Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic - Recenzia a skúsenosti

Bezdrôtové slúchalá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic
 • bezdrôtové slúchadlá
 • odolnosť voči vode a potu
 • Bluetooth 5.0
 • cena od 30 

Výrobca Xiaomi je známy produktmi, ktoré sa môžu pochváliť vynikajúcim pomerom ceny a kvality. Za cenu dostupnú takmer pre každého sa pod značkou Xiaomi zvykne skrývať špičkový výkon a výbava, ktoré sa úspešne doťahujú aj na konkurentov zvučných mien.

Aj napriek tomu, že Xiaomi je známy predovšetkým ako výrobca smartfónov, pod jeho záštitou možno toho nájsť viac - tablety, televízory, inteligentné hodinky, náramky, smart elektroniku či slúchadlá. Nám sa počas uplynulých dní dostali do rúk bezdrôtové vychytávky Xiaomi Mi True Wireless Earbuds, o ktorých možno povedať, že predstavujú lacnejšiu verziu obľúbených AirPodov.

Ako sme s nimi boli spokojní? Platí pri nich staré známe - za málo peňazí, málo muziky? 

Preverené užívateľmi

produkty preverené užívateľmi

Bezdrôtové slúchadlá pre vás testoval Michal B.

"Nájsť kvalitné bezdrôtové slúchadlá za dobrú cenu je dnes síce hotovým umením, ale nie úplne nemožné. Prečítajte si moje skúsenosti s bezdrôtovými slúchadlami Xiaomi Mi True Wireless Earbuds."

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic recenzia

 Prvý dojem

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi, známe aj pod označením AirDots, sú dodávané v úzkej krabičke. Po jej otvorení na vás čaká puzdro so slúchadlami, náhradné štuple a návod na použitie. Kábel by ste v nej hľadali márne. Ten si budete musieť zaobstarať, teda pokiaľ doma nejaký nenájdete. AirDost sú však vybavené starším konektorom pre micro USB kábel, čo určite nebude problém. 

Slúchadlá majú klasický štupľový tvar, a keďže ide o bezdrôtový variant, nemajú žiadne káble. Ich prevedenie je plastové a povrch matný, čo znamená, že si pamätajú všetky odtlačky prstov. Na prednej strane majú stláčateľné časti a vzadu malé diódy. Dodávané sú s dvoma typmi náhradných štupľov, teda s menšími aj s väčšími. Veľkou výhodou slúchadiel je ich odolnosť voči vode a potu (IPX5).

Puzdro je, rovnako ako slúchadlá, plastové a matné. Vnútorná časť je lesklá a nachádzajú sa v nej dva otvory pre slúchadlá, ktoré zároveň slúžia nielen na odkladanie, ale aj ako nabíjacie piny. Puzdro ma malé, praktické rozmery a pokojne sa vmestí aj do vrecka. 

Aj napriek tomu, že Xiaomi na cene naozaj šetrilo, prevedenie, konštrukcia a dizajn slúchadiel si to, našťastie, na úkor ceny neodniesli. 

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic recenzia

Balenie slúchadiel Xiaomi AirDots.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds obsah balenia

V balení sa nachádza nabíjacie puzdro so slúchadlami, náhradné štuple a manuál na použitie. 

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds balenie

Prepojenie s telefónom prebieha prostredníctvom Bluetooth 5.0.

 Xiaomi Mi True Wireless Earbuds  -   spárovanie

Keď sa povie spárovanie akejkoľvek chytrej elektroniky, mnohých z nás automaticky obleje pot a predstavíme si dlhé minúty a bezradné pokusy. To však neplatí o slúchadlách Xiaomi Mi True Wireless Earbuds.

Stačí vybrať z puzdra obe slúchadlá naraz, tie začnú po vybraní blikať, pričom pravé slúchadlo bliká o niečo dlhšie ako ľavé. Toto blikanie signalizuje vzájomné spárovanie. Hneď čo sa spomalí blikanie pravého slúchadla, obe slúchadlá sú navzájom spárované a pripravené na spárovanie so smartfónom. Potom už iba stačí na telefóne klasicky zapnúť bluetooth, vybrať zariadenie Xiaomi Mi True Wireless Earbuds a hotovo. 

Pozor by ste si však mali dať na správne vyberanie slúchadiel z puzdra. Ak by ste totiž vytiahli len jedno slúchadlo, spárovanie neprebehne korektne a pri počúvaní hudby by nehrali obe. Toto sa pri prvom testovaní stalo aj mne. Netreba však ihneď bežať reklamovať slúchadlá, ale spárovať obe naraz. 

Pozitívom je aj to, že slúchadlá si pamätajú posledné pripojené zariadenie, ku ktorému sa vždy po vybratí z krabičky automaticky pripoja. 

Bezdrôtové slúchalá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds skúsenosti

Puzdro neslúži len na uschovanie slúchadiel, ale aj na ich nabíjanie.

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earbus Basic recenzia skúsenosti

Slúchadlá sú dodávané s ochrannými fóliami. 

 Ovládanie slúchadiel Xiaomi AirDots

Ovládanie tlačidiel prebieha za pomoci stláčacích plôch nachádzajúcich sa priamo na slúchadlách. 

Jedno krátke stlačenie pozastaví práve prehrávanú hudbu. Slúchadlá sa vypínajú dlhším dvojsekundovým stlačením. Ak chcete vypnúť obe slúchadlá, je potrebné stlačiť každé zvlášť.

Okrem prehrávania hudby môžete tlačidlá využiť aj na telefonovanie. Jedným kliknutím hovor prijmete alebo ukončíte. 

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds recenzia

Na spodnej časti slúchadiel sa nachádzajú piny na nabíjanie. 

  Kvalita zvuku

Na tom, že slúchadlá sú predovšetkým o kvalite zvuku sa určite zhodneme. A čo teda možno očakávať od týchto cenovo dostupných slúchadiel? 

Pri počúvaní hudby si potrpím na silný, no zároveň čistý zvuk s hlbokými basami. O to väčšie bolo moje nadšenie z týchto slúchadiel, keď som zistil, že mi dokážu ponúknuť presne to, čo mám rád. Objemný, vyvážený a kvalitný zvuk, o ktorý sa starajú 7,2 mm meniče.

Mal som už kopec slúchadiel, v mojich ušiach už hrali i Airpody a musím konštatovať, že bezdrôtové slúchadlá od Xiaomi ich kvalitou zvuku dobehli. 

Slúchadlá Xiaomi Airdots recenzia

 Výdrž batérie

Veľmi dôležitým (a pre mnohých aj rozhodujúcim) kritériom pri akejkoľvek bezdrôtovej nositeľnej elektronike je nepochybne výdrž batérie. 

Xiaomi AirDots dostali do výbavy puzdro s 300 mAh batériou a slúchadlá s hodnotou batérie 30 mAh. Podľa slov výrobcu dokážu hrať na jedno nabitie až 4 hodiny. A aká je realita? Slúchadlá vám ponúknu približne 3,5 až 4 hodiny hudby, čo je slušná výdrž. 

Nabíjanie slúchadiel trvá približne 1,5 hodiny, nabíjanie puzdra cca 2 hodiny. 

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic nabíjacie puzdro

Konektor pre nabíjací Micro USB kábel.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds nabíjanie

Nabíjací kábel však v balení chýba. 

  Cena

Veľkým plusom týchto slúchadiel je ich bezkonkurenčná cena.

Kým také AirPody sa momentálne predávajú približne za nejakých 150 €,  bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds kúpite už za 30 €. A tu už ide o poriadny rozdiel. 

Výhody a nevýhody slúchadiel Xiaomi Mi True Wireless Earbuds

Výhody

 • bezdrôtové riešenie
 • kvalitný zvuk
 • nabíjacie puzdro
 • dizajn
 • výdrž batérie
 • starší nabíjací konektor

Nevýhody

 • bez USB kábla 
 • matný povrch

Video

Bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds recenzia

  Môj celkový dojem a hodnotenie

Keď sa ku mne dostali slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds, nazeral som na nich len ako na lacnú napodobeninu AirPodov. Na druhej strane som však vedel, že Xiaomi si za kvalitou svojich produktov stojí, a aj napriek nízkej cene má ich elektronika čo ponúknuť aj tým náročnejším. A tak to je aj pri bezdrôtových slúchadlách Xiaomi Mi AirDots. 

Už za cenu pohybujúcu sa okolo sumy 30 € získate kvalitné štuple do uší bez káblov a nabíjacie puzdro, ktoré zároveň poslúži aj na ochranu slúchadiel. V ušiach sedia výborne, nevypadávajú, a to ani počas behu. Neuškodí im ani trochu vody či potu. Nesklamú ani výdržou približne 3,5 až 4 hodiny na jedno nabitie a už vonkoncom nie zvukom. Ten je silný, čistý a vyvážený. 

Negatívne hodnotím len neprítomnosť nabíjacieho kábla v balení a matný povrch slúchadiel, ktorý je doslova magnetom na odtlačky prstov. Prihliadnuc však na výhodnú cenu som im tieto dva nedostatky ochotný odpustiť. 

Za mňa jednoducho a stručne povedané - ak sa rozhodnete pre bezdrôtové slúchadlá Xiaomi Mi True Wireless Earbuds, nebudete sa za hanbiť ani za ne, ani za ich zvuk.

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

Pridajte vašu recenziu

avatar