Slimming cafe, Collagen a Reishi Coffee - zázrak či nezmysel? - Recenzia

Altevita instatné kávy recenzia

Nech zdvihne ruku tá, ktorá sa nikdy nepokúšala schudnúť, nepokúšala skrášliť, omladiť, cítiť sa fit a zdravšie. Príliš veľa vás teda nevidím... 🙂 Nebudeme si klamať, najmä my ženy neustále niečo vymýšľame, skúšame nové produkty. Lucia schudla 5kg vďaka tomu šejku, otestujem ho aj ja! Martina zase nemá vrásky, pretože používa ten krém, čo reklamovali a Sisa nebola chorá už hádam roky. Je vám to známe, však? 

Na trhu je dnes toľko vychytávok, toľko zlepšovákov, pomocníkov, vďaka ktorým sa môžeme cítiť lepšie a sebavedomejšie. Aj ja som žena, ktorá dbá na svoju postavu, nezjem len tak hocičo a veru sa už obzerám aj po kolagénových nápojoch a výživnejších krémoch, vrásky (žiaľ) pribúdajú. Zároveň je však pre mňa veľmi dôležité prírodné zloženie produktu a som najradšej, ak môžem podporiť domácu výrobu.

Toto ''kombo'' 2 v 1 sa mi dostalo do rúk vo forme instantných káv od slovenskej značky Altevita. Slimming cafe na chudnutie, Reishi Coffee na posilnenie imunity a Collagen Coffee pre krásne vlasy, nechty, pokožku a zlepšenie trávenia. To za skúšku to veru stojí! Presvedčili moje náročné ''ja'' účinky týchto káv? Zistíte v recenzii nižšie.

Slimming C​​afe - aróma karamel, škorica

Altevita Slimming Cafe

Slimming Cafe sa vyrába s dvomi arómami - karamel a škorica.

Najviac ma zaujala Slimming Cafe - káva, ktorá má podporiť metabolizmus spaľovania tukov. Na výber máte z dvoch aróm - karamel a škorica. Ja, milovník sladkého, skúšam obe 🙂 Instantná káva obsahuje 100% prírodné zložky: inulín, garcíniu kambodžskú, bromelain, zelený čaj Matcha, plus karamelovú alebo škoricovú arómu. Priznám sa, že prvé tri zložky mi nič nehovoria, tak si k nim povedzme viac.

 • Inulín (Cychorium intibus) - rozpustná vláknina z čakanky 50%

Inulín netreba diabetikom predstavovať. Ale pokiaľ ste neznalí, tak ako ja, ide o veľmi vzácnu je rastlinnú ingredienciu, ktorá sa získava z koreňa čakanky. Nie je stráviteľná ľudským tráviacim traktom, preto je uznaná za vlakninu. Má neutrálnu príjemne sladkastú chuť a používa sa často ako náhrada v dia potravinách. 

Prínosy inulínu:

 • má prebiotický účinok a zachováva prirodzenú črevnú mikroflóru
 • zlepšuje činnosť čriev a absorbciu minerálov
 • je vhodný pri diétach - zabezpečuje správne trávenie a pocit sýtosti
 • prispieva k zdravému vývoju kostí a pomáha predchádzať vzniku osteoporózy
 • má pozitívny vplyv na imunitu človeka
 • Garcínia kambodžská (Garcinia Cambogia, Malabar Tamarind) extrakt 60% HCA

Garcínia kambodžská je tropické drobné ovocie z južnej Ázie. Obsahuje kyselinu hydroxycitrónovú (HCA), ktorá vysiela signál do mozgu, že ste sýty. Pomáha tak pri znižovaní chuti do jedla, ale má aj mnoho iných prospešných vlastností.

Prínosy garcínie:

 • pomáha znižovať apetít a zabraňuje tak prejedaniu
 • predlžuje pocit sýtosti a pomáha tak znižovať príjem kalórií
 • zvyšuje oxidáciu lipidov a tým pomáha rozpadu a odstráneniu mastných kyselín z tela
 • normalizuje hladinu cukru
 • zmierňuje reumu 
 • pomáha odvádzať prebytočnú vodu v tele
Altevita Slimming Cafe

Slimming Cafe obsahuje inulín, garcíniu kambodžskú, zelený čaj matcha a bromelain.

 • Bromelain 1200 GDU

Bromelain, známy tiež ako bromelin, je enzým, ktorý je obsiahnutý v čerstvom ananáse, patrí k najsilnejším tráviacim enzýmom. 

Prínosy bromelainu:

 • pôsobí protizápalovo, zmenšuje bolesť a opuchy pri menších zraneniach
 • pomáha pri hojení pooperačných rán
 • zlepšuje trávenie a pomáha pri znižovaní cholesterolu
 • pomáha v boji s celulitídou - podporuje lymfatický systém a vylučovanie a toxínov
 • Zelený čaj Matcha (Camelia Sinensis)

Kráľovnú čajov – Matchu - snáď už ani netreba predstavovať. Právoplatne si vydobila svoje prvenstvo medzi zelenými čajmi. Je to japonský čaj, ktorý obsahuje 137 krát viac antioxidantov, ako bežný zelený čaj. Má siahodlé pozitívne účinky na ľudské zdravie.

Prínosy zeleného čaju Matcha:

 • dokáže detoxikovať a odkyslovať organizmus
 • zrýchľuje metabolizmus a spaľuje kalórie
 • obsahuje špecifickú skupinu antioxidantov, ktoré sú známe ako katechíny - z nich Epigalokatechín galát (EGCg), je zo všetkých antioxidantov najrozšírenejším prostriedkom boja proti rakovine
 • navodzuje pocit pokoja - obsahuje aminokyselinu L-Theanin, ktorá vyvoláva relaxáciu bez pocitu ospalosti
 • zvyšuje energiu a vytrvalosť bez vedľajších účinkov
 • pomáha odvádzať prebytočnú vodu v tele
 • posilňuje imunitný systém
 • znižuje hladinu cholesterolu
Altevita Slimming Cafe

Pod vrchnákom sa nachádza popis produktu a ešte jedna ochranná fólia.

Musím sa priznať, že zloženie produktu ma naozaj prekvapilo. Výber účinných zložiek a ich kombinácia je pre telo prínosom. Navyše, páči sa mi, že Slimming cafe je vyrábaná v Piešťanoch, na Slovensku. Po otvorení balenia sa pod vrchnákom nachádzal kompletný popis a zloženie produktu. To oceňujem. Pod vrchnákom je ešte fólia, ktorú pred používaním odtrhnete. V štruktúre Slimming Cafe voľným okom vidíte jednotlivé malé zložky.

Altevita Slimming Cafe

V zložení kávy voľným okom vidno jednotlivé zložky.

Príprava nápoja je veľmi jednoduchá a môžete si ho urobiť v horúcej alebo studenej verzii. Pre prípravu horúcej kávy zalejete 2 lyžičky (5g) 150 ml maximálne 80 °C vodou. Ja sa však takto v lete neviem dopiť rôznych ľadových káv a lattéčiek, takže som si kávu pripravovala nastudeno. Rozmiešala som 2 lyžičky (5g) v studenej vode, doplnila ľadom a trochou kokosového mlieka. Mňamka!

Altevita Slimming Cafe

Ku každému baleniu je priložený popis produktu vrátane návodu na prípravu v slovenskom, a z druhej strany v českom jazyku.

Určite sami poznáte, keď pijete niečo len preto, že je to zdravé a prospešné, ale vôbec vám to nechutí. To sa našťastie netýka tejto kávy. Chutí ako klasická káva, nie je sladká, má iba jemnú arómu. Ja som skôr fanúšik karamelovej príchuti, ako škoricovej. Tá sa mi viaže proste so zimou 🙂 No, nebudem klamať, karamelové balenie Slimming cafe mi zmizlo za necelé 2 týždne. Popíjala som ju ráno a poobede na teraske s knihou. Kvalitný čas s dobrým drinkom s množstvom pozitív.

Altevita Slimming Cafe
Altevita Slimming Cafe

A takto si na teraske každý deň popíjam ľadové latté zo Slimming Cafe 🙂

Po 2 týždňoch užívania nechcem zovšeobecňovať a preháňať účinky kávy. Nebolo by to objektívne ani správne. Káva za vás sama neschudne, a to nesľubuje ani jej výrobca, čo je veľmi sympatické. „Slimming Cafe je zdraviu prospešný výrobok, ktorý Vám pomôže k rýchlejšiemu zhodeniu nadbytočných kilogramov. Ale za predpokladu, že mu v procese chudnutia sami aktívne pomôžete. Neponúkame zázraky, ale účinného pomocníka.

Presne takto by som to zhodnotila aj ja. Momentálne si poctivo kontrolujem svoj kalorický príjem, snažím sa čo to zhodiť a Slimming Cafe mi podľa mňa pomáha. Mám plochejšie bruško a nemám chute na sladké. Neprejedám sa a navyše mi káva neskutočne chutí 🙂 Bez úpravy jedálnička a pravidelného športovania však žiadny zázrak nečakajte. To nedokáže žiadny produkt. 

Altevita Reishi Coffee

Reishi Coffee obsahuje hubu mladosti reishi.

Huba reishi alebo Ganoderma lucidum či lesklokorka lesklá sa poslednú dobu v našich končinách stala veľmi obľúbenou. Východná medicína ju využíva už celé storočia pre jej pozitívne účinky na naše zdravie. Niekoľko štúdií na zvieratách dokonca ukázalo, že molekuly z huby reishi pomáhajú znižovať hladinu krvného cukru. Môžete ju jesť čerstvú, sušenú alebo v rôzných doplnkoch stravy, ako je napríklad Reishi Coffee od Altevity.

Zloženie instantnej kávy Reishi je tiež prírodné: obsahuje už vyššie spomínaný inulín a hubu reishi. Neobsahuje žiadne pridané arómy, farbivá, príchute, konzervanty ani geneticky modifikované organizmy (GMO).

Prínosy huby reishi:

 • zvyšuje odolnosť imunitného systému
 • zvyšuje aktivitu bielych krviniek v tele, ktoré pomáhajú bojovať proti rakovine 
 • môže pomôcť predchádzať ochoreniam ako je cukrovka, Parkinsonová choroba, vírusovým infekciám, pľúcnym ochoreniam, ochoreniam srdca, obličiek, pečene, syndrómu chronickej únavy či žalúdočným vredom
Altevita Reishi Coffee

Instantnú Reishi kávu si pripravíte tak, že zalejete 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3,3g) 150ml maximálne 80 °C vodou. Môžete si ju dopriať až 3 krát denne. Chutí ako klasická instantná káva, nemá žiadnu príchuť ani arómu.

Altevita Reishi Coffee

Reishi Coffee chutí ako klasická káva.

Čo sa týka účinkov na moje telo, nebudem nikomu ťahať medové motúziky pod nos. Nemôžete očakávať náhle zlepšenie v niektorej oblasti a ja, našťastie, v súčasnosti ani netrpím žiadnou chorobou. Zdraviu sa treba venovať poctivo, pravidelne a dlhodobo. Pomocou prírodných preparátov je to najlepšia cesta, navyše ak vám aj v podobe drinku, či iného doplnku, chutia. Zvýšenie imunity a celkového zdravia je beh na dlhú trať. A ja považujem kombináciu inulínu a huby reishi v podobe chutnej kávy za dobrý spôsob, ako sa k tomu priblížiť.

Altevita Collagen Coffee

Collagen Coffee pozitívne vplýva na zdravie kostí, kĺbov, šliach, ale aj na kvalitu vlasov, nechtov a pokožky.

O kolagéne a jeho pozitívnych účinkoch na zdravie boli už napísané stovky až tisícky článkov. Je nepochybne hitom poslednej doby, a nie len tak pre nič za nič. Kolagén sa nazýva aj bielkovinou mladosti. Je základnou stavebnou hmotou nášho tela a tvorí štruktúru kostí a kĺbov, väzov, šliach, chrupaviek a kože. Naše telo si ho v mladom veku dokáže v plnej miere vyprodukovať samé, avšak s pribúdajúcim vekom sa jeho produkcia výrazne znižuje. Je teda potrebné dopĺňať ho pravidelne.

Určite ste sa už stretli s mnohými práškovými formami, ktoré vypijete v podobe drinkov. A čo tak kolagénová káva? Nebolo by príjemné dať si rannú kávičku, či poobedné latté, ktoré vás vzpruží a zároveň bude nabité výživnými látkami? 

Altevita Collagen Coffee

Na obale nechýba ani označenie doby expirácie.

Collagen Coffee od Altevity sa skladá z už spomínaného inulínu, ktorý ma na telo skvelé účinky a hydrolyzovaného rybieho kolagénu Collagen Premium. Márne by ste však hľadali akékoľvek pridané umelé látky, farbivá, arómy, konzervanty či GMO. Prínosy inulínu som už spomenula vyššie - pozitívne vplýva na trávenie, pomáha pri chudnutí, aj pri zvýšení celkovej imunity. 

Kolagén obsiahnutý v instantnej Collagen Coffee je hydrolyzovaný rybí kolagén, ktorý sa získava z kostí alebo kože morských rýb, ako je treska alebo losos. Vyrába sa špeciálnym enzymatickým procesom hydrolýzy, čím je rozložený na aminokyseliny s nízkou molekulovou hmotnosťou, čo umožňuje jeho lepšie vstrebávanie. 

A aké sú prínosy kolagénu?

 • chráni sliznicu tráviaceho traktu
 • vyživuje vlasy a nechty, zanecháva ich zdravé, pevné a lesklé 
 • má anti-age účinky - zmierňuje príznaky starnutia pokožky
 • posilňuje funkciu pečene - vylučovanie toxínov 
Altevita Collagen Coffee

Collagen Coffee obsahuje hydrolyzovaný morský kolagén.

Kolagénová káva sa pripravuje rovnako, ako Reishi Coffee. Čo znamená zaliať 1 kopcovitú čajovú lyžičku (3,3g) 150ml maximálne 80 °C vodou. Popíjať ju môžete rovnako 3 krát denne. Chuťou ju nerozoznáte od klasickej kávy. Už som vyskúšala aj morský kolagén, ktorý si rozmiešate vo vode, mne však príliš nechutil. Rybiu pachuť som tam stále cítila. Takto v káve ju vôbec necítiť, takže za mňa je to skvelá možnosť, ako do tela dostať kolagén.

Tak ako Slimming a Reishi káva, aj tá kolagénová má dlhý rad pozitívnych účinkov na telo. Za seba môžem spomenúť napríklad zlepšenú kvalitu nechtov. Po dlhšej dobe som si nedávno dala dole gél, ktorý poškodzuje kvalitu a štruktúru nechtov, nakoľko sa ''zapeká'' pomocou UV lampy. Moje nechty boli oslabené a celkom zničené. Mám pocit, že pravidelné pitie kolagénovej kávy mi ich zocelilo rýchlejšie.

Altevita Collagen Coffee

V Collagen Coffee vôbec necítiť rybiu pachuť morského kolagénu.

Čo sa týka ďalších účinkov, na tie si ešte rada počkám 🙂 Dámy síce neprezrádzajú svoj vek, ale produkcia kolagénu sa prirodzene po 25. roku života znižuje a ja teda aspoň priznám, že si už musím dávať pozor na jeho pravidelné dopĺňanie. V pití Collagen Coffee teda pokračujem a rada, pretože mi fakt chutí.

Výhody a nevýhody instatných káv od Altevita.sk

Výhody

 • prírodné zloženie
 • bez umelých prísad, farbív, konzervantov
 • výborná chuť
 • v prípade Slimming Cafe možnosť pripraviť si aj ľadovú verziu nápoja
 • vhodné pre každého
 • slovenský produkt

Nevýhody

 • frown-o
  na dosiahnutie výraznejších účinkov je potrebné dlhšie pitie instatnej kávy a teda zaobstarať si viac než 1 balenie 

Orientačná cena

14,99 €

Hodnotenie

Pozrite si aj videorecenziu instatných káv od Altevita.sk

Všetky 3 odskúšané druhy instantných káv sú podľa mňa vydareným produktom. Páči sa mi, že neobsahujú žiadne navyše pridané umelé látky, či farbivá, sú vyrábané na Slovensku a majú skvelé prírodné zloženie. Ich dlhodobá konzumácia podľa mňa môže priniesť želaný výsledok. Snáď by som ešte dala do pozornosti, že kávy za vás nespravia zázrak na počkanie.

Treba sa zdravo stravovať, hýbať sa, dožičiť si veľa spánku a menej stresu a nezabúdať, že ide len o doplnok stravy. Potom sa môžete tešiť aj na ich priaznivé účinky. Navyše všetky tri kávy sú v pekných, praktických baleniach a viem si predstaviť, že môžu potešiť aj vo forme darčeka. Veď predsa, všetky sa chceme páčiť a cítiť vo svojom tele dobre, tak prečo to nevyužiť a nedarovať kúsok zdravia 🙂

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Marianna
Komboš
Marianna

Tieto kávy pijem pravidelne a sú ozaj výborné…

Čo sa vám na produkte páči?
Chuť, pozitívne pôsobí na zdravie
Čo sa vám na produkte nepáči?
Trochu vyššia cena ale pre seba a pre zdravie obetujem