Prenosný reproduktor JBL Charge 3 - Hodnotenie a recenzia 

Chystáte sa užiť si nasledujúce letné dni naplno? Ak áno, určite by vám nemal chýbať praktický bezdrôtový reproduktor, ktorý vám umožní vychutnať si hudbu kdekoľvek sa budete nachádzať.

Z veľkého množstva reproduktorov, ktoré aktuálny trh ponúka, sme sa rozhodli otestovať model JBL Charge 3. Tento reproduktor patrí k najpredávanejším a zároveň najobľúbenejším zariadeniam tohto typu, o čom svedčia i pozitívne ohlasy používateľov.

A čo na reproduktor JBL Charge 3 hovoríme my?

Prvý dojem 

Po osvedčených zvukových zariadeniach určených pre profesionálne využitie, prichádza firma JBL s modelom JBL Charge 3, ktorý sa bez pochýb hodí každému nadšencovi hudby. A nielen to. JBL Charge 3 je totiž viac ako len prenosný reproduktor. Aj keď je primárne určený na prehrávanie hudby, v prípade núdze vám poslúži i ako záložný zdroj. Ak sa váš smartfón či tablet vybije, stačí mať po ruke tento reproduktor. 

JBL Charge 3 predná časť balenia

Balenie reproduktora - predná časť.

JBL Charge 3 zadná časť balenia

Balenie reproduktora - zadná časť.

Už pri prvom pohľade na toto zariadenie nás prekvapila pevná konštrukcia. Tá je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom toho, že reproduktor je vodeodolný a nebojí sa ani piesku. Vďaka tejto kombinácii je tak ideálnym spoločníkom na výlet k vode. Má silné puzdro, odolný povrch z balistickej tkaniny a silikónových doplnkov, a pred sebou dlhú životnosť. Nemusíte sa obávať ani náhodného pádu či inej nehody. Tento reproduktor toho znesie naozaj veľa. 

JBL Charge 3 príslušenstvo

Toto všetko nájdete v balení.

Ak sa bližšie zameriame na vodeodolnosť, je potrebné dodať, že reproduktor zvládne náhodné ošpliechanie vodou, a narozdiel od svojich predchodcov, ho môžete ponoriť aj do vody, najviac však do hĺbky jedného metra, po dobu 30 minút. Zárukou vodeodolnosti je certifikácia IPX7, ktorú reproduktor spĺňa.

JBL Charge 3 vodotesnosť

Úplná vodotesnosť - to je výborná vlastnosť tohto reproduktoru.

Pri zrode tohto zariadenia výrobcovia stavili na praktickosť, a tú reproduktoru rozhodne nemožno uprieť. Po uchopení sadne presne do ruky. Disponuje hmotnosťou 800 g, ktorá je na tak výkonné zariadenie naozaj obdivuhodná. S rozmermi 213×87×88,5 mm si reproduktor nájde miesto v každej taške, a vy si ho tak budete môcť so sebou kamkoľvek, kde by to bez hudby jednoducho nešlo. 

Za zmienku stojí nepochybne aj bohatá farebná škála, z ktorej máte pri kúpe tohto zariadenia na výber. Rozhodnúť sa môžete pre čierny, modrý, sivý, červený, tyrkysový či viacfarebný variant. 

JBL Charge 3 detail

Detailný pohľad na prednú časť reproduktoru.

Konektivita a funkcie

Reproduktor JBL Charge 3 je Bluetooth zariadenie, čo znamená, že ho s vaším telefónom alebo tabletom prepojíte jednoducho a rýchlo pomocou energeticky úspornej funkcie Bluetooth 4.1. V prípade, že táto forma zlyhá je reproduktor vybavený aj AUX vstupom. Bezdrôtovo je celkovo možné pripojiť reproduktor až k trom zariadeniam.

JBL Charge 3 konektivita

Pripojenie je bezproblémové.

A čo samotný zvuk? Ten je naozaj slušný a silný. O jeho kvalitu sa stará výkon 2 x 10 W. Bass reflexy po stranách si svoju funkciu plnia veľmi dobre. Navyše, vytvárajú aj zaujímavý kmitajúci efekt. Celkovo má zvuk trochu slabšie výšky, ktoré sme sa mu však vzhľadom na výborné stredy rozhodli odpustiť.

Ak by sme mu ale predsa len niečo mali vytknúť, bol by to zastretý zvuk, ktorý počas prehrávania vydáva. Kedže však ide o vodeodolné zariadenie, s týmto faktom sme počítali už vopred. Taktiež je potrebné rátať aj s tým, že ak reproduktor ponoríte do vody, kvalita zvuku sa výrazne zmení k horšiemu. Avšak, ide len o dočasné zhoršenie, počas pobytu vo vode. Teda, nemusíte sa obávať žiadneho poškodenia z dlhodobého hľadiska.  

JBL Charge 3 konektor usb

USB konektor v štýlovej oranžovej farbe.

Reproduktor má jednoduché ovládanie, pomocou tlačidiel nachádzajúcich sa na hornej strane. Okrem prehrávania zvuku dokáže i prijať hovor zo spárovaného smartfónu. O kvalitu hovoru sa stará zabudovaný mikrofón s potlačením šumu a ozvien. 

JBL Charge 3 ovládanie

Pohľad na ovládacie tlačidlá.

V prípade, že si budete chcieť užívať ešte silnejší zvukový zážitok prostredníctvom stereo efektu, vlastný zabudovaný ekosystém JBL Connect umožňuje pripojenie viacerých reproduktorov dohromady. Tie pritom budú hrať to isté a môžete ich ovládať len jedným smartfónom. Ak teda chystáte párty na nejakom rozsiahlejšom mieste, vďaka tejto funkcii priestor dokonale rovnomerne ozvučíte. 

Prekvapujúca výdrž

Pri prenosných zariadeniach akéhokoľvek typu je dôležitým kritériom i batéria a inak to je ani pri tomto bezdrôtovom reproduktore. Práve batéria vám totiž umožní bezstarostné užívanie hudby aj na miestach, kde sa elektrická zástrčka nenachádza. 

A ako dlho vydrží reproduktor JBL Charge 3? 

Batéria disponuje kapacitou 6000 mAH, čo v prepočte znamená približne 20 hodín nepretržitej hudby. Samozrejme, reálny čas závisí od zvolenej hlasitosti, ale tiež aj od toho, či sa z neho nabíjalo iné zariadenie. Jednoducho povedané, ak budete počúvať hudbu na čo najvyššej hlasitosti, je potrebné rátať s menšou výdržou. To platí aj v prípade, ak ste si prostredníctvom reproduktora nabíjali váš telefón. 

Na to, že reproduktor ide z posledného vás upozorní päť LED diód, nachádzajúcich sa na jeho prednej strane. Na opätovné nabitie akumulátor potrebuje približne 4,5 hodiny, čo nie je práve najkratší čas. 

Použitie

Aby ste si v spoločnosti reproduktora JBL Charge 3 užívali čo najkvalitnejší zvuk, nemali by ste zabudnúť na správnu manipuláciu. Je veľmi dôležité, aby reproduktor počas prevádzky stál rovno (horizontálne). Pri akejkoľvek inej polohe zvuk nemusí byť úplne najlepší. 

Na zadnej strane zariadenia nájdete spoločnú krytku, pod ktorou sú schované tri konektory - USB výstup pre funkciu powerbank, 3.5 mm jack pre audio kábel a microUSB pre nabíjanie.

Bezdrôtový reproduktor JBL Charge 3

Z reproduktoru si dokážete nabiť aj svoj mobil.

Technické parametre

Ak uvažujete nad kúpou tohto reproduktora, určite by ste mali poznať aj nasledujúce parametre. 

Špecifikácia

Podpora

 A2DP V1.3, AVRCP V1.5, HFP V1.6, HSP V1.2

Výkon

2 x 10 W

Frekvenčný rozsah

65 Hz – 20 kHz

Odstup signálu od šumu

> 80 dB

Napájanie

5 V / 2,3 A

Cena 

Po otestovaní bezdrôtového reproduktora JBL Charge 3 môžeme konštatovať, že ide o zariadenie, ktorému sa len ťažko hľadá konkurent, a to aj práve kvôli samotnej cene. Ak sa rozhodnete pre jeho kúpu, bude vás stáť približne 159€.

JBL Charge 3 reproduktor

Prevedenie reproduktora je veľmi kvalitné a štýlové.

Video

Rozbaľovanie

Prvé zapnutie

Vodeodolnosť

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • pevná a odolná konštrukcia
 • kvalitné materiály
 • vodeodolnosť
 • skvelá výdrž batérie
 • powerbank
 • handsfree
 • dosah
 • výborný, kvalitný zvuk
 • silné bočné basy
 • priaznivá cena
 • štýlový dizajn
 • prenosnosť

Páči sa nám

 • trocha zastretý zvuk
 • slabšie výšky

Naše hodnotenie

Bezdrôtový reproduktor JBL Charge 3 nás príjemne prekvapil. Úprimne, od zariadenia takýchto rozmerov sme nečakali tak dobrý výkon. Páčil sa nám jeho dizajn, ale i pridaná hodnota v podobe funkcií navyše. Handsfree ako aj powerbanku pri používaní tohto zariadenia určite oceníte. 

Aj primárny účel, na ktorý bol reproduktor vytvorený vyšiel výrobcom takmer bezchybne. Ak sa rozhodnete pre toto zariadenie, môžete sa tešiť na skvelý zvukový zážitok. S reproduktorom ozvučíte aj miestnosť väčších rozmerov, ale poslúži vám napríklad aj na grilovačke či inej záhradnej párty. 

Pri kúpe by vás nemala odradiť ani cena, ktorá je podľa nás primeraná k tomu, čo za ňu dostanete. Ak si zadovážite bezdrôtový reproduktor JBL Charge 3, len ťažko na ňom nájdete nejakú chybu a stane sa vašim neoddeliteľným spoločníkom pri trávení voľných chvíľ. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar