Vyberáte kúpeľňovú skrinku? Poradíme vám, ako na to

V kúpeľni strávime priemerne 1,5 roka života. Zariaďte si ju tak, aby bola praktická, útulná a aby ste sa v nej cítili pohodlne. Na úložných priestoroch nešetrite. Stavte na správny rozmer a typ kúpeľňových skriniek, vyberte kvalitné materiály a nezabudnite aj na dizajn.

Vyberáte kúpeľňovú skrinku? Poradíme vám, ako na to

Keď vyberáte nábytok do kúpeľne, veľkú rolu hrá správny rozmer skriniek, typ a ich kvalita. Vždy vyberajte len nábytok určený do kúpeľne od renomovaných značiek. Je špeciálne vyrobený tak, aby odolal vlhkosti a zmene teplôt.

Na trhu zoženiete tieto typy kúpeľňových skriniek:

  • Kúpeľňová skrinka pod umývadlo

Môžete si vybrať závesnú alebo voľne stojacu skrinku pod umývadlo s umývadlom alebo bez neho, s dvierkami alebo so zásuvkami. Najobľúbenejšia je biela farba, môžete si však vybrať aj iné farby a dekory. Do kúpeľňových skriniek pod umývadlo skryjete napríklad laky na vlasy, šampóny, hygienické potreby alebo náplne do dávkovača tekutého mydla.

  • Kúpeľňová skrinka nad umývadlo

Môžete si vybrať so zrkadlom, bez zrkadla, s osvetlením aj bez osvetlenia. Najobľúbenejším a najpredávanejším variantom je biela kúpeľňová skrinka nad umývadlo. Čo sa týka vzhľadu, platí jedno pravidlo – akýkoľvek kúpeľňový nábytok vyberajte vždy z jednej série a v tom istom dizajne.

  • Vysoké kúpeľňové skrinky

Aj tento typ skrinky vyberajte v rovnakom dizajne ako skrinku nad umývadlo a skrinku pod umývadlo. Do vysokej skrinky môžete uložiť napríklad uteráky, fén, žehličku na vlasy, do vyšších poličiek lieky, agresívne čistiace prostriedky či pracie prášky.

Zamerané na precíznosť

Pozornosť venujte precíznemu zhotoveniu a zbytočne nešetrite. Ak totiž do seba nábytok presne nepasuje ako má, vznikajú škáry, v ktorých sa usadzuje prach a kam zateká voda. Nekvalitné skrinky sa vo vlhkom prostredí kúpeľne čoskoro rozpadnú, zásuvky nebudú doliehať a dvierka nepôjdu zatvoriť.

Vyberáte kúpeľňovú skrinku? Poradíme vám, ako na to

Pestrý výber materiálov na trhu

Plastovým kúpeľňovým skrinkám, ktoré sme doma mali asi všetci, už našťastie odzvonilo. Na trhu existujú rôzne materiály kúpeľňových skriniek , ktoré vyzerajú štýlovo a moderne. Korpusy skriniek sa najčastejšie vyrábajú z laminovanej alebo dyhovanej drevotriesky. Ľahko sa totiž opracováva a je ekonomická. Na čelné dvierka sa obvykle používajú kvalitnejšie a drahšie materiály – napríklad MFD doska, biodoska alebo masívne drevo. Nech už si zadovážite akýkoľvek materiál, pamätajte, že nábytok do kúpeľne stačí očistiť obyčajnou mydlovou vodou a vyleštiť handričkou z jemnej tkaniny. Nepoužívajte žiadne chemikálie, nieto abrazívne prostriedky.

Kúpeľňové skrinky kúpeľňu zútulnia

Výber kúpeľňových skriniek aj starostlivosť o ne nie je žiadna alchýmia ani veda. Bez nich by to však nešlo. V kúpeľni sú nenahraditeľné – zútulnia ju a dodajú jej eleganciu a štýl. Zároveň sú veľmi praktické, pretože ukrývajú všetky dôležité kozmetické prípravky, s ktorými by kúpeľňa pôsobila neusporiadane.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)

Pridajte komentár ku článku

avatar