Zázrak pre vašu pleť? Vitamín C! - recenzia

Vitabrid C

Na kozmetickom trhu existuje nespočetné množstvo produktov pre starostlivosť o pleť, z ktorých si ženy môžu vyberať, skúšať, hľadať pre seba to najlepšie. Denný a nočný krém sú väčšinou dva produkty, ktoré ženy najčastejšie používajú, poprípade siahnu po kréme na očné okolie. Veľmi podceňovaný je v našej starostlivosti vitamín C (kyselina L-askorbová), ktorý aj napriek svojmu názvu nie je považovaný za kyselinu (v zmysle exfoliantov), ale funguje ako antioxidant.

Na to, aby som vám v skratke vysvetlila aký je účinný pre našu pleť a ako vlastne funguje, mi postačí v podstate veľmi banálny príklad. Predstavte si rozkrojené jablko, ktoré necháte voľne položené v kuchyni niekoľko hodín. Na to, aby vám nezhnedlo existuje jeden trik - a to citrónová šťava. Rovnako to funguje aj s našou pleťou, hoci to znie akokoľvek šialene. Neveríte? Presvedčte sa sami.

Otestované KOMBO expertom na krásu

Simona Ivánová

Simona Ivánová prepadla make-upovej vášni už počas jej štúdia na strednej škole. Avšak až v roku 2016 sa stala profesionálnou vyškolenou Make-up artist. Má za sebou účinkovanie v televízii, na módnych prehliadkach, foteniach do magazínov a mnohé iné. 

Čistá, napnutá, hydratovaná a svieža pleť je alfou a omegou aj pri mnohých líčeniach, ktoré Simi prezentuje. Prečo je vitamín C pri starostlivosti o pleť taký dôležitý, vám podrobne vysvetlila v tejto recenzii.

Pre názornú ukážku som rozkrojila jablko, na jednu polovicu som aplikovala Vitabrid C¹² Face Brightening prášok a druhú polovicu jablka som nechala len tak voľne. Už po niekoľko desiatok minútach sa dal pozorovať viditeľný rozdiel v jabĺčkach.

Jablko, ktoré som potrela emulziou vitamínu C bolo stále bledé, čerstvé, a naopak druhé jablko, bez vitamínu C celkom viditeľne zmenilo farbu, zhnedlo, “zosušilo sa”, zmenila sa aj jeho textúra a aj farba.

Vitabrid C

Jablko potreté vitamínom C si zanechalo sviežosť, farbu a jablko, na ktoré sme neaplikovali nič sa zosušilo, zhnedlo a zmäklo.

Je to možno vtipné porovnanie, ale aj naša pleť oxiduje, starne a mení sa, tak isto ako jablká alebo zemiaky. Keď sa dajú jabĺčka udržať citrónovou šťavou čerstvé a biele, prečo by sme to isté nemohli spraviť s našou pleťou, len pomocou vitamínu C?

Tento skvelý antioxidant pôsobí proti oxidácii, chráni nás pred UV žiarením a jeho následkami, spôsobuje rozžiarenie pleti, stimuluje produkciu kolagénu, pôsobí proti vráskam, zaisťuje nám jednotný tón pleti, zdravú pleť a v neposlednom rade sú jeho účinky známe aj proti akné. Netreba ho však spomínať iba v súvislosti s pleťou, pretože vitamin C je rovnako nenahraditeľný aj pre ľudský organizmus.

Vitabrid C

Vitabrid C¹² vo forme prášku pôsobí rovnako ako v pokuse s jablkom aj na našu pleť. 

Stavte na Vitabrid C¹² Face Brightening Powder

Ak neviete po akom produkte s obsahom vitamínu C siahnuť, odporúčam vám revolučný a jedinečný prípravok Vitabrid C¹² Face Brightening Powder. Funguje na revolučnej báze, tzv. LDH technológii, ktorá umožňuje až 12 hodinové vpravovanie vitamínu C do tých najhlbších častí ľudskej pokožky. Vitabrid má zásluhu na veľmi pokrokovom objave, pretože v prípade vitamínu C treba spomenúť, že ak je v styku so vzduchom a vlhkom, je veľmi nestály a to isté sa týka aj jeho pôsobenia. Presne z tohto dôvodu je Vitabrid C¹² v práškovej forme a zapudzrený v mineráloch.    

Ja som mala možnosť testovať tento výnimočný produkt spolu s krémom na tvár a očné okolie, rovnako od značky Vitabrid. Samotný vitamín C treba primiešať do krému, keďže je vo forme prášku. J e najvhodnejšie, ak sa používa s produktom rovnakej značky, čím zároveň znásobíte jeho účinok. Ak však máte obľúbený hydratačný krém alebo sérum, môžete si ho primiešať aj do vami overených produktov v starostlivosti o pleť. Môže sa dokonca používať aj po zmiešaní s vodou.

Vitabrid C

Vitabrid C¹² je revolučná novinka v starostlivosti o pleť. Poskytuje až 12 hodinové uvoľňovanie vitamínu C do najhlbších vrstiev pokožky.

Odporúčané dávkovanie je ráno a večer. Prášok treba dôkladne pretrepať a do dlane si nasypať malé množstvo. Následne je potrebné ho zmiešať so sérom alebo krémom. Dôležité je aplikovať ho na čistú pleť, samozrejme čistými rukami. 

Aplikácia je jednoduchá, fľaštička s práškom má malý otvor, takže vám stačí párkrát pretrepať a jemne vysypať prášok do dlane. Ja som ho aplikovala vždy s krémom od Vitabrid, ktorý je určený nielen na tvár, ale aj očné okolie. Krém ma veľmi príjemnú, jemnú konzistenciu, nie je hutný, ťažký ani mastný, naopak je veľmi príjemný a ľahko sa rozotiera. Mnoho ľudí sa vitamínu C bojí, že je to predsa kyselina a majú obavy z jeho vedľajších účinkov. Po aplikácii pleť neštípe, nie je podráždená, nebadala som žiadne nepríjemné faktory, ktoré by ma odradili od jeho používania.

Doveďte pleť k dokonalosti s 2v1 Vitabrid DUAL krémom

Dual Cream Eye and Face od Vitabrid je vysoko hydratačný a zvláčnujúci krém na tvár a očné okolie s obsahom peptidov, kyseliny hyalurónovej a vitamínu C. Zloženie tohto krému podporuje tvorbu kolagénu, čím zabezpečuje redukciu vrások. Krém má veľmi jemné zloženie, ktoré je vhodné aj pre citlivú pleť a oči. V očiach neštípe, má jemnú vôňu, ľahkú konzistenciu a jemne bielu farbu. Balenie je praktické a to z dôvodu, že sa nachádza vo vytláčacej tube, z ktorej si aplikujete iba vami želané množstvo, navyše si doň nenanesiete nečistoty a baktérie, keďže si ho pohodlne vytlačíte z tuby priamo na dlaň alebo tvár. Balenie má 30 ml.

Výrobca uvádza, že už po prvom použití môžu byť badateľné jemné výsledky. Ja som zaznamenala výraznejšie zmeny po asi 2 týždňoch používania. Pleť bola výrazne napnutejšia a rozžiarená, ba dokonca sa rýchlejšie zahojili drobné chrasty po vyrážkach, ale aj samotné, ešte nezahojené vyrážky.

Vitabrid C

Vitabrid Dual Cream Eye and Face je určený na tvár aj očné okolie, hydratuje, zváčňuje a zabezpečuje redukciu vrások.

Pleť pôsobila navonok zdravšie a pružnejšie, avšak je potrebné dodať, že ak ide o starostlivosť o pleť, v používaní akékohoľvek produktu treba byť konzistentný. Rovnako aj vytrvalý a trpezlivý. Žiaden krém ani sérum neprinesie zázrak z hodiny na hodinu, a preto je treba vždy daný produkt používať podľa návodu.

Mnoho ľudí sa domnieva, že pri perorálnom užívaní vitamínu C budú mať krásnu a zdravú pleť. Treba však podotknúť, že len 1% perorálne požitého vitamínu C putuje do pokožky. Prášok od Vitabrid C¹² obsahuje koncentráciu vitamínu C od 25% do 32% na fľašku, preto je jeho účinok zaručený.

Vitabrid C

Vedeli ste, že len 1% perorálne užitého vitamínu C putuje do vašej pokožky? Začnite ho pre viditeľnejšie účinky aplikovať priamo na pleť. 

Ak máte problémy s pigmentovými škvrnami, trápia vás vrásky, akné, vašej pleti chýba kolagén, je mdlá, ochabnutá, potrebuje rozžiariť, začnite už teraz uvažovať nad vitamínom C. Báť sa ho naozaj netreba, je to skutočne veľký pomocník v starostlivosti o pleť. Jeho používanie nie je vekovo obmedzené, je vhodný aj pre dievčatá v pubertálnom veku a sklonom k akné a rovnako si prídu na svoje aj ženy v zrelom veku, kedy je pleť náchylná na pigmentové flaky a vrásky.

Ak sa neviete rozhodnúť v akej forme si aplikovať tento výnimočný antioxidant pre našu pleť, určite odporúčam vyskúšať Vitabrid C¹² vo forme prášku. Má male, skladné balenie a ľahkú aplikáciu. Stačí ho primiešať do vášho obľúbeného krému a 12 hodinová výživa pre vašu pleť je na svete.

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vyštudovala masmediálnu komunikáciu a preto jej práca v novinách, či písanie článkov nie sú cudzie. Zbožňuje cestovanie a ako hovorí, minula by posledné peniaze na akýkoľvek výlet (a dobré jedlo). Rada športuje a zaujíma sa o módu, kozmetiku a lifestyle. Rada všetko dokumentuje a tak si jej fotky, videá a príspevky môžete pozrieť na jej Instagramovom profile alebo Facebooku.
Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar