Výživové doplnky Avita: Navrhnuté v súlade s prírodou - Recenzia

Avita výživové doplnky skúsenosti

Užívať alebo neužívať výživové doplnky? To je otázka, na ktorú ani odpoveď tých najpovolanejších nie je jednoznačná. 

Výskumy dokazujú, že užívanie výživových doplnkov má pre ľudský organizmus význam, a to najmä v prípade absencie dôležitých vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Problém ale môže nastať vtedy, ak máme v tele dostatok či nebodaj prebytok týchto dôležitých látok a nevediac o tejto skutočnosti sa rozhodneme naše telo ešte niečím "nadopovať", len tak preventívne. 

Avšak, rovnako ako nedostatok, tak aj prebytok vitamínov, minerálov či stopových prvkov môže v našom tele spôsobovať rôzne zdravotné komplikácie. Výživové doplnky preto treba užívať nielen s mierou, ale najmä opodstatnene, z nejakého dôvodu a nehĺtať ich len tak, ako cukríky.

V dnešnej recenzii vám prinášame tipy na kvalitné výživové doplnky značky Avita, po ktorých môžete siahnuť v prípade, že vaše telo trápi nedostatok vitamínov a minerálov, ktoré na svoje fungovanie potrebuje. 

Eshop Avita recenzie skúsenosti

Zásielka z eshopu Avita.sk. 

Video

Avita.sk: Výživové doplnky pre moderného človeka

Eshop Avita.sk ponúka množstvo výživových doplnkov na podporu zdravia. My sme sa z tohto eshopu rozhodli vyskúšať Aloe vera tráviace enzýmy, zinok, tekuté železo a dva prípravky v lipozomálnej forme - vitamín C a Curcumin

Okrem týchto doplnkov v eshope nájdete aj ďalšie prípravky na podporu zdravia mozgu, na trávenie, energiu a vitalitu, na kosti a kĺby, doplnky na pokožku, vlasy a nechty a tiež aj viacero antioxidantov. 

Všetky doplnky sú navrhnuté a vyrobené s ohľadom na súčasného moderného človeka, ktorý sa čoraz viac zďaľuje prírode a v jeho živote panuje stres, ale aj nekvalitná strava a nedostatok pohybu. 

Eshop začal svoje pôsobenie v roku 2009 a ako jeden z prvých priniesol na trh kvalitnú superpotravinu moringu. V súčasnosti mu zas patrí prvenstvo v predaji výživových doplnkov v tej najúčinnejšej lipozomálnej forme. 

Všetko, čo u nich v eshope nájdete je vyrobené zo surovín vo vysokej kvalite, bez pridaných látok, vhodné aj pre vegánov i vegetariánov.

Výživové doplnky Avita recenzie

Z eshopu Avita.sk sme vyskúšali tekuté železo, zinok, Aloe vera tráviace enzýmy, vitamín C a Curcumin. 


Naše skúsenosti s výživovými doplnkami Avita

1. Avita Aloe vera enzýmy - Cmúľacie cukríky

Avita Aloe vera enzýmy
Avita Aloe Vera enzýmy skúsenosti

V balení sa nachádza 60 tabliet. 

Avita Aloe Vera enzýmy zloženie

Prípravok tvoria enzýmy z rastlinných výťažkov. 

Avita Aloe Vera enzýmy tablety

Tablety sú cmúľacie, majú veľmi dobrú, zázvorú chuť. 

Výživový doplnok Avita Aloe vera enzýmy je prípravok primárne určený na podporu tráviaceho systému.

Jeho hlavnou zložkou sú enzýmy získané z výťažkov z rastliny aloe vera, ktorá je už po stáročia označovaná za rastlinu nesmrtelnosti. Na medicínske účely sa využívajú jej listy, ktoré sú bohaté na vitamíny A, C, E či minerály vápnik, zinok, horčík, síra i chróm. V listoch aloe vera sa ďalej nachádzajú i dôležité antioxidanty, aminokyseliny a enzýmy.

Vďaka svojmu zloženiu aloe vera pozitívne vplýva na celkovú detoxikáciu organizmu, upravuje žalúdočnú kyslosť, zlepšuje produkciu tráviacich štiav.

Pomôcť dokáže aj s pálením záhy, nedostatočným trávením, zápchou, ale i s hnačkami či nechutenstvom. 

V prípravku Avita Aloe vera enzýmy sa ďalej nachádza aj extrakt z papáje, ktorý je zdrojom enzýmu papaín. Tento enzým nielenže podporuje trávenie, ale má aj protizápalové účinky. Súčasťou je tiež extrakt zo zázvoru, ktorý má detoxikačné účinky. 

Aj keď sú enzýmy ako také považované za prospešné predovšetkým na trávenie, v poslednej dobe sa čoraz viac poukazuje na široké možnosti využitia enzýmoterapie v oblasti ortopédie či traumatológie. 

Aké účinky má prípravok Avita Aloe vera enzýmy?

Prípravok Avita Aloe vera enzýmy pozitívne vplýva na trávenie, upravuje ho a uľahčuje. Okrem toho tiež podporuje detoxikáciu organizmu, ale aj imunitný systém či antioxidačné procesy prebiehajúce v tele. 

Prispieva aj k udržiavaniu normálnej hladiny cukru v krvi, k správnemu fungovaniu nervového i kardiovaskulárneho systému.

Ako užívať Avita Alove vera enzýmy?

Prípravok sa užíva v množstve jedna tableta denne. Môžu ho užívať deti, tehotné ženy i dospelé osoby. Dávkovanie je u všetkých skupín rovnaké. 

Tablety sú cmúľacie, teda nechávajú sa rozpustiť v ústach, nie je potrebné zapíjať ich. 

Výhody

 • cmúľacie tablety
 • veľmi dobrá chuť
 • podpora trávenia
 • priaznivý vplyv na detoxikáciu tela, imunitný, kardiovaskulárny i nervový systém
 • jednoduché dávkovanie
 • vhodný aj pre tehotné ženy

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

12 €

Hodnotenie

2. Avita Zinok Forte - Až 25 g zinku v dennej dávke

Avita zinok forte
Avita Zinok Forte skúsenosti

Tento zinok obsahuje až 25 mg v jednej dávke. 

Avita zinok Forte zloženie

Kapsuly sú vhodné aj pre vegánov. 

Avita zinok Forte kapsule

Kapsuly majú primeranú veľkosť a prehĺtnutie je teda bezproblémové. 

Zinok je hneď po železe druhým najzastúpenejším stopovým prvkom v ľudskom organizme. 

Plní viacero dôležitých úloh a vyskytuje sa v podstate vo všetkých orgánoch. Vo vysokom množstve sa vyskytuje napríklad v očných tkanivách, ale tiež aj v svaloch, kostiach či v koži. 

Aj keď je tento stopový prvok známy predovšetkým v spojitosti so svojim pozitívnym vplyvom na nechty, vlasy a pokožku, je potrebný pre každú bunku nachádzajúcu sa v tele. 

Výživový doplnok Avita Zinok Forte ponúka v jednej tablete až 25 mg zinku, čo je v porovnaní s inými podobnými doplnkami oveľa vyššie množstvo. 

Aké účinky má zinok v ľudskom tele?

Zinok je v ľudskom organizme dôležitý hneď z viacerých dôvodov. Zohráva významnú úlohu pri syntéze bielkovín a kolagénu.

Podporuje tiež aktiváciu buniek lymfatického systému. Dôležitý je aj pre bunky, nakoľko udržuje ich celistvosť a zároveň urýchľuje ich delenie, čo je dôležité najmä pre schopnosť rýchleho hojenia rán. 

Zinok sa podieľa aj na zvyšovaní odolnosti voči rôznym infekciám a pôsobí tiež protizápalovo. Pomáha i s udržiavaním normálnej hladiny cholesterolu v krvi. 

Svoje nezastupiteľné miesto má aj v reprodukčných procesoch. Nielenže je zodpovedný za vývoj i správne fungovanie pohlavných orgánov, ale podpisuje sa aj pod produkciu testosterónu či spermiogenézu. Vďaka tomu, že zinok zvyšuje tvorbu testosterónu vplýva aj na zvyšovanie spermií a na ich kvalitu.

Ako sa prejavuje nedostatok zinku v tele?

Aj napriek tomu, že zinok sa v tele nachádza v približnom v množstve len 2 až 3 gramy, jeho menšie hodnoty môžu spôsobovať viacero komplikácií. 

To, že vám chýba zinok spoznáte tak, že máte suchú, problematickú pleť, trápi vás vypadávanie vlasov, oslabená imunita, únava, pomalé hojenie rán či zhoršené reprodukčné funkcie.

Ako užívať Avita zinok forte?

Zinok od Avity je dostupný v kapsuliach primeranej veľkosti, ktoré sa jednoducho prehĺtajú. Denná dávka predstavuje jednu kapsulu denne.

V balení sa nachádza iba 30 kapsúl (aj napriek väčšiemu objemu fľaštičky), teda tento doplnok vydrží len jeden mesiac, čo vnímame ako negatívum. Je totiž všeobecne známe, že na to, aby ste mohli pozorovať na svojom tele účinky výživových doplnkov, je potrebné dať im na to čas, zväčša okolo troch mesiacov. 

Pri tomto doplnku nám tiež nedá neupozorniť na možné predávkovanie zinkom, ktoré môže byť sprevádzané tráviacimi či svalovými ťažkosťami. Aj preto by ste zinok mali užívať v prípade, že vás trápi niektorý z vyššie spomenutých príznakov alebo na odporúčanie vášho lekára. 

Výhody

 • veľkosť kapsúl
 • jednoduché dávkovanie
 • podpora reprodukčného zdravia
 • pozitívny vplyv na vlasy, nechty a pokožku
 • urýchľuje hojenie rán
 • až 25 mg v dennej dávke

Nevýhody

 • malé balenie

Orientačná cena

8 €

Hodnotenie

3. Avita Vitamín C liposomal Plus - Vysoká vstrebateľnosť a účinnosť

Avita Vitamín C Liposomal Plus
Avita Vitamín C Liposomal Plus skúsenosti

Tento vitamín C je v lipozomálnej forme. 

Avita Vitamín C Liposomal Plus

Prípravok neobsahuje žiadne pridané látky, ani GMO a je vhodný aj pre vegánov. 

Skúsenosti Avita Vitamín C Liposomal Plus

Avita Vitamín C má výraznú kyslastú chuť.

Céčko, jeden z najznámejších vitamínov vôbec, je vitamín rozpustný vo vode, ktorý sa bežne vyskytuje v ovocí aj v zelenine. 

Vzhľadom však na veľkú citlivosť tohto vitamínu na okolité podmienky, ako napríklad teplota či svetlo, dochádza veľmi často, či už pri varení alebo skladovaní ovocia a zeleniny, k jeho stratám. Aj to je dôvod, prečo na oko vyvážená strava nie vždy stačí pokrývať potreby tela na tento vitamín. 

Na trhu je však v súčasnosti veľký výber rôznych vitamínových doplnkov s obsahom céčka, v rôznych formách - tablety, kapsuly, šumivé tabletky či tekuté céčko, pomocou ktorých možno telu dodať tento dôležitý vitamín. 

Výživový doplnok Avita Vitamín C Liposomal ponúka vitamín C v tekutej, tzv. lipozomálnej forme, ktorá je označovaná za najúčinnejšiu a najlepšie vstrebateľnú formu zároveň.

Prečo si vybrať práve Avita lipozomálny vitamín C? 

Avita Vitamín C v lipozomálnej forme má vysokú účinnosť a až 90%-nú vstrebateľnosť. Prípravky vo forme tabliet či kapsúl bežne dostupné na trhu pritom majú vstrebateľnosť zvyčajne len niečo okolo 7-8%, čo je už naozaj badateľný rozdiel. 

Nejde však len o vyššiu vstrebateľnosť, ale aj o lepšiu distribúciu vitamínu v tele či jeho postupné uvoľňovanie po dlhšiu dobu.

Užívanie lipozomálneho vitamínu C zároveň nespôsobuje tráviace ťažkosti, ani pri vyššom dávkovaní. 

Aké účinky ma Avita vitamín C Liposomal Plus? 

Vitamín C je dôležitý pre správnu tvorbu kolagénu, pôsobí ako antioxidant, teda chráni telo pred pôsobením voľných radikálov.

Podporuje imunitný systém i fungovanie nervovej sústavy, pomáha bojovať proti pocitom vyčerpania a únave. 

Dávkovanie Avita Vitamín C Liposomal Plus

Vitamín C od Avity je vhodný pre deti už od 3 rokov, pre tehotné i dojčiace ženy a dospelé osoby. 

Deti od 3 do 6 rokov užívajú jedenkrát denne 2,5 ml prípravku. Deti od 6 rokov dvakrát denne 2,5 ml prípravku. Dospelé osoby dvakrát denne po 5 ml prípravku a tehotné a dojčiace ženy jedenkrát denne 2,5 ml doplnku. 

Odporúčanú dávku vitamínu nalejte do 1 dcl vody, čím sa zneutralizuje jeho inak kyslá chuť. 

Výhody

 • lipozomálna forma
 • vynikajúca účinnosť a vysoká vstrebateľnosť
 • vhodný aj pre deti a tehotné a dojčiace ženy

Nevýhody

 • bez zistených nedostatkov

Orientačná cena

20 €

Hodnotenie

4. Avita Curcumin Liposomal Plus - Vynikajúci antioxidant

Avita Curcumin liposomal Pus
Avita Curcumin liposomal Plus skúsenosti

Za fľaštičku s objemom 200 ml zaplatíte približne 30 €. 

Avita Curcumin Liposomal Plus zloženie

Doplnok obsahuje okrem kurkumínu i slnečnicový lecitín. 

Avita Curcumin Liposomal Plus recenzie

Chuť doplnku nie je práve najlepšia, preto výrobca odporúča miešanie s džúsom či čajom. 

Veľmi zásadný vplyv na zdravie človeka majú aj antioxidanty, teda látky, ktoré bránia negatívnemu vplyvu radikálov na ľudský organizmus. Radikály totiž majú schopnosť poškodzovať bunky, urýchľovať starnutie, ale taktiež aj spôsobovať rôzne degeneratívne či nádorové ochorenia. 

Jedným zo silných antioxidantov je aj kurkuma. Ide o rastlinu, z ktorej sa mletím jej podzemného koreňa získava žltý prášok s obsahom účinnej látky kurkumín. 

Výživový doplnok Avita Curcumin Liposomal Plus obsahuje kurkumín v dennej dávke až 200 mg. V zložení sa nachádza aj lecitín slnečnicový v dennej dávke 1050 mg. 

Forma tohto doplnku je lipozomálna, pre čo najlepšiu vstrebateľnosť a účinnosť. 

Účinky Avita Curcumin Liposomal Plus

K účinkom výživového doplnku Avita curcumin Liposomal Plus možno zaradiť: 

 • podpora mozgových funkcií, 
 • protizápalové účinky, 
 • posilnenie imunitného systému,
 • ochrana pred voľnými radikálmi,
 • podpora kardiovaskulárneho systému,
 • normalizácia trávenia,
 • protirakovinotvorné účinky. 

Ako užívať výživový doplnok Avita Curcumin Liposomal Plus?

Prípravok je určený pre dospelých ľudí, ktorí denne môžu užiť 10 ml, t.j. jednu veľkú lyžicu doplnku. Odporúčame pridať do čaju, džúsu či vody. 

Výhody

 • vysokovstrebateľná a účinná forma
 • množstvo priaznivých účinkov na zdravie
 • s obsahom slnečnicového lecitínu

Nevýhody

 • chuť
 • cena

Orientačná cena

30 €

Hodnotenie

5. Blueiron - Železo v tekutej forme

Blueiron tekuté železo
Blueiron tekuté železo skúsenosti

Železo je pre zlepšenie chuti doplnené o čučoriedkový koncentrát.

Blueiron tekuté železo výživové údaje

V doplnku sa nachádza železo, vitamíny E, C, B12, kyselina listová, biotín a zinok. 

Blueiron tekuté železo recenzie

Doplnok obsahuje i čučoriedkový koncentrát pre lepšiu chuť a účinky. 

Aj posledný nami testovaný výživový doplnok Blueiron je v tekutej forme. Ide o výživový doplnok, ktorý v sebe kombinuje železo, kyselinu listovú a čučoriedky.

Je špeciálny v tom, že železo v ňom obsiahnuté je obalené vápnikovým polymérom. Ten má za úlohu zabezpečiť vstrebanie takého množstva železa, ktoré telo potrebuje. 

K jeho ďalším plusom patrí rýchly účinok, bez zaťaženia žalúdka a možných tráviacich ťažkostí.

Čučoriedkový koncentrát sa zas stará o príjemnú, sladkastú chuť. V prípravku však aj napriek tomu cítiť jemnú kovovú pachuť, čo je však pri doplnkoch tohto typu bežné. 

Železo a jeho účinky v ľudskom organizme

Železo je pre ľudské telo dôležitý minerál, ktorý sa nachádza predovšetkým v krvi, ale aj vo svaloch. 

K jeho účinkom patrí podpora prirodzenej obranyschopnosti organizmu, podpora celkovej činnosti tela, ale aj pomoc s prenosom kyslíka do celého organizmu.

Ako rozoznať nedostatok železa v organizme?

Nedostatok železa v organizme býva najčastejšie sprevádzaný únavou, celkovou slabosťou, poruchami sústredenia, bolesťami hlavy, ale aj nechuťou. 

Nedostatok železa v tele spôsobuje anémiu, teda chudokrvnosť, pri ktorej je v organizme nedostatok červených krviniek. 

Ako rozoznať prebytok železa v organizme?

Prebytok železa v organizme môže spôsobovať poruchy pečene či podžalúdkovej štítnej žľazy. Voľné železo v tele sa totiž ukladá do pankreasu či pečene, kde môže spôsobovať ich zväčšenie. 

Ukladať sa však môže napríklad aj do srdca, kde poškodzuje bunky či do kože. 

Ako užívať Blueiron tekuté železo?

Dávkovanie prípravku závisí od jedinca, ktorý chce doplnok užívať. 

Deti vo veku od 3 - 6 rokov užívajú denne 2,5 ml doplnku. Deti od 7 do 10 rokov 5 ml doplnku. Mládež od 11 do 18 rokov a rovnako aj dospelí ľudia užívajú jedenkrát denne 10 ml prípravku. 

Tento výživový doplnok je vhodný aj pre tehotné ženy.

Výhody

 • železo v tekutej forme
 • doplnené o kyselinu listovú a čučoriedky
 • vysoká vstrebateľnosť
 • vhodné aj pre deti a tehotné ženy

Nevýhody

 • nezistené

Orientačná cena

20 €

Hodnotenie


Moje celkové hodnotenie

Výživové doplnky Avita sú ideálnou voľbou pre každého, kto potrebuje doplniť vitamíny, minerály či dôležité stopové prvky. 

Ide o kvalitné výživové doplnky, navrhnuté v súlade s prírodou. Pri ich výrobe sú používané tie najlepšie suroviny, kombinované s modernými technológiami spracovania, s ohľadom na životné prostredie.

Neobsahujú žiadne pridané látky, sú bez gluténu, GMO a vhodné aj pre vegánov či vegetariánov. 

Treba ich ale užívať s mierou a iba v prípadoch, že ich vaše telo skutočne potrebuje. Myslite na to vždy, keď si budete chcieť dať nejaký ten vitamín, len tak, ako prevenciu. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar