Recenzia: Super mixér Nutribullet

Mixér Nutribullet recenzia
 • extrakcia živín
 • výkon 600 W
 • 29,2 x 20 x 25 cm
 • cena od 60 €

Pokiaľ ste sa aj vy vybrali cestou zdravého životného štýlu, určite nám dáte za pravdu, že vyvážená a zdravá strava je jeho neodmysliteľnou súčasťou. Zaradiť k nej možno predovšetkým zeleninu a ovocie v akejkoľvek podobe, najmä však čerstvé.

Jedným zo spôsobov ako spracovávať čerstvé ovocie či zeleninu, a pritom im ponechať vitamíny a minerály, je odšťavovanie či mixovanie. My sme sa dnes bližšie pozreli práve na druhý spôsob, teda mixovanie, ktoré docielite s kvalitným mixérom.

Otestovali sme Delimano Nutribullet

Kedže sa najväčšej popularite medzi mixérmi aktuálne teší model Nutribullet, ktorý môžete poznať aj z televíznych obrazoviek, rozhodli sme sa ho otestovať v našej kuchyni. 

Oplatí sa jeho kúpa?

Prvý dojem z mixéru Nutribullet

Mixér Nutribullet je dodávaný ako päťdielna sada. Po otvorení krabice sme v nej tak okrem extraktora našli aj nádobu na mixovanie, extrakčnú čepeľ, návod na použitie a veľmi praktickú knižku receptov, plnú chutných inšpirácií. Práve z nej sme čerpali pri testovaní tohto mixéru a pravdupovediac sme ani netušili, aké rôzne kombinácie surovín je možné spolu namiešať a k tomu ešte aj tak výborne chutia. 🙂 

Delimano Nutribullet balenie

Balenie Nutribullet.

Mixér nás prekvapil kompaktnými rozmermi 29,2 x 20 x 25 cm a pomerne nízkou hmotnosťou 2,5 kg. Aj napriek svojej predĺženej konštrukcii stojí pevne a stabilne na akomkoľvek povrchu a to aj počas mixovania, o tom ale neskôr.

Delimano Nutribullet 5 set

Celkovo na nás Nutribullet pôsobil kvalitným dojmom, rovnako aj materiály, z ktorých je vyrobený, a čo je dôležité, nepôsobí lacno. Pokiaľ sa teda rozhodnete skladovať ho na očiach, umiestnený na kuchynskej linke alebo akomkoľvek inom viditeľnom mieste, nepochybne zapadne. Navyše, červené farebné prevedenia vyzerá veľmi dobre.

zabalený Delimano Nutribullet

Mixér je poriadne zabalený.

Princíp fungovania Nutribulletu

Mixér Nutribullet láka predovšetkým maximalizáciou schopnosti ľudského tela vstrebať minerály a vitamíny z potravy vďaka extrakcii živín. Smoothie pripravené s týmto mixérom si ponecháva všetky svoje živiny a zdraviu prospešné látky. 

rozbalený Delimano Nutribullet

V poslednej dobe sa vedie veľa debát o tom, či je lepšie ovocie a zeleninu odšťavovať alebo mixovať. Ani vy sa neviete medzi týmito dvoma spôsobmi rozhodnúť?

Pravdou je, že každému vyhovuje niečo iné. Odšťavovanie predstavuje extrahovanie vody a živín z ovocia a zeleniny, pričom ich však zbaví aj dužiny, v ktorej sa nachádza dôležitá vláknina. Takto získané šťavy sa však rýchlo vstrebávajú do krvného obehu a zároveň nezaťažujú tráviaci systém. 

Delimano Nutribullet pohon

Vnútorný mechanizmus mixéra.

A potom tu máme už spomínané mixovanie. Na rozdiel od odšťavovania si smoothie pripravené mixérom ponecháva aj vlákninu. Tá je jednak dôležitá pri trávení, ale tiež znižuje riziko cukrovky či srdcovocievnych chorôb. Pokiaľ by ste radi zhodili aj nejaké to kilo navyše, hustá textúra smoothie vás oproti šťave aj zasýti. 

Tajomstvom fungovania mixtéru Nutribullet je motor s výkonom 600 W s 20 000 otáčkami za minútu, ktorý sa stará o jeho bezproblémový chod. Ten v spolupráci so zúženou nádobou obsahujúcou špeciálnu extrakčnú čepeľ so šiestimi nožmi, dokonale rozomelie a rozdrví suroviny. Tým sa uvoľnia všetky dôležité a zdraviu prospešné živiny na bunkovej úrovni. 

Delimano Nutribullet nože

6 nožov nemá problém rozmixovať žiadne suroviny.

Nutribullet zvládne spracovať všetko ovocie a zeleninu, vrátane jadierok, šupiek či dužiny, čím sa zachová každý jeden vitamín.

Delimano Nutribullet distribútor

Delimano je autorizovaný distribútor mixéru Nutribullet.

Všestranné využitie

Prístroj Nutribullet je viac ako len obyčajný mixér, o čom svedčí i jeho univerzálne využitie.

Je ideálny na prípravu nutriblastov, teda špeciálnych, kvalitných smoothie, ktoré obsahuje viac vitamínov a živín ako suroviny v pôvodnej forme. 

Okrem smoothie môžete s Nutribulletom pripravovať aj: 

 • Polievky
 • Koktaily
 • Šalátové dresingy
 • Zmrzliny
 • Palacinky
 • Omelety, vajíčka
 • Ochutené mlieka
 • Humus.

Príprava smoothie s Nutribulletom

Príprava smoothie s týmto mixérom je naozaj jednoduchá a rýchla. 

Menšie ovocie či zeleninu môžete do nádoby vkladať celé. Pri väčších kusoch odporúčame nakrájanie na menšie časti. Suroviny nemusíte zbavovať šupiek či jadier, Nutribullet si s nimi totiž hravo poradí. Žiadnou prekážkou pre neho nie sú ani orechy alebo mandle, ktoré dokáže bez problémov rozdrviť. 

Pri lacných smoothie mixéroch je veľakrát potrebné k ovociu či k zelenine pridať do nádoby aj trochu vody, pretože inak mixovanie prebieha veľmi ťažko. Na to však môžete s Nutribulletom zabudnúť. Ten sa pri mixovaní zaobíde aj bez vody, čo vnímame ako veľké plus. 

Po vložení surovín do nádobky stačí mixér iba zapojiť do elektrickej zástrčky a smoothie máte hotové už v priebehu 30 sekúnd. Počas mixovania odporúčame pridržiavať nádobku. 

Pri testovaní tohto mixéru sme však našli aj nedostatok. Nenájdete na ňom žiadne tlačidlo ON/OFF, mixér sa ovláda stláčaním nádoby. Táto skutočnosť vám môže zo začiatku prekážať, avšak dá sa na ňu už po krátkej dobe zvyknúť.

Delimano Nutribullet ovládanie

Spôsob ovládania mixéru.

A čo chuť pripravovaných smoothie? Tá je jedným slovom geniálna. Smoothie chudí naozaj výborne, lahode, má krémovú štruktúru, a to bez ohľadu na to, aké suroviny pri príprave použijete. 

Tip: Vedeli ste, že na stránke topshop.sk si pri kúpe mixéru Nutribullet, môžete vybrať predĺženú záruku až 3 roky?

Mixér Nutribullet - Produkt roku 2017

produkt roku 2017

Mixér Nutribullet sa aktuálne teší u používateľov naozaj veľkej obľube. Podľa portálu Heureka.sk ide o najpredávanejší mixér na trhu, pričom má množstvo pozitívnych používateľských recenzií. 

Znakom kvality je aj titul Produkt roku 2017, ktorým sa toto zariadenie hrdo pýši. Ak sa rozhodnete pre tento smoothie mixér, určite vás nesklame. 

Technické parametre

Špecifikácia

Výkon

600 W

Počet otáčok

20 000/min.

Rozmery

29,2 x 20 x 25 cm

Hmotnosť

2,5 kg

Typ 

stolný

Delimano Nutribullet kupón

V balení nás prekvapil kupón na zľavy na produkty.

Cena mixéru Nutribullet 

Cena smoothie mixérov je rôzna. Tie najdrahšie modely nájdete na trhu aj za niekoľko stoviek € a naopak, tie najlacnejšie smootie mixéry vás vyjdu na pár €. 

Smoothie mixér Nutribullet s cenou pohybujúcou sa okolo 60 € tak možno zaradiť do strednej cenovej kategórie.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • atraktívny dizajn
 • rýchla a jednoduchá obsluha
 • dobrý výkon
 • tichý chod
 • ponechanie živín, vitamínov i vlákniny
 • rozdrví aj jadierka a orechy
 • výborná chuť
 • priložené recepty

Nevýhody

 • chýba tlačidlo na zapínanie/vypínanie
Smoothie mixér Nutribullet recenzia skúsenosti

Naše hodnotenie mixéru Nutribullet

odznak Náš tip

Mixér Nutribullet je šikovným pomocníkom, ktorý sa hodí do každej domácnosti. Je síce malý, no výkonný a praktický.

Jeho najväčšou prednosťou je zachovanie všetkých živín, minerálov i cennej vlákniny. Na rozdiel od odšťavovača si poradí aj s jadierkami, kôstkami či semienkami, v ktorých sa ukrýva najviac živín. Tie rozloží na miniatúrne čiastočky a tak je konzistencia pripraveného smoothie krémová a lahodná. Nutribullet teda dokáže aj bežné potraviny premeniť na vysokovýživnú stravu, pretože pri stravovaní väčšina z nás nekonzumuje jadierka. 

Mixér sa obsluhuje naozaj jednoducho. Do nádobky stačí vložiť suroviny a zapojiť do zásuvky a v priebehu 30 sekúnd máte smoothie hotové. Pri testovaní mixéru sme ako jediné negatívum vnímali absenciu tlačidla na zapínanie a vypínanie, keďže prístroj sa zapína zapojením prívodného kábla do elektrickej zásuvky a vypína zas jeho vytiahnutím. Nutribullet teda nie je možné mať neustále v elektrickej zásuvke tak, ako ste na to možno zvyknutí pri iných spotrebičoch. 

Okrem chýbajúceho tlačidla na zapnutie/vypnutie prístroja tomuto mixéru nemožno nič vytknúť. Svoj účel plní naozaj dokonale, má kompaktné rozmery, atraktívny dizajn a čo je hlavné, dokáže pripraviť chutné a zdravé smoothie v priebehu chvíle. 

Aj keď sa niekomu môže zdať suma 60 € za jeho kúpu privysoká, ide o investíciu do nášho zdravia, a tá sa predsa vždy oplatí.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar