Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT - Recenzia

Smoothie mixér SENCOR SBL 2215VT
 • mixér na prípravu smoohtie, polievok a príkrmov
 • príkon 500 W
 • cena od 22 

V súčasnej dobe drvivá väčšina z nás žije rýchlym spôsobom života, čo sa do značnej miery odzrkadľuje i v stravovaní. Mnohokrát nám chýbajú dôležité vitamíny, vlákniny či minerály. Potrebné živiny však máme na dosah ruky, v zelenine a ovocí. 

Ak vám ako obedové menu nechutí surová zelenina ani ovocie, máte na výber hneď niekoľko možností ako z nich získať vitamíny. Jednou z nich je aj mixovanie. Pripraviť si chutné a výživné nápoje – smoothies, je jednoduché a možné už behom pár sekúnd. Pokiaľ teda máte po ruke ten správny prístroj. My sme sa tentokrát bližšie pozreli a otestovali cenovo dostupný smoothie mixér Sencor SENCOR SBL 2215VT.

Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT recenzia

A čo od tohto pomocníka môžete očakávať? 

Mixér je ideálny na prípravu čerstvých nápojov, kokteilov, krémových polievok, omáčok i detských pokrmov. Je teda vhodný tak ako pre fanúšikov zdravého životného štýlu či fitness, tak aj pre mamičky s malými deťmi.

 Prvý dojem

Mixér je dodávaný ako šesťdielna sada. Obsahuje samotnú motorovú jednotku na protišmykových nožičkách, ktoré zaručia, že vám mixér nebude kĺzať po povrchu. Na motorovej jednotke je umiestnený praktický pulzný spínač slúžiaci na vypnutie resp. zapnutie prístroja, čo ja osobne veľmi oceňujem. Niektoré prístroje sa totiž automaticky zapínajú so zastrčením do elektrickej zásuvky, čo mi však vôbec nevyhovuje. 

V balení sa ďalej nachádza samostatná jednotka, ktorú tvoria nože so štyrmi čepeľami z kvalitnej nerezovej ocele. Tá slúži na samotné mixovanie. V balení sú taktiež dve nádoby na mixovanie s obsahom 600 a 300 ml. Nádoby sú vyrobené z tritánu, ktorý neobsahuje PBA. Tieto mixovacie nádoby zároveň slúžia aj ako fľaše na pitie. Dopĺňajú ich veká na skrutkovanie s otvorom na pitie, ktoré vďaka spoľahlivému tesneniu neprepúšťajú obsah v žiadnej polohe. Takže pri prenášaní smoothie vo vašej taške vám nehrozia žiadne nepríjemné prekvapenia. 

Veľmi praktickým doplnkom je aj putko, ktoré môžete pripevniť na uzáver fľaše. Váš obľúbený smoothie nápoj si tak budete môcť vychutnať napríklad aj počas behu, bez toho, aby ste sa museli obávať vypadnutia fľaše z ruky. 

Samozrejmosťou je aj záručný list a návod na použitie, ktoré nájdete pribalené v krabici. Návod obsahuje všetky dôležité informácie, ktoré pri prevádzke tohto prístroja potrebujete vedieť. 

Mixér pôsobí celkovo veľmi kvalitným dojmom. Ihneď po rozbalení z krabice ma prekvapil svojou malou veľkosťou, z čoho vyplýva aj dobrá skladnosť. Mixér je dostupný v deviatich sviežich farebných variáciách, čo uspokojí aj náročného zákazníka a v domácnosti bude nielen dobrým pomocníkom, ale aj pekným kuchynským doplnkom.

Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT balenie

Obsah balenia smoothie mixéra Sencor SBL 2215VT

Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT

Už vybalený mixér, spolu s príslušenstvom. 🙂 

 Využitie mixéra Sencor SBL 2215VT 

Mixér Sencor SBL 215VT si nájde svoje miesto vo všetkých domácnostiach, ktorých členovia majú v obľube:

 • smoothie a kokteily,
 • polievky,
 • detská výživa, príkrmy,
 • salza.

U nás doma našiel svoje využitie najmä na prípravu tradičných smoothies nápojov z čerstvého ovocia. Na to veruže nedám dopustiť. 🙂 Kladne taktiež hodnotím i to, že v tomto mixéri je možné mixovať dokonca i teplé pokrmy do 40 °C, čo určite ocenia najmä mamičky s malými ratolesťami. 

V prípade, že uvažujete nad týmto mixérom rozhodne by ste mali myslieť aj na objem dodávaných fliaš na mixovanie, ktoré v podstate prezrádzajú objem pripraveného nápoja či príkrmu. Keďže ide o fľaše s objemom 0,6 a 0,3 l, mixér je vhodný skôr pre jednotlivca či dvoj a trojčlennú rodinu. Samozrejme, zaobstarať si ho môžete aj do viacčlennej rodiny, avšak je potrebné rátať s dlhšou prípravou.

Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT príslušenstvo

Súčasťou sú aj dve mixovacie nádoby, ktoré zároveň slúžia aj ako poháre.

 Ako mixuje Sencor SBL 2215VT?

Čím som staršia, tým viac sa snažím dbať na zdravý životný štýl, ktorý pre mňa okrem pohybu zahŕňa aj zdravé stravovanie. Do testovania smoothie mixéra som sa preto pustila s veľkým nadšením. O to viac, že doteraz som mala doma iba odšťavovač, ktorý však pracuje na inom princípe. 

A ako teda mixuje Sencor SBL 2215VT? 

Mixér rozmixuje vkladané ingrediencie veľmi dobre, bez zbytočných hrudiek. Pri mojom testovaní som však zistila, že pokiaľ chcem ozaj kvalitný smoothie nápoj, je nutné zachovať poradie vkladania
ingrediencií, teda najprv pridať trochu tekutiny a následne potraviny pevnej konzistencie - ovocie či zeleninu. Taktiež neodporúčam vkladanie veľkých kúskov, ale potraviny nakrájajte na kúsky vo veľkosti zhruba 2 až 3 cm. Tento spôsob prípravy smoothie nápoja sa mi osvedčil najviac. 

Smoothie mixér ma príjemne prekvapil aj časom, za ktorý namixuje nápoj. Ten je relatívne krátky, cca od 30 do 40 sekúnd, pričom závisí od toho, akú konzistenciu nápoja vyžadujete. Môžem však povedať, že po pár použitiach si ten správny optimálny čas rýchlo odchytíte. 

Mixér má výkon 500 W a s mixovanými pokrmami si síce poradí dobre, počítať by ste však mali s miernym zahrievaním, čo je však pri zariadeniach tohto typu bežné. Medzi jednotlivými mixovaniami viacerých pokrmov ho tak budete musieť nechať "vydýchnuť". Teda aspoň ja to tak pri jeho používaní zvyknem robievať. 

Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT

Mixovanie prebieha pomerne rýchlo a konzistencia nápoja je veľmi dobrá. 

Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT mixovanie

A takto vyzeral mnou namixovaný, chutný smoothie nápoj. 

  Cena

Veľkým plusom tohto prístroja je aj jeho cena, ktorá sa pohybuje okolo sumy 22 €, čím ho robí dostupným pre kohokoľvek. Zároveň patrí v súčastnosti k tomu lacnejšiemu, čo na trhu môžete nájsť. 

Osobne mám veľmi rada produkty značky Sencor, pretože sa vyznačujú dobrou kvalitou za vynikajúcu cenu. 

Výhody a nevýhody mixéra Sencor SBL 2215VT

Výhody

 • protišmykové nožičky
 • kvalitné mixovanie
 • nezávadné materiály
 • možnosť umývať v umývačke riadu
 • všestranné využitie
 • malé rozmery a výborná skladnosť
 • moderný dizajn

Nevýhody

 • trochu hlučnejší
 • potreba pridať vodu
 • mierne prehrievanie
Smoothie mixér Sencor SBL 2215VT hodnotenie

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Počas môjho testovania som s mixérom Sencor SBL 2215VT bola spokojná a zistené pozitíva rozhodne prevažovali nad negatívami. Pri tomto modeli by som určite vyzdvihla malé rozmery, vďaka ktorým je mixér skladný a za za mienku  stojí aj jeho vydarený dizajn. 

Taktiež oceňujem státie na gumených nožičkách, čo zabezpečí stabilitu zariadenia po celú dobu používania. Skvelým doplnkom sú aj dve mixovacie nádoby, ktoré zároveň slúžia aj ako fľaše na pitie a na prenášanie nápoja. Nádoby majú veľmi dobrý tvar, padnú presne do ruky, ale svoje miesto si nájdu aj v kabelke či taške, a vďaka spoľahlivým uzáverom neprepúšťajú tekutinu v žiadnej polohe. 

Mixér je veľmi jednoduchý aj na obsluhu, a to bez nutnosti študovať návod. Celé mixovanie prebieha po stlačení jediného tlačidla - spínača. Tak isto je dostatočne zaručená i bezpečnosť pri manipulácií. Mixér je o niečo hlučnejší, no nejde o výrazný nedostatok, pokiaľ sa teda nechystáte mixovať o piatej ráno. 🙂 Horšie však už vnímam pomerne krátky maximálny čas použitia, kým príde k prehriatiu mixéra. Je však potrebné uvedomiť si, že od zariadenia za takúto cenu nemôžete očakávať výkon ako od prístroja za stovky €.

Celkovo je mixér skvelým pomocníkom, ktorý určite nesklame každého nenáročnejšieho používateľa, pretože svoj účel plní naozaj dobre. Navyše, získate ho za cenu dostupné pre každého. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar