Inteligentná fľaša UMAX Smart Bottle U5 – Recenzia a skúsenosti

Umax Smart Bottle U5
 • inteligentná termostatická fľaša
 • farebný dotykový displej s ukazovateľom teploty
 • upozorňuje na pitný režim
 • cena od 31 

O potrebe dodržiavania pitného režimu už boli popísané tisíce strán, publikované tisícky článkov a aj tak máme tendenciu zabúdať. Jedni tvrdia, že by sme to s vodou nemali preháňať, a piť, iba keď sme smädní. Iní zas, že by sme mali vypiť minimálne 2-3 litre tekutín denne. My sa nebudeme prikláňať ani k jednému extrému, myslíme si však, že pravidelný príjem čistej vody je pre telo potrebný a nevyhnutný. 

A k tomu, aby sme nezabúdali piť nám dnes slúžia rôzne technologické vychytávky. Mobilné aplikácie, ktoré vás pravidelne upozorňujú či napríklad inteligentné fľaše. A práve túto vecičku sme sa rozhodli vyskúšať aj my. 

Predstavujeme vám UMAX Smart Bottle U5 - termostatickú fľašu s ukazovateľom teploty tekutiny a upozornením na pitný režim. Poďme ju teda otestovať.

UMAX Smart Bottle U5

  Technické parametre:

UMAX Smart Bottle U5 je inteligentná termostatická fľaša s objemom 0,5 l vyrobená z neškodnej nehrdzavejúcej ocele. Udržiava teplotu tekutiny po dobu 24 hodín. Na vrchnáku fľaše sa nachádza dotykový farebný displej, ktorý graficky indikuje teplotu tekutiny. Nie je možné ju nijak regulovať, fľaša ju iba termostaticky zachováva.

Fľaša tiež disponuje funkciou upozorňovania na pitný režim každé 2 hodiny. Notifikácie sa po 10 hodinách samovoľne vypnú. 

UMAX Smart Bottle funguje na vstavanú Li-Pol batériu, ktorá vydrží nabitá 30 dní. Dobíja sa pomocou nabíjacieho USB kábla, ktorý je súčasťou balenia.

 • Typ: inteligentná termostatická fľaša
 • Objem: 0,5 l
 • Materiál: antikorová oceľ
 • Batéria: vstavaná Li-Pol nabíjateľná batéria
 • Funkcie: indikátor teploty, notifikácie pitného režimu každé 2 hodiny
 • Výška: 23,6 cm
UMAX indikátor teploty

Farebne odlíšený indikátor na displeji vrchnáka vám ukáže teplotu tekutiny

   Používanie: 7 / 10

UMAX Smart Bottle U5 mi prišla domov v krabici spolu s nabíjacím USB káblom a malým manuálom na obsluhu. Jej používanie je v podstate veľmi jednoduché.

Na nabitie batérie odskrutkujete vrchnák, zospodu sa pripája nabíjačka. Odtránite podľa návodu silikónový kryt a pripojíte špeciálnu USB nabíjačku. Displej indikuje stav nabitia batérie. Po úplnom nabití nabíjačku odpojíte, nasadíte ochranný silikónový kryt a môžete používať. Batéria vydrží 1 mesiac.

Termosku som naplnila vodou a čakala som, čo sa stane. Keďže snímač teploty je na spodnej strane vrchnáka, musíte fľašu obrátiť hore nohami a nápoj premiešať, aby teplotu nasnímal. Pokiaľ však na displej neťuknete, samovoľne nesvieti. Je potrebné kliknúť naň silnejšie, ako by ste možno klikli na displej telefónu, ale funguje to. Zobrazí sa farebný krúžok a teplota vody. Neviem nakoľko funguje snímač správne, pretože teplota vody mi skákala medzi 21 a 14°C, čo je dosť veľký rozdiel.

Indikátor mení farbu krúžku podľa toho, aká vysoká je teplota tekutiny vo fľaši. 

Farby a teploty indikátora:

 • do 36 °C – zelená
 • 37 – 60 °C – oranžová
 • nad 61 °C – červená

UMAX Smart Bottle U5

Nabíjačka funguje ako magnet - keď sa spojí s batériou, budete počuť jemné kliknutie

Okrem toho, že UMAX Smart Bottle je ľudovo povedané termoska, má aj fuknciu pripomínania pitného režimu. Tá funguje tak, že na displej kliknete 2x. Musíte sa však trafiť na farebný krúžok, pretože ak klikáte mimo neho, nič sa nedeje. Ak ťuknete správne na okraj, displej pípne a zobrazí sa obrázok budíka. Notifikácia každé 2 hodiny je tak zapnutá. Môžete ju kedykoľvek opätovným dvojklikom vypnúť alebo sa vypne samovoľne po 10 hodinách

UMAX Smart Bottle U5

Dotykový displej na vrchnáku fľaše ukazuje teplotu tekutiny, stav nabitia batérie a notifikáciu na dodržanie pitného režimu

    Materiál a vzhľad: 7 / 10

Fľaša je z nehrdzavejúcej nezávadnej ocele, vyrába sa iba v čiernom prevedení, čo pôsobí elegantne. Vyzerá ako bežná termoska, odlišný je iba vrchnák s displejom. Spodok fľaše je potiahnutý sivou gumou, aby sa vám na stole nešmýkala. 

Myslím že môže fungovať ako fajn náhrada za plastové fľaše, pretože si ju so sebou môžete brať kdekoľvek. Naplníte ju napríklad čajom alebo kávou a udrží vám nápoj dlho teplý. A navyše sa nezabudnete napiť. 

Za nevýhodu považujem, že musíte piť priamo z fľaše, pretože vrchnák sa nedá použiť ako pohár. Ak máte teda horúci čaj, buď sa popálite, alebo ho musíte nechať vychladnúť celý, čo stráca pointu využitia fľaše ako termosky.

UMAX Smart Bottle U5

Na displej je potrebné kliknúť silnejšie, niekedy sa stane, že displej nereaguje

  Cena: 5 / 10

Termosky dnes zoženiete od pár eur až po desiatky, ceny sa rôznia. Keď zohľadníme funkcie UMAX Smart Bottle U5 - nepresný indikátor teploty a notifikácie pitného režimu - nemyslím si, že sa oplatí jej kúpa za 31€. Cena mi príde premrštená.

Videorecenzia

Výhody a nevýhody

 • farebný displej zobrazí teplotu tekutiny
 • notifikácie dodržiavania pitného režimu
 • vyrobená z nehrdzavejúcej ocele
 • dobrá náhrada za plastové fľaše
 • batéria vydrží nabitá 30 dní
 • dizajn
 • cena
 • indikátor teploty je nepresný
 • je nutné na displej klikať silnejšie
 • musíte piť priamo z fľaše, vrchnák nemožno použiť ako pohár

  Môj celkový dojem a výsledok: 6 / 10

UMAX Smart Bottle U5 by som označila ako zbytočne predraženú termosku. Hovorí si síce inteligentná termostatická fľaša, avšak inteligentné funkcie jemne ''pokulhávajú''. Indikátor teploty tekutiny je nepresný, výška teploty skáče +- 8°C, čo nie je zanedbateľný rozdiel. Nie je tiež úplne jednoduché kliknúť na displej, občas nereaguje. Musíte kliknúť silnejšie. 

Fľaša vás jemným pípnutím upozorní každé 2 hodiny, aby ste sa napili, čo je pre zábudlivcov dobrá funkcia. Avšak možno jednoduchším riešením by bolo nastaviť si na smartfóne pravidelné upozornenie a máte to zadarmo 🙂 Alebo tiež existujú rozličné mobilné aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť.

Nevýhodou je, že musíte piť priamo z fľaše, čo pri studenom nápoji nie je žiadny problém. Ale keď si kupujete termosku, asi tak robíte z dôvodu, že chcete piť horúce nápoje. Vrchnák nie je možné použiť ako pohár, musíte teda nechať horúci čaj vychladnúť na takú teplotu, aby ste sa mohli napiť a nepopálili sa. Pre niekoho však možno tento aspekt nebude hrať rolu.

Ja budem fľašku používať ako náhradu za tie plastové, aspoň pomôžem životnému prostrediu. A nezabudnem na svoj pitný režim, čo nie je na zahodenie.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar