Pripravte svoju záhradu na letnú sezónu, investujte do praktických pergol

Pergola v záhrade

Jar je konečne tu a s ňou prichádzajú aj vyššie teploty a príjemnejšie počasie. Je ideálny čas pripraviť svoju záhradu na novú sezónu.

Na čo by ste nemali zabudnúť, aby ste si mohli vo svojej záhrade počas najbližších mesiacov vychutnávať nielen pokoj a oddych, ale aby ste sa ňou mohli doslova kochať?

Od murovaných dvorov po veľké trávnaté záhrady môže byť akýkoľvek priestor funkčný a atraktívny zároveň. Stačí len niekoľko dobrých nápadov a trochu tvrdej práce.


Začnite trávnikom a rastlinami

Nie je nič krajšie ako čerstvo pokosený trávnik, vyzerá skvele a vonia úžasne. Ak po zime potrebuje váš trávnik trochu oživiť, nezabúdajte ho pravidelne zavlažovať.

Odstráňte z neho akúkoľvek burinu a rovnako aj burinu v škárach dlaždíc. Postarajte sa prerezaním o vaše okrasné kríky či stromy, ktoré v záhrade máte. Pomocou záhradných kvetináčov pridajte na svoju terasu rôzne okrasné rastliny.

Viete, čo je tajomstvom ohromujúceho záhradného kvetináča? Zmiešanie rôznych druhov rastlín, ich výšky a farieb. Vždy používajte kompost, nie záhradnú pôdu a nezabudnite ich pravidelne zalievať. Zamyslite sa nad ich výberom a vyhľadajte krásne voňajúce kríky a kvety ako zimolez a levanduľa, ktorých vône vám budú spríjemňovať každý deň.

Ťahavé rastliny sú zas dobrým nápadom v prípade, že potrebujete zakryť škaredé steny a nudné ploty. Zvyknete pestovať svoje vlastné ovocie a zeleninu? Použite niektorý z kvetináčov alebo si vyhraďte časť záhrady na pestovanie chutných jahôd, čerstvých bylín, mrkvy či zemiakov.


Pergoly dotvoria celkovú atmosféru každej záhrady

Dekoratívne a praktické pergoly môžu plniť viacero využití – centrovať oblasti záhrady, poskytovať tieň z poludňajšieho slnka počas tých najhorúcejších dní či slúžiť ako platforma pre rôzne druhy ťahavých rastlín.

Hliníkové pergoly od Labona.sk zaujmú pohyblivým strešným slnolamom. Počas horúcich letných dní naklonia lamely tak, aby zabránili priamym slnečným lúčom a zároveň odvetrávali vnútro pergoly, takže vám bude príjemne aj v tých najväčších horúčavách. Počas daždivých dní zas slnolam zaklopia lamely úplne a plnia tak funkciu klasickej strechy. 

Stravovanie v záhrade, záhradné párty či grilovanie sú počas jarných a letných mesiacov obľúbenými aktivitami nejednej domácnosti. Uistite sa, že máte praktický a vkusný záhradný stôl a stoličky. Vytvorte si jedinečnú terasu pomocou kontrastných farieb vo vašom dekore. 

Rôzne odtiene sú skvelým spôsobom, ako implementovať vizuálny efekt a zaujať už na prvý pohľad. Docieliť to môžete napríklad rôznymi farebnými vankúšmi či prikrývkami, ktoré môžete využiť v prípade, že sa počas večerov trochu ochladí. 

Náš tip

Kombík radí

Nezabudnite umiestniť na vašu terasu jednoduché vonkajšie osvetlenie, ktoré jej dodá nielen jedinečnú atmosféru, ale umožní vám vychutnávať si záhradu 24/7.

Vo vašej záhrade by ste sa mali cítiť príjemne a mala by vám slúžiť nielen ako priestor na stretávanie sa s priateľmi či rodinou, ale aj ako miesto na oddych a relax.

Preto zvážte vytvorenie kútika s kreslom, v ktorom si budete môcť počas letných dní čítať knihu alebo si len tak vychutnávať pohľad na vašu záhradu.

O autorovi

PR článok
 

Ak máte záujem o napísanie kvalitného a zaujímavého PR či natívneho článku, naši copywriteri sa o to postarajú. Napíšte nám na: hello@kombo.sk. (PR článok nemusí vyjadrovať názory redakcie.)