Tipy na darčeky pre ženy: Za pár drobných, kopa radosti

Valachshop.sk tipy na darčeky

O ženách sa zvykne vravievať aj ako o komplikovaných a nerozhodných tvoroch, ktoré nevedia čo chcú. A tak sa niet čomu čudovať, že mužom výber darčeka pre ženu k akémukoľvek sviatku často doslova naháňa hrôzu. A pritom je to tak jednoduché. 🙂

Kým muži totiž zvyknú na svet nahliadať ako na jeden veľký celok, svet žien pozostáva z množstva drobností a maličkostí spájajúcich sa do jedinečnej mozaiky, aby následne mohli vytvoriť dokonalý celok. Aj práve preto sú maličkosti to, čo ženu dokáže vždy potešiť. 

My vám dnes prinášame 5 tipov na originálne drobnosti za pár eur, ktorými zaručene vyčaríte úsmev na tvári každej žene. Všetky darčeky sme vybrali z eshopu Valachshop.sk, ktorý sa zameriava výlučne na predaj našich tradičných slovenských a českých výrobkov, pretože aj tak malá krajina ako naše Slovensko, má čo ponúknuť. Pokiaľ sa teda inšpirujete nasledujúcimi tipmi, nielenže darujete niečo naše slovenské, ale zároveň podporíte poctivú slovenskú a českú tvorbu. 

A teraz už poďme k samotným tipom, ktoré sme u nás v redakcii i vyskúšali.

Eshop Valachshop.sk skúsenosti

Zásielka z eshopu Valachshop.sk k nám prišla kvalitne zabalená a s označením, že ide o krehký tovar. 

Valachshop.sk skúsenosti

Nechýbalo ani poďakovanie s prekvapením.

Valachshop.sk zásielka

Okrem receptu na bryndzové halušky sme dostali ako darček i Gruzínsky čierny čaj. 

Video 


1. Vtipné tričká pre ženy

Tričko s nápisom "Celá po mamke"
Originálne tričko pre ženy "Celá po mamke"

Tričko je vyrobené zo 100%-nej bavlny. 

Originálne tričko "Celá po mamke"

Má obopínajúci ženský strih a veľkostne zodpovedá klasickému európskemu číslovaniu. 

Vtipné tričká sú v poslednej dobe čoraz viac populárnejšie. K dostatiu sú tričká s vtipnými obrázkami, textom či kombináciou jedného i druhého. Samozrejmosťou je tématické zameranie, vďaka ktorému nájdete medzi vtipnými tričkami darček hádam pre každého - najlepšiu maminu či ocina, najlepšiu sestru, pre oslávenca životného jubilea či najúžastnejšiu ženu pod slnkom a mnoho ďalších variant. 

Ak sa rozhodnete darovať vtipné tričko, buďte osobní a vyberte také tričko, v ktorom sa obdarovaná nájde, teda odzrkadľuje ju ako osobnosť alebo súvisí s jej záľubami.

My sme z eshopu Valachshop.sk vybrali tričko s milým nápisom "Celá po mamke". Tričko je ideálnym darom pre každé dievča, ktoré by svojej mamke ako z oka vypadlo, no poteší i každú mladú ženu, pre ktorú je mama vzorom. 

Tričko je na stránke eshopu dostupné v piatich veľkostiach S, M, L, XL a XXL, pričom veľkosti zodpovedajú nášmu európskemu číslovaniu. Pokiaľ si nebudete vedieť dať rady, odporúčame riadiť sa veľkostnou tabuľkou uvedenou na stránke eshopu. 

Čo sa týka farieb, na výber máte z bielej, čiernej, tmavomodrej, ružovej a červenej. Tričko je vyrobené zo 100%-nej bavlny, čo je jasné hneď na prvý dotyk. Má ženský strih a pekne obopína postavu. 

Aby sa potlač na tričku zachovala čo najdlhšie, tričko by ste nemali prať pri teplote vyššej ako 40 °C a žehliť výlučne obrátené naruby, teda nie priamo cez potlač. 

Výhody

 • 100% bavlna
 • kvalitná potlač
 • vyrobené na Slovensku
 • ženský strih

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

12 €

Hodnotenie

Ďalšie tipy na originálne tričká pre ženy

2. Hrnčeky s nápisom

Hrnček Kávopička
Kávopička hrnček

Hrnček má objem 300 ml a padne presne do ruky. 

Je vaša kamarátka, sestra či priateľka milovníčka hrnčekov a doma musí mať každý krásny kúsok, ktorý zazrie v obchode? Že to presne sedí na tú vašu? V tom prípade jej darujte originálny hrnček, ktorý zapadne do jej zbierky a bude si v ňom môcť vychutnať svoj obľúbený nápoj. 

Aj pri hrnčekoch rovnako ako pri tričkách máte pri výbere v podstate neobmedzené možnosti a vyberať môžete z hrnčekov pre mamy, otcov, priateľa, manžela, šéfa či kolegu a hromady ďalších. 

Naozaj originálnym darom pre všetky ženy, ktoré si bez šálky kávy nevedia predstaviť ani deň, je tento plechový hrnček s nadpisom "Kávopička", v krásnom ľudovom šate. 

Na rozdiel od klasických keramických šálok je tento hrnček nerozbitný a preto môže byť ideálnym darom aj pre všetky obľúbenkyne kávy s cestovateľským duchom. Pri tomto hrnčeku odporúčame (vzhľadom na nadpis) byť pri darovaní opatrní a dať ho len tej osobe, s ktorou máte naozaj dobrý vzťah, pretože môže vyvolať akékoľvek konotácie. 🙂 

Objem hrnčeka je 300 ml a vďaka retro smaltovému prevedeniu je doslova ľahučký ako pierko. V ruke sa výborne drží a rovnako dobre sa z neho i pije. 

Okrem vašej milej môžete týmto vskutku originálnym darom obdarovať aj seba. Hrnček je totiž dostupný i v mužskom prevedení s nadpisom "Kávopič". Potešte nielen vašu partnerku či kamarátku, ale aj seba a vychutnávajte si obľúbenú kávičku v tejto nevšednej sade.

Ak vaša polovička dáva pred kávou radšej prednosť čaju, darujte jej hrnček s nadpisom "Čajopička". Aj tento hrnček dostanete v prevedení pre všetkých čajopičov.

Výhody

 • ľudový motív
 • vyrobený z plechu
 • ľahučký
 • nerozbitný

Nevýhody

 • menší objem

Orientačná cena

10 €

Hodnotenie

Ďalšie tipy na originálne hrnčeky

3. Kľúčenky a prívesky

Kľúčenka Slovakia srdiečko
Kľúčenka Slovakia

Kľúčenka s ľudovým motívom, ideálna aj ako suvenír. 

Handmade kľúčenka Slovakia

Ide o handmade kľúčenku, vyrobenú u nás na Slovensku. 

Kľúčenka Slovakia suvenír darček

A takto vyzerá na kľúčoch. 

Kľúčenky sú vo všeobecnosti jednými z najpredávanejších darčekov a to na akúkoľvek príležitosť. Je to totiž niečo, čo môže mať obdarovaná osoba neustále pri sebe. Medzi obľúbené patria kľúčenky s fotografiami, zaujímavým obrázkom, vygravírovaným textom či kľúčenky s motívom krajiny, ktoré sú obzvlášť obľúbené ako suveníry. V neposlednom rade netreba zabúdať ani na praktickosť tohto vynálezu, vďaka ktorému sa kľúče už len tak ľahko nezapotrošia. 

Z eshopu Valachshop sme pre vás ako inšpiráciu vybrali drevenú kľúčenku srdiečko v modrej farbe. Ide o handmade výrobok pochádzajúci priamo zo Slovenska a preto si zaručene získa srdce každej pravej Slovenky, no skvele môže poslúžiť už aj ako spomínaný suvenír. 

Kľúčenka je malých rozmerov, aby sa ňou ozdobené kľúče vmestili aj do menšieho vrecka. Je ľahučká a jej prítomnosť rozhodne nijako nepocítite. Kvetiny v kombinácii s čipkou dodávajú kľúčenke tradičný ľudový vzhľad. 

Výhody

 • handmade výrobok 
 • pôvodom zo Slovenska
 • ľahká
 • ľudový vzhľad

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

2,50 €

Hodnotenie

Ďalšie tipy na kľúčenky

4. Magnetky

Magnetka Slovakia
Magnetka Slovakia srdiečko

Magnetka je vyrobená z dreva, čo ešte viac podčiarkuje jej folk vzhľad.

Handmade magnetka Slovakia

Vyrobená s láskou, na Slovensku. 

Keď sa povie magnetka, každému sa hneď s najväčšou pravdepodobnosťou vybaví dovolenka. Práve magnetky totiž najčastejšie nosíme z dovolenky ako darček pre našich blízkych a neraz si magnetkou z danej krajiny ozdobíme chladničku aj my sami. V poslednej dobe však magnetky neplnia len úlohu suvenírov, ale bývajú čoraz viac darované aj pri rôznych iných príležitostiach, ako napríklad dar pre svadobných hostí.

Magnetka z eshopu Valachshop.sk s nadpisom Slovakia je práve tým typom darčeka, ktorý môžete so sebou vziať na zahraničnú návštevu priateľa či priateľky, no zároveň ňou môžete obdarovať každého zahraničného hosťa, ktorý k vám zavíta. Magnetka môže skvele poslúžiť aj ako dar pre svadobných hostí v prípade slovensko-zahraničnej svadby. Osobne som bola prednedávnom hosťom na česko-slovenskej svadbe, z ktorej si slovenskí hostia ako darček odnášali magnetky s motívom Českej republiky a Češi zas tie slovenské. 

Magnetka je vyrobená z bukového dreva a jej rozmery sú cca 6,5 cm x 5,5 cm x 0,5 cm. Má kvetinový vzor kombinovaný s čipkou a nachádza sa na nej nadpis Slovakia. Tento krásny kúsok sa bude zaručene vynímať na každej chladničke. 

Výhody

 • nadpis Slovakia
 • ľudový motív
 • vyrobená na Slovensku

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

2,50 €

Hodnotenie

Ďalšie tipy na magnetky ako darček

5. Odznaky

Odznak "Driečna dievčina"
"Driečna dievčina" odznak

Odznak má klasické špendlíkové zapínanie. 

Odznak driečna dievčina

A takto vyzerá pripnutý na tričku. 

Máte kamarátku, ktorá miluje folklór či je dokonca súčasťou folklórneho súboru? Alebo organizujete folklórne podujatie a hľadáte malý, symbolický dar pre zúčastnených? V oboch prípadoch odporúčame siahnuť po odznaku s ľudovým motívom a ľudovým nadpisom "Driečna dievčina". A ak hľadáte drobnosť pre ľudovo založených mládencov, odznak nájdete aj v modrom prevedení s nadpisom "Švárny šuhaj"

Odznak má primer cca 4,5 cm, je ľahučký a pripnutý ho ani necítiť. Zapínanie je klasické, špendlíkové, neotvára sa a dobre drží. 

Výhody

 • ľudový motív
 • ľahučký
 • cena

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

1,10 €

Hodnotenie

Ďalšie tipy na odznaky

Tipy na darčeky pre zenu

Už iba stačí zabaliť a darovať. 🙂 

Nech už sa rozhodnete pre akýchkoľvek dar, nezabúdajte na staré známe, a to, že každý dar musí byť darovaný od srdca! 🙂

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte komentár ku článku

avatar
karolina
Komboš
karolina

môj tip – hi tech iuvenio kozmetika s doslova nabušeným zložením 😉 mne robí pleť krajšou aj keď bežne mám s kozmetikou dosť tak problém…