Recenzia - Smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit

Smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit
 • športové smart hodinky
 • 1,34" 320 × 300 px
 • 280 mAh
 • cena od 125 €

Kým kedysi naše zápästia zdobili klasické ručičkové hodinky, v poslednej dobe ich začínajú vo veľkom nahrádzať inteligentné smart zariadenia. Tie vám totiž dokážu poskytnúť viac ako len obyčajné informácie o aktuálnom čase. Pokiaľ sa stanete ich nositeľom, budete mať prehľad o prejdenej vzdialenosti, spálených kalóriách a pri niektorých modeloch aj o tepe vášho srdca. Navyše, množstvo smart hodiniek vyzerá aj ako skvelý doplnok. 

Smart hodinky sa tešia čoraz väčšej obľube práve vďaka vymoženostiam, ktoré ponúkajú. Ani my sme neodolali a rozhodli sme sa otestovať smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit.

Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako naše testovanie dopadlo. 

hodinky Xiaomi Amazfit otestovali sme

Prvý dojem zo smart hodniek Xioami Huami Amazfit

Smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit vzhľad

Smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit majú pútavý dizajn, ktorý im dodáva čierno-oranžové prevedenie.

Už samotný názov prezrádza, že hodinky Xiaomi Huami Amazfit nie sú dielom iba jedného výrobcu. Ide o výsledok ďalšej vydarenej spolupráce Xiaomi a Huami. 

To, čo si pri smart hodinkách všimnete ako prvé je nepochybne ich zaujímavý dizajn. Podľa nás sa na výzor týchto smart hodiniek nájdu iba dva názory - buď sa vám zásadne páčia alebo nepáčia. Elegantné telo s pekným keramickým lemom totiž dostalo krikľavý gumový oranžový remienok, ktorým sa nepochybne hodia viac na šport ako niekde do práce či spoločnosti. Výrobcovia však na to zrejme mysleli a preto týmto hodinkám umožnili výmenu remienka za akýkoľvek iný.

hodinky Xiaomi Amazfit balenie

Balenie hodiniek Xiaomi Amazfit.

Gumový remienok dodávaný spolu s hodinkami je však príjemný na dotyk a na to, že zariadenie máte na ruke počas nosenia aj zabudnete. Zároveň na tomto remienku tak skoro nespozorujete žiadne známky nosenia. 

Za našu redakciu však musíme povedať, že hodinky sa nám páčia aj v prevedení s oranžovým remienkom. Samozrejme, ako už bolo povedané, do spoločnosti nebudú tou najvhodnejšou voľbou. 

Za plus týchto hodiniek považujeme prítomnosť, už spomínaného, keramického lemu, vyrobeného z materiálu, ktorý Xiaomi používa pri svojich vlajkových lodiach. Takýto materiál sa totiž vyznačuje vysokou odolnosťou voči škrabancom. Na zadnej strane hodiniek nájdete senzor tepu i nabíjacie piny. Na ich pravom boku sa zas nachádza jediné hardvérové tlačidlo, ktorým prístroj zapnete i vypnete. 

Dominantu týchto smart hodiniek tvorí krásny 1,34 palcový LCE displej, o ňom však v osobitnej kapitole, pretože si to rozhodne zaslúži. 

hodinky Xiaomi Amazfit obsah balenia

Obsah balenia. Nič extra v balení nenájdete.

Displej, ktorý vás na slnku nesklame

Ak si tieto hodinky porovnáme s konkurenčnými modelmi, majú navrch hneď v niekoľkých smeroch. Tým najpodstatnejším plusom, ktorý ich tlačí dopredu je kvalitný displej. Tomuto modelu výrobcovia dožili transreflektívny displej, čo znamená, že odráža slnečné lúče. Na slnku sa teda vyznačuje naozaj výbornou čitateľnosťou. V podstate sa dá povedať, čím viac svetla, tým lepšia čitateľnosť. 

Nie nadarmo sa zvykne vravievať, že všetko má svoje výhody, ale aj nevýhody. Ani transrefektívny displej na tom nie je inak. Kým počas slnečného dňa s ním budete spokojní na 100%, nespokojnosť sa môže preukázať pri používaní v noci. Takýto displej totiž za tmy nemá ako odrážať svetlo a funguje teda len na princípe podsvietenia. To by nebolo nič zvláštne, ak by v režime podsvietenia nebola kvalita obrazu taká aká je. Displej vás totiž neohúri veľkou kvalitou zobrazenia ani vysokým rozlíšením, ako jeho konkurenti SUPER AMOLED displej či IPS. 

Dobrou správou je ale neustále zapnutie displeja, vďaka ktorému máte vždy prehľad o aktuálnom čase či iných údajoch.

hodinky Xiaomi Amazfit nabíjačka

Nabíjacia stanica pre hodinky.

Výbava

Hneď na začiatku vám musíme povedať, že na Android môžete pri tomto zariadení zabudnúť. V tele hodiniek Xiaomi Huami Amazfit totiž nájdete vlastný operačný systém, ktorý sa vyznačuje vysokou jednoduchosťou, no aj napriek tomu je nabitý množstvom užitočných funkcií, ktoré predovšetkým súvisia s meraním športových aktivít. Nie ale úplne všetky. Pri týchto hodinkách máte možnosť zmeny nastavení, ako napríklad vzhľad ciferníka, formát času či silu vibrácií.

O chod týchto hodiniek sa zodpovedne stará dvojjadrový procesor 1,2 Ghz, ktorému spoľahlivo sekunduje 512 MB RAM pamäť a 4 GB vnútorné úložisko.

Používanie a samotné ovládanie smart hodiniek je naozaj jednoduché a intuitívne. Oživíte ich stlačením hardvérového tlačidla a rozsvietiť ich môžete aj dvojitým poklepaním po displeji. Takto zároveň aktivujete odozvu na dotyky.

Smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit dizajn

Remienok je príjemný na dotyk a pri nosení hodiniek nijako neprekáža. 

Čo Xiaomi Huami Amazfit ponúkajú? 

Ak sa rozhodnete pre toto zariadenie, okrem hodiniek a športového trénera získate i MP3 prehrávač, ktorým tieto hodinky disponujú. Nemusíte tak so sebou vláčiť ďalšie zbytočné zariadenie. Ak siahnete po Bluetooth slúchadlách, môžete počúvať hudbu aj počas športovania. Skladby na hodinky nahráte pomocou kolísky, ktorá je určená aj na nabíjanie. 

Ako ostatné smart zariadenia aj toto umožňuje prepojenie s vašim smartfónom. To sa uskutočňuje prostredníctvom aplikácie Amazfit Watch, ktorá je dostupná tak ako pre Android, taj aj pre iOS. Následne v nej môžete uskutočniť ďalšie zmeny v nastavení. Pri prepojení tiež získate notifikácie o tom, čo sa vo vašom smartfóne deje. Ako mínus však vnímame to, že na nich nie je možné nijako reagovať, teda iba s výnimkou prichádzajúceho hovoru, ktorý je možné prijať, zrušiť alebo stíšiť. 

Za jednu z najväčších východ smart hodiniek možno označiť výdrž batérie. Šetrný displej sa postará o to, že na jedno nabitie vám hodinky vydržia cca jeden týždeň, čo je pomerne slušný výkon.

Športové aktivity pod palcom

Hodinky Xiaomi Huami Amazfit sú určené predovšetkým na monitorovanie športových aktivít, čo im ide naozaj skvele. Prostredníctvom nich si môžete zaznamenať informácie o prechádzke, behu či napríklad bicyklovaní.

Veľkým plusom je aj prítomnosť GPS modulu, ktorý však pri zameriavaní polohy funguje trochu pomalšie, no informácie o výslednom počte prejdených kilometrov sú presné. Nechýba tiež krokomer a praktický senzor pre meranie pre sledovanie tepovej frekvencie.

Pri týchto hodinkách stojí nepochybne za zmienku aj to, že svoje športové aktivity môžete vykonávať i v daždi. Konštrukcia hodiniek je totiž odolná a spĺňa štandard IP 67. Ten hodinkám dodáva odolnosť voči prachu, ale i vode. Hodinkám neublíži ani polhodinový pobyt vo vode, v hĺbke 1 meter. 

hodinky Xiaomi Amazfit na ruke

Na ruke sedia hodinky výborne.

Smart hodinky Xiaomi Huami Amazfit snímač tepu

Na spodnej strane displeja nájdete snímač srdcového tepu. 

Technické parametre

Špecifikácia

Displej

1,34" 320 × 300 px

Kompatibilita

Android, iOS

Batéria

280 mAh

Hmotnosť 

54 g

Konektivita

Bluetooth, WiFi, GPS + Glonass

Cena smart hodiniek Xiaomi Huami Amazfit 

Ceny smart hodiniek nachádzajúcich sa na našom trhu sú naozaj rôzne. Najlacnejšie modely získate už za pár desiatok €, pričom za tie najdrahšie si používateľ priplatí aj stovky €.

Inteligentné hodinky Xiaomi Huami Amazfit s cenovkou približne 125 € sú tak naozaj dobrou voľbou. 

Video

Rozbaľovanie

Ako funguje

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • smile-o
  športový dizajn
 • smile-o
  pohodlnosť
 • smile-o
  nízka hmotnosť
 • smile-o
  keramický rám
 • smile-o
  vynikajúca čitateľnosť na slnku
 • smile-o
  GPS
 • smile-o
  prepojenie so smartfónom
 • smile-o
  možnosť prepojenia s aplikáciou Strava
 • smile-o
  výdrž batérie

Nepáči sa nám

 • frown-o
  čitateľnosť displeja za tmy
 • frown-o
  oranžový remienok
hodinky Xiaomi Amazfit detail

Naše hodnotenie smart hodiniek Xiaomi Huami Amazfit

Inteligentné hodinky Xiaomi Huami Amazfit možno označiť za akúsi zlatú strednú cestu, a to nielen kvôli cene, ale aj kvôli funkciám. 

Smart hodinky disponujú síce mnohými zaujímavými funkciami, no toho najnáročnejšieho používateľa s najväčšou pravdepodobnosťou 100%-tne neuspokoja. Chýba im totiž možnosť nastavenia pokročilejších funkcií, no vzhľadom na ich priaznivú cenu im tento nedostatok nemožno vyčítať. 

Pokiaľ ale hľadáte lacnejšiu alternatívu spoľahlivých športových hodiniek s podporou GPS, dlhou výdržou batérie či displejom so skvelou čitateľnosťou, tento model by pre vás mohol byť tým pravým. Navyše, ak si smart hodinky prepojíte s vašim smartfónom, získate iné zaujímavé funkcie, ktoré ich používanie premieňajú na zážitok. Pútavý dizajn je zas lákadlom pre všetkých ľudí žijúcich aktívnym, dynamickým životom.  

Ak ešte predsa len stále váhate nad kúpou týchto hodiniek a čakáte na naše výsledné odporúčanie - smelo do toho! Kúpu určite odporúčame. 🙂 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar
Kliknutím na ikonku nižšie môžete pridať obrázok