacero veľkostných balení

Nevýhody

 • pri dlhodobom používaní nemusí zaberať
Sudocrem recenzia

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Ako som v tejto recenzii spomenula už niekoľkokrát, Sudocrem je pre mňa rozhodne viac ako len krém určený na citlivú detskú pokožku. Okrem tohto účelu ho totiž môžete použiť takmer pri akomkoľvek kožnom probléme. Skvele zaberá na akné, popáleniny, uštipnutia či ekzémy. Pokožku nielenže upokojí či zbaví svrbenia, ale taktiež pomôže s jej regeneráciou a urýchli proces hojenia. 

Ja osobne som ho skúšala už na kadečo. Za celú tú dobu odkedy si tento krém našiel v našej domácnosti čestné miesto, sme pri jeho používaní nespozorovali žiaden vedľajší nežiadúci účinok. Výrobca však uvádza, že by ste mali opatrní v prípade, že ste alergický na niektorú látku obsiahnutú v jeho zložení. Preto na to myslite vopred, ešte pred samotným použitím.

Sudocrem odporúčam ako súčasť každej domácej či cestovnej lekárničky, keďže výborne poslúži pri množstve problémov. Kladne hodnotím nielen jeho účinok, ale aj cenu, ktorá je vzhľadom na jeho kvalitu veľmi dobrá. 

Pokiaľ doteraz so Sudocremom nemáte žiadnu skúsenosť, jeho vyskúšaním nemáte čo stratiť, ale práve naopak, len získať. 🙂 

O autorovi

Michaela Banduričová
 

Michaela je v súkromí mamou troch detí. Rola matky jej učarovala natoľko, že sa rozhodla vydať touto dráhou aj v profesnom živote a stať sa profesionálnou mamou. Miška u nás testuje produkty určené deťom i mamám a radí, ako vybrať pre našich najmenších vždy to najlepšie.

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Klaudia
Komboš
Klaudia

Sudocrem je univerzálny krém s ktorým som veľmi spokojná 😀

Čo sa vám na produkte páči?
univerzálne využitie, dobrá rozotierateľnosť, zvláčňuje a upokojuje pokožku, rôzne veľkosti balenia, výborný na suchú kožu, je vhodný pre bábätká aj dospelých
Čo sa vám na produkte nepáči?
nenašla som žiadne mínusy