Proteinový shake Slim Shake – recenzia a skúsenosti

Slim Shake je proteínový nápoj určený na podporu chudnutia. Jeho cieľom je plnohodnotne nahradiť niektoré z vašich jedál svojim vyváženým zložením a nasýtiť vás.

Ak sa vám podarí nahradiť raňajky, obed, večeru, či akékoľvek iné jedlo, ktoré by ste počas dňa skonzumovali, proteínovým nápojom, znížite svoj kalorický príjem, čo by vám vo väčšine prípadov malo pomôcť schudnúť. V tejto recenzií sa budeme venovať proteínovému nápoju Slim Shake, avšak niektoré z informácií, ktoré o ňom uvedieme, je možné aplikovať aj na podobné nápoje od iných výrobcov.

Zloženie Slim Shake

Proteínový shake Slim Shake s jahodovou príchuťou obsahuje tieto zložky:

 • Kazeinát vápenatý, srvátkový proteínový koncentrát, izolát sójových bielkovín, izolát mliečnych bielkovín. Tie predstavujú rôzne formy bielkovín, ktoré sú počas chudnutia nesmierne dôležité. Sú základnou stavebnou jednotkou všetkých tkanív v ľudskom tele. Pri zníženom príjme kalórií prichádzame nie len o tuky, ale aj o svaly. Tento dopad chudnutia môžeme cvičením a prísunom bielkovín zmierniť či úplne odstrániť.
 • Maltodextrín DE 20, maltodextrín DE 10 predstavujú rôzne formy sacharidov, ktoré sú do Slim Shake pridávané pre dosiahnutie lepšej chute a dodanie nejakého množstva rýchlo využiteľnej energie.
 • Inulín je polysacharid, ktorý sa v tele správa ako vláknina.
 • Lyofilizovaná jahoda je zmrazená jahoda, z ktorej bola vákuovo odstránená voda.
 • Aróma.
 • Sójový lecitín pôsobí v nápoji ako emulgátor.
 • Maniokový škrob je pridávaný ako zahusťovadlo.
 • Guaranová guma a sodná soľ karboxymetylcelulózy sú pridávané ako zahusťovadlá.
 • L-tyrozín je neesenciálna aminokyselina.
 • Fosforečnan vápenatý a oxid kremičitý sú protispekavými prísadami, vďaka ktorým si prípravok môže zachovať svoju formu prášku.
 • L-karnitín tartrát je zlúčeninou L-karnitínu a kyseliny vínnej. L-karnitín je jedna z aminokyselín obľúbená hlavne vďaka schopnosti podporovať odbúravanie tukov v ľudskom tele.
 • Multivitamínový premix obsahuje mnohé dôležité vitamíny ako E, B1, B2, B6, B12, B5, B3, C, H či kyselinu listovú.
 • Kofeín.
 • Laktát chrómu je soľ kyseliny mliečnej používaná ako prídavná látka na zlepšovanie vlastností prípravku
 • Bifidokultúry.
 • Aspartám, acesulfám K, cyklamát sodný a neohesperidín sú umelé sladidlá.
 • Extrakt Citrus Aurantium je extrakt z plodu pomarančovníka horkého. Obsahuje 8 % synefrínu používaného na podporu spaľovania tukov zvýšením energetického výdaju.

Použitie a dávkovanie Slim Shake

Použitie a dávkovanie Slim Shake je veľmi jednoduché. Jeho účelom je nahradiť niektoré z vašich jedál, čo najčastejšie bývajú raňajky alebo večera, prípadne oboje. Slim Shake rozmiešajte v mlieku alebo vode, a to podľa inštrukcií uvedených na obale. Či chcete prípravok rozmiešať vo vode alebo v mlieku je na vás, no musíte pamätať na to, že mlieko má, na rozdiel od vody, svoje kalórie, ktoré účelu proteínových nápojov určite nepomôžu.Slim Fast - recenzia

Ako vám proteínový shake pomôže schudnúť

Proteínový nápoj Slim Shake v sebe spája viaceré spôsoby podpory redukcie telesnej hmotnosti, no tým najdôležitejším je nepochybne zníženie príjmu kalórií. Tento efekt sa však dosiahne iba v prípade, keď shake konzumujete ako náhradu plnohodnotného jedla, ktoré by ste inak zjedli. Obsahuje menšie množstvo kalórií a mal by vás byť schopný zasýtiť, a to hlavne vďaka obsahu vlákniny, ktorá v tráviacom systéme zväčšuje svoj objem a tým spôsobuje pocit nasýtenia.

TIP: ak chcete skutočne schudnúť, musíte zmeniť svoj jedálniček na chudnutie!

Veľké množstvo bielkovín podporuje tvorbu svalovej hmoty. Novovytvorené svaly je nutné udržiavať, čo pre telo predstavuje ďalší výdaj energie, ktorá sa tak nemôže uložiť vo forme tukových vláken. Tento efekt však vysoko pravdepodobne dosiahnete iba v kombinácií s aktívnym cvičením.

Slim Shake navyše obsahuje synefrín, ktorý je súčasťou mnohých dostupných spaľovačov tukov. Ten stimuluje tvorbu tepla v organizme, čím opäť zvyšuje výdaj energie. Na rozdiel od efektu popísaného v predchádzajúcom odstavci by sa mal tento efekt dostaviť aj bez fyzickej záťaže.

Dajte si pozor na jojo efekt

Slim Shake, ako aj ďalšie podobné proteínové nápoje, funguje na základe zníženia energetického príjmu organizmu. Menší príjem energie je základom väčšiny diét, no musíte si dať pozor na opätovné zvýšenie hmotnosti po návrate k bežným stravovacím návykom.

Telo si počas diéty, respektíve počas náhrady niektorých jedál proteínovými nápojmi, zvykne na nižší príjem energie. Po návrate k bežnému stravovaniu sa váš príjem kalórií opäť zvýši, čo môže mať za následok neslávne známy jojo efekt, na ktorý si budete musieť dať pozor.

Vaše skúsenosti s proteínovými nápojmi

Nič nepopíše úspešnosť prípravkov na chudnutie lepšie, ako skúsenosti konkrétnych ľudí, ktorí ich vyskúšali na vlastnej koži a podelili sa o svoj názor s verejnosťou. Na viacerých internetových stránkach sme našli skúsenosti ľudí so Slim Shake a podobnými nápojmi, ktoré sme iba gramaticky a štylisticky upravili tak, aby boli lepšie čitateľné. Ich obsah ostal nezmenený.

„Ja som to používala na raňajky a aj na večeru. Obed normálny. Super schudneš, to je jasné. Ale akonáhle prejdeš na „normálny stravu“, jojo efekt ako vyšitý… Takže buď celý život takto (čo je dosť drahé), alebo po skončení priberieš, 100-percentne.“

„Ja mám skúsenosti s týmto kokteilom. Brala som ho minulý rok v lete, schudla som a nepribrala som. Jojo efekt sa nedostavil a jem normálne. Teraz som začala pravidelne behať a rozhodla som sa, že ho budem zasa piť. Je to viacúčelový kokteil.“

„No mám to druhý deň a je to odporné, ALE už sa cítim lepšie, mám rovnejšie brucho, takže dá sa to. Ale pravda je že aj menej jem, tak tak.“

„Ahojte, ja som začala tiež kokteil užívať ako zdravé raňajky, po prvé mi ráno ani nechutilo a ani sa mi nechcelo robiť jesť a potom som doobeda tlačila do seba všetko, čo prišlo. A kilá išli hore. Teraz to pijem každé raňajky a do obeda som absolútne zasýtená. Občas to pijem aj namiesto večere a takisto ma to zasýti. Kilá idú dole a ja som spokojná. Zmysel kokteilu je, že nahradia plnohodnotne stravu, neobsahujú cukry a tuky, takže aj papáte a nepriberáte.“

Zhrnutie

Slim Shake a podobné proteínové nápoje sú prípravkami, ktoré vám rozhodne môžu pomôcť s chudnutím.

Plnohodnotne nahradzujú niektoré jedlá a znižujú váš príjem energie, čo je jedným zo základov úspešného chudnutia. Znižovanie príjmu energie spôsobí to, že sa nespálená energia nebude ukladať vo forme tukových vláken, či dokonca budete využívať energiu uloženú v tuku a tým chudnúť.

Väčšina skúseností, s ktorými sa ľudia podelili na internete, bola pozitívneho charakteru, avšak niektoré z nich sa sťažovali na nepríjemný jojo efekt, ktorý nastal po ukončení konzumácie proteínových nápojov.

Problémom takisto môže byť vyššia cena. Keď si však uvedomíte to, že tento prípravok má plnohodnotne nahradiť stravu, za ktorú by ste takisto minuli nejaké peniaze, nie je to až také zlé.

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Mi​ška je cestovateľka a obsahová marketérka na voľnej nohe. Úspešne ​sa stará o niekoľko webov, ako napr. cestovanie.sme.sk či jaspis.sk​.

Pre svoj aktívny životný štýl potrebuje mať neustále dobité baterky, preto sa najviac venuje recenziám výživových doplnkov. Recenziami spotrebičov zase pomáha nielen ženám vybrať si šikovných pomocníkov do domácnosti a ušetriť čas strávený varením a upratovaním.
​​O Miške sa môžete viac dozvedieť na jej blogu Struharova.com alebo Facebooku 

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar