Recenzia - Autokamera TrueCam A7s 

Autokamera TrueCam A7s Radar Edition
 • Záznamová kamera do auta
 •  FULL HD, 45 FPS
 • Led prisvietenie, LCD displej
 •  GPS databáza rozmiestnenia radarov
 • cena od 149€

Všetci dúfame, že sa nám pri cestovaní nič nestane a vždy bezpečne dorazíme do nášho cieľa. Pravdou však ostáva, že nikdy nevieme, čo nás na našich cestách čaká. Nie nadarmo je internet zaplavený množstvom videí s bezohľadnými vodičmi.

Možnože ste doteraz mali šťastie a žiadneho cestného piráta ste nestretli. To však, samozrejme, nemusí takto ostať navždy. Preto sa oplatí myslieť dopredu a zaobstarať si do svojho auta kvalitnú autokameru.  V opačnom prípade pri nahlasovaní poistnej udalosti budete len ťažko hľadať obrazové dôkazy.

Vzhľadom na aktuálne dovolenkové obdobie, počas ktorého bývame na cestách častejšie ako inokedy, sme sa rozhodli tentokrát otestovať autokameru TrueCam A7s Radar Edition. 

Prvý dojem z autokamery TrueCam A7s 

Autokamera TrueCam A7s balenie

Už pri prvom pohľade na autokameru TrueCam A7s Radar Edition je jasné, že nejde len o nejaké jednoduché zariadenie pre menej náročných používateľov.

Výrobcova si na kvalite dali naozaj záležať a preto je táto autokamera schopná uspokojiť aj požiadavky toho najnáročnejšieho používateľa. Poďme sa teda na ňu pozrieť detailnejšie.

Autokamera TrueCam A7s balenie
Autokamera TrueCam A7s krabica
Autokamera TrueCam A7s balenie

Kamera sa môže pochváliť pevnou stabilnou konštrukciou, teda nemusíte sa obávať jej poškodenia v prípade každodenného používania. Práve naopak, autokamera bola skonštruovaná tak, aby zvládla každodennú inštaláciu. Stačí ju jednoducho zacvaknúť do držiaka, ktorý počas noci môžete ponechať v aute a hor sa na cesty. A to všetko bez potreby opätovného nastavovania vhodnej polohy.

Kým kamera sa vyznačuje pevnou konštrukciou, horšie je to však so samotným, už spomínaným, držiakom. Ten by mohol byť rozhodne stabilnejší a pevnejší.

Autokamera TrueCam A7s

Autokamera dostala univerzálnu čiernu farbu a vy tak pri jej kúpe nemusíte riešiť, či sa hodí alebo nehodí do interiéru vášho auta. Kompaktné rozmery 10,3 cm x 51 cm x 40 cm z nej robia nenápadného spoločníka na každú cestu, ktorý vám v aute rozhodne nebude zavadzať.

Presná do detailov

Všetko podstatné sa odohráva na kvalitnom Full HD displeji, ktorý tvorí základ autokamery. Podľa potreby si môžete zvoliť extrémne rozlíšenie 2560×1080 (21:9) alebo vysoké 2304x1296 (16:9). V oboch prípadoch je výsledkom kvalitný obraz, na ktorom vám odteraz neunikne žiaden dôležitý detail.

Autokamera TrueCam A7s balenie

Ani rozpoznanie tváre vodiča či ŠPZ auta už viac nebude problém. Autokamera sa môže vďaka funkcii WDR a nočnému režimu popýšiť naozaj výbornou viditeľnosťou aj za šera či zhoršených svetelných podmienok, čo oceňujeme, keďže nie vždy je možné cestovať len za denného svetla.

Autokamera TrueCam A7s príslušenstvo
Autokamera TrueCam A7s príslušenstvo

Musíme priznať, že pri testovaní autokamery sme boli kvalitou obrazu nadšení. Video natočené počas dňa ale aj záznam za šera boli rovnako kvalitné. Pokiaľ si teda potrpíte na výbornom, ostrom obraze záznamu, táto kamera je pre vás vhodnou voľbou.

Ak by vám náhodou kvalita obrazu predsa len nepostačovala, môžete siahnuť aj po polarizačnom CPL filtri a UV filtri. UV filter sa postará o živosť farieb a v konečnom dôsledku aj o prirodzenosť nasnímaného záznamu. CPL filter zas slúži na odstránenie neželaných odleskov svetla či rôznych iných odrazov.

Autokamera TrueCam A7s Radar Edition displej

Na krásnom FULL HD displeji vám neunikne žiaden detail. 

Viac ako len obyčajná kamera

Ak sa rozhodnete pre túto kameru, získate okrem detailných záznamov z vašich ciest aj spoľahlivého pomocníka, ktorý vás prostredníctvom detekcie rýchlostných radarov upozorní na radary nachádzajúce sa vo vašej blízkosti.

Súčasťou tohto zariadenia je aj hlasový sprievodca, ktorý vám poskytne echo na úseky, kde je potrebné jazdiť so zvýšenou opatrnosťou. Pri testovaní autokamery nás veľmi milo prekvapili a hlavne pobavili vtipné komentáre herca Karla Zimy, ktoré sú dostupné v prípade, že si zvolíte české menu.

Autokamera TrueCam A7s GPS modul

Bohatá databáza sa môže pochváliť viac ako 33 000 mestami EÚ, pričom nechýba ani aktualizácia zdarma. Kamera obsahuje GPS modul, s ktorým získate podrobné informácie o vašej jazde. Pri nastavovaní kamery si tiež môžete zvoliť, aby sa vaša aktuálna rýchlosť vždy zobrazovala na vašom zázname, čo môže byť taktiež užitočné.

Autokamera TrueCam A7s Radar Edition funkcie

V nastavení si môžete zvoliť zobrazenie vašej aktuálnej rýchlosti. 

Nepretržité nahrávanie

Už ste niekedy určite zažili situáciu, kedy ste si niečo chceli nahrať či odfotiť, avšak kvôli nedostatku pamäte ste daný moment v tej chvíli nemohli zaznamenať. Aká škoda. S autokamerou TrueCam A7s Radar Edition sa vám to však nestane.

Autokamera dokáže nahrávať nepretržite. Pokiaľ aj dôjde voľné miesto na pamäťovej karte, automaticky je vymazaný najstarší záznam. Ak nechcete o nejaký špeciálny záznam prísť, môžete si ho jednoducho uzamknúť.

V prípade nehody túto skutočnosť autokamera rozpozná vďaka inteligentnému senzoru a aktuálny záznam uzamkne, aby ho uchránila pred automatickým zmazaním. 

Autokamera TrueCam A7s napájanie

Jednoduché ovládanie

Ovládanie kamery je intuitívne a ľahko ho zvládnete aj bez nutnosti študovať manuál dlhé hodiny. Užívateľské prostredie sa vyznačuje vysokou prehľadnosťou a vy tak rýchlo nájdete to, čo potrebujete. Ak už ale nakuknete aj do používateľského manuálu, ľahko sa môže stať to, že vás nemilo prekvapí jeho stručnosť. Tu by výrobcovia do budúcna mohli popracovať na zlepšení.

Autokamera TrueCam A7s

Okrem zaznamenávania videa autokamera umožňuje aj snímanie fotografií priamo počas natáčania, ale napríklad aj vypnutie nahrávania zvuku. Aby bolo jej používanie pre vás čo najkomfortnejšie, môžete si nastaviť jas či kontrast displeja podľa potreby. Zárukou bezproblémového používania sú i podsvietené tlačidlá.

Autokamera TrueCam A7s držiak

Ďalšou skvelou vychytávkou je aj možnosť nastavenia mena konkrétneho vodiča, ktorú nepochybne oceníte najmä vtedy, ak nie ste jediným používateľom autokamery.

Autokamera TrueCam A7s Radar Edition test

Technické parametre

Špecifikácia

Typ rozlíšenia

FULL HD

Veľkosť LCD displeja

2,7““

Max. rozlíšenie videosekvencie

microSD / microSDHC

Typ pamäte

1920 x 1080

Mini USB

Áno

Cena autokamery TrueCam A7s na Slovensku 

Ak ste sa už obzerali po nejakej tej autokamere, s najväčšou pravdepodobnosťou ste si všimli aj ceny. Tie najlacnejšie modely začínajú na cenách niekoľko desiatok EUR, pričom za tie najdrahšie zariadenia tohto typu zaplatíte až niekoľko stoviek EUR.

Pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu autokamery TrueCam A7s Radar Edition, vaša peňaženka bude ľahšia približne o 150€. Túto kameru teda možno zaradiť do strednej cenovej kategórie.

Video

Rozbaľovanie

Ako funguje

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • pevná konštrukcia
 • kompaktné rozmery
 • výborné rozlíšenie displeja
 • kvalitný obraz
 • možnosť zhotovovania snímok
 • upozornenia na radary
 • nepretržité nahrávanie
 • hlasový sprievodca
 • intuitívne ovládanie

Nepáči sa nám

 • labilný držiak
 • stručný používateľský manuál
 • vyššia cena 
Autokamera TrueCam A7s

Naše hodnotenie

Autokamera TrueCam A7s Radar Edition je zariadenie, ktoré zaujme predovšetkým svojím špičkovým obrazom. Ten je výborný bez ohľadu na to, či je vonku šero, tma alebo denné svetlo. Zároveň kamera umožňuje okrem vyhotovenia kvalitných videozáznamov aj fotenie snímok, čo pri jej používaní nepochybne oceníte.

Ani pri manipulácii s ňou nebudete tápať. Autokamera sa vyznačuje jednoduchým, intuitívnym ovládaním, prehľadným displejom a komfortným umiestnením podsvietených tlačidiel. Ponúka praktické funkcie, ktoré maximálne uľahčia vaše cestovanie. Dôkazom, že nejde len o obyčajnú autokameru sú aj upozornenia na radary či miesta, ktoré si zaslúžia vašu zvýšenú opatrnosť a pozornosť.

TrueCam A7s Radar Edition je ideálnou voľbou pre profesionálnych vodičov, ale ja pre tých, ktorí za volantom trávia menej času. Jednoducho povedané, ak si zaobstaráte autokameru TrueCam A7s Radar Edition získate spoľahlivého pomocníka na všetky vaše cesty, ktoré odteraz budú príjemnejšie a hlavne bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Miso
Komboš
Miso

kamarat to mal ale stale to robilo problemy napriek reklamaciam, nakoniec si vypytal peniaze naspat a kupil dvojnasobne drahsiu a odvtedy je spokojny
Mohol mat smolu na viacero zlych kusv naraz a asi nebol jediny pretoze som videl aj dalsie podobne recenzie
Ale ak Vam funguje dobre tak budte spokojny asi ste chytili dobry kus