Oplatí sa kúpa slúchadiel za 8 €? – Recenzia a skúsenosti

Samsung EO-HS1303P
 • slúchadlá do uší
 • drôtové s 3,5 mm jack-om
 •  s ovládaním handsfree a hlasitosti
 • cena od 7,79 

Kvalita víťazí nad kvantitou. Platí to aj o slúchadlách? Je lepšie investovať do drahších, alebo vám rovnakú službu spravia aj slúchadlá za menej než 8 €?

Tentokrát sme otestovali štupľový stereo headset Samsung EO-HS 1303P so zabudovaným mikrofónom, ktorý vám poslúži aj ako handsfree. Ako v našom teste dopadol?

Samsung slúchadlá do uší

  Technické parametre:

Slúchadlá nás zlákali najmä nízkou cenou, avšak sú značky Samsung, ktorá sa spája najmä s kvalitnou elektronikou. Mali by byť teda pomerne slušným modelom aj napriek tomu, že vaša peňaženka nezaplače.

Na prvý pohľad zaujmú najmä ženské pohlavie, pretože sú výraznej ružovej farby. Výrabajú sa však aj v čiernom prevedení. Majú nízku hmotnosť – iba 13 g a veľmi jednoduchý dizajn.

Slúchadlá majú tvar štupľov a sú uzatvorené, čo znamená, že ucho akusticky oddeľujú od hluku z okolia. Sú preto ideálne pre všetkých, ktorí nechcú byť rušení. Na kábli dĺžky 1,2 m majú zabudovaný mikrofón, vďaka ktorému môžete telefonovať bez použitia rúk. Disponujú tlačidlom na prijatie hovoru a pozastavenie prehrávania hudby a tlačidlami na ovládanie hlasitosti.

V originálnom balení je pribalená súprava gumových štupľov 3 veľkostí

 • Typ slúchadiel: štuple
 • Mikrofón: áno, na kábli
 • Vybavenie: ovládanie hlasitosti
 • Farba: ružová, čierna
 • Hmotnosť: 13 g
 • Typ pripojenia: 3,5 mm jack
 • Dĺžka prívodného kábla: 1,2 m
Balenie slúchadiel Samsung

So slúchadlami dostanete aj súpravu gumených štupľov v 3 veľkostiach

   Zvuk: 2 / 10

Slúchadlá sú typu štupľov, ktoré si vložíte do uší. Ich konštrukcia je uzatvorená, čo znamená, že akusticky oddeľujú hluky z okolia a vy tak budete lepšie počuť hudbu. Mali by ste byť schopní počúvať akúkoľvek hudbu, sľubujú dobré výšky aj basy.

Skutočnosť je však úplne iná. Po zapojení slúchadiel do môjho iPhone 7s Plus začali okamžite šušťať. Šuštia a praskajú pri počúvaní hudby, pri prezeraní videí na Youtube či na Instagrame. Vyskúšala som aj ďalšie dva iPhony a stalo sa to isté. Rovnako nefunguje ani ovládanie tlačidiel, ani na prepínanie hudby ani na ovládanie hlasitosti. Jednoducho nereagujú.

Po zapojení k Mac Booku slúchadlá nešušťali, zvuk bol obstojný, fungovalo tlačidlo na pozastavenie hudby. Ale nič viac.

Je možné, že slúchadlá sú kompatibilné iba so Samsung smartfónmi, čo mi príde nefér. Nie je chyba v tom, že by iPhone nepodporoval žiadne iné slúchadlá ako Apple, pretože som zatiaľ nikdy nemala originál príslušenstvo a hudbu som vedela počúvať. Žiaľ, nikto v mojom okolí nemá Samsung smartfón, nevedela som ich preto odskúšať na inom ako Apple zariadení. Za mňa veľké sklamanie.

Zvuk slúchadiel Samsung EO-HS

Slúchadlá dobre držia, nevypadávajú z uší pri pohybe

    Dizajn: 8 / 10

Slúchadlá Samsung EO-HS 1303P ma na prvý pohľad zaujali peknou ružovou farbou, ktorá na mňa pôsobí dievčensky. Mám rada výrazné farby a navyše ich ľahko nájdem v kabelke. Majú veľmi jednoduchý dizajn.

V pôvodnom balení vám prídu 3 veľkosti gumených štupľov do uší, takže si určite vyberiete pre vás tú správnu. Ja používam najmenšie. Povrch slúchadla z vonkajšej strany je lesklý s bielym nápisom SAMSUNG. Konštrukcia je ľahká, vážia iba 13 g, no pevná.

DIzajn Samsung slúchadiel

Ružová farba osloví najmä ženské pohlavie

   Využitie: 2 / 10

Mám problém s ostatnými typmi slúchadiel, ktoré sa vkladajú do ucha, pretože mi vždy vypadnú aj pri najmenšom pohybe. Nepotrpím si preto na najnovšie modely bezdrôtových slúchadiel, aj napriek tomu, že sú veľmi praktické. Ostávam pri štupľových a neprekáža mi ani prívodný kábel. Navyše tento má dĺžku až 1,2 m, čo je veľmi štedré.

Vybrala som si ich nielen kvôli cene a dizajnu, ale aj kvôli zabudovanému mikrofónu, ktorý poslúži ako handsfree. Pri svojej práci často využívam Skype a nerada ruším okolie hlasným telefonátom. Ich využitie je však nedostatočné. Pri telefonáte ma síce volajúci na druhej strane dobre počul, ale ovládanie tlačidiel vôbec nefunguje. Raz som hovor omylom zrušila pri snahe zvýšiť hlasitosť, pri ďalšom pokuse už nereagovalo ani jedno tlačidlo.

Telefonovanie a počúvanie hudby cez iPhone som preto úplne zavrhla, ostávam iba pri počítači, kedy fungujú relatívne ako majú. Aspoň teda, čo sa zvuku týka. Je to však to, čo očakávate, keď si kúpite úplne nové slúchadlá? Ja rozhodne nie.

Využitie slúchadiel

Slúchadlá majú zabudovaný mikrofón a dajú sa používať ako handsfree

  Cena: 8 / 10

Najväčším lákadlom tohto modelu je zrejme cena, nájdete ich od 7,79 €, čo je veľmi slušné. Avšak radšej by som ich minula na niečo iné, prípadne doložila viac peňazí a kúpila si iný model.

Výhody a nevýhody

 • dizajn
 • dĺžka kábla až 1,2 m
 • cena
 • 3 veľkosti štupľov do uší
 • nefunguje ovládanie tlačidlami
 • slúchadlá šuštia a praskajú
 • nepodporujú iPhony
Samsung slúchadlá EO-HS

Slúchadlá sú síce lacné, ale nespĺňajú sľubované parametre ani z polovice

  Môj celkový dojem a výsledok: 4 / 10

Slúchadlá Samsung EO-HS 1303P ma žiaľ sklamali. Za necelých 8 € som síce nečakala dokonalosť, ale minimálne by som očakávala čistý zvuk. V teste som vyskúšala slúchadlá pripojiť k 4 ďalším iPhonom a dialo sa vždy to isté. Praskanie a šušťanie v slúchadlách.  

Nepotešili ma ani nefungujúce tlačidlá na ovládanie hlasitosti a zastavovanie hudby či dvíhanie hovoru.

Po pripojení slúchadiel do Mac Booku je zvuk v poriadku, tlačidlá však nereagujú. Je preto možné, že sú plne kompatibilné iba so Samsung zariadeniami, avšak nemám to overené. Nenašla som v mojom okolí nikoho so Samsung smartfónom. Minimálne by som očakávala aspoň upozornenie od výrobcu, že slúchadlá nepodporujú zariadenia iných značiek

Dizajn pekný, štuple nevypadávajú z uší, cena lákavá. Ale slúchadlá som si kupovala kvôli počúvaniu hudby a telefonátom a v tomto smere ma absolútne sklamali.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar