Vyberáme kvalitnú detskú posteľ – bezpečnosť, odolnosť, praktickosť.

Detská izba si zaslúži kvalitný nábytok. Najdôležitejším kúskom je posteľ, ktorá poskytne vášmu potomkovi zdravý spánok aj odpočinok. Nezbedníkom môže detská posteľ slúžiť ako miesto pre divoké hry, preto by ste mali dbať najmä na jej bezpečnosť.

Ako vybrať detskú posteľ

Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Najlepšia posteľ pre deti

Detskú posteľ vyberajte nielen podľa dizajnu, ktorý sa do izbičky hodí, ale hlavne podľa kvality.

Na čo sa zamerať?

Bezpečná detská posteľ je vyrobená z nezávadného materiálu. Najlepšie sa hodí masívne drevo, ktoré nábytku zaistí stabilitu a pevnosť. Prípadné ošetrenie ekologickým lakom predlžuje životnosť a pekný vzhľad

  • Bezpečná detská posteľ je vyrobená z nezávadného materiálu. Najlepšie sa hodí masívne drevo, ktoré nábytku zaistí stabilitu a pevnosť. Prípadné ošetrenie ekologickým lakom predlžuje životnosť a pekný vzhľad.
  • Myslite na nespútané detské hry a kúpte posteľ, ktorá bude mať všetky hrany a rohy zaoblené.
  • Veľkosť detskej postele vyberajte podľa vzrastu dieťaťa. Postele pre školákov a staršie deti mávajú šírku 80 cm, ak ale máte doma neposedníka, ktorý potrebuje priestor aj v noci, kúpte mu posteľ so šírkou 90 cm. Dĺžku potom zvoľte podľa výšky dieťaťa, ku ktorej pripočítate aspoň 30 cm. Ak chcete, aby posteľ vydržala vášmu potomkovi až do strednej školy, môžete rovno kúpiť klasické rozmery jednolôžka (200 x 90 cm). V tom prípade si ale dajte pozor na bezpečnostné prvky.
  • Výška lôžka by mala zodpovedať vzrastu dieťaťa. Pri menších deťoch kupujte posteľ s matracom vo výške okolo 30 cm nad zemou, pre školákov a staršie deti už môžete kúpiť vyššiu posteľ s lôžkom 45 cm nad zemou. Praktickým pomocníkom je posteľ s nastaviteľnými nohami, ktorá vášmu dieťaťu vydrží dlhšiu dobu.
  • Nosnosť postele nie je pri deťoch až tak dôležitým prvkom, ak však máte doma divokého skákavca, venujte pozornosť aj tomuto parametru. Vyššia nosnosť zaručí, že posteľ bude môcť dieťa využívať až do dospelosti, alebo že na nej môže prespať aj dospelá návšteva.
Ako vybrať detskú posteľ
  • Ak kupujete posteľ predškolákovi, vyberte praktický model s odnímateľnými bočnicami či panelmi. Zabráni pádom a neskôr ich môžete jednoducho odmontovať.
  • Posteľ pre jedno dieťa môže skrývať úložné priestory, ktoré sa v izbe vždy hodia. Do zásuviek pod posteľou schováte sezónne oblečenie, náhradné povlečenie alebo hromadu hračiek, ktorú nechce nikto upratovať. Z dôvodov bezpečnosti vyberajte radšej zásuvky s otvorom pre uchytenie, prípadne s guľatými úchytkami.
  • Umiernený dizajn v neutrálnych farbách alebo pastelových odtieňoch zaručí, že sa nábytok hneď tak neopozerá a možno ho využiť až do dospelosti. Autopostieľky alebo ružové potlače s princeznami môžu deti čoskoro omrzieť. Pri rozmerovo menších dizajnových postieľkach počítajte aj s tým, že ich potom deti čoskoro prerastú.
  • Okrem samotného rámu postele budete musieť vybrať aj správny rošt a matrac. Niektorí výrobcovia dodávajú všetko pohromade, ušetríte si tak prácu s vyhľadávaním príslušenstva.

Detská posteľ pre zdravý spánok aj veselé hry

Naše tipy vám pomôžu s výberom ideálnej detskej postele, ktorá poslúži vášmu potomkovi dlhé roky. Najväčšiu pozornosť venujte bezpečnosti a rozmerovým parametrom.

Praktický je neutrálny vzhľad a úložné priestory, vďaka ktorým bude izba vždy vyzerať upratane.

Na Expedo.sk si detskú posteľ vyberiete podľa počtu lôžok, farby, ceny aj ďalších užitočných parametrov. Českí zákazníci môžu vyberať na Expedo.cz.


O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)