Typ postavy pri výbere pánskych plaviek veľa napovie

S blížiacim sa letným obdobím sa o chvíľu pomaly, ale isto, začína aj plavková sezóna. Ak si pri výbere zvolíte správny typ, plavky využijete celoročne.

Súčasná ponuka síce nie je taká rozmanitá ako pri dámskych kolekciách, ani pánske šatníky však nie sú viac pri kúpe plaviek ukrátené. Viete, ktoré z nich vám sadnú perfektne?

Výber pánskych plaviek

Zdroj: Shutterstock/ Autor: New Africa

V porovnaní s dámskymi kolekciami majú páni o niečo jednoduchšiu voľbu. Žiadne rozdelenie plaviek na jednodielne alebo dvojdielne, vyhľadávanie atypických tvarov či rôznych nezvyčajných typov zapínania.

Pri pánskom prevedení nič také jednoducho nehrozí, tu totiž zaváži predovšetkým strih a celkové spracovanie. Nie všetky typy sa však hodia každej postave a výber by sa tak nemal podceniť.

Snažte sa teda zamerať práve na strih a konkrétnu dĺžku pánskych plaviek a tým si o niečo zjednodušiť konečnú voľbu. Či už to budú klasické pánske plavky alebo tie dlhé po kolená, malo by ísť zakaždým najmä o pohodlie.

Strih zohráva významnú úlohu

Pri hľadaní toho správneho strihu plaviek by ste nemali zabúdať na dve podstatné veci. Vyhnúť sa priveľkej sebakritike, no zároveň nemať ani enormné očakávania.

S adekvátnym strihom dokážete upútať na tie partie, ktoré chcete zvýrazniť a čiastočne vám plavky môžu poslúžiť aj pri maskovaní drobných nedostatkov či skrytí iných nedokonalostí.

Farby sú viac ako vítané

Leto je typické farebnou nespútanosťou a potvrdzuje to aj súčasný trend. Či už siahnete po jednofarebnom prevedení alebo dáte prednosť netradičným farebným kombináciám, všetko je dovolené.

Ak túžite odpútať pozornosť od nedokonalých partií, farebné kreácie so zaujímavými vzormi budú pre vás tým pravým riešením. Či už pôjde o vtipnú potlač alebo upútanie pohľadov a vyniknutie plaviek vďaka originálnym vzorom, rozhodnutie je len na vás.

Pánske modré plavky

Vzory výrazne dominujú

Hitom plavkovej sezóny sú už dlhodobo tie so vzormi. Najvyhľadávanejším typom sú tie kárované, prúžkované alebo motívy flóry. Zatratiť by ste však nemali ani jednofarebné spracovania, aj v takých môže vaša postava dokonale vyniknúť. Veľa zaváži aj samotný vzor a pokiaľ zvolíte ten správny, dokáže vás dokonca o niečo aj opticky zoštíhliť.

Plavky pre menšiu postavu

Ak ste menšieho vzrastu, nie všetky plavky vám sadnú ako uliate a mali by ste sa tak vyhýbať tým, čo vám neurobia dobrú službu. Pokiaľ máte vyšportovanú postavu, hľadajte tie správne s cieľom optického predĺženia. Typ dlhých voľných šortiek nebude nič pre vás, takými totiž upútate neželanú pozornosť priamo na vaše krátke nohy. Priliehavé plavky s krátkym strihom budú ideálne a farbami tiež nič nepokazíte.

Ste malej a silnejšej postavy? V takom prípade potrebujete zlatú strednú cestu. Ani dlhé, ani krátke, no nemali by byť priveľmi voľné či tesné. Niečo medzi tým bude ideálnym riešením a plavky vás nielen opticky predĺžia ale aj zúžia. Vyhnite sa farebným kombináciám a voľte striedmejšie jednofarebné prevedenia, no vysoko ceneným bude aj opticky zoštíhľujúci vzor.

Pánske voľné plavky

Vhodné typy pre vysokých

Najjednoduchší výber majú vysoké a vyšportované typy. Za takéhoto predpokladu je voľba neobmedzená a v každom prevedení plaviek sa budete cítiť pohodlne. V tomto prípade totiž zavážia najmä vlastné preferencie a to, aké spracovanie uprednostníte.

Pri vyššej a extrémne štíhlej postave budú šortkové plavky adekvátnou voľbou. Nielenže vám niečo opticky na kilách pridajú, dokonca vás aj skrátia. Prednosť by ste mali dať výrazným vzorom s pestrou farebnou paletou.

Pánske farebné plavky

Posledným typom je vysoká a silnejšia postava. Práve tej sa hodia voľné plavky so zaujímavým spracovaním v páse. Čím dlhšie, tým lepšie a nezabúdať aj na jednofarebnosť.

Ak poznáte svoje limity a viete, aký strih oblečenia vám dokonale sedí, výber plaviek je pre vás jednoduchou záležitosťou. Zabudnite na kúpu prvých plaviek, na ktoré natrafíte.

Tie vaše by vám mali sedieť nielen strihovo, ale aj farebne a taktiež vypovedať aj o vašom štýle. Či už to budú jednofarebné šortky alebo boxerkové plavky s veľkými vzormi, súčasná ponuka nie je rozhodne obmedzujúca. Tie správne si nájde aj ten najnáročnejší.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)