Xiaomi MiBand 2 - Recenzia a hodnotenie

Pokiaľ patríte k nadšencom akéhokoľvek pohybu, s najväčšou pravdepodobnosťou sa už na vašej ruke vyníma nejaký ten fitness náramok. Ak nie, rozhodne by ste to mali zmeniť. Dobrý fitness náramok je totiž skvelým pomocníkom pri sledovaní vašich fyzických aktivít a poslúži aj ako nenahraditeľný spoločník na ceste za vysnívanou postavou. 

Na trhu nájdete veľké množstvo týchto zariadení. My sme sa rozhodli pre osvedčenú a obľúbenú klasiku v podobe fitness náramku Xiaomi MiBand 2, ktorý patrí k najpredávanejším zariadeniam tohto typu. Zaslúži si tento náramok titul "najpredávanejší"?

O produkte - prvý dojem 

Náramok Xiaomi MiBand 2 sa nám dostal do rúk v malej krabičke. Po jej rozbalení na nás čakal už samotný náramok, nabíjačka a nechýbal ani návod. 

Balenie Xiaomi MiBand 2

Balenie fitness náramku Xiaomi MiBand 2

Náramok nás zaujal hneď na prvý pohľad svojim nenápadným dizajnom. Dodáva sa v čiernej farbe, o ktorej sa nie nadarmo hovorí, že sa hodí ku všetkému. Navyše, pokojne ju možno označiť za univerzálnu farbu, vhodnú pre mužov aj pre ženy. Náramok má jednoduchý, minimalistický dizajn. Taký, na aký sme pri tomto výrobcovi už zvyknutí. 

Hmotnosť tohto náramku predstavuje 70 g, teda ide o naozaj nízku hmotnosť, vďaka ktorej zabudnete, že vôbec nejaký náramok máte. Nezavadzia pri športovaní či počas spánku, a môžete ho tak nosiť 24 hodín denne. Remienok je primerane tenký a vyrobený z materiálov šetrných k pokožke. Po pár dňoch nášho testovania sme však na náramku začali pozorovať odtlačky prstov a fľaky. Tie však išli jednoducho a rýchlo vyčistiť i obyčajnou vreckovkou. Tento menší problém tkvie práve v čiernej farbe remienka. Skvelou správou je však to, že je možné dokúpiť aj náhradné remienka, pri voľbe ktorých máte na výber z veľkého množstva farieb. 

Xiaomi MiBand 2

Základný remienok ma čiernu farbu.

Náramok ma univerzálnu veľkosť, čo znamená, že by mal dokonale sadnúť ma mužskú, ale i ženskú ruku. Na jeho zadnej strane si nastavíte potrebnú veľkosť, podľa hrúbky vášho zápästia. Pri nosení sa náramok neotvára ani nepadá, takže sedí naozaj dobre. 

Na prednej strane náramku nájdete dobre vyzerajúci 0,42 palcový OLED displej. A čo jeho čitateľnosť? Tá je v interiéri či za zamračeného počasia bezchybná. Boli sme však zvedaví aj na to, ako si tento displej bude počínať na slnku. Tu sme však už neboli až tak nadšení. Čitateľnosť na priamom slnku nie je práve najlepšia, no postačí ak si spravíte malý tieň pomocou ruky a je po probléme. 

Zaujímavým prvkom je aj vysoká odozva displeja, ktorá je však niekedy aj na škodu. Stačí totiž ak na displej padne pár kvapiek vody a ihneď sa rozsvieti. Na druhej strane sa však môžete spoľahnúť na rýchle reakcie v každej chvíli. Aby si displej udržal čo najlepší vzhľad, výrobcovia mu dožičili sklo odolné proti poškriabaniu, ktoré funguje naozaj ukážkovo. Ani po dlhšej dobe používania sme nezaznamenali ani jeden škrabanec. 

Ak teda hľadáte dobre vyzerajúci, nenápadný kúsok, ktorý sa hodí do práce, ale aj na šport, Xiaomi MiBand 2 by mohol byť pre vás tým pravým. 

Xiaomi Mi Band 2 krokomer
Xiaomi MiBand 2 notifikácie
Xiaomi MiBand2 snímač srdcového tepu

Konektivita a funkcie

Xiaomi MiBand 2 je náramok nabitý množstvom praktických funkcií, ktoré vás dostanú. Poďme ale pekne po poriadku.

Aby ste mohli využívať všetky funkcie náramku plnohodnotne, odporúčame ako prvý krok spárovanie náramku s vašim telefónom. Pri troche šikovnosti a nejakých tých technických zručností to zvládnete ľavou zadnou. 

Spojenie medzi náramkom Xiaomi MiBand 2 a smartfónom prebieha cez funkciu Bluetooth 4.0. Na začiatok je potrebné vytvoriť konto Xiaomi, ktoré budete potrebovať pre spustenie, ale aj samotné fungovanie aplikácie Mi Fit. Čo sa týka aplikácie, tú si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play. Aplikácia je dostupná pre Android od verzie 4.4 a vyššie, a taktiež pre operačný systém iOS od verzie 7 a vyššie. V prípade, že náramok nechcete spárovať s vašim smartfónom, môžete ho využívať, samozrejme, aj samostatne. 

balenie Xiaomi MiBand 2

V balení nájdete len krátky manuál, náramok a kábel na nabíjanie.

A teraz už spomínané funkcie. Náramok na displeji zobrazuje aktuálny čas aj dátum, a tak vám nahradí i hodinky. Vďaka zobrazovaniu prejdených krokov a vzdialenosti, budete mať vždy presné informácie o tom, koľko už toho máte za sebou. Tešiť sa môžete aj na počet spálených kalórií, ktorý pre vás môže byť motivujúci pre ďalšie výkony. So snímačom srdcového tepu budete vždy vedieť, ako na tom vaše srdce momentálne je. A aby vás náramok počas vašich športových aktivít neprekvapil vybitím, nechýba zobrazenie zostávajúcej batérie.

Ďalšími skvelými funkciami náramku sú notifikácie až z piatich vybraných aplikácií a taktiež notifikácie, ktoré vás upozornia na prichádzajúci hovor či SMS správu. Upozornenia prebiehajú prostredníctvom vibrácií, o ktorých možno povedať, že sú celkom intenzívne. Pri športe vás síce nebudú nijako obmedzovať, horšie to však môže byť pri sústredení na nejakú prácu, prípadne počas spánku. Tieto vibrácie vás totiž môžu ľahko i zobudiť. A práve s nimi súvisí aj ďalšia skrytá funkcia náramku, ktorou je budík. Ten si môžete nastaviť priamo vo vašom smartfóne a v požadovanom čase sa vás následne bude pokúšať zobudiť vibrovaním i náramok. 

A to stále nie je všetko. Jednou z naozaj skvelých vlastností, ktorá nás dostala okamžite, bola funkcia monitorovania spánku. Patríte k ľuďom, ktorí pravidelne pred zaspávaním počítajú dĺžku svojho spánku? Ak áno, táto vlastnosť si určite získa aj vás. S náramkom budete mať prehľad o tom, ako dlho ste uplynulú noc spali, ale tiež aj o kvalite vášho spánku. Dozviete sa, koľko hodín ste spali ľahkým spánkom a a koľko hodín ste spali tvrdo. 

Všetky tieto funkcie prebiehajú presne vďaka spoľahlivému senzoru, ktorý sa nachádza na spodnej časti displeja. 

Pozrite si pár našich informácií a údajov, ktoré sme počas testovania náramku dosiahli. 

Xiaomi MiBand 2 funkcie

Informácie o prejdenej vzdialenosti a spálených kalóriách

Xiaomi MiBand 2 snímač tepu

Snímanie srdcového tepu

Xiaomi MiBand 2 monitorovanie spánku

Monitorovanie kvality spánku

Spoločník do dažďa

Za samostatnú kapitolu rozhodne stojí aj fakt, že tento náramok je vodeodolný. Je vybavený špecifikáciou odolnosti IP67 a výrobca uvádza, že si s ním pokojne môžete umývať ruky, ale aj sprchovať sa. Zároveň však uvádza aj to, že náramok nie je vhodný na dlhý pobyt vo vode, teda pri plávaní by ste si ho radšej mali zložiť.

Avšak, tu si dovolíme nesúhlasiť. Náramok sme testovali dlhodobejšie a musíme povedať, že jeho vodeodolnosť je z našich skúseností stopercentná. Niekoľkokrát sme s náramkom i plávali a funguje doteraz. 

Samozrejme, túto vlasnosť testujte na vlastné riziko. 🙂 

Špičková výdrž

Okrem praktických funkcií sa môže Xiaomi MiBand 2 pochváliť aj naozaj skvelou výdržou. Výrobca uvádza, že náramok vydrží na jedno nabitie približne 20 dní, čo je aj pravda. Dokonca, pri nenáročnejšom využívaní je výdrž batérie ešte väčšia. 

Ak aj dôjde k vybitu batérie, náramok je po krátkej dobe opäť v hre. Nabitie prebieha relatívne rýchlo, cca 1 hodinu. 

Na výdrž tohto náramku sa tak môžete bez obáv spoľahnúť. 

Xiaomi MiBand 2

Technické parametre

Všetko podstatné už síce bolo povedané, ale prinášame vám i malú rekapituláciu parametrov v prehľadnej tabuľke. 

Špecifikácia

Výrobca

Xiaomi

Podporovaný operačný systém

Android od verzie 4.4 a iOS od verzie 7 vyššie

Funkcie

Krokomer, snímač tepu, monitorovanie spánku, budík, počítadlo kalórií

Vodeodolnosť

áno - technológia IP67

Materiál

Silikón

detail Xiaomi MiBand 2

Cena 

Okrem praktických vlastností, precízneho spracovania či nenápadného dizajnu je aj cena to, čo robí Xiaomi MiBand 2 takým obľúbeným. V porovnaní s ostatnými zariadeniami tohto typu sa Xiaomi vyznačuje naozaj dobrou cenou. Pri jeho kúpe nesiahnete hlboko do vrecka a náramok bude váš už za približne 30€

Video

Vlastnosti, funkcie

Vodotesnosť

Výhody a nevýhody

Páči sa nám

 • nenápadný/nenásilný dizajn
 • pevná konštrukcia
 • univerzálna veľkosť
 • odolný displej
 • výdrž
 • monitorovanie spánku
 • krokomer
 • snímač srdcového tepu
 • počítadlo kalórií
 • informácie o prejdenej vzdialenosti
 • budík
 • notifikácie na prichádzajúce hovory a SMS správy
 • priaznivá cena

Nepáči sa nám

 • zanechávanie odtlačkov na remienku
 • slabšia čitateľnosť na priamom slnku

Naše hodnotenie

Niečo navyše

Pri detailnejšom skúmaní tohto náramku i prostredia aplikácie sme narazili na jednu veľmi zaujímavú funkcionalitu. Váš náramok si prostredníctvom aplikácie môžete spárovať aj s náramkom vášho blízkeho. Následne si tak viete prezerať informácie o jeho spánku či prejdenej vzdialenosti počas dňa. A navyše, v aplikácii môžete vášho priateľa i štuchnúť. Toto štuchnutie dostane v podobe srdiečka zobrazeného na displeji zariadenia, ktoré je sprevádzané vibrovaním. Táto vychytávka sa nám naozaj zapáčila a pripomenula časy, keď sme dali vedieť druhej osobe, že na ňu myslíme, obyčajným prezvonením. 

Naše hodnotenie

Pri testovaní tohto náramku sme boli s jeho dizajnom, ale i samotnými vlastnosťami nadmieru spokojní. Je skvelým pomocníkom na monitorovanie vašich každodenných aktivít, vrátane spánku. Všetky funkcie sú presné a pri používaní sme nezaznamenali žiadnu nezrovnalosť či nejaký iný problém. Náramok sa nám zapáčil natoľko, že sme sa rozhodli zaobstarať si jeden kus 🙂 

Ak sa teda pýtate, či náramok odporúčame, naša odpoveď je jednoznačne: Áno. Samozrejme, na trhu by ste našli aj iné náramky bohatšie na funkcie, avšak pokiaľ hľadáte to najlepšie v pomere cena/výkon, Xiaomi MiBand 2 je pre vás ideálna voľba. 

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálnych štúdií na Prešovskej univerzite v Prešove. Má rada knihy, prechádzky za akéhokoľvek počasia, no zo všetkého najradšej má písanie. 

Rada skúša nové veci a o svoje pocity a postrehy sa delí s ostatnými. V redakcii má na starosti testovanie spotrebičov. Lenka má veľké skúsenosti z práce pre mobilného operátora (soda.o2.sk), kde sa venovala recenzovaniu telefónov.  Viac sa o Lenke môžete dozvedieť aj na Facebooku.

Viac článkov od tohto autora

1
Pridajte vašu recenziu

avatar
Klaudia
Komboš
Klaudia

Fitnes náramok sa mi veľmi páči a som spokojná s funkciami a výdržou 😀

Čo sa vám na produkte páči?
dizajn, materiál, funkcie, nositeľnosť k rôznemu oblečeniu, cena, univerzálna veľkosť, výdrž
Čo sa vám na produkte nepáči?
všetko sa mi páči