Recenzia: Úžasná zelená superpotravina -  Spirulina Pacifica

Hawaiian spirulina
 • zelená superpotravina
 • 400 ks tabliet
 • havajská spirulina je najvýživnejšia spomedzi všetkých spirulin
 • dodáva telu energiu a potrebné živiny
 • cena od 45

Superfoods alebo po našom superpotraviny sú spojené so zdravým životným štýlom, ktorý sa stáva veľmi populárny v poslednej dobe. Čoraz viac ľudí siaha práve po nich, čo súvisí aj s rýchlym a stresujúcim životom, ktorý žijeme. Hľadáme niečo zdravé, prírodné, čo nás nakopne novou energiou a je prospešné pre naše telo. Veď ako sa hovorí ,,v zdravom tele zdravý duch”

Čo ale tie superpotraviny sú? Definícia je veľmi jednoduchá, sú to všetky potraviny, ktoré majú pozitívne účinky na naše telo. Hlavne tie, ktoré vďaka svojmu zloženiu môžu výrazne ovplyvniť zdravotný stav človeka a vo veľa prípadoch zlepšiť jeho kvalitu. Medzi takéto superpotraviny zaraďujeme aj riasu spirulinu.

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Určite nám dáte za pravdu, že rozhodovanie pri nákupe môže byť niekedy zložité.

Toto rozhodnutie nám však môžu značne uľahčiť odporúčania a referencie od blízkeho, priateľa či suseda, skrátka niekoho, kto daný produkt reálne otestoval a používal. Áno, skúsenosti iných užívateľov sú totiž to, čomu pri nákupe dôverujeme a čo nám pomáha správne sa rozhodnúť. Aj preto u nás na webe nájdete reálne recenzie od reálnych zákazníkov, ktorí dané produkty skutočne poriadne preverili.

Výživový doplnok Spirulina Pacifica od Superfood-eshop.sk pre vás testovala Nikola Schmidtová. 

Havajská Spirulina Pacifica je multivitamín, po ktorom sa oplatí siahnuť, keď chcete bojovať proti príznakom nezdravého života súčasnej rýchlej doby. Odporúča sa pri únave, nadmernej fyzickej aktivite, nadváhe, pri problémoch s trávením, pre športovcov, ale aj pri stresujúcich obdobiach. Jednoducho sa oplatí zaradiť ju do svojho jedálnička, keď potrebujete doplniť energiu a dodať telu správne živiny. 

Spirulina Pacifica sa pýši týmito benefitmi, ktoré sú založené na výsledkoch štúdií:

 • Stimuluje imunitný systém a zvyšuje vitalitu 
 • Zlepšuje odolnosť tela voči infekciám a vírusom
 • Priaznivo pôsobí pri chudnutí 
 • Obsahuje fenylalanín a tyrozín, ktoré majú vplyv na potlačenie hladu a chute na sladké
 • Pozitívne vplýva na zníženie cholesterolu a krvného tlaku
 • Podporuje tvorbu červených krviniek
 • Pozitívne vplýva na fungovanie čriev a tráviaceho traktu
 • Vyvažuje pH organizmu
 • Pozitívne vplýva na uvoľnenie artritídy
 • Detoxikuje organizmus
Havajská Spirulina Pacifica

Tým, že žijem veľmi aktívne, veľa športujem, pracujem, cestujem, niekedy sa stáva, že energia mi dochádza a na dostatočný spánok mi veľa času neostáva. Sú to dôsledky rýchlej doby, v ktorej žijeme, no nesťažujem si. Rada trávim svoj čas zmysluplne a ,, na maximum''.  Rozhodla som sa preto vyskúšať práve spirulinu. Oslovili ma jej pozitívne účinky, pomyslela som si, že toto je presne to, čo potrebujem. Priznám sa, skôr dôverujem takýmto prírodným doplnkom, než tým chemickým.

Poďme sa teda pozrieť na to, ako v mojom hodnotení Spirulina Pacifica dopadla.

  Zloženie: 10 / 10

Havajská spirulina je najvýživnejšia spomedzi ostatných spirulin. Obsahuje viac ako 100 živín a má vysoký obsah betakaroténu, omega-6 mastných kyselín, proteínov, minerálov, vitamínov skupiny B, fykocianínu, chlorofylu a zeaxanthínu. Štúdie preukázali jej pozitívny vplyv na zdravie očí a mozgu, kardiovaskulárny systém a výrazné zvýšenie imunity a prívalu energie. Vďaka svojim vlastnostiam je ideálnym doplnkom v každom veku. 

Zloženie Spiruliny Pacifica na gram váhy:

 • Proteíny: obsahuje trikrát viac proteínov ako hovädzie mäso 
 • Železo: o 5100% viac ako v špenáte
 • Beta-karotén: o 3100% viac ako mrkva 
 • Vitamín B12: obsahuje 300% ODD v jednej dávke (3g)
 • Vápnik: o 180% viac vápnika ako kravské mlieko
 • Kyselina Gamma-Linolenová (GLA): trikrát viac než pupalkový olej
 • Chlorofyl: dvakrát väčší obsah ako má mladý jačmen a pšeničná tráva
 • Fytonutrienty: 31-krát väčší obsah ako v čučoriedkach, 60 krát väčší obsah ako v špenáte
 • Fykocyanín: antioxidant s protinádorovým a protizápalovým účinkom

V skratke, jedna dávka 6 tabliet/3g prášku obsahuje viac antioxidantov a má silnejší protizápalový účinok, ako 5 porcií ovocia a zeleniny denne. Čo sa mi teda zdá perfektné 🙂

Havajská Spirulina Pacifica

Havajská spirulina obsahuje viac ako 100 synergických živín.

   Dávkovanie: 8 / 10

Odporúčaná denná dávka je 6 tabliet alebo 3 g prášku, záleží, aký typ spiruliny si vyberiete. Ja som užívala tablety. Dávkovanie si môžete rozložiť počas dňa napr. 2 tablety ráno, na obed a na večeru, alebo ich užiť všetky naraz. 

Mne sa dávkovanie osvedčilo hneď po jedle. Niekedy, keď som na to zabudla a užila som tabletky až medzi jedlami, ostalo mi ťažko na žalúdok. Tabletky sú síce malé, ale ja som mala niekedy problém s ich zapitím, treba použiť dostatočné množstvo vody. Tým, že nie sú potiahnuté ochranným filmom sa mi prehĺtali ťažšie. Vysvetlenie je však veľmi logické - tablety nie sú potiahnuté ochranným filmom a ''leštidlom'', aby obsahovali čo najmenej spojív a pridaných látok, a tiež, aby boli vhodné pre vegánov. 

Pre mňa najlepší spôsob užitia bol, keď som ich pridala do smoothie. Mne osobne by sa teda nabudúce asi jednoduchšie užívalo práškové balenie.

Havajská Spirulina Pacifica

Odporúčané dávkovanie je 6 tabliet denne, ktoré si môžete rozložiť do troch menších dávok.

   Účinok: 8 / 10

Spirulinu som brala presne tak ako je odporúčaná dávka, čo predstavuje 6 tabliet denne. Už po prvom týždni som mala pocit akoby som mala viac energie, dokonca boli dni, keď som vypila o jednu kávu menej ako zvyknem, lebo som ju nepotrebovala. Čiže je to skvelá voľba pre tých, ktorí sa cítia unavení a potrebujú dobiť baterky.

Ďalším pozitívom, ktoré som si na sebe všimla bolo, že moje tráviace ťažkosti, ktoré som niekedy pociťovala, ustúpili. Viete ako to chodí, niekedy sa nestíhate najesť počas dňa, a potom večer by ste zjedli všetko, čo nezje vás. A to nášmu tráveniu ani zdravému životnému štýlu neprospieva. Po pravidelnom užívaní spiruliny mám pocit, že ťažkosti ustúpili, a tiež ma to donútilo pravidelnejšie jesť, keďže tabletky sa užívajú s jedlom alebo po jedle.

Havajská Spirulina Pacifica

Tablety nie sú potiahnuté ochranným filmom, aby obsahovali čo najmenej aditív a boli vhodné aj pre vegánov.

  Cena: 9 / 10

Tabletkové balenie 400 kusov, ktoré som testovala aj ja, vám pri pravidelnom užívaní podľa odporúčanej dávky vydrží niečo viac ako dva mesiace. Vyjde vás na 45 € , čo je prijateľná cena v pomere ku kvalite, ktorú havajská spirulina poskytuje. 

Na výber ešte máte z práškovej formy 142 g za 25 € a väčšieho balenia 454 g, ktoré stojí 65,95 €.

Výhody

 • už po týždni viditeľné prvé výsledky
 • vyšší príval energie
 • ustúpili ťažkosti s trávením
 • havajská spirulina je najúčinnejšia spomedzi ostatných typov spirulin
 • obsahuje vyše 100 synergických živín
 • ľahké užívanie tabletiek

Nevýhody

 • ťažšie prehĺtanie tabliet

Orientačná cena

45 €

Hodnotenie

Havajská Spirulina Pacifica

Už po prvých týždňoch užívania som pocítila viac energie a zlepšené trávenie.

  Môj celkový dojem a výsledok: 9 / 10

Havajskú Spirulinu Pacificu som sa rozhodla užívať, pretože v poslednej dobe mi chýbala energia a bola som často unavená. Deje sa to aj preto, že žijem niekedy až príliš aktívny život a na spánok mi neostáva toľko času ako by malo. So superpotravinami som zatiaľ nemala veľké skúsenosti, a účinky spiruliny ma príjemne prekvapili. Dodala mi energiu a vyriešila čiastočne aj problémy s trávením, s čím som veľmi spokojná.

Jediný malý problém, ktorý som niekedy mala, bol s užitím tabletiek. Nešlo však o nič hrozné, ľahko som si poradila - dávkovanie som si rozdelila a užívala som naraz len dve tabletky, prípadne som si ich pridala do smoothie, ktoré prijem každé ráno. 

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar