Renovix pre krásne a zdravé vlasy - Skúsenosti

Renovix recenzia
 • výživový doplnok
 • 60 kapsúl v balení
 • cena od 13 

Počuli ste už niekedy o tom, že vlas sa dožíva približne len piatich rokov? Po uplynutí tejto pomerne krátkej doby sa jeho rast zastaví, chvíľu ešte pobudne na hlave a nakoniec vypadne, aby uvoľnil miesto novému vlasu. Každý jeden vlas rastie nezávisle od toho druhého a aj vďaka tomu pre nás nie je dennodenná strata od 50 až do 100 vlasov katastrofou. Teda aspoň vo väčšine prípadov. 

Tí menej šťastní, ktorým príroda nenadelila husté vlasy, trpia nadmerným vypadávaním či lámavosťou, v snahe posilniť svoju korunu krásy siahajú často po špeciálnych prípravkoch na vlasy. A tých je veruže na trhu viac ako dosť - rôzne šampóny, séra či výživové doplnky. 

Jedným z takýchto prípravkov je aj Renovix, ktorý je dostupný vo forme kapsúl. Keďže dennodenne zvádzam boj so síce hustými, no nepoddajnými a veľmi suchými, lámavými vlasmi, rozhodla som sa, že im okrem starostlivosti v podobe šampónov a masiek poskytnem výživu i zvnútra a tak som začala s užívaním prípravku Renovix.

A ako som s ním bola spokojná? Funguje alebo od neho netreba očakávať žiadne zázraky?

Prípravok na vlasy Renovix skúsenosti

 O produkte

Komplexný výživový doplnok Renovix je nutrikozmetický prípravok určený na starostlivosť o vlasy. Pokiaľ pojem "nutrikozmetický" počujete po prvýkrát, mali by ste vedieť, že ide o výživovú kozmetiku určenú na vnútorné použitie a teda na budovanie krásy zvnútra. Býva dostupná vo forme kapsúl, tabliet či drinkov.

Cieľom prípravku Renovix sú krásne a zdravé vlasy, ale aj podpora ich rastu. Ide o čisto prírodný produkt pôvodom z Českej republiky, ktorý vytvorila spoločnosť ADVANCE nutraceutics. Na rozdiel od ostatných prípravkov tohto typu, ktoré kombináciou účinných látok často okrem vlasov pozitívne vplývajú aj na kvalitu nechtov, Renovix je výlučne určený len na vlasy. A máme tu prvé mínus. Ide však o skutočnosť, ktorá nemusí byť rozhodujúca pre každého. 

Skúsenosti Renovix

Všetko dôležité sa o prípravku dočítate na stránke www.renovix.sk. 

  Zloženie

Spoločnosť ADVANCE nutraceutics, ktorá na trhu pôsobí už vyše 10 rokov a je výrobcom i prípravku Renovix, stavia pri vývoji svojich produktov predovšetkým na čistom, prírodnom zložení. Ním sa môže pochváliť i Renovix, ktorý tvorí 12 látok z prírody, a to praslička, metionín, rakytník, pivovarské kvasnice, Aloe, roketa, pŕhľava, koenzým Q 10, niacín, vitamín D, biotín a zinok. 

Metionín

Metionín je esenciálna mastná kyselina, ktorá je dôležitou súčasťou viacerých bielkovín. Organizmus si ju však nedokáže vytvoriť sám a preto by ju telo malo prijímať vo forme potravy či výživových doplnkov. Táto aminokyselina podporuje rast vlasov a zároveň zabraňuje ich vypadávaniu, ale i lámavosti. 

Praslička 

Pokiaľ ste u niekedy pátrali po domácich receptoch na vlasy, s najväčšou pravdepodobnosťou ste natrafili aj na prasličku. Jej význam spočíva v mineralizácii vlasov a v udržiavaní ich zdravého vzhľadu. Pozitívne vplýva aj na pokožku a nechty a tak možno isté zlepšenie očakávať i v tejto oblasti, a to aj napriek tomu, že výrobca uvádza, že ide o prípravok určený výlučne na vlasy.

Roketa a Pŕhľava

Tieto dve rastliny majú viacero benefitov na ľudský organizmus, no v prípravku Renovix sú obsiahnuté kvôli ich schopnosti udržiavať zdravý a krásny vzhľad vlasov.

Rakytník

Podobne je na tom aj rakytník s množstvom priaznivých účinkov na ľudské zdravie. Čo sa týka vlasov, spomaľuje ich vypadávanie a spevňuje ich. Zároveň pomáha udržiavať aj zdravú vlasovú pokožku. 

Pivovarské kvasnice

Pivovarské kvasnice vznikajú ako vedľajší produkt pri výrobe piva a sú doslova nabité vitamínmi. Pozitívne pôsobia na kvalitu vlasov a dodávajú im stratený lesk. Okrem toho sú tiež prospešné pre nechty a pleť. 

Aloe vera

Zázračná rastlina Aloe Vera sa okrem množstva pozitívnych účinkov na zdravie môže pochváliť i urýchlením rastu vlasov a taktiež ich dokáže zbaviť i lupín. 

Koenzým Q10

Táto látka je nevyhnutná pre správne fungovanie organizmu. Jej dostatočné množstvo podporuje rýchly rast vlasov, priaznivo pôsobí na pokožku a kvalitu nechtov.

Niacín a biotín

Obe tieto látky patria do skupiny vitamínov B. Niacín zvykne byť označovaný aj ako vitamín B3. Obnovuje vlasové folikuly a vlasy sú vďaka nemu silnejšie a pevnejšie. Biotín, alebo aj vitamín H, prispieva k zdravému vzhľadu vlasov i vlasovej pokožky.

Vitamín D

Vitamín D zohráva dôležitú úlohu pri raste vlasov, keďže dokáže aktivovať bunky nachádzajúce sa vo vlasových folikulách.

Zinok

Zinok je minerál dôležitý pre rast vlasov, ale i nechtov a zdravý vzhľad pokožky. Obzvlášť dôležitý je aj pri vypadávaní vlasov, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Pomáha udržiavať normálnu hladinu hormónov v tele (nerovnováha totiž môže spôsobovať vypadávanie) a taktiež sa podieľa aj na DNA a RNA výrobe, ktoré sú nevyhnutné pre správne delenie buniek vlasových folikúl. 

Renovix zloženie

Renovix tvorí 12 prírodných látok. 

  Dávkovanie

Odporúčaná denná dávka je jedna až dve kapsuly, užiť najlepšie s jedlom alebo po jedle. Dodržiavaním tohto spôsobu užívania zabezpečíte väčší efekt a taktiež sa vyhnete nepríjemným pocitom na žalúdku. Prípravok je možné užívať aj dlhodobo. 

Nie je vhodný pre deti, ani tehotné či dojčiace ženy. Pre alergikov je zas dôležitou informáciou, že Renovix obsahuje lepok a siričitany.

Renovix odporúčané dávkovanie

Prípravok je potrebné užívať minimálne mesiac. 

Renovix veľkosť kapsúl

Veľkosť kapsúl je vyhovujúca a teda preĺtanie je bezproblémové. 

  Účinok

Renovix ma zaujal predovšetkým svojim zložením. Len máloktorý prípravok sa totiž môže pochváliť obsahom až dvanástich účinných látok, navyše, v takejto kombinácii a v takomto množstve. Zložením teda Renovix rozhodne má čo vlasom ponúknuť. A ako funguje táto zmes účinných látok pre krásne vlasy?

Prípravok som začala užívať v množstve dve kapsuly denne. Vo všeobecnosti mám však problém s užívaním akýchkoľvek liekov, často zabúdam, skrátka neviem sa nastaviť na pravidelné užívanie, a preto som po dvoch týždňoch znížila dávku na jednu kapsulu denne. 

Kapsule majú primeranú veľkosť a tak by malo byť ich užívanie pohodlné. Do veľkej miery ho však môže znepríjemňovať kyslý zápach, ktorý na mňa doslova vyskočí za každým, keď otvorím fľaštičku. Tento zápach pravdepodobne spôsobujú práve pivové kvasnice obsiahnuté v zložení. 

Prvé účinky prípravku sa dostavili približne po mesiaci užívania, na čo upozorňuje aj výrobca prípravku. Mám dlhé vlasy až po zadok, ktoré sa prirodzene vlnia a najradšej ich nosím rozpustené. Dennodenne im teda dávam poriadne zabrať, čo sa odráža aj na ich kvalite. Vlasy sú suché, lámavé a poškodené. Prvé zmenu k lepšiemu som spozorovala na končekoch. Vlasy sa menej lámu a nie sú také suché. 

Zmiernilo sa aj vypadávanie, ktoré je v tomto jesennom období intenzívnejšie ako kedykoľvek počas roka. Nepostrehla som však, aby mi vlasy rástli rýchlejšie ako doteraz. Za tým však zrejme bude stáť krátka doba užívania. Uvidíme.

Renovix skúsenosti

Jedno balenie Renovixu obsahuje 60 kapsúl. 

  Cena

Balenie Renovixu s obsahom 60 kapsúl vás vyjde približne na 13 €. Samozrejme, na trhu dostať aj lacnejšie prípravky na vlasy, tie však nemajú také bohaté zloženie ako Renovix. 

Pokiaľ sa rozhodnete práve pre Renovix, odporúčame nakupovať na stránke výrobcu www.renovix.sk. Nielenže ho tak dostanete za najlepšiu cenu, ale pri kúpe dvoch balení získate i doručenie zdarma. Výrobca zároveň garantuje rýchle odoslanie produktu, hneď na druhý deň. Ak odoslanie nedodrží, dostanete zľavu 10 €.

Videorecenzia

Výhody a nevýhody prípravku Renovix

Výhody

 • prírodné zloženie
 • vysoko koncentrované extrakty
 • výživa vlasov zvnútra
 • zmiernenie vypadávania vlasov
 • zlepšenie stavu vlasovej pokožky
 • jednoduché užívanie

Nevýhody

 • primárne určený len na vlasy
 • kyslý zápach
 • potreba dlhodobého užívania

Skúsenosti užívateľov

"Po dobrání dvou balení vypadávání vlasů ustalo a dnes jsem si objednala další balení a jsem zatím spokojená." Miloslava

"Ještě jsem nedobrala první balení Renovixu a vidím úžasnou změnu , takže doporučuji ... :-)" Stefani

"Renovix mohu jen doporučit.Pres rok jsem se potýkala s intenzivním vypadáváním vlasů i přes veškeré doplňky stravy.Byla jsem zoufalá až jsem vyzkoušela tento produkt,který mi opravdu pomohl.." Dáša

"Renovix beru pravidelně již druhý rok a velmi pomohl. V roce 2014 mi hodně vypadaly a zchátraly vlasy. S renovixem mi dorostly kouty a vlasy celkově zhoustla. Objednávka další dávku na dva měsíce"  Romana Laštůvková


Zdroj: renovix.sk

Recenzia Renovix

 Môj celkový dojem a hodnotenie

Po zdravých, krásnych a silných vlasoch túži nejedna žena a ani muži nie sú výnimkou. Často však zabúdame na to najdôležitejšie - dôkladnú a pravidelnú starostlivosť, ktorá je kľúčom ku krásnym vlasom. Kým rôzne šampóny, masky či balzamy sú určené pre starostlivosť zvonku, doplnok stravy Renovix vyživuje vlasy zvnútra. 

Jeho najväčším benefitom je bohaté, prírodné zloženie, pozostávajúce až z 12 účinných látok. Ide o vysoko koncentrované extrakty obsiahnuté v kapsulách, ktorých vôňa síce nie je práve najlákavejšia, no dá sa vydržať, a to aj vďaka účinkom, ktoré tento prípravok so sebou prináša. 

Pravidelným užívaním Renovixu mi vlasy začali menej vypadávať, na dotyk boli jemnejšie a končeky zdravšie. Aj vzhľadom na dobu užívania, cca mesiac a pol, som zatiaľ nespozorovala rýchlejší rast vlasov. Skúsenosti iných používateľov však dokazujú fungovanie prípravku aj v tejto oblasti, je však potrebné Renovix užívať dlhodobo. 

Za mňa môžem tento prípravok na vlasy odporučiť každému, kto chcem mať zdravé a krásne vlasy nielen zvonku, ale aj zvnútra, no neočakáva zázraky na počkanie. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Chcembytkocka
Komboš
Chcembytkocka

Skusala som. Celkom fajn vysledok. Ale ja som skusala sucasne aj tabletky aj zabal si robit z olivoveho oleja aj taku novinku, spat na hodvabnych oblieckach. A celkovo troj-kombo sa mi zatial velmi osvedcilo. Olivovy olej som kupila Rinatura Bio Olej (olivový extra virgin) a hodvabne obliecky YPNOA mam z https://ypnoa.com/.

Čo sa vám na produkte páči?
neboli ma po nich zaludok
Čo sa vám na produkte nepáči?
nic